Racjonalista - Strona głównaDo treści
Każdy ma własną inflację

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-06-2022 09:12romaro (25211 punktów)Każdy ma własną inflację
Ocena 5 na 5
Wielu konsumentów uważa, że roczna inflacja już dawno przekroczyła 20 czy 30 proc.
Chleb podrożał w ciągu roku średnio o 23 proc., olej o 28 proc., mięso drobiowe o 46 proc., paliwa niewiele mniej. A węgiel, którym ogrzewa domy i mieszkania trzy czwarte Polaków, drożeje w kilka miesięcy o 250 proc., więc kalkulacje GUS coraz częściej budzą wątpliwości albo nawet drwiny. Nie do końca słusznie.
– Polska ma bardzo dokładny system pomiaru zmian cen – zapewnia prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Jeśli amerykański urząd statystyczny oblicza inflację na podstawie cen ok. 350 towarów i usług, a Eurostat bierze ich pod uwagę blisko 420, to nasz GUS prześwietla ceny minimum 1,8 tysiąca towarów i usług. Tyle że wszystkie te urzędy podają swoje wyliczenia jako średnią. A przecież każde z 13,6 mln gospodarstw domowych ma swój własny koszyk inflacyjny, czyli zestaw towarów i usług, które kupuje. – Dlatego niektóre gospodarstwa domowe odczuwają, że inflacja jest niższa, niż podaje GUS. Ale są i takie, dla których inflacja cen z ich koszyka zakupowego wynosi już 20 albo 30 proc.
Urzędnicy od ochrony praw konsumenta powtarzają, że w reklamach najważniejsze treści podawane są małym druczkiem. W liczącym 61 stron ciekawym opracowaniu GUS „Co warto wiedzieć o inflacji” najważniejsza treść jest na stronie 59. Urząd informuje w niej, że z „z uwagi na metodologię badań inflacji prezentowane wielkości są przeciętne i nie mogą odpowiadać spostrzeżeniom i odczuciom poszczególnych konsumentów”. Postrzeganie rzeczywistej inflacji może się bowiem znacząco różnić w zależności od tego, co i kiedy kupujemy, od zasobności portfela, wieku jego właściciela, a nawet miejsca zamieszkania czy wykonywanej profesji.
Kluczem do obliczania wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych jest ustalenie składu koszyka. Czyli oszacowanie, jaką część domowego budżetu przeciętne gospodarstwo domowe wydaje na żywność, transport, utrzymanie mieszkania, zakup mebli czy sprzętu AGD. GUS szacuje to na podstawie wydatków ponad 30 tys. wybranych gospodarstw domowych (patrz wykres). Każda z głównych kategorii dzieli się na mniejsze grupy, a te na jeszcze mniejsze zbiory. W kategorii żywność i napoje większość wydatków to te na produkty mączne, mięso i warzywa. Produkty mączne dzielą się na pieczywo, ciasta i mąki. A te jeszcze na podgrupy. Inspektorzy GUS badają zmiany cen nawet takich osobliwości jak wyroby pończosznicze męskie, naprawa wyrobów szklanych, a nawet konie i kucyki.
Uzbrojeni w tablety inspektorzy GUS zapisują ceny w tysiącach punktów handlowych z 207 rejonów kraju. Z tej mrówczej pracy wyłania się, przefiltrowany przez narzędzia statystyczne, inflacyjny krajobraz – widać, o ile wzrosły ceny towarów i usług z koszyka zakupowego statystycznego gospodarstwa domowego. Tylko że… takie statystyczne gospodarstwo w zasadzie nie istnieje.
Rząd i szefostwo NBP przekonują od kilku tygodni, że sklepowa drożyzna to skutek importu inflacji wywołanej przez Putina. To nieprawda. Wszystkie miary publikowanej przez Narodowy Bank Polski inflacji bazowej, w tym ten najważniejszy – pomijający zmiany cen żywności, nośników energii i paliw – wynoszą ok. 8 proc. Choć w Europie są kraje, gdzie ten wskaźnik jest dwu- lub nawet trzykrotnie niższy. W uproszczeniu można powiedzieć, że zaimportowana przez żywność i paliwa inflacja to ok. 5,5 punktu procentowego. A lwią część inflacji zawdzięczamy nieudolnej polityce fiskalnej rządu i błędom w polityce monetarnej NBP.
Niemniej to żywność, energia i paliwa są tymi kategoriami koszyka GUS, które drożeją ostatnio najszybciej. Każde gospodarstwo, które wydaje na te kategorie ponadprzeciętnie dużą część swoich dochodów, odczuwa inflację jako wyższą od gusowskiej średniej.
O odstępstwach od przeciętnej informuje tak zwana Dziedzinowa Baza Wiedzy GUS, gdzie można znaleźć (znów jednak uśrednione) różniące się między sobą koszyki inflacyjne przedsiębiorcy, rolnika, pracownika najemnego, emeryta i rencisty. Owszem, są wśród nich kategorie, na które wszyscy wydają z grubsza tyle samo. Na przykład telekomunikacja, czyli głównie łączność komórkowa, pochłania ok. 5 proc. wydatków. Ale już udział żywności czy energii w wydatkach familii przedsiębiorców to ledwie 17-18 proc., a w gospodarstwach emerytów aż 30 proc.
Drób podrożał w ostatnim roku o 46 proc., wołowina o 30 proc. Choć nominalnie bogatsi wydają na mięso znacznie więcej niż mniej zamożni, to jednak udział tej kategorii w budżetach przedsiębiorców to zaledwie 5 proc., a w budżetach emerytów aż 8 proc. Jeśli dbający o zdrowie emeryci i renciści statystycznie wydają na drożejące szybko alkohol i papierosy 3,5 proc. swoich wydatków, to rolnicy i etatowcy aż 8 proc.
Subiektywnie mocniej odczuwamy wzrosty cen towarów, które kupujemy często (chleb, mięso czy nabiał). Ceny pralek, lodówek, telewizorów i ubrań, które od lat są umiarkowane, a nawet spadają, nie robią na nas wrażenia. Tym bardziej jeśli kupujemy je na raty zero procent.
Na subiektywne odczuwanie inflacji spory wpływ mają także zmiany dochodów. Nie każdy dostał w minionym roku 40 proc. podwyżki, jak premier Morawiecki. Nie każdy ma też szansę dostać jak górnik 14 pensji w roku. I nie każdy, jak prezes NBP, zarabia milion złotych z okładem (poprzednik Glapińskiego zadowalał się kwotą niższą o 40 proc.). Owszem, wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw rosną dynamicznie, ale to tylko 40 proc. rynku pracy. W małych firmach, urzędach czy instytucjach podwyżki są incydentalne. Przekonamy się o tym już wkrótce przy okazji zapowiedzianego strajku generalnego w ZUS, gdzie zarobki są skandalicznie niskie, a pracownicy sami przynoszą do pracy fotele biurowe, żeby mieć na czym siedzieć.
Każdy ma własną inflację. Jej wysokość zależy od poziomu dochodów, zwyczajów zakupowych, diety czy sposobu spędzania wolnego czasu.
www.newswe(*)uz-nawet-20-30-procent/h4czz9l
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hanging_bishop (1112 punktów)
Ja tak sobie myślę, że PiS być może nie będzie chciał wygrać kolejnych wyborów. Powinien nie chcieć, o ile to cwaniacy. A może to głupcy i szaleńcy. Widzicie? Cwaniak czasem lepszy niż głupiec. Rządza władzy... Cwaniactwo, głupota, szaleństwo (w jednym szeregu) - obawiam się, że bardziej ta opcja wchodzi tu w grę. No cóż... Zachód będzie miał nadal rezerwuar taniej siły roboczej. Inwestycje spadają, inflacja, demografia, brak perspektywiczych ruchów politycznych, zapaść systemu opieki społecznej etc. Cwaniactwo będzie się dalej opłacało w Polsce. Każdy będzie myślał tylko o sobie, swojej rodzinie, ewentualnie znajomych. Różne klany, sitwy, kasty będą się wytwarzać. Już są! Ale będzie to bardziej widoczne. Zły kierunek... Po co w takim razie istnieje państwo?
08-06-2022 16:19 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>Ja tak sobie myślę, że PiS być może nie będzie chciał wygrać kolejnych wyborów. Powinien nie chcieć, o ile to cwaniacy. A może to głupcy i szaleńcy. Widzicie? Cwaniak czasem lepszy niż głupiec. Rządza władzy... Cwaniactwo, głupota, szaleństwo (w jednym szeregu) - obawiam się, że bardziej ta opcja wchodzi tu w grę. No cóż... Zachód będzie miał nadal rezerwuar taniej siły roboczej. Inwestycje spadają, inflacja, demografia, brak perspektywiczych ruchów politycznych, zapaść systemu opieki społecznej etc. Cwaniactwo będzie się dalej opłacało w Polsce. Każdy będzie myślał tylko o sobie, swojej rodzinie, ewentualnie znajomych. Różne klany, sitwy, kasty będą się wytwarzać. Już są! Ale będzie to bardziej widoczne. Zły kierunek... Po co w takim razie istnieje państwo?

Mocno porównałeś. Wydaje mi się, że za mocno. Instytucję państwa prezentuje zespół ludzi wybrany w wyborach powszechnych. Tyle, że tu zaczyna się manipulacja. Ordynacja wyborcza nakierowana na partyjne opcje polityczne, rodzi właśnie niebezpieczeństwo wyznaczania w partii, która wybory wygrała, wewnętrznych "fachowców i specjalistów", których jedynymi zasługami jakimi się później wykazują, to wierność i posłuszeństwo linii politycznej partii. Tak było za "komuny" i zaczęło się wykluwać od okrągłego stołu. Wyborca dostatecznie ogłupiały, był potrzebny tylko w czasie kampanii wyborczej. Rząd się wybierał (tu tworzą się koterie), a gdy już ustalono obsadę decyzyjnych stanowisk branżowych, to wyborca/suweren może zapomnieć o obietnicach wyborczych danej partii. Wtedy właśnie ujawniają się kompetencje poszczególnych ministrów ujawniających się jako pospolici dyletanci. I nie po słowach wtedy się ich ocenia a po tym jak działają czyli po czynach. Przykład Sasina i Macierewicza jest przykładem transparentnym. Glapiński następny w kolejce. Zakompleksiony makierant Ziobro, Pawłowicz dr prawa itp.
Co nas najbardziej teraz boli to inflacja dotykająca wszystkich a w szczególności najsłabszych i najbiedniejszych grup społecznych, która jest efektem bezradności w działaniu rządu, gremium rzekomo fachowców. Rządzenie państwem, to nie rządzenie domowym budżetem. Państwo to złożony mechanizm zależności różnych niemniej wzajemnie powiązanych. Zwłaszcza w sferze obronności terytorialnej, inwestycji odtwarzających majątek państwa, lecznictwa powszechnego, oświaty i edukacji, ochrony praw społecznie akceptowanych itp. Gdy wszystko się kręci jako tako, to nawet nie potrzeba się specjalnie wysilać, bo korzysta się z prawa inercji organizmu gospodarczego państwa. Gorzej gdy trzeba przeciwdziałać rozsądnie mając w perspektywie trudności do pokonania. Wtedy następuje feeria kłamstw niedomówień i zwalania winy na inne w gruncie rzeczy okoliczności nie mające wpływu na powstawanie procesów nieprzyjaznych gospodarce. Jakie są przyczyny inflacji? W skrócie, (np. Glapiński i Sasin) to widzę tłumaczenia z Kosmosu wzięte, przez mistrzów nie przyznawania się do winy. UE i opozycja w tym Tusk nie rządzący w Polsce jako premier, covid, Putin, nie bacząc, że sami rządzący dopuścili się grzechu ciężkiego w puszczaniu na rynek "pustego" pieniądza, nawet dodrukowywaniu pieniądza, przez bezmyślne rozdawnictwo populistyczną polityką "kupowania" sympatii suwerena w wyborach następnych, zabezpieczaniem fanaberii kościoła w sposób nad wyraz szczodry, gdy w tym czasie szpitale upadają z braku środków na ich utrzymanie, oświata i edukacja już leży, a opieka społeczna nie istnieje w takiej postaci jak winna wyglądać. Tylko wystarczy obejrzeć czasem z doskoku publiczną TVP Info jakie obecny rząd ma sukcesy. Spoko. To są tylko słowa, a nie opis czynów. Obecny PiS nie uznaje zasady CIĄGŁOŚCI WŁADZY w gospodarce niezależnie od politycznej opcji rządzących. Dlaczego? A czy mamy jakiś strategiczny plan rozwoju gospodarczego Polski? Nie widziałem nie słyszałem. Ustępująca ekipa jednej opcji zostawia ekipie następnej rozpoczęte działania i następcy nie podejmują kontynuacji tych działań, bo to nie po ich myśli (ile lat trzeba by Polska miała rozwiązany w końcu problem dróg szybkiego ruchu? I co z infrastrukturą kolejową?) kupujemy pociągi szybkie tak, że powojenne torowiska nie wytrzymują ich prędkości i jeżdżą jak dosłownie bumelzugi. A co będzie z polskimi samochodami elektrycznymi? Mamy już połowę 2022 roku a miało ich być milion w 2025 roku? Znów słowa..słowa. czary mary. głupiemu na oczy, Gdzie te obiecane przez Kaczyńskiego 1,5 mln dostępnych tanich mieszkań? Wiesz teraz dlaczego jest inflacja? Sasin pieprzy jak zwykle , że pod koniec roku bieżącego winna się zatrzymać. Oho panie Sasin. Stop orkiestra! Nie przy tej ekipie z panem w składzie. Nie wjechał mi czasem tramwaj do oka?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cwaniactwo będzie się dalej opłacało w Polsce. Każdy będzie myślał tylko o sobie, swojej rodzinie, ewentualnie znajomych. Różne klany, sitwy, kasty będą się wytwarzać. Już są! Ale będzie to bardziej widoczne. Zły kierunek... Po co w takim razie istnieje państwo?

Organizacje mafijne to organizacje naturalne, które wyrastają ze sprzeczności interesów jednostek.

Każdy z nas ma skłonność do
tworzenia organizacji mafijnych, w tym ja i Ty tak jak każdy z nas ma skłonność do kłamstwa czy kradzieży.
Mówi się nawet, że to okazja czyni złodzieja.

Od tworzenia organizacji mafijnej może powstrzymać jednostkę rozwój uczuć wyższych i pojmowanie własnego dobra poprzez dobro zbiorowe.

Za poprzednich rządów mafie były bardziej potężne niż obecnie. Tajny kapitał i tajne wybory sprzyjają rozwojowi różnych mafii w społeczeństwie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 06:47 
 Ocena 5 na 5
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Cwaniactwo będzie się dalej opłacało w Polsce. Każdy będzie myślał tylko o sobie, swojej rodzinie, ewentualnie znajomych. Różne klany, sitwy, kasty będą się wytwarzać. Już są! Ale będzie to bardziej widoczne. Zły kierunek... Po co w takim razie istnieje państwo?
>Organizacje mafijne to organizacje naturalne, które wyrastają ze sprzeczności interesów jednostek.
>Każdy z nas ma skłonność do
>tworzenia organizacji mafijnych, w tym ja i Ty tak jak każdy z nas ma skłonność do kłamstwa czy kradzieży.
>Mówi się nawet, że to okazja czyni złodzieja.
>Od tworzenia organizacji mafijnej może powstrzymać jednostkę rozwój uczuć wyższych i pojmowanie własnego dobra poprzez dobro zbiorowe.
>Za poprzednich rządów mafie były bardziej potężne niż obecnie. Tajny kapitał i tajne wybory sprzyjają rozwojowi różnych mafii w społeczeństwie.
Co Ty mi tu pieprzysz znów o mafiach. Żyjesz w tych Niemczech to pilnuj niemieckiego porządku. Tu Ciebie nie ma. Rozumiesz? Może w Niemczech są mafie to tam kieruj swoje uwagi. Tylko właśnie na forach niemieckich Ciebie wywalają po pierwszej wypowiedzi. To co? Spuszczasz z wątroby swoje "genialne" spostrzeżenia na polskim forum? Widzisz mafię to daj przykład i udowodnij a nie blublasz swoje mantry na okrągło już wyświechtane z powodu ich nadużywania. Pracujesz w Polsce, płacisz podatki w Polsce, będziesz miał polską emeryturę, po śmierci zakopią Ciebie w polskiej ziemi? Nie? To się zamknij bo twoje uwagi są nietrafione i bezsensowne.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-06-2022 07:07 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pracujesz w Polsce, płacisz podatki w Polsce, będziesz miał polską emeryturę, po śmierci zakopią Ciebie w polskiej ziemi? Nie? To się zamknij bo twoje uwagi są nietrafione i bezsensowne.

Ludzie ukradli mi już cały świat a Ty próbujesz jeszcze ukraść mi narodowość.

Chciwość ludzka nie zna granic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-06-2022 02:35 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Pracujesz w Polsce, płacisz podatki w Polsce, będziesz miał polską emeryturę, po śmierci zakopią Ciebie w polskiej ziemi? Nie? To się zamknij bo twoje uwagi są nietrafione i bezsensowne.
>Ludzie ukradli mi już cały świat a Ty próbujesz jeszcze ukraść mi narodowość.
>Chciwość ludzka nie zna granic.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Opowieści. Nadal piszesz nie na temat kierując uwagę uczestników na swoje pokraczne życie jakie sobie Ty stworzyłeś, a nie ludzie. Jeśli ludzie to kto z tych ludzi najwięcej? Tajemnica? Czyli znów nikt nie chce się ujawnić albo po prostu konfabulujesz. To jest odniesienie do twojego pomysłu jawności. I to ma być merytoryczna rozmowa w odniesieniu do tematu wątku? To nawet nie temat o społeczeństwie, bo Ty zgrywasz się na męczennika i wszelkie zło tego świata wygląda, że skupione jest na Tobie. Życie tobie zmarnowali ludzie, czy jakiś wydumany przez Ciebie system? przypominam Tobie, że tematem jest inflacja, a nie Twoje osobiste zwierzenia.
Ja Tobie nie kradnę narodowości (odpowiedź nie na temat) Przypominam tobie tylko obelgi jakie kierowałeś w kierunku forumowiczów: "Nie akceptuję waszego prawa, ono mnie nie dotyczy" "Nie będę głosował w wyborach tajnych" i przyznam, że tylko raz powiedziałeś, iż do Polski nie wrócisz, bo nie akceptujesz naszego dziadostwa. SAM SIĘ WYRZEKŁEŚ POCZUCIA NAROWEJ WSPÓLNOTY. Więc nie wpychaj mi tu dziecka w brzuch, że ja odbieram Tobie narodowość. To jeszcze jedna Twoja wada. Nie umiesz pisać w języku polskim. Polaczku! Po niemiecku jest podobno ein Polacken. Mi wolno robić błędy językowe, bo nigdy pozytywnie o Niemcach się nie wypowiadałem, ale Ty kształcony w Polsce w języku polskim, nie znasz Polskiego?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Opowieści. Nadal piszesz nie na temat kierując uwagę uczestników na swoje pokraczne życie jakie sobie Ty stworzyłeś, a nie ludzie.

Tia ale o czym Ty mówisz?

Bo ja o przyczynie inflacji w waszym systemie pieniężnym, tj. o globalnym długu a waszą odpowiednią na to są ciągłe oskarżenia kierowane w moją stronę.

To Ty opowiadasz o moim życiu a nie ja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
farmer (22440 punktów)
.
>Każdy ma własną inflację. Jej wysokość zależy od poziomu dochodów, zwyczajów zakupowych, diety czy
>sposobu spędzania wolnego czasu.

Widzę że w ostatnimi czasy za pysk bierze się jak nie WIBOR to inflacje teraz.
Przez lata se to działało i ludziom się mówiło że inflacja rośnie spada albo ze podniesie się ponkty procentowe albo obniży.
Ale jak skazowka wychodzi poza skalę to jakieś interpretację.

Reasumując inflacja jebie po kieszenie ludzi o niskich dochodach.
No bo kogoś musi?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Łączna suma dobra, jakiego wszyscy mogą doznać wynika z poziomu organizacji społeczeństwa. Na dobro składają się: pracowitość, motywacja, zgodność, efektywność, odpowiedzialność i rozwojowe idee.

Każdy człowiek powinien chcieć coś osiągnąć i przełamywać opór, żeby dobrze się działo.

Społeczeństwo to wielka organizacja, która na określony charakter.

Najgorzej się dzieje na granicach różnych kultur.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Paolo Monstro (6146 punktów)Chleb podrożał, ale lokomotywy staniały!
>Wielu konsumentów uważa, że roczna inflacja już dawno przekroczyła 20 czy 30 proc.
>Chleb podrożał w ciągu roku średnio o 23 proc., olej o 28 proc., mięso drobiowe o 46 proc., paliwa
>niewiele mniej. A węgiel, którym ogrzewa domy i mieszkania trzy czwarte Polaków, drożeje w kilka
>miesięcy o 250 proc., więc kalkulacje GUS coraz częściej budzą wątpliwości albo nawet drwiny.

W 1970 robotnicy wyszli na ulice przy dużo mniejszych podwyżkach cen żywności. Protesty zmiotły Gomułkę, ale wtedy też im rząd tłumaczył, że może i chleb zdrożał, ale ... lokomotywy staniały!

10 lat później mieliśmy tą samą opowieść, strajk generalny i stan wojenny. A potem Solidarność przejęła władzę i polepszyli inflację niemal 1.200% (dla młodszych użytkowników - tysiąc dwieście % rocznie, to nie pomyłka, wielu rolników wieszało się z powodu kredytów bo kredyt zaciągniety jesienią na zasiew za 6 miesięcy był 3 x większy!)

Od 20-25 lat był spokój, ale teraz przyszedł rząd o podobnych kompetencjach ekonomicznych i podejściu do władzy jak Gomułka i Gierek, więc i efekty są takie same!

Pozdrawiam
Paolo Monstro
08-06-2022 21:05 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: Chleb podrożał, ale lokomotywy staniały!
>>Wielu uważa, że inflacja dawno przekroczyła 30% Chleb podrożał o 23% olej o 28%., mięso 46% paliwa niewiele mniej. A węgiel w kilka miesięcy o 250%.
>W 1970 robotnicy wyszli na ulice przy dużo mniejszych podwyżkach cen żywności. Protesty zmiotły Gomułkę, ale wtedy też im rząd tłumaczył, że może i chleb zdrożał, ale ... lokomotywy staniały!
patoelity po to nam zarządziły religię panującą, zwaną liberalizm (indywidualizm, wolność, wlasność) żebyś nie mógł protestować, co możesz indywidualnie zrobić, podrapać się po dupie i ew podpalić

> 10 lat później mieliśmy tą samą opowieść, strajk generalny i stan wojenny. A potem Solidarność przejęła władzę i polepszyli inflację niemal 1.200%
wieszali się i wieszają z rządów patoelit z styropianu (jak można z solidarności zbudować antysolidarność - liberalizm, walesie należała sie nagroda jobla, geniusz

>Od 20-25 lat był spokój, ale teraz przyszedł rząd o podobnych kompetencjach ekonomicznych i podejściu do władzy jak Gomułka i Gierek, więc i efekty są takie same!
mamy najmniej grzebiących po śmietnikach, od 30 lat, najwiekszą liczbę pracujących, najwyższa placa minimalna, najwyższe świadczenia socjalne. Gierek był dobry, liberalizm jest antyludzki

dla mnie tragedią są balcerowicz, tusk, wincenty, bielecki i wszyscy inni liberalowie. Gdyby dzisiaj do wladzy doszedl tusk z balcerowiczem, bankructwa, bezrobocie, bezdomność, samobójstwa były by na porządku dziennym. Liberalizm gorszy od faszyzmu

za czym Wy tęsknicie?
że przyjdzie komornik i zabierze biednej starej kobiecie mieszkanie bo wziąła kredyt -chwilówke 50zł, kamienice w ramach reprywatyzacji przkazywane 156 letniemu wlaścicielowi, przekrety VAT na 63 496 mln zł, zamykanie niedorozwojka za kradzież batonu wartego 3zł, a kulczyk kradł 1000000 zł/godz

za czym tęsknisz, za praworządnością?
oj libki, libki

jakbyśmy my racjonaliści mieli swojego boga to by was pokarał za wiarę w antyludzki liberalizm, antyracjonalizm
08-06-2022 21:53 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>mamy najmniej grzebiących po śmietnikach, od 30 lat, najwiekszą liczbę pracujących, najwyższa placa minimalna, najwyższe świadczenia socjalne. Gierek był dobry,
I najgłupszą, niewyedukowaną, okrągłą część społeczeństwa. Dziwić się, że jest jak jest. Wystarczy twoje bazgroły poczytać, a będziemy mieli ogląd polskiej elity śmierdzących, niedouczonych leni.
08-06-2022 22:08 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I najgłupszą, niewyedukowaną, okrągłą część społeczeństwa. Dziwić się, że jest jak jest. Wystarczy twoje bazgroły poczytać, a będziemy mieli ogląd polskiej elity śmierdzących, niedouczonych leni.

No tak ale to jest tylko twoja niska ocena innych ludzi, która zakorzeniona jest pewnie w twojej wysokiej samoocenie.

Ludzie rozumują prosto, idą tam gdzie jest im lepiej i opuszczają to, z czym jest im gorzej. Tu nie ma żadnej filozofii.

Może to w waszym pojęciu lepiej, było dla nich tym gorszym?

Może zwykły człowiek nie chce się bać o to, co następnego dnia da dziecku na obiad?
Może liczy się coś więcej niż tylko to ile wielkomiejski japi ma domów i samochodów?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ludzie rozumują prosto, idą tam gdzie jest im lepiej i opuszczają
> to, z czym jest im gorzej. Tu nie ma żadnej filozofii.

Może to jest odpowiedź na ~szarley'owskie pytanie, gdzie byś poszedł pracować:
- za 3 tys. Euro do małej firemki z jednym właścicielem o kapitale milion
czy
- za 6 tys. do dużej firmy z jednym właścicielem o kapitale miliard



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-06-2022 23:12 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)

>mamy najmniej grzebiących po śmietnikach, od 30 lat, najwiekszą liczbę pracujących, najwyższa placa minimalna, najwyższe świadczenia socjalne. Gierek był dobry, liberalizm jest antyludzki
To jest kasa na kredyt, a ten kredyt dostaliśmy tylko dlatego, że za Balcerowicza cały naród miał dużo wyrzeczeń i postawiliśmy gospodarkę na jakie takie nogi oraz zdobyliśmy zaufanie inwestorów. Właśnie to roztrwoniliśmy - za 15 lat połowa będzie grzebała po śmietnikach, bo państwo zbankrutuje przynajmniej na ubezpieczenie społeczne! Kasę pożyczają nam najdrożej od 17 lat:
tradingeconomics.com/poland/government-bond-yield

Straciliśmy ostatnie 10 lat wzrostu gospodarczego i dobrej sytuacji na zadłużanie i konsumpcję. Zbliżamy się do przepaści demograficznej. Trzeba będzie działać środkami kryzysowymi, jednak my mamy już poukrywane długi w każdym banku państwowym, do którego rząd wprowadził swoich Obajtków. Obajtek w Orlenie podniósł już marże na paliwa (głupie społeczeństwo uwierzyło, że monopol państwowy jest korzystny dla konsumentów)-żeby kosić społeczeństwo, Ziobro podniósł mandaty x 5 żeby kosić społeczeństwo, wkrótce będą kosili bardziej - BO NIE MA KASY a chłopaki z partii jeszcze chcą parę domów wyhaczyć!

PiS wziął na Ciebie kredyt 2mln, dał Ci 1mln, 1 mln rozdał sobie 'za duże dochody' ... a Ty bijesz brawo jaki to 'szczodry przyjaciel'?

Nie mamy ANI JEDNEGO projektu, który przynosi zyski (inwestycji nie mamy). Nawet kopalnie się zawaliły i potęga węglowa z PRLu podniosła ceny węgla x 3 dla swoich własnych obywateli!

Nasze wielkie sukcesy inwestycyjne są w Power Poincie - w rzeczywistości nie ma kasy.

>dla mnie tragedią są balcerowicz, tusk, wincenty, bielecki i wszyscy inni liberalowie. Gdyby dzisiaj do wladzy doszedl tusk z balcerowiczem, bankructwa, bezrobocie, bezdomność, samobójstwa były by na porządku dziennym. Liberalizm gorszy od faszyzmu

Kogo obchodzi Tusk? Tusk wraz ze swoją partią zostali wyrzuceni 7 lat temu na śmietnik. Popełnili dużo błędów i wylecieli. Koniec tematu.
PiS Cię zadłuża po uszy, trwoni pieniądze na kaprysy typu 'elektrownia w Ostrołece', topi ten kraj trwoniąc wszystkie wyrzeczenia jakie robiliśmy przez 30 lat, a Ty debatujesz o tym co kiedyś inni robili? Jakie to ma znaczenie. Statek tonie w przyszłości a nie w przeszłości. Przestań żyć mentalnością 'inni byli gorsi', bo wtedy każdy niekompetentny rząd będzie 'dobry'.

>za czym Wy tęsknicie?
Tkwisz w fałszymym dylemacie: 'albo PiS i bankructwo za 15 lat, albo rozkradanie i lenistwo, ale bez bankructwa',
jest jeszcze inne wyjście: mądre rządzenie, brak chodzących po śmietnikach i brak upadku kraju na trwałe.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
09-06-2022 00:58 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To jest kasa na kredyt, a ten kredyt dostaliśmy tylko dlatego, że za Balcerowicza cały naród miał dużo wyrzeczeń i postawiliśmy gospodarkę na jakie takie nogi oraz zdobyliśmy zaufanie inwestorów. Właśnie to roztrwoniliśmy.

Czyli proponujesz wyrzeczenia ale nie dla wszystkich tylko takie, w których inwestorzy znowu zaczną zarabiać milion w tydzień.

Co rzekomo zainwestują w budowę fabryki samochodów rodzinnych a nie w budowę własnego jachtu cumującego w porcie na morzu Śródziemnym.

A co będzie jak miliona zdobytego w tydzień, kosztem tyrania biedoty od świtu do nocy za miskę ryżu, nie zainwestują w fabrykę samochodów rodzinnych, nikomu nie dadzą pracy i samochodu lecz w Getback zajmujący się sekuratyzacją długów z chwilówek?

Powiedz czy można wierzyć w wasze "dobre" intencje?

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-06-2022 22:00 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od 20-25 lat był spokój,

Opisywany zresztą w sztuce filmowej, w filmach takich jak "psy", "dług", "młode wilki", "komornik", "pitbull" i innych. Spokój tak święty, aż się Leper z nudów powiesił i kilku innych popełniło samobójstwa podczas wyjazdów państwowych służb specjalnych o 5 nad ranem na chatę.

>ale teraz przyszedł rząd o podobnych kompetencjach ekonomicznych i podejściu do władzy jak Gomułka i Gierek, więc i efekty są takie same!

Tylko protestujących, poza paroma niezadowolonymi japi wciąż brak.

Kiedyś można było na kilku kwitach zarobić miliony w ciągu tygodnia a teraz? Człowiek musi się namęczyć, bo nie ma już tylu baranów, które można byłoby łatwo wyczesać.

Rozumiem, człowiek musi zarobić, żeby móc inwestować ale w co zainwestuje?
W udziały w firmie, która handluje długami albo nieużytkami rolnymi?

Może wcale nie było tak fajnie i może wcale teraz nie jest tak źle? Zależy jak się na to spojrzy i nie zapominajmy, że każdy myśli tylko o sobie, więc w tajemnicy wybierze do koryta takiego, który mu trochę w tajemnicy z koryta wyniesie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-06-2022 23:19 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Od 20-25 lat był spokój,
>Opisywany zresztą w sztuce filmowej, w filmach takich jak "psy", "dług", "młode wilki", "komornik", "pitbull" i innych.

Krystek, widzę, że trafiają do Ciebie przykłady filmowe, był też taki film, w którym facet miał znaleźć 'las krzyży' , ale doczytał tylko 'las' i się mocno wygłupił. Z Tobą jest tak samo:

Od 20-25 lat był spokój .... z inflacją

Pozdrawiam
Paolo Monstro
09-06-2022 00:49 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od 20-25 lat był spokój .... z inflacjąPozdrawiam

Nie ma nic prostszego niż radzenie sobie z inflacją w waszym systemie pieniężnym.

50% stopa referencyjna
pl.wikiped(*)/Referencyjna_stopa_procentowa

50% stopa rezerwy obowiązkowej
pl.wikiped(*)topa_rezerwy_obowiązkowej

i w dwa tygodnie będzie po inflacji.

Dlaczego ekonomiści na to nie wpadli ale ja wpadłem?

Aaaaale po miesiącu takich stóp 25% ludności nie będzie miała co jeść?
I nastąpi odrodzenie komunizmu?

Ja lepszą od was ideę na opanowanie inflacji - kryptograficzne zabezpieczenie portfeli.

Jak komornik z bankierem nie będą mogli zabrać przemocą z cudzego portfela to bankier nie pożyczy a jak nie pożyczy to nie będzie kosmicznej kreacji pieniądza ujemnego w mnożnikach kreacji pieniądza

pl.wikiped(*)5źnik_kreacji_pieniądza

obserwator(*)-na-rekordowo-wysokim-poziomie

a jak nie będzie kosmicznej kreacji pieniądza, to nie będzie kosmicznej inflacji.

Żeby pieniądz był cokolwiek warty wielkość globalnego długu musi być ograniczona, nawet dziecko w przedszkolu to powie a ja przedstawiam ideę jak można ograniczyć dług globalny bez żywienia się 5% ludzkości z lichwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
10-06-2022 00:00 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Od 20-25 lat był spokój .... z inflacjąPozdrawiam
>Nie ma nic prostszego niż radzenie sobie z inflacją w waszym systemie pieniężnym.
>50% stopa referencyjna

Krystek,

po pierwsze:
to nie jest MÓJ ani NASZ (bo ja nie jestem w żadnym spisku) system pieniężny, tylko jest to jedyny legalny system pieniężny. Lubisz czy nie.

po drugie:
Fakt, że nie popieram systemu typu: 'spal połowę lasu żeby odnaleźć niepotrzebny problem a potem licz, że ktoś Ci da za to mieszkanie' nie oznacza, że nie widzę wad aktualnego systemu pieniężnego. Nie popieram BTC, którego tutaj lansujesz, bo jest znacznie, znacznie gorsze niż to co mamy aktualnie.

po trzecie:
pieniądz fiducjarny to tylko papierek - wbrew pozorom i nadziejom manipulacja nim niczego nie zmienia na dłuższą metę. Gospodarka opiera się na kilku podstawowych fundamentach: wydajność, podaż, popyt, rynek pracy. Pieniądz jest jak łącznik - pozwala kumulować i przekazywać wartość i jest krytyczny, ale bez dobrze działających fundamentów pieniądz niczego nie zmieni. Te fundamenty zmienia się poprzez prawdziwe inwestycje (a więc zwiększenie wydajności - nie mylić z projektem typu 'elektrownia w Ostrołęce'), zmiana podaży produktów (np. odkrycie złoża ropy), zmiana popytu na produkty (np. zmniejszenie zapotrzebowania na usługi religijne), oraz zmiany na rynku pracy (np. dopływ imigrantów lub wymieranie społeczeństwa).
Są tryliony powodów, dla których zmieniają się te czynniki włączając w to psychologię, ale polityka monetarna może je tylko stymulować lub spowalniać (np. zachęcać lub zniechęcać do pożyczania) - korygować problemy spowodowane relacjami pomiędzy uczestnikami rynku. Nie jest jednak w stanie zmienić fundamentów- np. niedostosowanie rynku pracy do popytu na usługi czy zbyt mała podaż żywności.
Zmianą systemu pieniężnego, zmianą polityki monetarnej nie można więc uzdrowić chorej gospodarki, chyba, że jej jedynym problemem jest psychologia: nadmierna konsumpcja lub zbyt mała konsumpcja. Zdrową gospodarkę buduje się latami a chorą uzdrawia latami. Dzisiaj zdrowa stopa procentowa powinna wynosić 16% w Polsce, pewnie 8% w Niemczech. Wtedy zrobilibyśmy reset i gospodarka pokazałaby swoje prawdziwe oblicze - co naprawdę umie wyprodukować i na co jest prawdziwy popyt (bez popychania ludzi do wszelakich baniek). Pewnie nieruchomosci staniałyby o 50%, BTC nie byłby nic wart, Facebook spadłby o 90%, nikt nie kupowałby iPhone'a 14 posiadając iPhone'a 13 a śwniarz nie dostawałby 9PLN za kg mięsa (z którego powstaje 4kg szynki) tylko 30PLN. Pozostalibyśmy jednak z problemem, że zbyt wiele osób w dzisiejszej gospodarce nie generuje wartości dodanej - mamy problem strukturalny a nie finansowy.

Narzekasz na pieniądz, ale problemem jest właśnie chora gospodrka, dotyczy to całej Europy a Polski w zwiększonym stopniu, bo polski rząd zaniechał działań strategicznych zupełnie, na rzecz propagandy o efektach.
Gospodarka jest zaś chora, bo społeczeństwa są chore -nie chcą zapłacić sprzątaczce za ciężką pracę nawet 1/10 tego co płacą Obajtkowi za należenie do mafii PiS. Dzisiaj nikt nie chce być stolarzem i zrobić stołu, woli być historykiem, zostać urzędnikiem i podbijać papierek, który idzie do kosza. Hydraulikowi chcemy zapłacić mniej niż facetowi, który spekuluje kursami walut, co nie wnosi żadnej wartości dodanej, wręcz przeciwnie destabilizuje system. Dopóki to się nie zmieni, dopóki partie takie jak PiS będą wygrywały, dopóty będziesz narzekał na system pieniężny na sprawiedliwość itd ..

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> to nie jest MÓJ ani NASZ (bo ja nie jestem w żadnym spisku) system pieniężny, tylko jest to jedyny legalny system pieniężny. Lubisz czy nie.

Legalne jest wszystko co się wszystkim opłaca z automatu i nikt nie musi tu niczego potwierdzać. Wolno mi działać w kierunku, który zapewnia wszystkim ludziom korzyści bez pytania kogokolwiek o zdanie, nie mówiąc już o pozwoleniu.

Legalny staje się każdy system pieniężny, który się tylko ludziom opłaca bez żadnego głosowania nad nim a tym bardziej tajnego.

Mam inne od Ciebie zdanie o tym, co jest fundamentem właściwych stosunków społecznych prowadzących do dobrobytu i rozwoju członków społeczeństwa. System pieniężny jest w moim przekonaniu fundamentalnym czynnikiem kształtującym ludzkie motywy. Jeżeli jakiś człowiek zaczyna wierzyć, że lepiej żyć z wypełniania kwitów zamiast z porządkowania domów czy z instalacji w domach hydrauliki to dlatego, że motywuje go do takiego myślenia wasz i nie mój system pieniężny. Tak jest wasz i nie mój, bo ja stałem się jego wrogiem, uznaję go za nielegalny dlatego, że wielu ludziom szkodzi i nawet nie w ten sposób, że czyni z nich biedotę ale dlatego, że czyni z nich jednostki aspołeczne, które działają na szkodę innych ludzi.

Nie jestem żadnym fanem bitcoina.
Jestem fanem łańcucha bloków i kryptografii.

Dla mnie najważniejsze są:
- Kolektywna administracja systemem pieniężnym niedopuszczajaca do jakichkolwiek oszustw.
- Jawność rozkładu i przepływu kapitału.
- Wykluczenie wszelkiej przymusu z przelewów pieniężnych - tylko właściciel może dokonać przelewu własnych środków i nikt więcej.

Na bazie tych moich postulatów dotyczących systemu pieniężnego niniejszym delegalizuje wasz system pieniężny jako gorszy i szkodliwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Mam inne od Ciebie zdanie o tym, co jest fundamentem właściwych stosunków społecznych prowadzących do dobrobytu i rozwoju członków społeczeństwa.
Nie mówię o stosunkach społecznych, ale o gospodarce. Gospodarka istniała bez pieniądza i nadal ludzie bywali dla siebie bardzo niemili - włączając w to niewolnictwo i zabójstwa.

Masz prawo do swojej opinii, ekonomia to nie matematyka i nie da się niczego 'udowodnić' zauważ jednak, że optymalny system to taki, w którym każdy uczestnik rynku umie dostarczyć jakiegoś pożądanego produktu, ma zasoby żeby dostarczyć ten produkt a strona, która chce tego produktu, chce dokładnie tyle ile jest produkowane. To wszystko może się kręcić bez pieniądza. Pieniądz to tylko ułatwia i umożliwia kumulowanie luzkiego czasu i przechowywanie go 'na przyszłe potrzeby'.

To na co narzekasz to nie pieniądz, tylko ludzie. Jedynym rozwiązaniem więc jest wyeliminowanie ludzi i pozostawienie komputerów, które będą sobie przesyłaly BTC i zużywały energię na jego kopanie. Pytanie tylko na co nam taka gospodarka?

Ludzie są czasem źli, często ułomni. Źli ukrywają informacje, wykorzystują sytuację, w której mają przewagę, uzyskują przewagę w sposób nieuczciwy, ułomni nawet tej informacji,do której mają dostęp przetworzyć nie potrafią. W skomplikowanym systemie, w jakim funkcjonujemy, wielu uczestników moze hackować system i przejmować zasoby 'okradając w legalny sposób' wielu innych.
Zastępując PLN BTC nie uzdrowisz systemu - przeciwnie cwaniacy będą mieli jeszcze lżej, uczciwi jeszcze ciężej, a planeta się spali.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie mówię o stosunkach społecznych, ale o gospodarce.

Gospodarka to stosunki wymiany handlowej między ludźmi, gospodarka to stosunki społeczne.

>Zastępując PLN BTC nie uzdrowisz systemu - przeciwnie cwaniacy będą mieli jeszcze lżej, uczciwi jeszcze ciężej, a planeta się spali.

Też nie zamierzam.
Nie jestem fanem bitcoina tylko łańcucha bloków i kryptografii. Jestem fanem kolektywnej kontroli nad systemem pieniężnym i wykluczenia możliwości przymusu przy przelewach pieniężnych.

Jestem też wrogiem lichwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
> Jestem fanem (....) wykluczenia możliwości przymusu przy przelewach pieniężnych.

Kłamiesz w celu manipulacji.
Wśród twoich postulatów jest wykluczenie możliwości przelania wypłaty na konto pracownika, jeżeli ma na koncie oszczędności. To nie jest przymus?

>Jestem też wrogiem lichwy.
Jak każdy.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie jest przymus?

Limit oszczędności pieniężnych związany z wartością odpodatkowanych posiadłości nie jest żadnym przymusem tylko mechanizmem ograniczającym nadmierną koncentrację kapitału.

Jeżeli nie masz opodatkowanej własności i przez to niski limit oszczędności a możesz zarobić jeszcze kasę, to kup opodatkowaną własność i podnieś swój limit albo wydaj zarobioną kasę i zrób miejsce w portfelu na nowe przychody ale nie niszcz gospodarki swoimi oszczędnościami pieniężnymi i nie zmniejszaj ilości pieniądza w obiegu.

W moim modelu kreacji i emisji pieniądza bez przymusowej egzekucji długów istnieje limit oszczędności pieniężnych konieczny do zachowania pieniądza w obiegu.

Bez tego limitu oszczędności mój model upadnie. W nim nie ma, tak jak w waszym, nieskończonej kreacji długu ani lichwy, która kreację pieniądza pomnaża.

>>Jestem też wrogiem lichwy.
>Jak każdy.

Widomo
Wystarczy odsetki nazwać prowizją i już nie ma żadnej lichwy.
Zabawne ludziki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>To nie jest przymus?
>Limit oszczędności pieniężnych związany z wartością odpodatkowanych posiadłości nie jest żadnym przymusem tylko mechanizmem ograniczającym nadmierną koncentrację kapitału.

Zapomniałeś napisać, że limit wzrasta ze wzrostem majątku więc ZWIĘKSZA koncentrację kapitału
Robotnikowi wolno mieć na koncie 4-krotność pensji, właścicielowi kamienicy równowartość kamienicy + 4-krotność dochodu. Który z nich pierwszy kupi kamienicę?

>>>Jestem też wrogiem lichwy.
>>Jak każdy.
>Widomo
>Wystarczy odsetki nazwać prowizją i już nie ma żadnej lichwy.

Wystarczy konfiskatę pieniędzy z konta nazwać limitem i nie ma konfiskaty?

Odsetki to nie zawsze jest lichwa mości "ekonomisto"
Pisz po polsku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Robotnikowi wolno mieć na koncie 4-krotność pensji, właścicielowi kamienicy równowartość kamienicy + 4-krotność dochodu. Który z nich pierwszy kupi kamienicę?

Pieniądz jest buforem wartości niezbędnym do płynnego przeniesienia własności i do upłynnienia własności służy. Jego ilość w obiegu powinna być ściśle związana z wartością własności. Pieniądz nie może być oderwany od własności. Wszelka koncentracja pieniądza oderwana od własności będzie osłabiać wymianę handlową, doprowadzi do spadku produkcji, bezrobocia i spadku konsumpcji.

Zaznaczam, że w moim modelu chodzi o własność zawsze opodatkowaną podarkiem demokratycznym, stanowiącym w zasadniczej części dochód podatkowy osób bez mienia. Nie może być mowy o żadnej niesprawiedliwości. Ty jesteś tym potencjalnym właścicielem z wysokim limitem oszczędności w moim modelu i mimo to nie chcesz mojego modelu choć jak piszesz mógłbyś sobie kupić kamienicę. Zatem dlaczegóż nie chcesz być tym posiadaczem, których wspieranie próbujesz mi zarzucić?

Odpowiem. Bo twój zarzut jest fałszywy i używasz go tylko po to, żeby oszukać opinię publiczną i ją zmanipulować.

>Odsetki to nie zawsze jest lichwa mości "ekonomisto"
>Pisz po polsku

A 1% ludzi nie posiada połowy świata i wcale nie dążycie do tego żeby posiedli cały.

Już Ci uwierzyłem tak jak w to czego chce ode mnie wasz katolicki bóg.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Odpowiedź nie na temat (jak zwykle
>>Robotnikowi wolno mieć na koncie 4-krotność pensji, właścicielowi kamienicy równowartość kamienicy + 4-krotność dochodu. Który z nich pierwszy kupi kamienicę?

>Pieniądz jest buforem wartości niezbędnym do płynnego przeniesienia własności
Robotnikowi wolno mieć na koncie 4-krotność pensji, właścicielowi kamienicy równowartość kamienicy + 4-krotność dochodu. Który z nich pierwszy kupi kamienicę?

Odpowiedz.
Ta odpowiedź jest jednoznaczna: twój system wspiera koncentrację własności
I nie poradzisz w żaden sposób obalić tego argumentu , a ucieczka jest przyznaniem mi racji

Nadal przy tym nie odniosłeś się do pytania co się stanie jeśli komuś, kto ma dom wart pół miliona, i oszczędności pół miliona ten dom spłonie. W twoim świecie nie istnieją ubezpieczenia, więc po prostu traci te oszczędności, bo pogorzelisko jest warte 50 000?
Rozumiem, kolejne pytanie które przerasta autora krystkonizmu

>Zaznaczam, że w moim modelu chodzi o własność zawsze opodatkowaną podarkiem demokratycznym, stanowiącym w zasadniczej części dochód podatkowy osób bez mienia.
Przykład Płock
Ucieczka
Ile razy jeszcze?

>Ty jesteś tym potencjalnym właścicielem z wysokim limitem oszczędności w moim modelu i mimo to nie chcesz mojego modelu
Jestem właścicielem domu i niewielkiego sadu i nie chcę twojego systemu, bo nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie z czego będę żył kiedy sprzedam dom i sad, po za tym nie zamierzam go sprzedawać. I wbrew kłamstwom, które piszesz, ten dom nie przynosi mi zysku, tylko służy mi i mojej rodzinie

>choć jak piszesz mógłbyś sobie kupić kamienicę.
Gdzie tak napisałem?

>Zatem dlaczegóż nie chcesz być tym posiadaczem,
Bo nie mam potrzeby posiadania kamienicy.

>>Odsetki to nie zawsze jest lichwa mości "ekonomisto"
>>Pisz po polsku
>A 1% ludzi nie posiada połowy świata
Odsetki to nie zawsze jest lichwa mości "ekonomisto"
Pisz po polsku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-06-2022 08:24 
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Od 20-25 lat był spokój .... z inflacjąPozdrawiam

Paulo, on w swoim amoku nie trybi, co do niego piszesz.
Nie rozumie także powodów obecnej inflacji. Żeby zrozumieć, trzeba pomyśleć i odrobinę wyjrzeć za swoje cztery ściany.
Ale po co, skoro w swojej głowie ma się remedium na wszystkie problemy tego świata i zawsze można uciec w fantazje.

> teraz przyszedł rząd o podobnych kompetencjach ekonomicznych
> i podejściu do władzy jak Gomułka i Gierek, więc i efekty są takie same!

Przede wszystkim zmieniła się sytuacja geopolityczna, do tego mamy obciążenie lockdown'ami, 3,5 milionem Ukraińców i.. Ziobro konsekwentnie od roku blokującym fundusze z KPO.

A lęk umiejętnie podsycany środkami masowego rażenia TV PIS powoduje niemrawe wahania słupków poparcia wśród społeczeństwa.

W kolejnych wyborach jeśli nie zapowiada się zwycięstwo PiS, to przynajmniej bardzo równomierny rozkład głosów.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2022 10:22 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przede wszystkim zmieniła się sytuacja geopolityczna, do tego mamy obciążenie lockdown'ami, 3,5 milionem Ukraińców i.. Ziobro konsekwentnie od roku blokującym fundusze z KPO.

Proszę tylko bez takich głupot, że inflację wywołały wirus, migracja czy próba podmianki sędziów na "swoich", bo taka głupota aż razi.

Inflację wywołać może tylko poziom globalnych długów, których wielkość jest równa z ilością pieniądza w obiegu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 11:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Inflację wywołać może tylko poziom globalnych długów, których
> wielkość jest równa z ilością pieniądza w obiegu.

Ściśle tajny poziom. Jak BIK Hamerlika.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Inflację wywołać może tylko poziom globalnych długów, których
>> wielkość jest równa z ilością pieniądza w obiegu.
>Ściśle tajny poziom. Jak BIK Hamerlika.
>

W gruncie rzeczy tak.
Nie wiadomo kto jest wierzycielem tych szacowanych 250 bilionów dolarów.

Już się o to postaraliście, żeby nikt spoza grupy kolesi w interesach nic o tym nie wiedział i niczego z tego nie rozumiał.

Zwykli ludzie z ulicy nie rozumieją nawet waszego systemu pieniężnego choć są od niego całkowicie zależni. To jest sztuka manipulacji człowiekiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ściśle tajny poziom. Jak BIK Hamerlika.
>

Oferowałem Ci pełnomocnictwo, żebyś mógł zajrzeć we wszystkie kwity jakie wasze instytucje mają na mnie i żebyś mógł te kwity tu opublikować.

Ale masz to w dupie i olales moją ofertę.

Chcesz mnie sprowokować do działania, żeby Ci dostarczył dalszego materiału, który mógłbyś wykorzystać do publicznego poniżania mnie?

Chcesz zrobić kwity na mnie to zrób coś a nie czekasz tylko aż inni zrobią wszystko za Ciebie a Ty tylko przyjdziesz zjesz wyjdziesz i nawet nie podziękujesz.

Moja oferta jest aktualna, choć nie uznaję pełnomocnictw to ostatnie dla Ciebie i szarleya mogę podpisać i porem już nigdy więcej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 12:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Chcesz mnie sprowokować do działania, żeby Ci dostarczył dalszego materiału

Bądź bierny, mnie to nawet w argumentacji na rękę. Swoją biernością dajesz mi ciągle amunicję.

> Chcesz zrobić kwity na mnie to zrób coś a nie czekasz tylko aż inni
> zrobią wszystko za Ciebie a Ty tylko przyjdziesz zjesz wyjdziesz i
> nawet nie podziękujesz.

Ech Hamerlik, Hamerlik.
Taki stary, a taki..
Twoje pełnomocnictwo też pewnie maiłabym przygotować.
Dla wszystkich masz dobre pomysły na życie. Szkoda, że nie dla siebie.

> mogę podpisać

Zbytek łaski.
Trzymaj sobie dalej swoje tajemnice w ukryciu. Jak wiesz - ja ludzkie tajemnice szanuję.

> Inflację wywołać może tylko poziom globalnych długów, których
> wielkość jest równa z ilością pieniądza w obiegu.

Ściśle tajny poziom jak BIK Hamerlika.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoje pełnomocnictwo też pewnie maiłbym przygotować.

No to chcesz to info czy masz je gdzieś i chodzi Ci tylko o sposób na to, żeby mnie kolejny raz poniżyć?

Wywyższając przy tym siebie i uznając wyższość twoich racji nad moimi?

Każdego, kto głosi, że koronawirus, wojna na Ukrainie, czy atak na sędziów opozycji jest przyczyną inflacji mogę spokojnie nazwać niemądrym, nie rozumiejącym czym jest systemem pieniężny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 12:51 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>No to chcesz to info czy

Nie będę pisał, co masz robić (żebyś przypadkiem nie miał okazji uczynić odwrotnie )
A co do mnie - nie potrzebuję nic od ciebie.
Fakty są takie, że trzymasz swój BIK w tajemnicy.
Trzymaj sobie dalej co chcesz i jak chcesz.
Nawet treść rozmowy z córką Sonią o anulowaniu egzekwowania ci alimentów na nią, możesz trzymać w tajemnicy.

> Każdego, kto głosi, że koronawirus, wojna na Ukrainie, czy atak
> na sędziów opozycji jest przyczyną inflacji mogę spokojnie nazwać
> niemądrym, nie rozumiejącym czym jest systemem pieniężny.

.. a obecna inflacja tylko przypadkowo koreluje z koronawirusem, wojną na Ukrainie i "dobrą zmianą"?
No comments


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
farmer (22440 punktów)

>.. a obecna inflacja tylko przypadkowo koreluje z koronawirusem, wojną na Ukrainie i "dobrą zmianą"?
>No comments

Dwa lata temu kontrakty na ropę były na minusie a ludzie dopłacali do nich znaczy ci co je chcieli sprzedać nawet nie z zyskiem a tylko się pozbyć.....
A paliwa jakoś nie rozdawli za darmo.

Korelacja?

U mnie na osiedlu ciągle brak sprzątaczek.

Dziwne...pewnie nie chodzi o tanią siłę roboczą która już nie chce być tania.

Ludzie dostają pieniądze na dzieci....ale może powinni dostawać też glejt że dziecko po urodzeniu będzie sprzątac klatki i chodniki miasta.
No bo w tym całym systemie ktoś to robić musi.

Cała ta ekonomia to żart....wystarczy że zabraknie ludzi do pracy i już inflacja

09-06-2022 15:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> U mnie na osiedlu ciągle brak sprzątaczek

A u mnie są.
Pewnie poszły do konkurencyjnej Spółdzielni.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2022 15:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> U mnie na osiedlu ciągle brak sprzątaczek
>A u mnie są.
>Pewnie poszły do konkurencyjnej Spółdzielni.

Tak. Pewnie dostały karty Multisport...
A te z mojego osiedla pewnie byłyby w szoku ile zarabiają te Twoje
09-06-2022 15:28 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> A te z mojego osiedla pewnie byłyby w szoku ile zarabiają te Twoje

Myślę, że się nie znają. Moje w Krakowie a Twoje w Mielcu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2022 15:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> A te z mojego osiedla pewnie byłyby w szoku ile zarabiają te Twoje
>Myślę, że się nie znają. Moje w Krakowie a Twoje w Mielcu.

Domyślałem się. I to pewnie dlatego Kraków ma lepsze stawki a i idę o zakład że mało tam tubylców.
09-06-2022 16:22 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Kij ma dwa końce: lepsze stawki to wyższe ceny nieruchomości, wyższy czynsz etc.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kij ma dwa końce: lepsze stawki to wyższe ceny nieruchomości, wyższy czynsz etc.

Jaki czynsz?

Człowiek jak wybuduje siebie dom to nie płaci żadnego czynszu. No chyba, że buduje cudze domy, z których potem jeden wynajmuje. Ale chyba nie chodzi o to, żeby było jak na Zachodzie np. w Berlinie gdzie niecałe 14% ludzi mieszka w swoich domach a reszta w cudzych, choć każdy ciężko pracuje?

Czy właśnie o to chodzi?

I ciężko pracuje każdy prócz właścicieli, bo Ci nic nie robią tylko posiadają i przejmują kolejne posiadłości?

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 16:33 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jaki czynsz?

Do spółdzielni lub administratora za mieszkanie.
Za dom do Gminy podatek + opłata deszczówkowa + adjacencka + odrolnienie + co tam jeszcze.

>Człowiek jak wybuduje siebie dom

Co ty gadasz? Wg ciebie nie ma już indywidualnych właścicieli domów...

> I ciężko pracuje każdy prócz właścicieli, bo Ci nic
> nie robią tylko posiadają i przejmują kolejne posiadłości?

A jednak! Czyli nikt nie ma swojego domu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2022 17:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Człowiek jak wybuduje siebie dom
Wg ciebie nie ma takich ludzi

>to nie płaci żadnego czynszu.
Nie, ale płaci za to, co ty masz w czynszu

>No chyba, że buduje cudze domy, z których potem jeden wynajmuje.
Podobnie jak piekarz piecze innym chleb, a jeden kupuje
Zapomniałem, w Niemczech nie ma piekarzy, chleb na drzewach rośnie

>Ale chyba nie chodzi o to, żeby było jak na Zachodzie np. w Berlinie gdzie niecałe 14% ludzi mieszka w swoich domach a reszta w cudzych, choć każdy ciężko pracuje?

Po co uciekałeś z sytego Lądka, do Nędzogrodu?
Trzeba było siedzieć w Lądku, gdzie większość mieszka na swoim. W Polsce ok 75% ludzi mieszka na swoim

>I ciężko pracuje każdy prócz właścicieli, bo Ci nic nie robią tylko posiadają i przejmują kolejne posiadłości?
Na szczęście nie ma krystkonizmu, w którym jeden właściciel w 10 minut kupiłby pod przymusem domy od wszystkich a na opornych wysłał bojówki

Nadal czekam na twoją odpowiedź w poprzednim wątku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Ale chyba nie chodzi o to, żeby było jak na Zachodzie np.
>> w Berlinie gdzie niecałe 14% ludzi mieszka w swoich domach
> a reszta w cudzych, choć każdy ciężko pracuje?
> Po co uciekałeś z sytego Lądka, do Nędzogrodu?

Dodajmy, że uciekł zacierając za sobą ślady.
Tylko sza! Szczegóły to tajemnica.
Jak to po co? Polmetal da do zabawy wypasiony smartfon, zapewni 85 m2 w czynszówce gdzie kubła na śmieci przed dom wystawiać nie trzeba, kaloryfery czy dach ktoś inny naprawia, o instalacje elektro/wod/kan/gaz nie trzea się martwić itd.

Hamerlik to urodzony mieszkaniec czynszówek, lubiący luksus.

W Lądku 75% to mieszkania i domy własnosciowe. Gdzie by on tam coś dla siebie takiego znalazł..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2022 16:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Kij ma dwa końce: lepsze stawki to wyższe ceny nieruchomości, wyższy czynsz etc.

Ale końce tego kija są reaktywne dla obu.

Bo sprzątaczka mieszka w Krakowie i koszty ma krakowskie a w Mielcu mieleckie. Perslado w Krakowie daje radę a w Mielcu już nie.

Więc albo nie są to Polki albo wynagrodzenie nie jest na poziomie śmieciowego bo nie wyzylby w Krakowie .
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cała ta ekonomia to żart....wystarczy że zabraknie ludzi do pracy i już inflacja

Człowiek, który może pożyczać bez końca, nie pójdzie do czarnej roboty, będzie żył z pożyczek i obojętnie czy indywidualnych czy zbiorowych.

Człowiek może pożyczać bez końca, bo państwo gwarantuje, że od każdego odzyska pieniądze z użyciem przymusu. Oczywiście taka gwarancja jest wielkim kłamstwem ale wystarcza, żeby pożyczać ludziom pieniądze w nieskończoność.

To właśnie z tego nieskończonego długu wynika inflacja. Każdy ma hajs, to nic że pożyczony, każdy ma górę hajsu do dyspozycji. Nikt z górą hajsu nie pójdzie sprzątać Ci klatki schodowej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 16:25 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Człowiek może pożyczać bez końca, bo państwo gwarantuje,
> że od każdego odzyska pieniądze z użyciem przymusu.

Nie może, gdyż takiej gwarancji brak. Przykładem Krystian Hamerlik-Konopka.

> wystarcza, żeby pożyczać ludziom pieniądze w nieskończoność.

No i u niego nie wystarczyło.. teraz to nawet dostawca Internetu nie chce pożyczyć mu Internetu na miesiąc.
Chce tylko na dzień.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie może. Przykładem Krystian Hamerlik-Konopka.

Nie pożyczam od lat, bo nie chcę a nie dlatego, że zostałem naznaczony przez wasze instytucje.

Nie dotykam trędowatych pieniędzy lichwiarzy.
Już wolałbym z głodu umrzeć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 16:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie pożyczam od lat, bo nie chcę a nie dlatego, że
> zostałem naznaczony przez wasze instytucje.

Całkiem dowartościowująca racjonalizacja

> Nie dotykam trędowatych pieniędzy lichwiarzy.
> Już wolałbym z głodu umrzeć.

A Internet na dzień zabolał..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A Internet na dzień zabolał..

To nie był internet tylko wciśnięty oszukańczo abonament telefoniczny, w miejsce oczekiwanej kopii utraconej karty sim.

W tym nie było żadnej pożyczki tylko chamski, złodziejski i wrogi trik oparty na karze, zbudowany na przymusie państwowym.

Wasze państwo uprawnia do przemocy w stosunkach gospodarczych i na tej bazie rozwinęły się wrogie stosunki między ludźmi.

Sprzedawca kłamie klientowi prosto w oczy, wyciąga do podpisania kwit napisany małą, wyblakłą czcionką, z niezrozumiałymi pojęciami o zupełnie innym znaczeniu i konsekwencjach od tych słownie wyrażonych, nakłania do podpisu snując świadomie fałszywą wizję wydarzenia dla uzyskania akceptacji klienta a wasze państwo podejmuje się przymusowej egzekucji stając się tym samym wrogiem zwykłego człowieka.

Z mojej perspektywy wasze państwo jest oszustwem.

Wiem, że widzisz to zupełnie inaczej ode mnie i że dla Ciebie współczesne państwo jest wyrazem sprawiedliwości dziejowej. Ale nie dla mnie.

Sądzę też, że wasze państwo nie jest sprawiedliwie nie tylko dla mnie lecz dla bardzo wielu ludzi, co można rozpoznać po życiu ludzi, którym kieruje lęk.

Znam bardzo wielu ludzi, którzy odczuwają lęk w waszym państwie, choć go mocno tuszują, bo taką stworzyliście kulutrę.

Ja nie będę jednak grał w waszym teatrze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
10-06-2022 09:32 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To nie był internet tylko wciśnięty oszukańczo
> abonament telefoniczny, w miejsce oczekiwanej kopii utraconej karty sim.

To była trochę inna historia. Pisałeś, że gdzieś cię tam sprawdzili (a ty biedny nie wiedziałeś gdzie) i odmówili współpracy.
A propos tego co teraz napisałeś: masz prawdziwy talent w znajdowaniu sobie kamieni młyńskich na szyję.
Myślałeś o występie w "Mam Talent"?
Robiłem w życiu kilka razy duplikaty SIM i nic takiego mi się nie przydarzyło.
Masz niewątpliwie unikalne zdolności.

>Znam bardzo wielu ludzi, którzy odczuwają lęk w waszym państwie

Kto na przykład?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>.. a obecna inflacja tylko przypadkowo koreluje z koronawirusem, wojną na Ukrainie i "dobrą zmianą"?
>No comments

Może w taki sposób, że obecność wirusa znieczula ludzi na kreację niebotycznych długów, nikt nie reaguje ze strachu przed chorobą i śmiercią chociaż powinien.

Korelacja jest taka, że to jest usprawiedliwieniem kreacji kosmicznych długów i nie tylko na poziome rządowym lecz na każdym poziomie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-06-2022 15:13 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Od 20-25 lat był spokój, ale teraz przyszedł rząd o podobnych kompetencjach ekonomicznych i podejściu do władzy jak Gomułka i Gierek, więc i efekty są takie same!

Od?

20-25 lat temu to bezrobocie było na poziomie 20%

Dostanie się do pracy to był wyczyn.

Gdybyś napisał że wraz z wejście Polski do Unii w 2004r i otworzeniem granic sytuacja Polaków zaczela się poprawiać . Przyczym trzeba pamiętać o karencjach jakie poszczegolne kraje utrzymywaly na zatrudnienie.

Widzialna poprawa to jakieś czasy "szengen"

Pisanie więc że od 20-25 lat był spokój.....ale w czym i dla kogo?

Praca za 600zl na magazynie to nie był spokój 25 lat temu z tekstem że na twoje miejsce czeka 100.

Jeśli jest tu młodzież to niech sobie wyobrazi bezrobocie 20% jako spokój.
Joleczka (7 punktów)
(zablokowany)
Odp: Każdy ma własną inflację

Straszne ludzie nie mają co do gara włożyć. Na szczęście nie mam kredytu, ale znajomym raya urosła dwu krtonie ;<
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Straszne ludzie nie mają co do gara włożyć. Na szczęście nie mam kredytu, ale znajomym raya urosła dwu krtonie ;<

Ponoć cały hajs idzie na spekulantów.
Ile w tym prawdy nie wiadomo, wszystko jest tajne przez poufne.
Może ziarnko, może dwa, nigdy się tego nie dowiemy na pewno a przynajmniej dopóki panuje współczesna kultura.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ile w tym prawdy nie wiadomo, wszystko jest tajne przez poufne.

.. jak pewna rozmowa Hamerlika z Sonią (córką H) o anulowaniu mu ściągania alimentów.
Jak jego BIK.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Ile w tym prawdy nie wiadomo, wszystko jest tajne przez poufne.
>.. jak pewna rozmowa Hamerlika z Sonią (córką H) o anulowaniu mu ściągania alimentów.

Którą zmysliles i o której kłamstwa wciąż publicznie powtarzasz. Nie masz z tym żadnego problemu, bo taką stworzyliście kulturę, w której nie ma żadnego oporu dla kłamstwa. Czujesz się przy tym całkowicie swobodnie, bo z kłamstwa nie wynikają żadne konsekwencje.

>Jak jego BIK.

Nic o tym nie wiem, co wasz BIK na mnie ma.
Mam Ci coś zmyślić jak Ty moją rozmowę z córką?
Co Ci mam powiedzieć?
To, że mam prawo się dowiedzieć i Ci powiedzieć?
Właśnie zaoferowałem Ci, że Ci to prawo dam i jak również do opublikowania tu wszystkich waszych kwitów o mnie!

Ale nie!

Ty chciałbyś, żebym pogrążał się sam a sobie przyjedziesz na gotowe, uznasz się za wyższą formę życia, której się należy cały świat.

Nie dam Ci się łatwo zrobić w konia.
Zbyt wielu twoich kolesi już mnie w niego zrobiło i teraz uważam już na cwaniaków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-06-2022 09:03 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>> Ile w tym prawdy nie wiadomo, wszystko jest tajne przez poufne.
>>.. jak pewna rozmowa Hamerlika z Sonią (córką H) o anulowaniu mu ściągania alimentów.
>Którą zmysliles i o której kłamstwa wciąż publicznie powtarzasz

Nie kto inny tylko ty pisałeś, że w sprawie alimentów nie przyszło mi do głowy, że mógłbyś się w tym temacie ze swoją córką dogadać".
Przypadek?

> Czujesz się przy tym całkowicie swobodnie, bo z kłamstwa
> nie wynikają żadne konsekwencje.

Z twojej wieloletniej argumentacji wynika że jesteś zdolny do proszenia własnej córki o anulowanie ci egzekucji alimentów na nią. W czym zatem problem?
Wyjaśnij, czemu pisałeś że "nie przszyło mi do głowy, że mógłbyś sie ze swoją dorosłą córką dogadać w sprawie alimentów".

Wyjaśnienie to tajemnica?

>>Jak jego BIK.
>Nic o tym nie wiem, co wasz BIK na mnie ma.

Taki on mój jak i twój.
Fakt nie wiesz mimo, że masz na wyciągniecie ręki.

>Mam Ci coś zmyślić

Mógłbyś sprawdzić, ale wolisz trzymać przed sobą i innymi w tajemnicy.
Rozumiem.

> To, że mam prawo się dowiedzieć i Ci powiedzieć?
> Właśnie zaoferowałem Ci, że Ci to prawo dam i jak również
> do opublikowania tu wszystkich waszych kwitów o mnie!

Już wszystko a propos ciebie wiem, co mi trzeba. Po co miałbym się angażować w sprawdzanie czegoś, co taisz sam przed sobą i nadal będziesz?
Szanuję twoje tajemnice. Taj sobie dalej, co chcesz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365