 |
Dlaczego więc w końcu nie określi się zasad systemowych? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2022 07:44 | Wenancjusz (16441 punktów) | Dlaczego więc w końcu nie określi się zasad systemowych?
5 na 5 | To, że kościół wpycha się do edukacji młodych ludzi, przyszłych obywateli II RP, które to pokolenie przejmie całą Rzeczpospolitą w swoje ręce. Dlaczego Polska Konstytucyjnie nie będąc państwem wyznaniowym, lecz ambiwalentnym religijnie, dopuszcza do dostępu w tak ważnej dziedzinie edukacji instytucję, która nie ma uprawnień do kształcenia w publiczny szkołach laickich do obecności niereformowalnej instytucji, która tkwi cały czas w mentalności filozofii średniowiecznej? MEN, czyli ministerstwo od wszelakich działań na rzecz kształcenia przyszłych, już dorosłych ludzi, Co ma na celu by przedmiot dodatkowy, którego programu nauczania nie przedstawił Episkopat polski do zatwierdzenia, czyniąc tym samym religię jako przedmiot dodatkowy, nieobowiązkowy, tak jak nauka gry w brydża, czy nauka tańca towarzyskiego, lub chóru szkolnego. Najgorsze, że promuje się i naciska nawet, by ten przedmiot znalazł się jako dodatkowy na egzaminie maturalnym. Zważcie, przedmiot dodatkowy, więc nieobowiązkowy. Na tej samej zasadzie więc nauka tańca towarzyskiego, gry w brydża, czy śpiewu chóralnego. Co na to MEN Czarnkowskie? Uważam, że obecność religii w szkole publicznej jest nieporozumieniem fatalnym. Wymyślił to stary (już nie żyje), niekompletnie kojarzący konsekwencje tego kroku dziś zwłaszcza, były min. edukacji i oświaty Stelmachowski. Dla religii nawet w szkole publicznej nie ma atmosfery na wykłady absurdów i sam kler winien ustąpić i nie napierać w dziedzinie, której sam nie czuje bluesa. Ale to nie wszystko. Bardzo chętnie oddaje się kościołowi prowadzenie oddziałów zwanych hospicjami, siostrom zakonnym, na zasadzie wolontariatu. A figa! Jest dotowane przez państwo, które uważa, że uwolni się od uciążliwości tematu opieki nad umierającym. Kościół i tą działkę zagospodarował. Za darmo? Czy wjechał mi może tramwaj do oka? Także samo wkracza do opieki nad DPS-ami. W szerokim zakresie, od niepełno sprawnych do już bardzo starych i samotnych ludzi. I tu wyłażą różne "koty". Celem kościół jest tylko wyłudzanie pieniędzy od bezbronnych i niezaradnych już osób. wydarzenia(*)rosyjskiej-agresji,nId,6090715O ile tytuł linku dotyczy wojny w Ukrainie i opinii Dymitryja Pieskowa, to tylko podły wybieg. Po otwarciu linku okazuje się być także wywiad w radiu RMFFM z dziennikarzami śledczymi KO Dariusza Jońskiego i Mariusza Szczerby w sprawie horroru jaki panuje w DPS-ie w Jordanowie.. Jakiego? Ano o tym jak traktują siostry zakonne dzieci niepełnosprawne powierzone ich opiece. To jest po prostu skandal! Nie ma ani krzty miłosierdzia, moralności, miłości bliźniego, szacunku dla starości i zagubienia, w samotności i krzywdzie jakie się im zadaje. Kościół winien być odsunięty od takich spraw wagi społecznej. On nie jest przygotowany na niesienie serdecznej, z serca, pomocy bliźniemu swemu. To instytucja wyrachowana moczona często w hipokryzji. To zły nauczyciel bycia dobrym Polakiem właściwego "sortu". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Czy Kaja Godek potępiła już znęcanie się nad dziećmi w DPSie pod Krakowem? Czy rzecznik praw dziecka, pan Pawlak zabrał głos? TVP zrobiło materiał (widziałam, że pan Mejza jest już tam zapraszany, on wie co nieco o dzieciach)? Czy ich troska kończy się na fazie prenatalnej?
Księża będą studiować zarządzanie parafią. Jedna z uczelni otwiera nowy kierunek i to nie żart. Nie wiem co będą tam studiować dokładnie, ale może to być np. Propedeutyka pedofilii, Pedofilia teoretyczna, Historia pedofilii w kościele katolickim, Pedofilia praktyczna (zajęcia warsztatowe).
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >Czy Kaja Godek potępiła już znęcanie się nad dziećmi w DPSie pod Krakowem? Czy rzecznik praw dziecka, pan Pawlak zabrał głos? TVP zrobiło materiał (widziałam, że pan Mejza jest już tam zapraszany, on wie co nieco o dzieciach)? Czy ich troska kończy się na fazie prenatalnej?
Maciej Szefer (za WP) Dzisiaj, 14-06-2022 11:30
"Rzecznika Praw Dziecka natychmiast podjął decyzję o wystąpieniu do wszystkich instytucji zajmujących się tą sprawą oraz nadzorem nad tym DPS - w tym do sądu i prokuratury - o przekazanie informacji na temat prowadzonych czynności oraz dokonanych ustaleń" - poinformowało biuro Mikołaja Pawlaka.
Co do Kai Godek, prywatna osoba nie ma obowiązku publicznego wypowiadania się na temat każdej przestępczej działalności
Smutne, a raczej przerażające jest to, że ziobrotura tak sporządzi akt oskarżenia, że przestępczynie będą sądzone co najwyżej za niedopilnowanie dokładnego umycia zębów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | hanging_bishop (1112 punktów) | >Czy ich troska kończy się na fazie prenatalnej?
Cudzych.
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | Muszę zmienić zdanie pod wpływem argumentów
W sprawie DPS w Jordanowie jest wywiad Artura Sporniaka z psychoterapeutą - Jackiem Prusakiem SJ
J. Prusak upatruje jako przyczynę błędy systemowe, a nie przestępstwo pojedynczej zakonnicy i bardzo wnikliwie te błędy analizuje (choć oczywiście nie podważa winy winnych i cierpienia ofiar)
(Tygodnik Powszechny 26/2022 z 26 VI)
W tym samym numerze wstawka Przemysława Wilczyńskiego "DPS to nie miejsce dla dzieci" z jego argumentoma trudno się nie zgodzić
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | zeniu73 (6483 punktów) |
>W tym samym numerze wstawka Przemysława Wilczyńskiego "DPS to nie miejsce dla dzieci" z jego argumentoma trudno się nie zgodzić
To gdzie będą mieszkać te dzieci urodzone pod przymusem?
Do tej pory abortowane płody nie zaistniały jako urodzone dzieci. Po zmianie prawa Polski będą zmuszane do donoszenia płodów. Będzie nakaz zatrzymania dziecka i go wychowania?
Czy DPS będą zreformowane i będą przytulnymi miejscami dla niechcianych, narodzonych dzieci?
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | >>W tym samym numerze wstawka Przemysława Wilczyńskiego "DPS to nie miejsce dla dzieci" z jego argumentoma trudno się nie zgodzić >To gdzie będą mieszkać te dzieci urodzone pod przymusem? Przeczytaj, co proponuje Wilczyński.
>Czy DPS będą zreformowane i będą przytulnymi miejscami dla niechcianych, narodzonych dzieci? Wilczyński: Zamiast DPS, rodzina zastępcza. Nie da się całkowicie odejść od DPS, niestety, nie wolno jednak dopuszczać do patologii (w rodzinach też)
Przyczyny patologii w pomocy społecznej opisuje w tym samym numerze i Wilczyński (po stronie państwa) i Prusak (po stronie kościoła) Jordanów nie jest wyjątkiem
Znamienne cytaty
"3/4 Pracowników opieki społecznej zarabia minimalną pensję" "Są pracownicy socjalni, którzy proszą o pomoc w opiece społecznej" "Media interesują się tematem, dopiero wtedy, kiedy dojdzie do tragedii i trzeba znaleźć winnego"
To nie jedna czy dwie zakonnice w Jordanowie okazały się niekompetentne (celowo używam tak łagodnego określenia!) to niekompetentny jest SYSTEM społecznej opieki nad ludźmi i rodzinami, którzy sobie nie mogą sami poradzić
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | zeniu73 (6483 punktów) | " >To nie jedna czy dwie zakonnice w Jordanowie okazały się niekompetentne (celowo używam tak łagodnego określenia!) to niekompetentny jest SYSTEM społecznej opieki nad ludźmi i rodzinami, którzy sobie nie mogą sami poradzić
System, w którym ideologia jest ważniejsza niż zdrowy rozsądek nie będzie nigdy lepszy.
Sen o ochronie nienarodzonych dzieci jest tak samo mokry jak sen o masowym transporcie elektrycznym.
Oba sny nie spełnią się i będą tylko kosztować. Jeden będzie kosztował "tylko" pieniądze a drugi będzie kosztował życie narodzonych ale niechcianych dzieci.
Rodzin zastępczych już teraz brakuje. Wpychanie do systemu narodzonych ale niechcianych dzieci tylko powiększy problem.
No ale tak jak walka o klimat jest tania ale przynosi niesamowitą ulgę sumieniu tak walka o nienarodzony życie jest jeszcze tańsza a przynosi jeszcze większą ulgę i poczucie niesamowitych osiągnięć moralnych.
No ale ideologia über alles. Lepiej się śpi.
To tak jak z eutanazją - ja się źle czuję zw świadomością że pomogłem w samobójstwie na życzenie więc niech twn zwijający się z bólu delikwent dalej się zwija. JA pójdę do domu i będę sobie smacznie spał podczas gdy delikwent będzie pomimo nafaszerowania morfiną nadal się z bólu zwijał. Najważniejsze jest przecież żebym JA czuł się moralnie o moja moralność mówi mi, że samobójstwo na życzenie jest złe.
Żeby zmuszać kobiety do rozrodu najpierw trzeba by zapewnić temu niechcianemu rozrodowi godne życie. Ale niestety walka o nienarodzone życie kończy się w momencie narodzin. Niby logiczne.
|
|
| | | |  | | szarley (54913 punktów) | >" >>To nie jedna czy dwie zakonnice w Jordanowie okazały się niekompetentne (celowo używam tak łagodnego określenia!) to niekompetentny jest SYSTEM społecznej opieki nad ludźmi i rodzinami, którzy sobie nie mogą sami poradzić >System, w którym ideologia jest ważniejsza niż zdrowy rozsądek nie będzie nigdy lepszy.
Wskaż lepszy. I wskaż źródła finansowania
>Rodzin zastępczych już teraz brakuje. Brakuje też pracowników w DPSach za 3 200 brutto
Dlatego robią to zakonnice, nieprzygotowane (przez państwo) i źle traktowane (przez kościół)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | | zeniu73 (6483 punktów) | >>" >>>To nie jedna czy dwie zakonnice w Jordanowie okazały się niekompetentne (celowo używam tak łagodnego określenia!) to niekompetentny jest SYSTEM społecznej opieki nad ludźmi i rodzinami, którzy sobie nie mogą sami poradzić >>System, w którym ideologia jest ważniejsza niż zdrowy rozsądek nie będzie nigdy lepszy. >Wskaż lepszy. I wskaż źródła finansowania
Stan moralny państwa najlepiej poznać po stosunku do zwierząt, dzieci i ludzi niepełnosprawnych. A ten w Polsce nie jest najlepszej jakości. Najpierw trzeba zmienić mentalność ludzi aby móc naprawdę polepszyć los niechcianych dzieci. Dziś jest tak, że ludziom pełnych cnót wystarczy załatwienie problemu na papierze. Jest zakaz aborcji? No jest. A więc nienarodzonym dzieciom wiedzie się lepiej. To, że zakaz nic a nic nie pomoże narodzonym dzieciom nie gra roli. Ludzie pełni cnót nie dopuszczają tej informacji do swojej świadomości.
Dopóki nie zmieni się nastawienie ludzi pełnych cnót dopóty politycy będą takie problemy załatwiać populistycznie. Na uciechę ich wyborców i wbrew protestom ludzi widzących problem.
>>Rodzin zastępczych już teraz brakuje. >Brakuje też pracowników w DPSach za 3 200 brutto >Dlatego robią to zakonnice, nieprzygotowane (przez państwo) i źle traktowane (przez kościół)
Tak. Wracamy do stosunku ludzi pełnych cnót do dzieci, zwierząt i ludzi niepełnosprawnych. Dopóki się on nie zmieni dopóty dzieci, zwierzęta i ludzie niepełnosprawni będą mieli przesrane.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|