 |
Pierwszy podręcznik do HiT Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-06-2022 18:04 | romaro (25211 punktów) | Pierwszy podręcznik do HiT
4 na 4 | A w nim "intelektualne zboczenia europejskie" "Ideologia gender", "intelektualne zboczenia europejskie" i dwa rozdziały o Janie Pawle II - takie zagadnienia znajdziemy w nowym podręczniku do nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, który od września w szkołach średnich zastąpi WOS. - Postaci takie jak "Inka", "Łupaszka", Pilecki, Fieldorf "Nil" powinny pozostawać w pamięci jako symbole oporu. Komuniści byli jak walec, oczywiście zniszczyli ten opór. Ale ludzie, którzy stawiali ten opór, zasługują niewątpliwie na naszą wdzięczną pamięć - tak prof. Wojciech Roszkowski promuje swoją książkę "Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979" . Książkę opublikuje krakowskie wydawnictwo Biały Kruk, które specjalizuje się w "albumach o tematyce katolickiej i kulturalnej (...), a ostatnio także w książkach historycznych". Wśród autorów są m.in. Jan Paweł II, abp Marek Jędraszewski, ks. Dariusz Oko. Krystyna Pawłowicz, Małgorzata Wassermann oraz Antoni Macierewicz. Prof. Roszkowski to nie tylko autor podręczników szkolnych i akademickich, ale również takich pozycji jak: "Świat Chrystusa", "Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej", "Kierunek targowica: Polska 2005-2015" czy "Historia chrześcijaństwa: świętości, upadki, nawrócenia". Historyk był działaczem antykomunistycznego podziemia, za co został odznaczony Orderem Orła Białego z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 r. i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 r. W latach 2004-09 był europosłem. Startował z listy PiS. Według Sławomira Drelicha, politologa i etyka z UMK w Toruniu, nauczyciela i autora podręczników do WOS-u, początki integracji europejskiej zostały przedstawione niczym "zewnętrzna opresja, przesycona eurosceptycznym dyskursem, który nijak się ma do realiów tworzenia się pierwszych organizacji europejskich w latach 50. XX wieku". Prof. Roszkowski używa też zwrotów typu: "intelektualne zboczenia europejskie". Według dra Drelicha to język publicystki politycznej, a nie podręczników do historii. - Nie takiego języka powinna uczyć szkoła - komentuje. I podaje kolejny przykład: - Filozof Oswald Spengler zostaje określony jako "rzecznik niemieckiej pychy". Pomijając już fakt, że autor nie wyjaśnia, co rozumie pod tym pojęciem, bije z niego również germanofobia - podkreśla politolog. I zauważa: - Autor pisze o federacji i autonomii, kompletnie mieszając terminologię politologiczną: uczeń nie dowiaduje się, czym jest federacja. Nie wyjaśniono uczniowi pojęć "suwerenność" czy "autonomia", którymi autor się posługuje dość swobodnie. Zagadnienia te były dotychczas w sposób rzetelny i merytoryczny realizowane w ramach lekcji WOS-u na poziomie podstawowym. Teraz pozostają po nich kompletnie niemerytoryczne, oderwane od politologicznej wiedzy, publicystyczne szczątki - komentuje Drelich. Drelich, po przedstawionej próbce, ocenia, że to "pseudopodręcznik", który nie jest dostosowany do czternasto- i piętnastolatków. - Po prostu jakiś dramat, publicystyczny bełkot wymieszany z bardzo szczegółową, akademicką wiedzą historyczną - komentuje dr Sławomir Drelich. - To najlepszy sposób, żeby zideologizować młodych ludzi, ale przy okazji zbudować w nich trwałą nienawiść do edukacji historycznej, wiedzy obywatelskiej i kształtowania umiejętności funkcjonowania we współczesnym państwie i świecie - uważa. W rozdziale II, poświęconym ideologiom, obok socjalizmu, feminizmu, liberalizmu wymienia też "ideologię gender". - A przecież nic takiego nie istnieje - podkreśla dr Drelich. - Początek rozdziału pt. "Ideologie i nazizm" pisany jest kompletnie w oderwaniu od aktualnego stanu wiedzy politologicznej; nie pojawia się definicja "ideologii" osadzona w jakiejkolwiek teorii politologicznej - uważa. Dalej w tym samym rozdziale pojawiają się określenia "zwyrodniały umysł Lenina i Stalina" czy też "opętanie Adolfa Hitlera", które trudno zaliczyć do sformułowań właściwych do użycia w podręczniku dla licealistów czy uczniów techników. - Nie jest to język, jakiego powinno się uczyć młodych ludzi. Rolą nauczyciela jest uczenie rzetelnej analizy faktów i ich oceny - podkreśla politolog. Prof. Roszkowski, omawiając skutki II wojny światowej, stwierdza, że "dopiero teraz trwają w Polsce skomplikowane badania nad rozmiarami należytej rekompensaty za te straty, co spotyka się z gwałtownymi protestami polskojęzycznych mediów znajdujących się w rękach niemieckich właścicieli". Papieżowi Janowi Pawłowi II poświęcone są dwa odrębne rozdziały: "Polak papieżem" i "Pielgrzymka św. Jana Pawła II". Drelich, po przedstawionej próbce, ocenia, że to "pseudopodręcznik", który nie jest dostosowany do czternasto- i piętnastolatków. - Po prostu jakiś dramat, publicystyczny bełkot wymieszany z bardzo szczegółową, akademicką wiedzą historyczną - komentuje dr Sławomir Drelich. - To najlepszy sposób, żeby zideologizować młodych ludzi, ale przy okazji zbudować w nich trwałą nienawiść do edukacji historycznej, wiedzy obywatelskiej i kształtowania umiejętności funkcjonowania we współczesnym państwie i świecie - uważa. wyborcza.p(*)hit-a-w-nim-intelektualne.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | > A w nim "intelektualne zboczenia europejskie" >"Ideologia gender", "intelektualne zboczenia europejskie" i dwa rozdziały o Janie Pawle II -
Czyli pisowskiej farsy ciąg dalszy. Dlaczego mnie to qurwa nie dziwi? Zastanawiam się tylko, co jeszcze głupszego i bezsensownego "jaśnie panujący" nam zgotują.
|
|
-1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Jak widać każdy sprzedaje własną wiarę i własną wiarą próbuje innych zarazić. Własną wizję świata, własną prawdę i własne pojęcie dobra i zła, wg którego my zawsze jesteśmy dobrzy a oni są zawsze źli. Na tym w zasadzie polega tożsamość a to jest obraz jej kształtowania w procesie wychowania. Transmisja wierzeń z pokolenia na pokolenie. Ideologie polityczne są w zasadzie pewnym uogólnieniem różnych profilów psychologicznych zakorzenionych w emocjach przenoszonych z umysłów rodziców do umysłów dzieci. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Ideologie polityczne są w zasadzie pewnym uogólnieniem różnych profilów psychologicznych zakorzenionych w emocjach przenoszonych z umysłów rodziców do umysłów dzieci. ideologie tak jak religia ida z góry, od patoelit splywaja na rodziców z nich na niedorozwojki, czyli nas wszystkich. Wszystkie nasze przekonania, wierzenia, pragnienia są sterowane przez patoelity
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Wszystkie nasze przekonania, wierzenia, pragnienia są sterowane przez patoelityKiedy ktoś wątpi w prawdy określonej wiary, to powinien je zakwestionować. Ja np. kwestionuję prawdy wiary w dobroczynność tajnych wyborów i tajnego kapitału, dla mnie każdy wynik tajnych i pośrednich wyborów jest NIEWAŻNY podobnież jak każda tajna i nieopodakowana własność. To fałszywa religia ale wokół mnie pełno jej wyznawców, którzy będą ze mną walczyć o utrzymanie prawd swojej wiary. PiS to w gruncie rzeczy pewna zbiorowa osobowość. Ta zbiorowa osobowość zywciezyla w tajnych wyborach a teraz zwycięzca pisze nam historię. Nihil novi. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Wszystkie nasze przekonania, wierzenia, pragnienia są sterowane przez patoelity >Kiedy ktoś wątpi w prawdy określonej wiary, to powinien je zakwestionować. to by zginął, taki pan któremu chłop kwestionuje jego władze, własność w tym jego samego tzn chlopa panszczyźnianego został zabity
>Ja np. kwestionuję prawdy wiary w dobroczynność tajnych wyborów i tajnego kapitału, dla mnie każdy wynik tajnych i pośrednich wyborów jest NIEWAŻNY podobnież jak każda tajna i nieopodakowana własność. ale to nie ty decydujesz a kulczyki (mafia), decyduja o np programie nauczania. Patoelity piszą scenariusz, my jesteśmy tylko aktorami
>PiS to w gruncie rzeczy pewna zbiorowa osobowość. Ta zbiorowa osobowość zywciezyla w tajnych wyborach a teraz zwycięzca pisze nam historię. w raju byłbyś całkiem inny, wszyscy jesteśmy dziećmi patoelit. Gdyby od dziecka ojciec kazal całowac jego tyłek codziennie na powitanie, to bym to robil i uwazal za normalne. Ale ojciec tak nie robi, ale patoelity tak, dla nich jesteśmy psami i mamy lizać ich tyłkii, warować. Co po czesci wynika z ulubionej przez Ciebie hierarchii, jako niezbędnej (warunek konieczny spoleczenstwa)
|
|
| | |  | -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Co po czesci wynika z ulubionej przez Ciebie hierarchii, jako niezbędnej (warunek konieczny spoleczenstwa)Umiarkowana władza człowieka nad człowiekiem, warunkująca wykształcenie się społeczeństwa, jest w zasadzie dobra, chyba że jest niedostateczna albo nadmierna, wtedy jest zła. W kapitalizmie władza człowieka nad człowiekiem realizuje się za pomocą tajnej, nieopodatkowanej i przymusowo egzekwowanej własności. Umiarkowana koncentracja własności jest dobra dla ludzi ale niedostateczna albo nadmierna już zła. To jest wyznanie mojej wiary i to napisałbym w podręczniku do nauki dzieci, gdybym był zwycięzcą i władcą a nie przegranym i poddanym. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > A w nim "intelektualne zboczenia europejskie" "Ideologia gender", i dwa rozdziały o Janie Pawle II - znajdziemy w nowym podręczniku do nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, musi to wybrzmieć, wypalić się, inaczej będzie wracało jak bumerang (tak robią strażacy z ogniem)
gorsze, że my racjonaliści nie mamy swojej opowieści, bo co? Wałęsa?, Balcerowicz? Mazowiecki? glupi liberalizm korwina dla niedorozwojkow?
|
|
| farmer (22440 punktów) | >To najlepszy sposób, >żeby zideologizować młodych ludzi, ale przy okazji zbudować w nich trwałą nienawiść do edukacji >historycznej, wiedzy obywatelskiej i kształtowania umiejętności funkcjonowania we współczesnym >państwie i świecie - uważa.
Ci sami ludzie co się oburzają potem zapisują swoje dzieci na religię tak ogólnie mówiąc.
Co nawet na tym forum dawali do zrozumienia.
A jak ktoś wyszedł z takim problemem jak religia w szkole to kwitowali to ojtam ojtam.
14-15latek? Ktoś chyb nie ma dzieci...w tym wieku to martwilbym się innymi sparawami.
|
|
2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | No i potem heheszki z JPII... Oni robią z niego wielkiego myśliciela, filozofa, czy pal licho wi kogo. Roszkowski? Dajcie spokój. Chciałem sobie razu pewnego przypomnieć najnowszą historię Polski i trafiłem na to nazwisko. Chyba domyślacie się co mnie zniechęciło do przeczytania jego książki.
PiS przyczynia się walnie, podobnie jak JPII, do upadku znaczenia KRK w Polsce, choć pewnie wielu wydaje się, że jest wręcz odwrotnie. Skutki są odłożone w czasie. Jak komuś zależy na upadku Kościoła, to nawet nie trzeba go atakować. Wystarczy nagłaśniać, co mówią jego hierarchowie, zwolennicy i tak dalej...
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > - Postaci takie jak "Inka", "Łupaszka", Pilecki, Fieldorf "Nil" powinny pozostawać w pamięci jako> symbole oporu. Komuniści byli jak walec, oczywiście zniszczyli ten opór. Ale ludzie, którzy stawiali> ten opór, zasługują niewątpliwie na naszą wdzięczną pamięć - tak prof. Wojciech Roszkowski promuje> swoją książkę "Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979" .> Książkę opublikuje krakowskie wydawnictwo Biały Kruk, które specjalizuje się w "albumach o tematyce> katolickiej i kulturalnej (...), a ostatnio także w książkach historycznych". Wśród autorów są m.in.> Jan Paweł II, abp Marek Jędraszewski, ks. Dariusz Oko. Krystyna Pawłowicz, Małgorzata Wassermann> oraz Antoni Macierewicz.> Prof. Roszkowski to nie tylko autor podręczników szkolnych i akademickich, ale również takich> pozycji jak: "Świat Chrystusa", "Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej", "Kierunek> targowica: Polska 2005-2015" czy "Historia chrześcijaństwa: świętości, upadki, nawrócenia".> Historyk był działaczem antykomunistycznego podziemia, za co został odznaczony Orderem Orła Białego> z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 r. i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z rąk> prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 r. W latach 2004-09 był europosłem. Startował z listy> PiS.> Według Sławomira Drelicha, politologa i etyka z UMK w Toruniu, nauczyciela i autora podręczników do> WOS-u, początki integracji europejskiej zostały przedstawione niczym "zewnętrzna opresja, przesycona> eurosceptycznym dyskursem, który nijak się ma do realiów tworzenia się pierwszych organizacji> europejskich w latach 50. XX wieku".> Prof. Roszkowski używa też zwrotów typu: "intelektualne zboczenia europejskie". Według dra Drelicha> to język publicystki politycznej, a nie podręczników do historii. - Nie takiego języka powinna uczyć> szkoła - komentuje. I podaje kolejny przykład: - Filozof Oswald Spengler zostaje określony jako> "rzecznik niemieckiej pychy". Pomijając już fakt, że autor nie wyjaśnia, co rozumie pod tym> pojęciem, bije z niego również germanofobia - podkreśla politolog. I zauważa: - Autor pisze o> federacji i autonomii, kompletnie mieszając terminologię politologiczną: uczeń nie dowiaduje się,> czym jest federacja. Nie wyjaśniono uczniowi pojęć "suwerenność" czy "autonomia", którymi autor się> posługuje dość swobodnie. Zagadnienia te były dotychczas w sposób rzetelny i merytoryczny> realizowane w ramach lekcji WOS-u na poziomie podstawowym. Teraz pozostają po nich kompletnie> niemerytoryczne, oderwane od politologicznej wiedzy, publicystyczne szczątki - komentuje Drelich.> Drelich, po przedstawionej próbce, ocenia, że to "pseudopodręcznik", który nie jest dostosowany do> czternasto- i piętnastolatków. - Po prostu jakiś dramat, publicystyczny bełkot wymieszany z bardzo> szczegółową, akademicką wiedzą historyczną - komentuje dr Sławomir Drelich. - To najlepszy sposób,> żeby zideologizować młodych ludzi, ale przy okazji zbudować w nich trwałą nienawiść do edukacji> historycznej, wiedzy obywatelskiej i kształtowania umiejętności funkcjonowania we współczesnym> państwie i świecie - uważa.> W rozdziale II, poświęconym ideologiom, obok socjalizmu, feminizmu, liberalizmu wymienia też> "ideologię gender". - A przecież nic takiego nie istnieje - podkreśla dr Drelich. - Początek> rozdziału pt. "Ideologie i nazizm" pisany jest kompletnie w oderwaniu od aktualnego stanu wiedzy> politologicznej; nie pojawia się definicja "ideologii" osadzona w jakiejkolwiek teorii> politologicznej - uważa.> Dalej w tym samym rozdziale pojawiają się określenia "zwyrodniały umysł Lenina i Stalina" czy też> "opętanie Adolfa Hitlera", które trudno zaliczyć do sformułowań właściwych do użycia w podręczniku> dla licealistów czy uczniów techników.> - Nie jest to język, jakiego powinno się uczyć młodych ludzi. Rolą nauczyciela jest uczenie> rzetelnej analizy faktów i ich oceny - podkreśla politolog.> Prof. Roszkowski, omawiając skutki II wojny światowej, stwierdza, że "dopiero teraz trwają w Polsce> skomplikowane badania nad rozmiarami należytej rekompensaty za te straty, co spotyka się z> gwałtownymi protestami polskojęzycznych mediów znajdujących się w rękach niemieckich właścicieli".> Papieżowi Janowi Pawłowi II poświęcone są dwa odrębne rozdziały: "Polak papieżem" i "Pielgrzymka św.> Jana Pawła II".> Drelich, po przedstawionej próbce, ocenia, że to "pseudopodręcznik", który nie jest dostosowany do> czternasto- i piętnastolatków. - Po prostu jakiś dramat, publicystyczny bełkot wymieszany z bardzo> szczegółową, akademicką wiedzą historyczną - komentuje dr Sławomir Drelich. - To najlepszy sposób,> żeby zideologizować młodych ludzi, ale przy okazji zbudować w nich trwałą nienawiść do edukacji> historycznej, wiedzy obywatelskiej i kształtowania umiejętności funkcjonowania we współczesnym> państwie i świecie - uważa.> wyborcza.p(*)hit-a-w-nim-intelektualne.htmlTak, tak. Śmichu ni ma. Opozycja miała rację protestując gdy wybierano Czarnka na naczelnika od spraw nauki i oświecenia religijnego. wydarzenia(*)eda-uczyc-sie-w-sz,nId,6075256Lekcji religii jest za mało. Na co komu matema, fiza, j.polski, historia? https://konferencja-episkopatu-polski-lekcja-religii-w-szkole-nie-wy,nId,6077680 Opozycja miała rację. Edukacja i oświata już leży. Teraz leżącemu trzeba dokopać. Nauczyciele z długoletnim stażem odchodzą od zawodu. Katecheta zarabia więcej od nich. wydarzenia(*)-zlotych-podwyzki,nId,6077494.No i mamy potem takich Hamerlików czy Henryków K.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > No i mamy potem takich Hamerlików czy Henryków K.Nie jestem wyznawcą rzymskiego boga i nie wierzę, że rzymski hierarchia jest z nim na łączach, więc o co Ci chodzi? O to, że interesuję się światem zamiast powtarzać wasze prawdy i wyrażać to, co chcecie usłyszeć, że wam się więcej należy? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|