Racjonalista - Strona głównaDo treści
Znienawidzony ateista jednak miał rację i w nauce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-06-2022 11:44MaxGolonko3 (3459 punktów)Znienawidzony ateista jednak miał rację i w nauce
Grafika:

www.nasa.g(*)nderingblackhole_annotated.png

Einstein nie wierzył w żadnego ze znanych bogów osobowych. Szczególnie krytycznie skomentował biblijnego boga co możecie znaleźć na portalu "Wikicytaty" w sekcji o nim.

Wymyślił - genialnym umysłem - nie tylko brak biblijnego boga ale też istnienie tak zwanych czarnych dziur.

Do niedawna trudno było o dowód, że istnieją. Obiekty do nich podobne mogły być tylko gęstymi gwiazdami.

Jest jednak coraz lepiej.

(msn.com) Samotne czarne dziury powstają w eksplozjach supernowych pod koniec życia masywnych gwiazd.
Obiekty takie nie mają żadnych gwiezdnych towarzyszy, przez co samotnie przemierzają przestrzeń międzygwiezdną
i nie emitują żadnego promieniowania, przez co są niedostrzegalne na tle czerni przestrzeni kosmicznej.

Dlatego znane czarne dziury o masie gwiazdowej stanowią układ podwójny z inną gwiazdą (wykrywane jej "chybotaniem").

Ale mamy przełom. Z udziałem też Polaków. Brawo my!

Kosmiczny Teleskop Hubble'a, odkrył właśnie pierwszą samotną czarną dziurę o masie gwiazdowej.
Pozornie niewielki obiekt płynie przez przestrzeń międzygwiezdną jakieś 5000 lat świetlnych od Ziemi w Ramieniu Strzelca,
jednym ze spiralnych ramion naszej galaktyki.

Jeżeli taka czarna dziura przejdzie gdzieś między nami a odległą gwiazdą, znajdującą się za czarną dziurą,
na jakiś czas zadziała ona jak soczewka i sprawi, że odległa gwiazda na krótko stanie się jaśniejsza i nieznacznie przesunie się na niebie.

Obserwując jedną z gwiazd oddalonych od nas o 19 000 lat świetlnych teleskop dostrzegł pojaśnienie i drobne jej przesunięcie na nieboskłonie,
które trwało łącznie 270 dni. Warto tutaj zauważyć, że gwiazda przesunęła się zaledwie o jedną tysięczną sekundy łuku.

Instrumenty teleskopu Hubble'a pozwoliły ustalić, że masa czarnej dziury mieści się w przedziale od 1,6 do 4,4 mas Słońca.
Jeżeli faktyczna masa bliższa jest niższej granicy - obiekt wciąż może być gwiazdą neutronową, a nie czarną dziurą,
ale tego ostatecznie jak na razie nie uda się ustalić.
Obiekt ten przemieszcza się z prędkością 160 000 km/h, czyli znacznie wyższą od prędkości gwiazd znajdujących się w jego otoczeniu.

Przy czym wiele wskazuje, że to faktycznie czarną dziura, o czym macie tam:

www.urania(*)ierwsza-swobodna-czarna-dziure

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
Same bzdury opowiadasz.

1. Einstein był wierzącym, co można wprost wyczytać z jego słów: Bóg nie gra w kości.

2. był zagorzałym przeciwnikiem czarnych dziur, co możesz sobie wyszukać, bo publikował na te temat w latach 30-tych chyba.

Jak już wielokrotnie tłumaczyłem: czarna dziura jest tylko asymptotycznym przypadkiem skrajnej kompresji materii, a nie faktycznym!

Loteria kwantowa, czyli słynny paradoks EPR: Einstein wygrał tę rozgrywkę, bo przegrał z frajerami.
Henryk.K (2246 punktów)

>Instrumenty teleskopu Hubble'a pozwoliły ustalić, że masa czarnej dziury mieści się w przedziale od
>1,6 do 4,4 mas Słońca.
>Jeżeli faktyczna masa bliższa jest niższej granicy - obiekt wciąż może być gwiazdą neutronową, a nie
>czarną dziurą,
>ale tego ostatecznie jak na razie nie uda się ustalić.
>Obiekt ten przemieszcza się z prędkością 160 000 km/h, czyli znacznie wyższą od prędkości gwiazd
>znajdujących się w jego otoczeniu.
>Przy czym wiele wskazuje, że to faktycznie czarną dziura, o czym macie tam:
>www.urania(*)ierwsza-swobodna-czarna-dziure
>Siema
>_

Cała współczesna astronomia nadaje się do domu wariatów.
Skoro precesja osi obrotów Ziemi jest ponad trzysta razy wolniejsza, to niemożną nią wyjaśnić precesji jej osi po znakach zodiaku.
To Wszechświat musi się obracać.
W takim przypadku zmieniają się wszystkie reguły jakie wymyśla współczesna astronomia.
Przypuszczenia Einsteina tracą tak że wszelaki sens.
Jego STW również nie świadczy o nim dobrze.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>Skoro precesja osi obrotów Ziemi jest ponad trzysta razy wolniejsza, to niemożną nią wyjaśnić precesji jej osi po znakach zodiaku.
>To Wszechświat musi się obracać.
>W takim przypadku zmieniają się wszystkie reguły jakie wymyśla współczesna astronomia.

Jaka precesja jest 300 razy wolniejsza i od czego?

Szybkość precesji osi wynosi około 1 stopień na 72 lata,
czyli to jest okres 72 x 360 = 25920 lat,
co w porównaniu do rotacji Ziemi jest prawie 10 milionów razy wolniejsze!
Henryk.K (2246 punktów)
>>Skoro precesja osi obrotów Ziemi jest ponad trzysta razy wolniejsza, to niemożną nią wyjaśnić precesji jej osi po znakach zodiaku.
>>To Wszechświat musi się obracać.
>>W takim przypadku zmieniają się wszystkie reguły jakie wymyśla współczesna astronomia.
>Jaka precesja jest 300 razy wolniejsza i od czego?
>Szybkość precesji osi wynosi około 1 stopień na 72 lata,
> czyli to jest okres 72 x 360 = 25920 lat,
> co w porównaniu do rotacji Ziemi jest prawie 10 milionów razy wolniejsze!

Poprawna naukowo precesja osi obrotów Ziemi wynosi rocznie około 20 minut.
Wyliczona poprawnie około 3 sekundy.
Nie da się wobec logicznie uzasadnić, iż to oś Ziemi przesuwa się po znakach zodiaku.
To znaki zodiaku przesuwają się po nieboskłonie.

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
> Poprawna naukowo precesja osi obrotów Ziemi wynosi rocznie około 20 minut.
>Wyliczona poprawnie około 3 sekundy.

Mylisz precesję z tym spinem, który podlega precesji.

Wzór na to jest bardzo prosty:

M = dL/dt = p x L.

M - moment siły, czyli ten gnący spin z rotacji L, i p - precesja.

M robi tu Księżyc i Słońce, bo Ziemia nie jest kulą, lecz bardziej elipsoidą - spłaszczoną.

No i tak z tego wychodzi... te 26000 lat jako okres: T = 2pi/p.
Henryk.K (2246 punktów)
>> Poprawna naukowo precesja osi obrotów Ziemi wynosi rocznie około 20 minut.
>>Wyliczona poprawnie około 3 sekundy.
>Mylisz precesję z tym spinem, który podlega precesji.
>Wzór na to jest bardzo prosty:
>M = dL/dt = p x L.
>M - moment siły, czyli ten gnący spin z rotacji L, i p - precesja.
>M robi tu Księżyc i Słońce, bo Ziemia nie jest kulą, lecz bardziej elipsoidą - spłaszczoną.
>No i tak z tego wychodzi... te 26000 lat jako okres: T = 2pi/p.
>

Z Pańskich danych wynika, że wartość p = 0,000245385.
Nie wiem co ona przedstawia?

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>Z Pańskich danych wynika, że wartość p = 0,000245385.
>Nie wiem co ona przedstawia?

to jest prędkość kątowa w radianach/rok, co można przeliczyć na sekundy kątowe:
0.000245385 * 360/2pi x 3600 = 50.6'' / rok
Henryk.K (2246 punktów)
>>Z Pańskich danych wynika, że wartość p = 0,000245385.
>>Nie wiem co ona przedstawia?
>to jest prędkość kątowa w radianach/rok, co można przeliczyć na sekundy kątowe:
>0.000245385 * 360/2pi x 3600 = 50.6'' / rok
>

Wynika z tego, że jednak nie pomyliłem precesji ze spinem.
Proszę teraz obliczyć, ile czasu zajmie Ziemi obrót wokół własnej, o tę wartość kątową?


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>>>Z Pańskich danych wynika, że wartość p = 0,000245385.
>>>Nie wiem co ona przedstawia?
>>to jest prędkość kątowa w radianach/rok, co można przeliczyć na sekundy kątowe:
>>0.000245385 * 360/2pi x 3600 = 50.6'' / rok
>>
> Wynika z tego, że jednak nie pomyliłem precesji ze spinem.
>Proszę teraz obliczyć, ile czasu zajmie Ziemi obrót wokół własnej, o tę wartość kątową?

Pomyliłeś grubo.

Tobie chodzi o to przecięcie linii widzenia na gwiazdę z południkiem niebieskim...
ale to jest straszna trygonometria - gorsza od tej hiperbolicznej z STW.
Henryk.K (2246 punktów)
>>>>Z Pańskich danych wynika, że wartość p = 0,000245385.
>>>>Nie wiem co ona przedstawia?
>>>to jest prędkość kątowa w radianach/rok, co można przeliczyć na sekundy kątowe:
>>>0.000245385 * 360/2pi x 3600 = 50.6'' / rok
>>>
>> Wynika z tego, że jednak nie pomyliłem precesji ze spinem.
>>Proszę teraz obliczyć, ile czasu zajmie Ziemi obrót wokół własnej, o tę wartość kątową?
>Pomyliłeś grubo.
>Tobie chodzi o to przecięcie linii widzenia na gwiazdę z południkiem niebieskim...
>ale to jest straszna trygonometria - gorsza od tej hiperbolicznej z STW.

Mam na myśli gwiazdę ze zbiorów znaków zodiaku.
Obecnie to chyba znak Barana.
Po tej konstelacji wędruje oś obrotów Ziemi, dzięki precesji jej osi obrotów.
O 1stopień przesuwa się w ciągu 72 lat.
Jest to wykładnia Mikołaja Kopernika i nowożytnej astronomii.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
chillyshotorbitus (729 punktów)
Czarne dziury owszem istnieja ale wylacznie w mozgach wspolczesnych szarlatanow, ktorzy przez ponad 100 lat nie zdarzyli zauwazyc jeszcze ze koncentracja materii odpowiedzialna jest za ekspansje przestrzeni.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365