Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kłopotliwy problem z następcami Kopernika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-07-2022 20:21MaxGolonko3 (3459 punktów)Kłopotliwy problem z następcami Kopernika
Grafiki bardzo udane i istotne:

pbs.twimg.(*)X0AAgLEt?format=jpg&name=large

oraz

pbs.twimg.(*)ciYm?format=jpg&name=4096x4096

oraz

pbs.twimg.(*)AAwH0E?format=jpg&name=900x900

oraz

pbs.twimg.(*)XEAA3I8N?format=jpg&name=large

Kościół nie lubi tematu życia pod innymi gwiazdami i obawia się jego odkrycia lub, co jeszcze dla niego gorsze, transmisji od kosmitów.
Człowiek bowiem ma być jedynym inteligentnym, podobnym do boga, gatunkiem, a cała przyroda stworzona tylko po to by mu służyła.

***

"Ewolucja oszalała.
W genomach dziwacznych ryb spokrewnionych z konikami morskimi naukowcy odkryli, że brakuje pewnych kluczowych genów wzrostu.
Ich genomy są za to wypełnione powtarzającymi się fragmentami kodu zwanymi transpozonami.
Ten rodzaj powtarzającego się kodu w całym genomie był kiedyś nazywany śmieciowym DNA.
Są one zdolne do wycinania i wklejania się z jednego miejsca w kodzie genetycznym do drugiego.
Naukowcy nie mogą powiedzieć na pewno, czy skaczące geny są odpowiedzialne za dobre funkcjonowanie tych organizmów
mimo brak genów czynników wzrostu." (NYT)

No prawie kosmici!

***

Kiedy kierownik ds. ochrony gruntów w Bush Heritage Australia otworzył wieko skrzynki lęgowej dla zachodnich oposów karłowatych,
w rezerwacie przyrody Monjebup, wśród liści znalazł nie tylko rodzinę karłowatych oposów,
ale także małą, pomarańczowooką jaszczurkę znaną jako gekon zachodni.

Faktycznie oczy ma jak kosmita - to by była idealna barwa maskująca - na planecie typu Mars.
Kosmici też muszą być efektem ewolucji i pochodzić od tamtejszych bydlątek uprzednich.

Oposy i gekon łaziły po sobie i żadnemu z nich to nie przeszkadzało.
Były bardziej zaniepokojone wielkimi ludzkimi głowami, które zaglądały z góry.

Hams wrócił dwa razy w ciągu następnych dwóch tygodni i niewiele się zmieniło.
Karłowata matka oposa, jej miot niemowląt i dwu-, trzy-calowy gekon byli prawdziwymi współlokatorami,
dzielącymi zatłoczoną przestrzeń, która nie miała więcej niż osiem cali głębokości i tyle samo długości.

Te dwa zwierzęta nie byłyby zainteresowane jedzeniem się nawzajem:
oposy jedzą nektar i owady, a gekony jedzą owady i pająki.
Ale gekon może dostawać coś od swoich współlokatorów - ciepło.

W twórczości ludzkiej często przedstawia się kosmitów jako zaawansowane gady.
Może, jak tu kiedyś, resztką sił, przylecą, to będą się do nas chętnie przytulać

Konsento konstruas, malpaco detruas (esperanto). Zgoda buduje, niezgoda rujnuje (język polski).

Czy kosmitów, jak już przylecą, będziemy uczyć esperanto czy jednak angielskiego lub polskiego - dajmy na to?

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365