Racjonalista - Strona głównaDo treści
prawo jako narzędzie zniewolenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-07-2022 09:16okragly (21676 punktów)prawo jako narzędzie zniewolenia
człowiek jest zwierzciem udomowionym, jak krowa, koń, pies, oczekuje panowania patoelit, rozmnaża się w łańcuchach. Ludzie z raju np Indianie Karaibscy nie potrafili rozmnażać się w niewoli, zostali doszcztnie wytpieni. Patoelity nie tolerują wolnych ludzi dlatego bycie człowiekiem polega na tym, że jest się w stanie poddać jarzmu prawa patoelit w celu uczynienia jednostek patoelit użytecznymi. Ludzie ze skłonnościami wolnościowymi mają ograniczony potencjał rozrodczy (więzieni, zabijani) zostają wyeliminowani z puli genów. Kontrola przez patoelity rozrodu to istota udomowienia. Rządzi prawo patoelit (podbudowę teoretycznie racjonalną daje jej dziwka filozofka), abstrakcyjny zestaw reguł Abstrakcyjny władca (prawo) przejął nad nami role, jak w relacjach klasycznego udomowienia pełni człowiek wobec zwierzcia
W raju ludzkimi czynami kierowały zwyczaje, bezosobowe reguły nie wymagające żadnych podmiotów rozkazodawczych

doszło do tego że potrafimy sie rozmnażać tylko w niewoli, musimy być w łańcuchach, jak burek Na wolności przestaniemy prokreować, jak w raju, populacji ustabilizowanej o bardzo niskim przyroście.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365