Racjonalista - Strona głównaDo treści
kalendarz racjonalisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
09-07-2022 22:31okragly (21676 punktów)kalendarz racjonalisty
Ocena 1 na 1
chcę wydrukowac kalendarz racjonalisty dlatego pozwoliłem sobie zadac wam pytania

podaj 4 niezbędne narzędzia racjonalisty
podaj 5 najczęstszych błędów racjonalisty
podaj 5 błędów początkującego racjonalisty
podaj 2 błędy, które zdarzają się nawet profesjonalnym racjonalistom
podaj 3 najczęstsze powody porażek racjonalisty
podaj 3 sposoby na lepszą racjonalność racjonalisty
podaj 3 super skutecznych sposobów postępowania racjonalisty
podaj 5 pytań, jakie musisz zadać, zanim zorientujesz się, że masz do czynienia z racjonalistą
podaj 5 rzeczy, których nigdy nie robią racjonalisci
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>podaj 5 pytań, jakie musisz zadać, zanim zorientujesz się, że masz do czynienia z racjonalistą
1 Czy Bóg żydowski jest ojcem Jezusa urodzonego z dziewicy?
2 Czy Jezus cudownie zamienił wodę w wino?
3 Czy Copperfield przeniknął przez Chiński Mur?
4 Czy Elvis żyje?
5 Czy łańcuchowy burek czuje potrzebę wolności?
>podaj 5 rzeczy, których nigdy nie robią racjonalisci
1 Nie wierzą w cuda.
2 Nie twierdzą, że wiedzą, gdy nie wiedzą.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>podaj 4 niezbędne narzędzia racjonalisty
Niezbędna jest tylko logika.

>podaj 5 najczęstszych błędów racjonalisty
1. Uleganie stereotypom.
2. Konformizm.
3. Emocjonalność.
4. Nieścisłość.
5. Wielosłowie.

>podaj 5 błędów początkującego racjonalisty
Adeptów zwykle cechuje histeyczny antyfideizm.

>podaj 2 błędy, które zdarzają się nawet profesjonalnym racjonalistom
Że niby istnieją jacyś zawodowi racjonaliści?

>podaj 3 najczęstsze powody porażek racjonalisty
1. Studzący zapał sceptycyzm.
2. Zamiłowanie do świętego spokoju.
3. Pozostawanie w mniejszości.

>podaj 3 sposoby na lepszą racjonalność racjonalisty
Od czego lepszej, czyż racjonalność nie jest jedna?

>podaj 3 super skutecznych sposobów postępowania racjonalisty
To jest pytanie dla super racjonalistów.

>podaj 5 pytań, jakie musisz zadać, zanim zorientujesz się, że masz do czynienia z racjonalistą
Nie muszę, bo nie mam potrzeby dokonywania takich ustaleń.

>podaj 5 rzeczy, których nigdy nie robią racjonalisci
Nie robią pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej ani piątej z rzeczy niemożliwych do zrobienia.
Kolejnych zresztą też nie.


cr
10-07-2022 21:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>podaj 4 niezbędne narzędzia racjonalisty
>Niezbędna jest tylko logika.
to jest wada bycia racjonalistą, nie do przecenienia są emocje, intuicja

>>podaj 5 najczęstszych błędów racjonalisty
>1. Uleganie stereotypom.
>2. Konformizm.
konformizm jest z raju, tam byliśmy jednym organizmem, a synchronizowały, sklejały kobiety w zażyłe stado ludzkie

>3. Emocjonalność.
>4. Nieścisłość.
>5. Wielosłowie.
jesteś konkretna babka
też tak mało mówisz, jak piszesz?

>>podaj 5 błędów początkującego racjonalisty
>Adeptów zwykle cechuje histeyczny antyfideizm.
nie ma takiego słowa w wikipedi, ale jest fideizm

>>podaj 2 błędy, które zdarzają się nawet profesjonalnym racjonalistom
>Że niby istnieją jacyś zawodowi racjonaliści?

tu mnie ograłaś
pytania zaczerpnąłem z poradnika? dla bodaj agenta nieruchomości (zamiast agenta wstawiłem, widać bezmyślnie, racjonalista

>>podaj 3 najczęstsze powody porażek racjonalisty
>1. Studzący zapał sceptycyzm.
nie jest racjonalnym kopać się z koniem,

>2. Zamiłowanie do świętego spokoju.
w takim spokoju przychodzą ciekawe pomysły
tylko spokój zagluszamy przyjemnościami

>3. Pozostawanie w mniejszości.
czysty racjonalizm nie jest w ludzkiej naturze

>>podaj 3 sposoby na lepszą racjonalność racjonalisty
>Od czego lepszej, czyż racjonalność nie jest jedna?


>>podaj 3 super skutecznych sposobów postępowania racjonalisty
>To jest pytanie dla super racjonalistów.


>>podaj 5 pytań, jakie musisz zadać, zanim zorientujesz się, że masz do czynienia z racjonalistą
>Nie muszę, bo nie mam potrzeby dokonywania takich ustaleń.


11-07-2022 01:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>też tak mało mówisz, jak piszesz?
Do zwięzłości w piśmie dochodzę stopniowo, w mowie tak się nie da.

>czysty racjonalizm nie jest w ludzkiej naturze
Czyli co jest w ludzkiej naturze, irracjonalizm?


cr
11-07-2022 05:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czysty racjonalizm nie jest w ludzkiej naturze
>Czyli co jest w ludzkiej naturze, irracjonalizm?
raj czyli instynkt, intuicja, emocje, później racjonalizujemy te wybory
racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>raj czyli instynkt, intuicja, emocje, później racjonalizujemy te wybory
>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci

To co tu nazywasz racjonalizmem to rozwinięte w umyśle emocje wysokiego rzędu, które opanowują zaprogramowane także w umyśle prymitywne popędy, z którymi się już rodzimy. To jak Windows wygrany do komputera z biosem.

Do rozwinięcia emocji wysokiego rzędu jednostka potrzebuje szczególnych warunków rozwoju.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-07-2022 08:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
ile czasu Ty śpisz? W raju spali 8 godzin

>>raj czyli instynkt, intuicja, emocje, później racjonalizujemy te wybory
>>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
>To co tu nazywasz racjonalizmem to rozwinięte w umyśle emocje wysokiego rzędu,
emocje wysokiego rzędu to stadomyślenie, stadomózg, my poprzez narzucony nam liberalizm (indywidualizm,wolność, własnośc) jesteśmy jego pozbawieni
np lączymy gaz-wodór z gazem-tlenem otrzymujesz wodę (emocje wyższego rzędu). Zażyłe stado ludzkie to emocje wyższego rzędu. JEDNOSTKA = ZERO

>emocje wysokiego rzędu, które opanowują zaprogramowane także w umyśle prymitywne popędy, z którymi się już rodzimy.
mną rządzą emocje np chcę się napić, racjonalizuję to sobie i idę do sklepu . Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny byłbym dobrym adwokatem, usprawiedliwil każdego przestepcę

>Do rozwinięcia emocji wysokiego rzędu jednostka potrzebuje szczególnych warunków rozwoju.
potrzebuje raju tj bycia ssakiem (pierś matki 3 lata), swoje zażyłe stado, żyjące na swoim terytorium
11-07-2022 17:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mną rządzą emocje np chcę się napić, racjonalizuję to sobie i idę do sklepu .
Nie masz w domu kranu z wodą?

>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.

cr
11-07-2022 18:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mną rządzą emocje np chcę się napić, racjonalizuję to sobie i idę do sklepu .
>Nie masz w domu kranu z wodą?
wiara jest racjonalna, np ksiądz powie, że jeśli chcesz sie napić, to diabeł kusi i wierzący przestanie pić
w koloni szczurów były 2 poidełka, jeden z wodą, drugi z winem. Póki żyły w stadzie nikt nie siegał do tego z winem, tylko woda, ale przyszedł bóg zwany liberalizm, podzielił szczury na jednostki, wolne, każdemu przydzielono własną kwaterę. Wszystkie zaczeły pić wino

>>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
raj jest do dupy, chciałaś napisać , to było dobre
raj jest genialnym, patrz przykład wyżej, szczurów
12-07-2022 14:30 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w koloni szczurów były 2 poidełka, jeden z wodą, drugi z winem. Póki żyły w stadzie nikt nie siegał do tego z winem, tylko woda, ale przyszedł bóg zwany liberalizm, podzielił szczury na jednostki, wolne, każdemu przydzielono własną kwaterę. Wszystkie zaczeły pić wino
No i widzisz jak się ucywilizowały!
:P

>>>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
>>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
>raj jest do dupy, chciałaś napisać , to było dobre
Ależ ja byłam wulgarna!


cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w koloni szczurów były 2 poidełka, jeden z wodą, drugi z winem.
> Póki żyły w stadzie nikt nie siegał do tego z winem, tylko woda,
> ale przyszedł bóg zwany liberalizm, podzielił szczury na jednostki,
> wolne, każdemu przydzielono własną kwaterę. Wszystkie zaczeły pić wino

Gdyby tak było w realu z ludźmi, wino osiągałoby niebotyczne ceny a woda dołowałaby. Natomiast na zachodzie cienkie wino (ale nie słabe) jest w cenie wody.

>>>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
>>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
>raj jest do dupy, chciałaś napisać

Zbaczasz z tematu i nie znajdujesz. Przypadek?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
13-07-2022 18:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> w koloni szczurów były 2 poidełka, jeden z wodą, drugi z winem.
>> Póki żyły w stadzie nikt nie siegał do tego z winem, tylko woda,
>> ale przyszedł bóg zwany liberalizm, podzielił szczury na jednostki,
>> wolne, każdemu przydzielono własną kwaterę. Wszystkie zaczeły pić wino
>Gdyby tak było w realu z ludźmi, wino osiągałoby niebotyczne ceny
jest drogie, i mamy zamienniki w piwie, wódce. Można legalnie samemu pędzić wódkę (nie mowiąc o piwie, winie) na swoje potrzeby

>a woda dołowałaby.
woda jest za darmo

>>>>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
>>>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
>>raj jest do dupy, chciałaś napisać
>Zbaczasz z tematu i nie znajdujesz. Przypadek?
to żart, kiedyś tak mi odpisała, mnie to rozśmieszyło, zapamietałem i wypominam
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>woda jest za darmo

Była ale się skończyła.
Do tego nie wiadomo właściwie kto jest jej właścicielem, po hajs zgłasza się organizacja pod jakąś tam nazwą własną reprezentowana przez prawnika, komornika i policjanta.

Czarna magia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-07-2022 20:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>woda jest za darmo
>Była ale się skończyła.
woda jest za darmo, placimy za rury, pompy, prace ludzi

>Do tego nie wiadomo właściwie kto jest jej właścicielem,
wlasność komunalna
bodaj w Chile sprywatyzowano wodociągi, ceny podskoczyly, byly protesty, obalili rząd
14-07-2022 08:18 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Gdyby tak było w realu z ludźmi, wino osiągałoby niebotyczne ceny
>jest drogie

Nie jest.

> i mamy zamienniki w piwie, wódce. Można legalnie samemu
> pędzić wódkę (nie mowiąc o piwie, winie) na swoje potrzeby

Bez związku.

>>a woda dołowałaby.
>woda jest za darmo

Pij z kałuży lub nie do końca czystej rzeki.

>>>>>Potrafię znaleźć na wszystko racjonalne wytłumaczenie, jestem tak inteligentny
>>>>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
>>>raj jest do dupy, chciałaś napisać
>>Zbaczasz z tematu i nie znajdujesz. Przypadek?
>to żart, kiedyś tak mi odpisała, mnie to rozśmieszyło, zapamietałem i wypominam

Znów dygresja, a w odpowiedzi na pytanie pół żartem pół serio zboczyłeś w żart i zabawę.
Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-07-2022 11:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Znajdź racjonalne wytłumaczenie dlaczego raj jest do kitu.
nie nadszedł na niego czas
ale kierunek, prędkość zmian, pokazuje trend, do raju, nowego raju, historia zatoczy koło, SPIRALĘ, to będzie wyższy poziom raju niz ten historyczny
11-07-2022 17:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?


cr
11-07-2022 18:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
dlatego racjonaliści wyginą, nie mają dzieci, nie przekazują swoich racjonalnych genów

wszechświat powiedział, śmierć racjonalistom
11-07-2022 22:17 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?

pl.wikiquote.org/wiki/Benjamin_Disraeli

"Wszystkie kobiety powinny mieć mężów, ale żaden mężczyzna nie powinien mieć żony.>

Słowa pierwszego Żyda, który był premierem Wielkiej Brytanii.
Z tego wynika, że wszystkie kobiety powinny mieć dzieci a każdy mężczyzna nie powinien.

>dlatego racjonaliści wyginą, nie mają dzieci, nie przekazują swoich racjonalnych genów
>wszechświat powiedział, śmierć racjonalistom

Racjonalizm tak samo jak i inteligencja nie wynika z genów.
Geny odpowiadają głownie za cechy fizyczne.
Racjonalne rozwiązania powstają w wyniku dyskusji inteligentnych ludzi.
12-07-2022 16:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>racjonalnie np nikt nie spłodzi dzieci
>>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>pl.wikiquote.org/wiki/Benjamin_Disraeli
>"Wszystkie kobiety powinny mieć mężów, ale żaden mężczyzna nie powinien mieć żony.>Słowa pierwszego Żyda, który był premierem Wielkiej Brytanii.
>Z tego wynika, że wszystkie kobiety powinny mieć dzieci
wszystkie kobiety powinny mieć swoje zażyłe ludzkie stado (w siostrzeństwie) a tam ogródek, kurnik, krowy. Nie chodzą do pracy, zajmuja się zbieractwem (jajek z kurnika, kapusty z ogrodu) i polowaniem na drobne zwierzęta jak kurę na rosół, czy królika, wydoja krowe dla mleka z niego masło. W takim, rajskim klimacie, będą rodzić na wyścigi

>a każdy mężczyzna nie powinien.
też takie mam zdanie

>>dlatego racjonaliści wyginą, nie mają dzieci, nie przekazują swoich racjonalnych genów
>Racjonalizm tak samo jak i inteligencja nie wynika z genów. Geny odpowiadają głownie za cechy fizyczne.
podobno w 50% za inteligencję odpowiadają geny

>Racjonalne rozwiązania powstają w wyniku dyskusji inteligentnych ludzi.
dlatego liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest szkodliwy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>dlatego racjonaliści wyginą,
Może oni wyginęli dawno temu?

cr
Thoter (6650 punktów)

>>dlatego racjonaliści wyginą,
>Może oni wyginęli dawno temu?

Władza nie da wyginąć racjonalistom. Trwa ciągła walka racjonalistów z pomysłami unijnej władzy, na których wdrażanie, nasza władza dostaje kredyty. Działania unijnej władzy są irracjonalne ale działania obywateli są jeszcze racjonalne. Kiedy nastąpi taki moment, że działania władzy dalej będą irracjonalne i obywatele zaczną działać irracjonalnie to wtedy nastąpi nowy racjonalizm.
Stary racjonalizm odejdzie do historii a rozpocznie się nowy, w którym nikt nie będzie się niczemu dziwił.
Skończy się walka a zacznie się potworna nuda, która zabije więcej ludzi niż wszystkie wcześniejsze wojny.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>dlatego racjonaliści wyginą,
>>Może oni wyginęli dawno temu?
>Władza nie da wyginąć racjonalistom.
Poza tym racjonalizm nie jest dziedziczny, sam wczoraj o 11:36 napisałeś, że jest wywoływany zagrożeniem, prawda?

>Skończy się walka a zacznie się potworna nuda, która zabije więcej ludzi niż wszystkie wcześniejsze wojny.
To możliwe.


cr
Thoter (6650 punktów)

>Poza tym racjonalizm nie jest dziedziczny, sam wczoraj o 11:36 napisałeś, że jest wywoływany zagrożeniem, prawda?

Nie tylko.

>>Skończy się walka a zacznie się potworna nuda, która zabije więcej ludzi niż wszystkie wcześniejsze wojny.
>To możliwe.
>

Nie tak szybko. Na szczycie w Madrycie NATO wypowiedziało kolejną wojnę tym razem CHINOM.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie tak szybko. Na szczycie w Madrycie NATO wypowiedziało kolejną wojnę tym razem CHINOM.

Widać, że nienawidzisz kultury Zachodu.
Obrzydza Cię zachodni styl życia przez co źródło wszelkiego zła będzie dla Ciebie zawsze na Zachodzie.

Jesteś rojalista a Zachód zrobił się mocno demokratyczny i każdy robi co chce zamiast robić to czego chce król i imperator.

Przypominam, że Chiny czy Rosja próbują dominować tak samo jak USA tylko nie dają rady. USA daje radę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-07-2022 08:31 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Przypominam, że Chiny czy Rosja próbują dominować tak samo jak USA tylko nie dają rady. USA daje radę.
>


Ilu setek tysięcy ludzi ci zbrodniarze mają krew na łapach ??

Wydaje ci się, że robisz co chcesz. W rzeczywistości jesteś zadłużony i finansujesz imperializm żydowski. Niczym się nie różnisz od biedoty rosyjskiej, którą Żydzi z NKWD wykorzystywali do mordowania. Cieszysz się, że dostajesz pieniądze, oni też dostawali. Jesteś jak szczur, który chodzi po trupie Europy. Skąd szczur może wiedzieć jak wyglądała Europa sto lat temu. Dlaczego ludzie, którzy ją tworzyli nie pozostawili po sobie następców ?
W sali Maksymiliana na Zamku Książ jest fresk na suficie, który przedstawia symbolikę antyczną, która inspirowała elity europejskie. Dzisiaj nie ma elit, nie ma antycznej kultury. Po parkietach Zamku Książ depczą tysiące spoconych roboli, w słuchawkach słyszą głos, parobka, który ich uczy historii. Komedia i rozpacz.
Piszesz o jakiejś kulturze Zachodu, czy masz pojęcie co to jest kultura ??
Na nabrzmiałych łapskach masz jeszcze odciski, po dziadku, od trzymania wideł. Łapska, które nigdy nie trzymały książki, poddańcze szare komórki, wyłazi polskie lizusostwo i czapkowanie.
Biedak wyszedł z lasu i trafił na podwórko złodzieja i mu się w łepetynie przewróciło.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?

Oczywiście, co wynika z potrzeby ich posiadania i obcowania z nimi. To jest tak racjonalne jak jedzenie podczas głodu czy ogrzewanie się podczas chłodu.

Racjonalne dla tych, którzy odczuwają takie potrzeby.

Współczesny świat pełen ludzi wykształcił jednostki, u których taka potrzeba zanikła. To jest pewnie związane z wielkością populacji i instynktem przetrwania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-07-2022 11:20 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>Oczywiście, co wynika z potrzeby ich posiadania
A z potrzeby wypicia alkoholu wynika, że upicie się jest racjonalne?

Własne potrzeby nie są miarą racjonalizmu.

cr
13-07-2022 11:49 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>>Oczywiście, co wynika z potrzeby ich posiadania
>A z potrzeby wypicia alkoholu wynika, że upicie się jest racjonalne?
>Własne potrzeby nie są miarą racjonalizmu.

Racjonalnym jest zaspokajać potrzeby, na które nie masz wpływu, one jawią się w twojej psyche.

Jak długo potrafiłabys żyć z przejmującym bólem zęba, gdyby ten ból gwarantował Ci 100 lat życia? 100 lat?

Ten ból jest alegorią cierpienia powodowanego niezaspokojeniem potrzeb.

Racjonalnym jest odczuwać szczęście i mieć dzięki temu popęd od życia. Wymyślisz sobie racjonalne nieszczęście i już po Tobie. Twoja ani żadna inna psyche nie wytrzyma ciągłego cierpienia.

To emocje kształtują w nas pojęcia prawdy i dobra a te każdy ma inne.

Uniwersalny racjonalizm nie istnieje tak samo jak nie istnieją uniwersalne dobra i uniwersalna prawda.

Musimy zrobić to do czego zostaliśmy stworzeni i nie ma od tego ucieczki. Rola każdego w świecie jest określona w chwili narodzin.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>>>Oczywiście, co wynika z potrzeby ich posiadania
>>A z potrzeby wypicia alkoholu wynika, że upicie się jest racjonalne?
>>Własne potrzeby nie są miarą racjonalizmu.
>Racjonalnym jest zaspokajać potrzeby, na które nie masz wpływu,
Czyli cofasz wcześniejsze stwierdzenie.

No ale jeszcze z drugiej strony Ci się to nie dopina: choć to głównie kobiety chcą mieć dzieci, to gdyby rodziły się tylko dzieci przez nie chciane, byłoby nas znacznie mniej, albo i wcale.

>Racjonalnym jest odczuwać szczęście
Przecież nie wybieramy sobie odczuć.

>Wymyślisz sobie racjonalne nieszczęście i już po Tobie. [...] Musimy zrobić to do czego zostaliśmy stworzeni i nie ma od tego ucieczki.
Stwierdzeniem drugiego zdania przeczysz pierwszemu.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>to głównie kobiety chcą mieć dzieci, to gdyby rodziły się tylko dzieci przez nie chciane, byłoby nas znacznie mniej, albo i wcale.

Ludzie podobnież jak zwierzęta innych gatunków pragną dzieci, instynkt nie zmienił się tylko rozwinął i ewoluował. Ciężar życia i strach przed przyszłością skutecznie odciąga wielu od zaspokojenia tej potrzeby. Znam ludzi, którzy próbują tę potrzebę zaspokoić psami i kotami.

>>Racjonalnym jest odczuwać szczęście
>Przecież nie wybieramy sobie odczuć.

Ale mamy wybór pomiędzy postępowaniem zgodnym z własnymi potrzebami i wbrew nim ale np. w zgodzie z potrzebami innych ludzi.

Mamy wybór pomiędzy szczęściem i nieszczęściem.

Są tacy, którzy za racjonalne uznają własne nieszczęście, bo to za dobre uznają inny ludzie.

Racjonalnym wydaje się jednak dbanie o własne szczęście a nie o cudze.

>>Wymyślisz sobie racjonalne nieszczęście i już po Tobie. [...] Musimy zrobić to do czego zostaliśmy stworzeni i nie ma od tego ucieczki.
>Stwierdzeniem drugiego zdania przeczysz pierwszemu.

Bo jestem wewnętrznie sprzeczny i dla mnie cały świat jest sprzeczny.
Np. dążysz do wybranego celu, osiągasz go, następnie odczuwasz pustkę, której nie czułaś przed jego osiągnięciem. Być może lepiej było go nigdy nie osiągać a jedynie zawsze do niego dążyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo jestem wewnętrznie sprzeczny i dla mnie cały świat jest sprzeczny.
Możesz być, spoko, ale to z automatu oznacza akceptowanie wszystkiego.


cr
13-07-2022 20:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Bo jestem wewnętrznie sprzeczny i dla mnie cały świat jest sprzeczny.
>Możesz być, spoko, ale to z automatu oznacza akceptowanie wszystkiego.
JEST TAK JAK MA BYĆ
13-07-2022 22:35 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Bo jestem wewnętrznie sprzeczny i dla mnie cały świat jest sprzeczny.
>>Możesz być, spoko, ale to z automatu oznacza akceptowanie wszystkiego.
>JEST TAK JAK MA BYĆ

Czyli może być zupełnie inaczej jeżeli coś z tym zrobisz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-07-2022 06:45 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>Bo jestem wewnętrznie sprzeczny i dla mnie cały świat jest sprzeczny.
>>>Możesz być, spoko, ale to z automatu oznacza akceptowanie wszystkiego.
>>JEST TAK JAK MA BYĆ
>Czyli może być zupełnie inaczej jeżeli coś z tym zrobisz.
czy znasz alkoholika który sam (siłą woli) wyszedl z picia? Można tylko poprzez dzialania zewnętrzne, np zamknąć w ośrodku, wszyć, zapisać do AA

i tak jest z wszystkim. Ty jesteś sterowany zewnętrznie (patoelity ), sytuacyjnie i wewnętrznie np chcę zrobić kupę
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>JEST TAK JAK MA BYĆ
Raju nie ma - tak ma być.


cr
14-07-2022 06:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>JEST TAK JAK MA BYĆ
>Raju nie ma - tak ma być.
tak ma być
fizyka
ale są sygnały że nowyraj się zbliża np kobiety rodzą mniej dzieci (w raju co 7 lat), wzrasta znaczenie kobiet (w raju był matriarchat) i nawet Tusk wspominal o 4 dniowym dniu pracy (w raju nie pracowali) wiadomo to oszust, ale ...
raj nadchodzi, niezależnie ilu libkow niedorozwojkow (niewolnikow systemu) wyprodukuja sobie jeszcze patoelity
14-07-2022 19:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>JEST TAK JAK MA BYĆ
>[...]
>nowyraj się zbliża
Żadna różnica czy się zbliża, czy nie, bo i tak co ma być, to będzie.

cr
14-07-2022 20:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>JEST TAK JAK MA BYĆ
>>[...]
>>nowyraj się zbliża
>Żadna różnica czy się zbliża, czy nie, bo i tak co ma być, to będzie.
różnica w tym że to ja jestem prorokiem "przepowiadaczem przyszłości" na podstawie wybuchu i co się dzialo przez 14 mld lat wiem co będzie za 1000 lat, to jest proste



14 mld lat temu wielki wybuch, on trwa, my jesteśmy jego trwaniem, na tym obrazku widzę Ciebie, taka bezwolna drobina, no bo co Ty istotko możesz zmienić? no co? JEST TAK JAK MA BYĆ, już w chwili wybuchu było wiadomo że pojawisz się na świecie, wszystko jest zdeterminowane i zapisane
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>i tak co ma być, to będzie.
>różnica w tym że to ja jestem prorokiem
Ale mnie to rurka.

>widzę Ciebie, taka bezwolna drobina, no bo co Ty istotko możesz zmienić?
Skłoniłam Jacka Głodzika do namysłu nad definicją, więc zmieniłam czyjś mózg.

>już w chwili wybuchu było wiadomo że pojawisz się na świecie, wszystko jest zapisane
A wiesz Ty, proroku, kiedy z tego świata zniknę?
Bo jeśli nie wiesz, to komu to wszystko wiadomo?


cr
14-07-2022 21:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>i tak co ma być, to będzie.
>>różnica w tym że to ja jestem prorokiem
>Ale mnie to rurka.
jak zrobią za 300 lat pisma zebrane wypowiedzi proroka to będziesz tam w pytaniach a ja w odpowiedziach

>>widzę Ciebie, taka bezwolna drobina, no bo co Ty istotko możesz zmienić?
> Skłoniłam Jacka Głodzika do namysłu nad definicją, więc zmieniłam czyjś mózg.
nie mogę otworzyć tego posta,
ale jak najbardziej zmieniłaś jego mózg tak jak zmieniłaś mój

>>już w chwili wybuchu było wiadomo że pojawisz się na świecie, wszystko jest zapisane
>A wiesz Ty, proroku, kiedy z tego świata zniknę?
>Bo jeśli nie wiesz, to komu to wszystko wiadomo?
to jest fizyka, Jest armata, ty pociskiem wystrzelonym. Ale nie Ty decydowałaś kiedy w jakim kierunku i skąd polecisz ani ile masz prochu (energi) w sobie
wiadomo kiedy i gdzie zaliczysz glebę
tego nie powiem, bo jestem prorokiem od zjawisk globalnych a nie jednostkowych
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>...wszystko jest zapisane
>>A wiesz Ty, proroku, kiedy z tego świata zniknę?
>[...]
>tego nie powiem,
Jest zapisane, przeczytaj.
Czy jesteś prorokiem - analfabetą?

>jestem prorokiem od zjawisk globalnych a nie jednostkowych
Znaczy Ty prorok, a ja zjawisko?

cr
15-07-2022 11:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>...wszystko jest zapisane>>A wiesz Ty, proroku, kiedy z tego świata zniknę?
>>[...]
>>tego nie powiem,
> Jest zapisane, przeczytaj.
>Czy jesteś prorokiem - analfabetą?
jesteś wystrzeloną bombą z armaty, wystarczy prześledzic 1m lotu by wiedzieć gdzie i kiedy upadnie, tak też jest z Tobą, musialbym cie widzieć jeden dzien, by wiedzieć kiedy i gdzie wyladujesz
Boisz sie lądowania? ale nie masz na to wplywu, jak byś byla wystrzelona plasko, mialabyś miekie lądowanie (rzucanie kaczek do wody, znasz to?) ale mały zasięg, już by cię nie było, ale Ty polecisz daleko, osiągniesz optymalny zasięg

>>jestem prorokiem od zjawisk globalnych a nie jednostkowych
>Znaczy Ty prorok, a ja zjawisko?
gwiazda
wiadomo kiedy zgasnie nasze słońce
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>polecisz daleko, osiągniesz optymalny zasięg
Przy przeludnieniu optymalnie jest niedaleko.

cr
17-07-2022 12:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>polecisz daleko, osiągniesz optymalny zasięg
>Przy przeludnieniu optymalnie jest niedaleko.
patoelity wmawiają nam że żyjemy w najszczęśliwszych czasach a wiadomo że wiele kobiet nie może zajść w ciążę z powodu stresu, też od zagęszczenia
i wielu mężczyzn nie zostanie ojcami
jakoś to się wyreguluje (przeludnienie)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skłoniłam Jacka Głodzika do namysłu nad definicją, więc zmieniłam czyjś mózg.

Najciekawsze jest to jak tego dokonałas.

Musiałaś przy tym użyć siły, żeby przełamać opór klawiszy twojej klawiatury, co wpłynęło na pracę procesora komputera, dalej na pracę modemu i na rozkład promieniowania w światłowodzie aż wreszcie na pracę monitora, który wypromieniowal fale prosto w źrenice Jacka w określonym systemie.

Słowem oddziaływałas z Jackiem fizycznie choć na odległośc i odmieniłas jego mózg fizycznie tak jakbyś w jego głowę wbiła gwóźdz.

To jest jest bardzo ciekawe bo komunikacja okazuje się tym samym fizycznym oddziaływaniem obiektów materialnych jakie zachodzą np. między Ziemią i Księżycem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Słowem oddziaływałas z Jackiem fizycznie choć na odległośc i odmieniłas jego mózg fizycznie tak jakbyś w jego głowę wbiła gwóźdz.
Mam nadzieję, że trochę delikatniej.

cr
13-07-2022 20:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Racjonalnym wydaje się jednak dbanie o własne szczęście a nie o cudze.
człowiek sam nie będzie szczęśliwy. Liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚC, WŁASNOŚĆ) jest fałszywy, służy do zniewalania, wykorzystania (ludzie z raju -z natury- są bardzo ufni, uwierzą w liberalizm (cala machina propagandowa) stają się niewolnikami patoelit
13-07-2022 14:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Tylko czy racjonalnie jest mieć dzieci?
>>Oczywiście, co wynika z potrzeby ich posiadania
>A z potrzeby wypicia alkoholu wynika, że upicie się jest racjonalne?
w raju przyjemność była drogowskazem,
posiadanie dzieci wynika z przyjemnosci
w raju nie wiedzieli skąd są dzieci, więc była sama przyjemność
później też bo dzieci były wspólne, jak dziecko zaplakało było 20 chętnych rąk do wzięcia na ręce, zaopiekowania, matka nie odczuwała tak ciężarów macierzyństwa

>Własne potrzeby nie są miarą racjonalizmu.
w raju przyjemność była drogowskazem
Thoter (6650 punktów)

>>czysty racjonalizm nie jest w ludzkiej naturze
>Czyli co jest w ludzkiej naturze, irracjonalizm?

Ludzie tylko w momencie zagrożenia działają racjonalnie.
11-07-2022 17:44 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ludzie tylko w momencie zagrożenia działają racjonalnie.
Bo uciekają?

No ale jeśli w momencie zagrożenia racjonalna jest ucieczka, to bez zagrożenia racjonalne jest nieuciekanie, co ludzie przecież praktykują, czyli ludzie racjonalnie działają zawsze.

cr
11-07-2022 18:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ludzie tylko w momencie zagrożenia działają racjonalnie.
>Bo uciekają?
czesto odwrotnie, bez zastanowienia wskakuja do wody ratować topiącego się, do ognia ratując pogorzelca, ba nawet za psem wskakuja do lodowatej wody i giną razem z nim, to sie dzieje poza rozumem
Thoter (6650 punktów)
>>Ludzie tylko w momencie zagrożenia działają racjonalnie.
>Bo uciekają?
>No ale jeśli w momencie zagrożenia racjonalna jest ucieczka, to bez zagrożenia racjonalne jest nieuciekanie, co ludzie przecież praktykują, czyli ludzie racjonalnie działają zawsze.

Ludzie odwlekają jakieś działanie, ile się da, dopiero w sytuacji zagrożenia działają w pośpiechu. Wtedy działają racjonalnie, tylko, nie liczą się z kosztami i jakością.
Czy ludzie którzy pobudowali się na terenach, gdzie w 1997 roku, podczas powodzi, było np. 5 metrów wody, działali racjonalnie ??
Jakby wcześniej przeżyli powódź to na pewno by nie kupili działki budowlanej na terenie zalewowym.

"Mieszkańcy krakowskiego osiedla Złocień w wodnej pułapce. Niewielka rzeka Serafa przecinająca osiedle w trakcie każdej większej ulewy występuje z brzegów zalewając okoliczne bloki, ulice i podziemne garaże. Tak jest od ponad 10 lat."
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ludzie tylko w momencie zagrożenia działają racjonalnie.
>>Bo uciekają?
>>No ale jeśli w momencie zagrożenia racjonalna jest ucieczka, to bez zagrożenia racjonalne jest nieuciekanie, co ludzie przecież praktykują, czyli ludzie racjonalnie działają zawsze.
>Ludzie odwlekają jakieś działanie, ile się da, dopiero w sytuacji zagrożenia działają w pośpiechu. Wtedy działają racjonalnie, tylko...
Wychodzi mi, że robienie czegokolwiek nazywasz racjonalizmem, a zaniechanie masz za irracjonalizm.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Ludzie odwlekają jakieś działanie, ile się da, dopiero w sytuacji zagrożenia działają w >>pośpiechu. Wtedy działają racjonalnie, tylko...
>Wychodzi mi, że robienie czegokolwiek nazywasz racjonalizmem, a zaniechanie masz za >irracjonalizm.

Jeżeli mamy świadomość, że czeka nas jakiś problem i nie działamy, to na pewno jest to irracjonalne.
Np. ludziom racjonalnym dentyści nie leczą zębów kanałowo.
W Szwecji państwo pilnuje stanu uzębienia społeczeństwa a opornych karze.
Z tego wynika że, władze szwedzkie uważają Szwedów za osoby irracjonalne.
U nas władza w takich przypadkach się cieszy, że dentyści mają robotę i zapłacą wyższe podatki.
U nas demokratyczna władza jest irracjonalna, to przekłada się ma irracjonalne zachowanie społeczeństwa.
Sąsiad dawniej palił węglem, szwagier był palaczam w PSS-ie. Szwagra zamknęli za to, że był w solidarności i nas "wyzwalał". Potem sąsiad pracował jako kierowca i kradł olej opałowy szefowi, który tanio go kupował do ciężarówek. Używanie oleju opałowego jako paliwa do środków transportu jest karalne, ale sąsiad się nie bał, bo miał wtedy zięcia w policji. Sąsiad dostawił piec na olej opałowy i tak grzał, że w zimie śnieg na dachu topniał i metr w koło domu. Sąsiad tak na starość się dorobił, więc dla wygody zlikwidował stare piece i założył gazowy. Teraz widzę i słyszę, że jego zięć, już emerytowany policjant i oczywiście myśliwy, z lasu przywiózł kilka ciężarówek drewna, które najęty chłopak, tnie spalinową piłą.
Tak się racjonalnie żyje w Polsce.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W Szwecji państwo pilnuje stanu uzębienia społeczeństwa a opornych karze.
Opornych, czyli kogo? Bo mi to wygląda na przykład władzy lekarzy.

A u nas nie dostaje jakiegoś tam świadczenia z tytułu urodzenia dziecka kobieta, która nie uczęszczała przez całą ciążę do lekarza.


cr
11-07-2022 18:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>też tak mało mówisz, jak piszesz?
>Do zwięzłości w piśmie dochodzę stopniowo, w mowie tak się nie da.
dzisiaj o 17 44 dokonalaś 5 wpisów
co za baba
jesteś, byłaś, byłabyś, dobra w szachy błyskawiczne
w dziecinstwie koledzy z podwórka mówili mi, że mam refleks szachisty
stałem na bramce
dlatego mi sie z toba dobrze pisze, bo mi odpowiadasz, bo jesteśmy szachistami
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzisiaj o 17 44 dokonalaś 5 wpisów
Opublikowałam je, używam brudnopisu.

>w dziecinstwie koledzy z podwórka mówili mi, że mam refleks szachisty
>stałem na bramce
>dlatego mi sie z toba dobrze pisze, bo mi odpowiadasz, bo jesteśmy szachistami
A dodam, że nam, urodzonym szachistom, zdarzają się jeszcze takie wypadeczki.

Brudnopis fR to taka klatka schodowa.


cr
12-07-2022 16:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzisiaj o 17 44 dokonalaś 5 wpisów
>Opublikowałam je, używam brudnopisu.
oszukujesz jak wszystkie .....

>>w dziecinstwie koledzy z podwórka mówili mi, że mam refleks szachisty
>>stałem na bramce
>>dlatego mi sie z toba dobrze pisze, bo mi odpowiadasz, bo jesteśmy szachistami
>A dodam, że nam, urodzonym szachistom, zdarzają się jeszcze takie wypadeczki.
miałem odwrotnie, odpowiedziałem bezmyślnie, zawsze było trafione, ale to bylo dawno
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>używam brudnopisu.
>oszukujesz
Forum działa tak 'oszukańczo'.
Przy korzystaniu z brudnopisu wychodzą i inne niespodzianki.

>odpowiedziałem bezmyślnie, zawsze było trafione
A może po prostu zawsze było śmiesznie?


cr
12-07-2022 21:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>odpowiedziałem bezmyślnie, zawsze było trafione
>A może po prostu zawsze było śmiesznie?
było śmiesznie i trafnie, jakby mózg szybciej działał niż ja pomyślę i racjonalnie zaakceptuje.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>było śmiesznie i trafnie, jakby mózg szybciej działał niż ja pomyślę
Ja po takim doświadczeniu zmartwiłabym się zaburzeniami świadomości.


cr
13-07-2022 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>było śmiesznie i trafnie, jakby mózg szybciej działał niż ja pomyślę
>Ja po takim doświadczeniu zmartwiłabym się zaburzeniami świadomości.
mózg dziala szybciej niż świadomość np wybuchnie petarda przed twarzą powieki zamkniesz szybciej niż dotrze do świadomości że coś wybuchło i trzeba zamknąć powieki, albo tonie dziecko wskakujesz do wody bez myślenia.

w życiu są rożne dylematy, można przyjąć za pewnik, że pierwsza myśl jest najlepsza (to instynkt, intuicja) dlatego moje "bezmyślne" riposty byly tak celne. Bokser też nie myśli gdzie uderzyć tylko intuicyjnie, instynktownie wie, uderza i dziwi sie czemu wiedział

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365