Racjonalista - Strona głównaDo treści
Żaden uczeń nie zdał matury

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-07-2022 16:59romaro (25211 punktów)Żaden uczeń nie zdał matury
Ocena 4 na 4
Katolickie, PiS-owskie liceum w Tomaszowie Mazowieckiem nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie zdał matury
Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Aż 78,2 proc. maturzystów może odetchnąć z ulgą, ponieważ wszystkie przedmioty zostały przez nich zdane. Mniej powodów do domu mają uczniowie z powiatu tomaszowskiego. W katolickim liceum nikt nie zdał matury.

Poświęcony edukacji serwis "Nie dla chaosu w szkole", prowadzony przez przeciwników reformy likwidującej gimnazja, postanowił przyjrzeć się wynikom placówki jeszcze uważniej. Wskazał, że 2021 roku w tej szkole maturę zdało tylko 56 proc. uczniów, rok wcześniej - 30 proc. Potwierdziliśmy te dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Nie przeszkadzało to jednak we wrześniu 2021 roku ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi, by wręczyć dyrektorce placówki z tak słabymi wynikami dyplom uznania "za zasługi w dziedzinie oświaty i wychowania, inspirowanie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy".
W 2021 roku Katolickiemu Liceum w Tomaszowie Mazowieckim przyznano 221 858 zł subwencji oświatowej. W kolejnym zaś 2022 roku ta subwencja wyniosła 144 059 zł.
Szkoła w 2021 roku dostała też od państwa dodatkowe 5250 złotych na zajęcia wspomagające uczniów, a w tym 791 złotych na wsparcie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. No i następna ciekawa ciekawa sprawa w kontekście subwencji - liceum działa od 8 lat, a nauka jest bezpłatna. W roku szkolnym 2021/2022 do liceum uczęszczało 23 uczniów.

tvn24.pl/p(*)owana-z-pieniedzy-mein-5940240
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>Katolickie, PiS-owskie liceum w Tomaszowie Mazowieckiem nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie
>zdał matury
>Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Aż 78,2 proc. maturzystów może odetchnąć z ulgą, ponieważ
>wszystkie przedmioty zostały przez nich zdane. Mniej powodów do domu mają uczniowie z powiatu
>tomaszowskiego. W katolickim liceum nikt nie zdał matury.
>Poświęcony edukacji serwis "Nie dla chaosu w szkole", prowadzony przez przeciwników reformy
>likwidującej gimnazja, postanowił przyjrzeć się wynikom placówki jeszcze uważniej. Wskazał, że 2021
>roku w tej szkole maturę zdało tylko 56 proc. uczniów, rok wcześniej - 30 proc. Potwierdziliśmy te
>dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
>Nie przeszkadzało to jednak we wrześniu 2021 roku ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi, by
>wręczyć dyrektorce placówki z tak słabymi wynikami dyplom uznania "za zasługi w dziedzinie oświaty i
>wychowania, inspirowanie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy".
>W 2021 roku Katolickiemu Liceum w Tomaszowie Mazowieckim przyznano 221 858 zł subwencji oświatowej.
>W kolejnym zaś 2022 roku ta subwencja wyniosła 144 059 zł.
>Szkoła w 2021 roku dostała też od państwa dodatkowe 5250 złotych na zajęcia wspomagające uczniów, a
>w tym 791 złotych na wsparcie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. No i następna ciekawa ciekawa
>sprawa w kontekście subwencji - liceum działa od 8 lat, a nauka jest bezpłatna. W roku szkolnym
>2021/2022 do liceum uczęszczało 23 uczniów.

23 w calym liceum? To ilu przystapilo do matury?

>tvn24.pl/p(*)owana-z-pieniedzy-mein-5940240
>

No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW
28-07-2022 18:37 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW

"Potwierdziliśmy te dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi."

To jest źródło. TVN je cytuje.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW
>"Potwierdziliśmy te dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi."
>To jest źródło. TVN je cytuje.

Ale romaro daje linka do tvn, smialem sie zdaje sie kiedys z niego ze wie tyle co w TVN zobaczy, wiec to mial byc taki przytyk, na zarty
28-07-2022 21:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW
>>"Potwierdziliśmy te dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi."
>>To jest źródło. TVN je cytuje.
>Ale romaro daje linka do tvn,

A TVN powołuje się na państwowe, wiarogodne źródło
Chyba, że należysz do tych, dla których jedynym wiarogodnym źródłem jest TVPiS

Oczywiście, tak też można, jeśli TVN twierdzi, że Ziobro naraził Polskę na miliardowe straty to wg TVPiS winien jest pedofil - Tusk

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>>>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW
>>>"Potwierdziliśmy te dane na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi."
>>>To jest źródło. TVN je cytuje.
>>Ale romaro daje linka do tvn,
>A TVN powołuje się na państwowe, wiarogodne źródło
>Chyba, że należysz do tych, dla których jedynym wiarogodnym źródłem jest TVPiS
>Oczywiście, tak też można, jeśli TVN twierdzi, że Ziobro naraził Polskę na miliardowe straty to wg TVPiS winien jest pedofil - Tusk
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Nie zacytowaleś całosci i sie wytrząsasz bez sensu.
Tak z ciekawosci przy okazji zapytam, pisales ze nie masz polskiego obywatelstwa, i ze jestes ślązakiem, to jakie masz? niemiecie? i mimo to studiowales w polsce i dostales stypendia naukowe? tak?
28-07-2022 21:35 
 Ocena 7 na 7
szarley (54913 punktów)
>Tak z ciekawosci przy okazji zapytam, pisales ze nie masz polskiego obywatelstwa, i ze jestes ślązakiem, to jakie masz? niemiecie? i mimo to studiowales w polsce i dostales stypendia naukowe? tak?

Skoro pytasz...
Śląsk jest podzielony między dwa państwa, ale trudno od miłośników PiSu wymagać znajomości więcej niż historii i geografii Księstwa warszawskiego. Większość Ślązaków mieszka na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ale niektórzy mieszkają poza jej granicami. Urodziłem się w Cieszynie, ale na lewym brzegu Rzeki, więc jestem obywatelem Czeskiej republiki, a mieszkam w polskiej części Śląska z racji przyżenienia

Oczywiście Pisszmaty natychmiast widzą zakamuflowaną opcję niemiecką, bo tako rzecze Kaczyński. Każdy Ślązak, który nie czuje się Polakiem jest od razu Niemcem.

Studiowałem na Uniwersytecie Karola, a potem pojawiła się szansa na drugi fakultet na UJ. Argumenta żeby mnie, a nie kogo innego wysłać do Krakowa były trzy
1 Dopłata prywatnej, kościelnej fundacji
2 Znajomość polskiego języka
3 Ukończone studia w Pradze

Naukowego stypendium nie dostałem, za moje studia w Krakowie płaciłem, choć cudzymi pieniędzmi, w wakacje dorabiając w sosnowieckich kopalniach

Moja polszczyzna jest kulawa, mam tylko 4 klasy polskiej szkoły (potem Polacy wybili moim rodzicom polskość z głów) ale wiem, że "Polska" pisze się wielką literą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-07-2022 21:46 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Tak z ciekawosci przy okazji zapytam, pisales ze nie masz polskiego obywatelstwa, i ze jestes ślązakiem, to jakie masz? niemiecie? i mimo to studiowales w polsce i dostales stypendia naukowe? tak?
>Skoro pytasz...
>Śląsk jest podzielony między dwa państwa, ale trudno od miłośników PiSu wymagać znajomości więcej niż historii i geografii Księstwa warszawskiego. Większość Ślązaków mieszka na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ale niektórzy mieszkają poza jej granicami. Urodziłem się w Cieszynie, ale na lewym brzegu Rzeki, więc jestem obywatelem Czeskiej republiki, a mieszkam w polskiej części Śląska z racji przyżenienia
>Oczywiście Pisszmaty natychmiast widzą zakamuflowaną opcję niemiecką, bo tako rzecze Kaczyński. Każdy Ślązak, który nie czuje się Polakiem jest od razu Niemcem.
>Studiowałem na Uniwersytecie Karola, a potem pojawiła się szansa na drugi fakultet na UJ. Argumenta żeby mnie, a nie kogo innego wysłać do Krakowa były trzy
>1 Dopłata prywatnej, kościelnej fundacji
>2 Znajomość polskiego języka
>3 Ukończone studia w Pradze
>Naukowego stypendium nie dostałem, za moje studia w Krakowie płaciłem, choć cudzymi pieniędzmi, w wakacje dorabiając w sosnowieckich kopalniach
>Moja polszczyzna jest kulawa, mam tylko 4 klasy polskiej szkoły (potem Polacy wybili moim rodzicom polskość z głów) ale wiem, że "Polska" pisze się wielką literą

A, czeski słazak, rozumiem. Błędnie myślisz ze jestem za pisem, jestem raczej przeciw PO i innym pseudoliberałom czy lewakom, lubie Konfederacje a nie PIS i mimo ze patryiotyzm uwazam za zabawe dla elit a dla reszty za frajerstwo to uwazam tez ze jezeli ktos ma panstwem kierowac to wlasnie partia socjal nacjonalistyczna z powolania, inni sprzedadza takich jak ja tutejszych bo nie beda myslec o nas jak o narodzie.
Dodam ze masz bardzo nietypowe nazwisko, patrzylem w fejsa i o ile sie nie myle to wystepuje jedynie u afrykanów?
28-07-2022 22:04 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>A, czeski słazak,
Ślązak, bez przymiotników. I to też pisze się wielką literą

>Błędnie myślisz ze jestem za pisem, lubie Konfederacje
Nie widzę różnicy. Dla jednych i dla drugich Ślązacy to zakamuflowana opcja, a znajomość własnego kraju jest żałosna.

>patryiotyzm uwazam za zabawe dla elit a dla reszty za frajerstwo
A ja co sobota zamiatam ulicę przed domem. Tego wymaga patriotyzm. Od polskich patriotów wymagam też kultury ojczystego języka i, przyznaję, nie zawiodłem się. 10 polskich patriotów na 40-milionowy narów używa poprawnej polszczyzny, reszta używa polszczyny z Jackowa i czci prapolskiego helołina i santaklausa na walentinstag z czeskim kaprem

>Dodam ze masz bardzo nietypowe nazwisko, patrzylem w fejsa i o ile sie nie myle to wystepuje jedynie u afrykanów?

Czukczów, Baszkirów i ludów Bantu, Keczua i Guarani

Każda władza zmienia nazwisko, Takie "prawo" okupanta


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>A, czeski słazak,
>Ślązak, bez przymiotników. I to też pisze się wielką literą
>>Błędnie myślisz ze jestem za pisem, lubie Konfederacje
>Nie widzę różnicy. Dla jednych i dla drugich Ślązacy to zakamuflowana opcja, a znajomość własnego kraju jest żałosna.

No ja jestem taki wyjatkowy, niepatryiotyczny, jedynie uwazam ze krajem maja rządzić wariaci patryioci a nie europejczycy typu Trzaskowski.

>>patryiotyzm uwazam za zabawe dla elit a dla reszty za frajerstwo
>A ja co sobota zamiatam ulicę przed domem. Tego wymaga patriotyzm. Od polskich patriotów wymagam też kultury ojczystego języka i, przyznaję, nie zawiodłem się. 10 polskich patriotów na 40-milionowy narów używa poprawnej polszczyzny,

Nonzdaje sobie sprawe ze wale byki, w sumie mam to gdzies, ludzie rozumieja o czym piszę i forma dla patryiotuzmu mnie nie obchodzi, ciekaw jestem czy czeski jest łatwiejszy?

>reszta używa polszczyny z Jackowa i czci prapolskiego helołina i santaklausa na walentinstag z czeskim kaprem

chcesz być bardziej polski od polakow? mnie polskosc wali, uwazam to za zbyteczne obciazenie, za cos co utrwalaja w nas elity miekscowe dla wlasnej korzysci.
Obcy jest jak nowiczok
Jak sie nazywa swierzo nawröcony? słowo mi uciekło.
29-07-2022 10:19 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Każda władza zmienia nazwisko, Takie "prawo" okupanta

Potwierdzam.
28-07-2022 18:38 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW

Pierwszy Newsweek, drugi Bloomberg, a GW dopiero trzecie. Subskrybuje te trzy czasopisma wiedząc, że nie każdy ma dostęp do ich treści, stąd czasami zamieszczam skróty co ciekawszych artykułów. Nie każdy ma tę możliwość, bo też zdaje sobie sprawę, że nie każdego stać jest na "wyrzucenie" dodatkowych kilkudziesięciu złotych co miesiąc. Warto czasami dowiedzieć się co piszą w płatnych serwisach. (Równie dobrze mógłbym zamieszczać recenzje filmów z płatnych platform streamingowych, bowiem i tu kilka opłacam, jednak nie widzę w tym akurat sensu. Czasami warto zajrzeć i na TVN, bo jak sądzę nie muszę namawiać cię byś zaglądał do TVPinfo czy Radio Maryja.
qwery (2864 punktów)
>>No wiedzialem, TVN to Twoje źródlo, drugie to GW
>Pierwszy Newsweek, drugi Bloomberg, a GW dopiero trzecie. Subskrybuje te trzy czasopisma wiedząc, że nie każdy ma dostęp do ich treści, stąd czasami zamieszczam skróty co ciekawszych artykułów. Nie każdy ma tę możliwość, bo też zdaje sobie sprawę, że nie każdego stać jest na "wyrzucenie" dodatkowych kilkudziesięciu złotych co miesiąc. Warto czasami dowiedzieć się co piszą w płatnych serwisach. (Równie dobrze mógłbym zamieszczać recenzje filmów z płatnych platform streamingowych, bowiem i tu kilka opłacam, jednak nie widzę w tym akurat sensu. Czasami warto zajrzeć i na TVN, bo jak sądzę nie muszę namawiać cię byś zaglądał do TVPinfo czy Radio Maryja.

Spoko Ale jako ze temat edukacji mnie bardzo ciekawil i nadal w sumie ciekawi (dzieci, i ze kiedys dokladnie analizowalem EWD i diszedlem do pewnych wniosków iz mianowicie szkoła jest nieistotna, to nabór jest istotny, czyli jakosć dzieci i ze im mniejsza szkola tym wieksze odchyly od sredniej to tą szkole moglbym albo zakwalifikować jako taki wlasnie przypadek, czyli ze nabór z jakiegos powodu bardzo kiepski (naprawde nie jest trudno zdac mature na poziomie podstawowym) albo, co by bylo bardzo ciekawe, akurat w tej szkole potrafia uczyc bardzo źle, a to bylby naprawde ewenement w polskiej edukacji, bo jak zawsze do tej pory to jakosc nauczania byl na tyle podobny ze noe mial ZADNEGO wplywu na edukacyjna wartosc dodaną.
Berzerac (5671 punktów)
>Katolickie, PiS-owskie liceum w Tomaszowie Mazowieckiem nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie
>zdał matury
>Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Aż 78,2 proc. maturzystów może odetchnąć z ulgą, ponieważ
>wszystkie przedmioty zostały przez nich zdane. Mniej powodów do domu mają uczniowie z powiatu
>tomaszowskiego. W katolickim liceum nikt nie zdał matury.

W ten sposób w pisowsko-katolickiej Polsce kształci się "elity" Nie mają tryskać intelektem, ale być wierne jedynie słusznej idei. Qurwa, skąd ja to znam, przecież tak już kiedyś było.


qwery (2864 punktów)
>>Katolickie, PiS-owskie liceum w Tomaszowie Mazowieckiem nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie
>>zdał matury
>>Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Aż 78,2 proc. maturzystów może odetchnąć z ulgą, ponieważ
>>wszystkie przedmioty zostały przez nich zdane. Mniej powodów do domu mają uczniowie z powiatu
>>tomaszowskiego. W katolickim liceum nikt nie zdał matury.
>W ten sposób w pisowsko-katolickiej Polsce kształci się "elity" Nie mają tryskać intelektem, ale być wierne jedynie słusznej idei. Qurwa, skąd ja to znam, przecież tak już kiedyś było.
>

Jedna mala szkólka z 23(!?) uczniaminw Tomaszowie to tych elit nie naksztalci wielu. Zresztą bez matury to cieżko byc elitą typu prawnik z korporacyjna blokada dla nieswoich.
Berzerac (5671 punktów)
Zresztą bez matury to cieżko byc elitą typu prawnik z korporacyjna blokada dla nieswoich.

A cóż to za przeszkoda dla elit rządzących. Nie wiem ile masz lat, może nie pamiętasz takiego tworu dla nieudaczników jak Uniwersytet Marksizmu Leninizmu, dla aparatczyków, którym zamierzano powierzyć funkcje partyjne. Ale żeby nie było, że nie mają wykształcenia, to upychali takich głąbów w tego typu "uczelniach"
qwery (2864 punktów)
> Zresztą bez matury to cieżko byc elitą typu prawnik z korporacyjna blokada dla nieswoich.
>A cóż to za przeszkoda dla elit rządzących. Nie wiem ile masz lat, może nie pamiętasz takiego tworu dla nieudaczników jak Uniwersytet Marksizmu Leninizmu, dla aparatczyków, którym zamierzano powierzyć funkcje partyjne. Ale żeby nie było, że nie mają wykształcenia, to upychali takich głąbów w tego typu "uczelniach"

Masz chyba racje, przynajmniej wydaje mi sie ze do pewnego momentu da sie obejsc ewentualna korporacyjną zmowe wyjatkowej kast, teraz jednak odbywa sie to chyba tak ze sa studia niestacjonarne i tam "sie studiuje" a na praktyke idzie sie do zaprzyjaźnionej kancelari juz w trakcie studiow, ale czy to wystarczy? przeciez po studiach dopiero mozna sie dostac na aplikacje np radcowska, adwokacka, czy prokuratorska, a tam kto siedzi i dopuszcza, zdaje sie nasza wyjatkowa kasta
28-07-2022 22:05 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Masz chyba racje, przynajmniej wydaje mi sie ze do pewnego momentu da sie obejsc ewentualna korporacyjną zmowe wyjatkowej kast, teraz jednak odbywa sie to chyba tak ze sa studia niestacjonarne i tam "sie studiuje" a na praktyke idzie sie do zaprzyjaźnionej kancelari juz w trakcie studiow, ale czy to wystarczy? przeciez po studiach dopiero mozna sie dostac na aplikacje np radcowska, adwokacka, czy prokuratorska, a tam kto siedzi i dopuszcza, zdaje sie nasza wyjatkowa kasta

Dokładnie. Jeśli chodzi o dobór "fachowców" na stanowiskach, mnie rządy pisu coraz bardziej przypominają tamte zamierzchłe czasy PZPR.
28-07-2022 22:24 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Dokładnie. Jeśli chodzi o dobór "fachowców" na stanowiskach, mnie rządy pisu coraz bardziej >przypominają tamte zamierzchłe czasy PZPR.
>

Przed wojną było to samo. Polak nic się nie zmienił.
Berzerac (5671 punktów)

>>
>Przed wojną było to samo. Polak nic się nie zmienił.

Bo - nie czarujmy się - Polak nie nadaje się do rządzenia państwem.
28-07-2022 22:27 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Masz chyba racje, przynajmniej wydaje mi sie ze do pewnego momentu da sie obejsc ewentualna korporacyjną zmowe wyjatkowej kast, teraz jednak odbywa sie to chyba tak ze sa studia niestacjonarne i tam "sie studiuje" a na praktyke idzie sie do zaprzyjaźnionej kancelari juz w trakcie studiow, ale czy to wystarczy? przeciez po studiach dopiero mozna sie dostac na aplikacje np radcowska, adwokacka, czy prokuratorska, a tam kto siedzi i dopuszcza, zdaje sie nasza wyjatkowa kasta
>Dokładnie. Jeśli chodzi o dobór "fachowców" na stanowiskach, mnie rządy pisu coraz bardziej przypominają tamte zamierzchłe czasy PZPR.

Ale wyjatkowa kasta to twor przedpisowski. Nawet jak pis podprowadzi sobie kandydata pod egzamin to kasta go uwali niewpuszvzajac na aplikacje? Myle sie?
Berzerac (5671 punktów)

>Ale wyjatkowa kasta to twor przedpisowski. Nawet jak pis podprowadzi sobie kandydata pod egzamin to kasta go uwali niewpuszvzajac na aplikacje? Myle sie?

Każda opcja rządząca otacza się swoimi ludźmi natychmiast po objęciu władzy. "Spuszcza" ludzi mających jakikolwiek związek z poprzednią władzą. To jest normalne w tym kraju i to nie tylko w rządzie.
29-07-2022 08:06 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Każda opcja rządząca otacza się swoimi ludźmi natychmiast po objęciu władzy. "Spuszcza" ludzi >mających jakikolwiek związek z poprzednią władzą. To jest normalne w tym kraju i to nie tylko w >rządzie.
>

Na tym polega demokracja, CIA szkoli agentury, które przejmują władzę. Jak przejmują po swoich agentach to krew się nie leje. Jak dopiero lud się "wyzwala", kolejną przygotowaną przez CIA kolorową rewolucją, to krew się leje.
Czy Polska może się bezkrwawo pobyć amerykańskiej okupacji ??
Musiałby ktoś przekupić kolejnych Żydów i wpadlibyśmy w kolejną.
Na razie Polak jest skutecznie przerabiany na robola, który świata nie widzi i sąsiada.
Picuje swoją klatkę i patrzy w telewizor. Za pięćdziesiąt będzie to motłoch roboli, nikomu do niczego nie potrzebnych, w zrobotyzowanym świecie.
29-07-2022 09:12 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Ale wyjatkowa kasta to twor przedpisowski. Nawet jak pis podprowadzi sobie kandydata pod egzamin to kasta go uwali niewpuszvzajac na aplikacje? Myle sie?
>Każda opcja rządząca otacza się swoimi ludźmi natychmiast po objęciu władzy. "Spuszcza" ludzi mających jakikolwiek związek z poprzednią władzą. To jest normalne w tym kraju i to nie tylko w rządzie.

Żart? Wyjatkową kaste i inne prawnicze korporacje nie sa latwe do spuszczenia. Wiec nadal sie reeplikują.
29-07-2022 07:47 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>A cóż to za przeszkoda dla elit rządzących. Nie wiem ile masz lat, może nie pamiętasz takiego >tworu dla nieudaczników jak Uniwersytet Marksizmu Leninizmu, dla aparatczyków, którym zamierzano >powierzyć funkcje partyjne. Ale żeby nie było, że nie mają wykształcenia, to upychali takich >głąbów w tego typu "uczelniach"
>

Niesamowite.
Mieliśmy takiego filozofa jak Adam Schaff, był wykładowcą, pisał książki, miał dobre układy z Żydami amerykańskimi. Robił co mógł by polskie pokolenia poparobkowe awansowały intelektualnie.
Widać, że to nic nie dało. Słoma z butów i kołtun w głowie wychodzi z każdego.
Thoter (6650 punktów)

>W ten sposób w pisowsko-katolickiej Polsce kształci się "elity" Nie mają tryskać intelektem, ale >być wierne jedynie słusznej idei. Qurwa, skąd ja to znam, przecież tak już kiedyś było.

Korwin i ja twierdzimy, że każda polska szkoła, nie jest w stanie wykształcić elit zdolnych kierować naszym społeczeństwem.
Prymus każdej szkoły, wybrany demokratycznie, doprowadzi naród do wojny i niewoli.
Ja ostrzegałem Polaków przed wojną, jaką nam szykują Żydzi, opłaceni przez Amerykanów, dwadzieścia lat temu. Rozmawiałem o tym z absolwentami wyższych uczelni, to się ze mnie śmiali. Dzisiaj każą mi pisać książki. Podstawą naszej zguby, jest napisana nam przez obcych, propaganda historyczna.
Jak polska szkoła ma wykształcić elity na fałszywej historii i wrogości do sąsiadów??
Jak polska szkoła ma wykształcić ekonomistów, skoro uczy tylko podstawiania do wzorów, napisanych przez obcych?? Żaden Polak nie rozumie, co jest jego INTERESEM. Za to jest szczęśliwy gdy używają go obcy, a potem go chwalą.

Thoter (6650 punktów)
>Katolickie, PiS-owskie liceum w Tomaszowie Mazowieckiem nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń >nie zdał matury
>

Za to my musimy ich pochwalić. Nie wypuszczono ani jednego głupka ze świadectwem maturalnym.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365