Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co powiecie na to?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
19-07-2022 20:49zeniu73 (6483 punktów)Co powiecie na to?
wiadomosci(*)kale-biznesu-6790660472351456a

Co powiecie na to? Komu szkodzi ten biznes. Nam? Rosji? Arabii Saudyjskiej? Własnej moralności?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
>wiadomosci(*)kale-biznesu-6790660472351456a
>Co powiecie na to? Komu szkodzi ten biznes. Nam? Rosji? Arabii Saudyjskiej? Własnej moralności?
Poustawiaj wartości to zrozumiesz, że wszystkim...
wiadomosci(*)leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
DyktaFon (9281 punktów)
>wiadomosci(*)kale-biznesu-6790660472351456a
>Co powiecie na to? Komu szkodzi ten biznes. Nam? Rosji? Arabii Saudyjskiej? Własnej moralności?

Świat jest b. skomplikowany A dodatkowo większość ludzi (z politykami włącznie) nie zna mechanizmów nim rządzących. I nałożenie embarga na kogoś dużego może mieć dokładnie odwrotne skutki. Dlatego nie dziwię się temu biznesowi. Natomiast dziwię się przywódcom UE oraz m. in. naszego kraju, że im się wydaje, że jak coś zrobią, to cały świat będzie klaskał i wyrażał swój podziw dla ich przenikliwości.
Arabię Saudyjską tyle samo obchodzi wojna na Ukrainie, co nas inne wojny w Afryce czy Wenezueli. Możemy się dziwić albo złościć. To też średnio obchodzi Arabię.
20-07-2022 11:25 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>wiadomosci(*)kale-biznesu-6790660472351456a
>>Co powiecie na to? Komu szkodzi ten biznes. Nam? Rosji? Arabii Saudyjskiej? Własnej moralności?
>Świat jest b. skomplikowany A dodatkowo większość ludzi (z politykami włącznie) nie zna mechanizmów nim rządzących. I nałożenie embarga na kogoś dużego może mieć dokładnie odwrotne skutki. Dlatego nie dziwię się temu biznesowi. Natomiast dziwię się przywódcom UE oraz m. in. naszego kraju, że im się wydaje, że jak coś zrobią, to cały świat będzie klaskał i wyrażał swój podziw dla ich przenikliwości.
>Arabię Saudyjską tyle samo obchodzi wojna na Ukrainie, co nas inne wojny w Afryce czy Wenezueli. Możemy się dziwić albo złościć. To też średnio obchodzi Arabię.
>

Tak. Mamy w Europie erę poprawności politycznej, culture cancel i ogólnego pojebania. Ludzie pełni cnót jeszcze klaszczą i śmieją się jak głupi do sera. Zobaczymy co będzie w zimie i po pierwszych rachunkach za ogrzewanie i prąd.
DyktaFon (9281 punktów)
>>
>Tak. Mamy w Europie erę poprawności politycznej, culture cancel i ogólnego pojebania. Ludzie pełni cnót jeszcze klaszczą i śmieją się jak głupi do sera. Zobaczymy co będzie w zimie i po pierwszych rachunkach za ogrzewanie i prąd.

Cóż ma być? Największy producent węgla na świecie będzie go importował. Jak się wybiera niedorajdów do władzy (nie mówię tylko o PIS), to tak się kończy. Pewnie z cukrem jest identyczna sytuacja, tylko na razie nie zrobiło się głośno (przypomnę: byliśmy kiedyś potęgą cukrową na świecie, dziś to inne kraje u nas produkują cukier, a UE jako całość importuje go z daleka, zamiast kupować od nas... Można zlikwidować coś, co działało? Można. Damy radę!)
20-07-2022 17:38 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Cóż ma być? Największy producent węgla na świecie będzie go importował. Jak się wybiera niedorajdów do władzy (nie mówię tylko o PIS), to tak się kończy. Pewnie z cukrem jest identyczna sytuacja, tylko na razie nie zrobiło się głośno (przypomnę: byliśmy kiedyś potęgą cukrową na świecie, dziś to inne kraje u nas produkują cukier, a UE jako całość importuje go z daleka, zamiast kupować od nas... Można zlikwidować coś, co działało? Można. Damy radę!)

Byliśmy potentatem w wydobyciu węgla - dziś za tonę trzeba zapłacić nawet 3 000 zł.
Byliśmy potentatem w produkcji cukru - dziś wydziela się go w Biedronce.
wydarzenia(*)obowiazuje-od-dzis,nId,6168304

Co qurwa poszło nie tak? Czyja to jest wina? Jak może się to jeszcze bardziej spieprzyć?
20-07-2022 18:13 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Byliśmy potentatem w produkcji cukru - dziś wydziela się go w Biedronce.

Kiedyś rozmawiałem z pracownikiem Sudzucker, mówił, że podziwiał pracowników cukrowni ze Strzelina. Była to mała cukrownia (prod. 25 tys. ton) i miała być pierwsza zlikwidowana. Zlikwidowano cukrownie co produkowały 70 tys. ton. Strzelin się obronił i dzisiaj produkuje 150 tys. ton.

gazetawroc(*)czalnie-sciekow/ar/c3-14115539

>Co qurwa poszło nie tak? Czyja to jest wina? Jak może się to jeszcze bardziej spieprzyć?
>

Wszystko poszło tak jak ZAPLANOWANO TO W USA.
Czyja może być to wina ??
Oczywiście polskich głupoli.
Bardziej to się może spieprzyć, jak będziemy Amerykanom finansować kolejne bazy wojskowe.
21-07-2022 02:27 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Cóż ma być? Największy producent węgla na świecie będzie go importował. Jak się wybiera niedorajdów do władzy (nie mówię tylko o PIS), to tak się kończy. Pewnie z cukrem jest identyczna sytuacja, tylko na razie nie zrobiło się głośno (przypomnę: byliśmy kiedyś potęgą cukrową na świecie, dziś to inne kraje u nas produkują cukier, a UE jako całość importuje go z daleka, zamiast kupować od nas... Można zlikwidować coś, co działało? Można. Damy radę!)
>Byliśmy potentatem w wydobyciu węgla - dziś za tonę trzeba zapłacić nawet 3 000 zł.
>Byliśmy potentatem w produkcji cukru - dziś wydziela się go w Biedronce.
>wydarzenia(*)obowiazuje-od-dzis,nId,6168304
>Co qurwa poszło nie tak? Czyja to jest wina? Jak może się to jeszcze bardziej spieprzyć?

I to jest praktyczna istota pytania. W IIRP byliśmy potęgą cukrową Europy i Francja.
Dziś się skamlemy o troszkę cukru więcej. Kto więc przepierdolił możliwości produkowania? Znacie takiego wielkiego ministra przekształceń, jak Lewandowski, przekształceń własnościowych, nawet wtedy gdy nie potrzeba ich było? On nie nadaje się pod Trybunał Stanu. On nadaje się pod mur wg zasad chińskich czy koreańskich. Bezwzględnie.
Wydobycie węgla było też owiane tajemnicą kosztów wydobycia. Może i ten węgiel po wydobyciu jest taki a nie inny drogi, ale ekonomiści formowi mówią że tak. Skoro jest tak, to po co nam informacja, że Polska śpi ma węglu?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Berzerac (5671 punktów)

>I to jest praktyczna istota pytania. W IIRP byliśmy potęgą cukrową Europy i Francja.
>Dziś się skamlemy o troszkę cukru więcej. Kto więc przepierdolił możliwości produkowania? Znacie takiego wielkiego ministra przekształceń, jak Lewandowski, przekształceń własnościowych, nawet wtedy gdy nie potrzeba ich było? On nie nadaje się pod Trybunał Stanu. On nadaje się pod mur wg zasad chińskich czy koreańskich. Bezwzględnie.
>Wydobycie węgla było też owiane tajemnicą kosztów wydobycia. Może i ten węgiel po wydobyciu jest taki a nie inny drogi, ale ekonomiści formowi mówią że tak. Skoro jest tak, to po co nam informacja, że Polska śpi ma węglu?
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Patrząc na ten cały burdel na przestrzeni lat, coraz większego sensu nabierają dla mnie słowa Bismarcka. Polacy niestety nie potrafią rządzić. Dojdzie taki do władzy i już kombinuje, co by tu zachachmęcić, co sprzeniewierzyć. Co jeszcze bardziej spierdolić.

Kiedyś słyszałem takie powiedzenie; "Pan Bóg trzyma świat, a Polaków bat".

Niektóre konie lepiej chodzą w zaprzęgu.
21-07-2022 14:06 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Patrząc na ten cały burdel na przestrzeni lat, coraz większego sensu nabierają dla mnie słowa >Bismarcka. Polacy niestety nie potrafią rządzić. Dojdzie taki do władzy i już kombinuje, co by >tu zachachmęcić, co sprzeniewierzyć. Co jeszcze bardziej spierdolić.
>

Trener żeglarstwa nam mówił: nie umiesz żeglować, to płyń za najlepszym, rób to co on a przed metą go wyprzedź.

Jak się nie umie rządzić, to trzeba się spytać mądrzejszego, na kim się wzorować. Na kim to miałby Polak się wzorować, skoro uważa się za najmądrzejszego. Polakowi się wydaje, że skoro na podwórko, naznosił wszystkiego, co się dało ukraść, to jest bogaty i bogata jest Polska. Nie rozumie, że państwo to jest system wielopokoleniowy i trzeba w jednym czasie różnie działać.
W Polsce dopiero zacznie być dobrze jak ci demokratyczni "politycy" zamiast wydawać synekury, które zdobyli na urzędach, na kampanie wyborcze, pieniądze te zainwestują w przemysł.
Dzisiaj mamy rolników i urzędników oraz nasycony rynek usług, który się teraz dusi. Duży przemysł, jak gdzieś jest, to jest w obcych rękach, jak przed wojną. Rynek polskich możliwości jest NASYCONY. Sami się odcięliśmy od rynku wschodniego i od zakupów tam surowców za produkty rolnicze. Amerykanie używają nas do wojny, a to są koszty. Na łupy nie ma co liczyć. Zresztą jakie to mogą być łupy???
quick (6853 punktów)
>wiadomosci(*)kale-biznesu-6790660472351456a
>Co powiecie na to? Komu szkodzi ten biznes. Nam? Rosji? Arabii Saudyjskiej? Własnej moralności?
To jest pragmatyzm?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365