Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dezinformacja geopolityczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
03-06-2022 13:36Czarownica11 (73 punktów)Dezinformacja geopolityczna
Ocena 1 na 1
Skoro Rosja i Chiny tak usilnie manipulują i dezinformują, to może powinien powstać jakiś solidny kanał tv, internetowy niezależny od żadnej z partii politycznych i przekazujący suche fakty, z kim kto trzyma, kto przeciw komu. Skąd ktoś ma wiedzieć w co oni grają.

Jedyne co wiem, że ruskich i żółtków nienawidzę całym sercem swoim, całą duszą swoją. Ameryka też nie jest taką dobrą ciocią, za która chce być uważana 🧐. To odnosnie artykulu na wp.pl o dezinformacji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pawel23 (80 punktów)
>Skoro Rosja i Chiny tak usilnie manipulują i dezinformują, to może powinien powstać jakiś solidny
>kanał tv, internetowy niezależny od żadnej z partii politycznych i przekazujący suche fakty, z kim
>kto trzyma, kto przeciw komu. Skąd ktoś ma wiedzieć w co oni grają.

Jeśli jesteś taką genialną interpretatorką geopolityki, załóż własny kanał na YT, gdzie będziesz obnażać kłamstwa i manipulacje.
Czarownica11 (73 punktów)

>Jeśli jesteś taką genialną interpretatorką geopolityki, załóż własny kanał na YT, gdzie będziesz obnażać kłamstwa i manipulacje.
>
Na Youtubie???? 😁
Hmmmm. Ciekawe co Youtube na to, żebym tam była i o polityce mówiła. Wyrzucili mnie za filmy z przyrodą i odgłosem kaczek oraz mew skrzeczących 😁😁😁

Nie jestem politykiem,nikt mi za to nie płaci, tylko zaczęłam temat. Nie bede sie "spuszczać" za darmo.
Pawel23 (80 punktów)
>>Jeśli jesteś taką genialną interpretatorką geopolityki, załóż własny kanał na YT, gdzie będziesz obnażać kłamstwa i manipulacje.
>>
> Na Youtubie????

Propozycja - załóż własną stronę internetową, nie będziesz zależna od koncernów informatycznych.
romaro (25211 punktów)
>Skoro Rosja i Chiny tak usilnie manipulują i dezinformują, to może powinien powstać jakiś solidny kanał tv, internetowy niezależny od żadnej z partii politycznych i przekazujący suche fakty, z kim kto trzyma, kto przeciw komu. Skąd ktoś ma wiedzieć w co oni grają.
Manipulacja jest domeną człowieka, nie partii.
Wszyscy kłamiemy: ukrywamy prawdę, układamy ją według własnych upodobań, pozostając jednocześnie przekonani, że nie jest ona ani poważna, ani naganna, ponieważ naszą intencją nie jest wyrządzenie krzywdy. W rzeczywistości jesteśmy głęboko przekonani, że nasze odchylenia od prawdy są usprawiedliwione, tak bardzo, że nie uważamy ich za kłamstwa. Zmanipulowane teksty były zawsze obecne w przestrzeni(biblioteki, czasopisma). Internet sprawił, że każdy może nie tylko pisać bzdury, ale je upubliczniać.
Lubimy wierzyć, że kłamstwo jest przeciwieństwem prawdy (prawdziwej lub fałszywej). Taka dychotomia ignoruje złożoność ludzkiej psychiki. Słowo może jednocześnie zawierać prawdziwe, błędne elementy, prawdziwe składniki. Kto trzyma się prawdy?
To poprzez naukę mówienia dziecko doświadcza kłamstwa. Choć może się to wydawać dziwne, intymność buduje się poprzez kłamstwa, tj. zdolność do wyciszenia pewnych informacji lub ich zniekształcenia. W rzeczywistości manipulacje są często szczere. Z drugiej strony szczerości nie należy mylić z uczciwością.
Jak odróżnić face newsy? Tak się składa, przez szereg ostatnich miesięcy poruszaliśmy ten temat. Oczywiście tego typu tematów nigdy za wiele.
03-06-2022 15:41 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Niestety, bez kłamstwa nie da się żyć. (Bez prawdy można...)
Czarownica11 (73 punktów)
>Niestety, bez kłamstwa nie da się żyć. (Bez prawdy można...)

Można, ale to nas pozbawia szacunku i godnosci, chocbys lubil byc oklamywany. Gdzies tam w srodku gaśnie to co najwazniejsze.
03-06-2022 19:43 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Niestety, bez kłamstwa nie da się żyć. (Bez prawdy można...)
>Można, ale to nas pozbawia szacunku i godnosci, chocbys lubil byc oklamywany. Gdzies tam w srodku gaśnie to co najwazniejsze.

Bzdety.
03-06-2022 16:02 
 Ocena 1 na 1
Czarownica11 (73 punktów)

>Wszyscy kłamiemy: ukrywamy prawdę, układamy ją według własnych upodobań,
pozostając jednocześnie przekonani, że nie jest ona ani poważna, ani naganna, ponieważ naszą intencją nie jest wyrządzenie krzywdy.

Pomijać prawdę bolesną, niepotrzebną to coś innego. To znaczy przemilczeć pewne sprawy. Czym innym jest kłamać i zawracać ludziom glowe polityką, ktora opiera sie na klamstwie i oszustwie. I nie dosc tego tworza fikcyjne newsy.

To znaczy, ze to sa czubki a nie powazni ludzie, wiec po co denerwuja ludzi wojna dezinformacyjna?

Chyba pierwsza zasada Huny mówi:
Na czym sie skupiasz rosnie w sile.
I to jest prawda, przez rok bolala mnie ósemka, zostala sie jedna, pomyslalam, ze musze wyrwac tak jak pozostale. Wciaz o tym myslalam, coraz bardziej bolała. W końcu udało sie trafić do chirurga, a ten do mnie, ze nie trzeba wyrywac bo nic sie nie dzieje. Od tej pory nie boli,bo nie mysle o tym.

Tak samo trzeba olać politykow, moze przestana istniec. Kto wie. Gdyby wszyscy sprobowali nie myslec o nich.😗
romaro (25211 punktów)
>Tak samo trzeba olać politykow, moze przestana istniec. Kto wie. Gdyby wszyscy sprobowali nie myslec o nich.😗
No tak, ale wtedy nie byłoby tego tematu.
Czarownica11 (73 punktów)
>>Tak samo trzeba olać politykow, moze przestana istniec. Kto wie. Gdyby wszyscy sprobowali nie myslec o nich.😗
>No tak, ale wtedy nie byłoby tego tematu.
>

Podsuwam pomysl, musze do czegos mawiazac
romaro (25211 punktów)
>>>Tak samo trzeba olać politykow, moze przestana istniec. Kto wie. Gdyby wszyscy sprobowali nie myslec o nich.😗
>>No tak, ale wtedy nie byłoby tego tematu.
>>
Szczególnie teraz, gdy szaleje inflacja, możemy sobie na taki luksus pozwolić, by nie myśleć o tych kanaliach którzy Polskę okradają?
Choć faktem jest - coraz trudniej mi się polską polityką interesować, bo ile można grzebać się w gównie? Złodzieje zamiast polityków, lokaje zamiast dziennikarzy i naród ze stoickim spokojem patrzący, jak go okradają. Chyba kotki zacznę wrzucać.
Czarownica11 (73 punktów)
>>>>Tak samo trzeba olać politykow, moze przestana istniec. Kto wie. Gdyby wszyscy sprobowali nie myslec o nich.😗
>>>No tak, ale wtedy nie byłoby tego tematu.
>>>
>Szczególnie teraz, gdy szaleje inflacja, możemy sobie na taki luksus pozwolić, by nie myśleć o tych kanaliach którzy Polskę okradają?
>Choć faktem jest - coraz trudniej mi się polską polityką interesować, bo ile można grzebać się w gównie? Złodzieje zamiast polityków, lokaje zamiast dziennikarzy i naród ze stoickim spokojem patrzący, jak go okradają. Chyba kotki zacznę wrzucać.

A co daje burzenie sie na forach i nerwy? Nic.
Ulica, kamienie, widły i taczki. Tylko nikomi sie nie chce. Ten narod jest zbut wygodny i bierny. Dziewuchy kolejny raz nie wyjda. Nie sądze. Ja to juz jestem starsza, ale mlodziezy dziwie sie. W internecie nic nie zdzialacie.
sztejkat (4743 punktów)
>(...)Jedyne co wiem, że ruskich i żółtków nienawidzę całym sercem swoim, całą duszą swoją.(...)

W takim wypadku żadne źródło rzetelnej informacji nie jest Ci potrzebne, a może wręcz zaszkodzić.


Tomasz Sztejka
Czarownica11 (73 punktów)
Na koniec wątku przytoczę cytat z forum prawda.com czy coś takiego. To było forum prowadzone przez informatyka Polaka mieszkającego w Holandii. Oczywiscie to nie byl Bimi tylko cala ekipa polityczna, ktora juz jakies 15 lat temu pisala to samo o czym wy tu piszecie. Czesc zwyklych uzytkownikow i reszta do sterowaniem obiegiem informacji. Tak mi sie przypomnialo.

Jest prawda, tyż prawda i gówno prawda.

Jakem sobie poprzysięgła na żadne wybory wiecej nie pojde.
😘😘😘😘😘😘
03-06-2022 19:47 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Jakem sobie poprzysięgła na żadne wybory wiecej nie pojde.

I to jest właściwe rozwiązanie. Pod warunkiem, że zdecydowana większość społeczeństwa tak postąpi. A niestety, nie postąpi. I jeszcze będzie się oburzać, "jak to można nie iść na wybory?". Także na tym forum są zaprzysięgli zwolennicy uczestnictwa w każdych wyborach, "no bo jak inaczej?" A potem się dziwią "kogo to myśmy wybrali?". Ja na ten przykład nikogo nie wybierałem, więc nie czuję się winny, że PIS rządzi.
Czarownica11 (73 punktów)
Ja na ten przykład nikogo nie wybierałem, więc nie czuję się winny, że PIS rządzi.
>

A wiesz, ze oni maja statystyki kto na kogo glosuje i dlaczego nie chodzi na wybory. Potem łapią Ciebue do obróbki na socjal media i nie odpuszczą dopoki nie wypiora mozgu. To są takie mendy, ze szok. Pozdrawiam serdecznie pracownikow internetowych rządowych, abyście w końcu zdechli o co modlę się co wieczór do samego Diabła.
03-06-2022 20:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jakem sobie poprzysięgła na żadne wybory wiecej nie pojde.
do tej pory chodzilem na wszystkie, tym sposobem legitymizowalem patoelity, bez sensu Zrobie tak samo, nie będę głosował na mafię, taką czy inną

ale z dwojga złego PO czy PiS wybrałbym 1000+

> 😘😘😘😘😘😘
co robisz żeby kwadraciki wyskoczyły?
04-06-2022 10:40 
 Ocena 1 na 1
Czarownica11 (73 punktów)

>> 😘😘😘😘😘😘
>co robisz żeby kwadraciki wyskoczyły?
>

To są całuski. Emotikonki z serduszkiem, ale moga byc z trucizną dla tych qrw.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365