Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i bezalternatywny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-07-2022 22:16zeniu73 (6483 punktów)Wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i bezalternatywny
Ocena 2 na 2
Jak w tytule. Jedynie funkcjonujący system gospodarczy. Wszystkie inne to komunizm.

Kapitalizm:
Koncern zarabia miliardy. Koncern najchętniej niw płaciłby podatku i najchętniej czerpał by siłę roboczą z obozów koncentracyjnych zs darmo. No ale jeszcze nie można więc trzeba coś tam płacić.

Koncern zaczyna zarabiać mniej. Powiedzmy, że sprzedaje gaz i właśnie ceny wzrosły.

Koncern płacze, że jak państwo nie pomoże to koncern splajtuje. Ten sam koncern, który przed wzrostem cen pokazywał środkowego palca każdemu, który zadał pytanie na temat płacenia przez koncern podatków, traktowania pracowników i klientów itd.

Teraz koncern płacze a państwo wprowadza podatek żeby płaczący koncern "uratować". W kapitalizmie, w którym własność jest nietykalna, chyba że chodzi o koncern, którego trzeba ratować wspólnymi pieniędzmi.

polskiobse(*)zywac-podwyzka-cen-niemcy/?amp

"Podczas ostatniej wizyty w firmach w Bad Lauchstädt w Saksonii-Anhalt, Habeck powiedział, że podatek wesprze importerów i dostawców, pozwalając im ponownie zarobić pieniądze i uniknąć niebezpieczeństwa bankructwa. „W każdym razie zakładamy, że ten mechanizm pobierania opłat uspokoi rynek i ustabilizuje firmy” – powiedział"

Pozwalając im zarobić ponownie 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Demokracja + kapitalizm = najlepsze cp mogło ludzkość spotkać 😂😂😂😂😂😂😂😂
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
To dotyczy nie tylko wielkich koncernów, ale całego biznesu

Kiedy bezrobocie wynosiło prawie 20%, niemal każdy przedsiębiorca, proponujący pracę na samozatrudnieniu za 5 zł/h oburzał się kiedy ktoś mówił o konieczności cywilizowania stosunków pracy przez państwo. Ileż to się nasłuchało/naczytało, że przecież robotnicy dobrowolnie podpisują umowy w których rezygnują z urlopów i zgadzają się pracować 10 godzin przy zapłacie za 8.

Kiedy bezrobocie spadło do kilku procent zaczęły się utyskiwania, że RZĄD nic nie robi, żeby wysłać do Mongolii czy Nepálu nauczycieli polskiego i pozyskać tam tanich robotników

* * *
Media użalają się nad frankowymi kredytobiorcami

Kiedy kredyt w złotówkach kosztował 7,2% , kredyt we frankach był po 1,2%. Frankowi kredytobiorcy zyskiwali i jakoś nie dzielili się swoimi zyskami. Dziś, kiedy frank poszedł w górę i wartość kredytu znacząco wzrosła, całe społeczeństwo ma się zrzucić na ich długi.

Cóż... Kali, krowy, gaz, frank śmieciowe umowy.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Teraz koncern płacze a państwo wprowadza podatek żeby płaczący koncern "uratować". W kapitalizmie, w którym własność jest nietykalna, chyba że chodzi o koncern, którego trzeba ratować wspólnymi pieniędzmi.
>polskiobse(*)zywac-podwyzka-cen-niemcy/?amp
Bo wspieranie przez państwo jakiegoś podmiotu gospodarczego tyka czyjąś własność? A czyją?

cr
31-07-2022 14:00 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Bo wspieranie przez państwo jakiegoś podmiotu gospodarczego tyka czyjąś własność? A czyją?

Jeżeli wspiera finansowo, to odebrane podatkami ludowi pieniądze, nie mają już właściciela ?
Morawiecki podarował nie leganie sprowadzonemu bankowi JP Morgan ponad 20 mln złotych. Możliwe, że te pieniądze poszły na farbę do drukowania papieru fiducjarnego z polskimi napisami i teraz są te papiery przez ten bank państwu POŻYCZANE. Nasza wirtualna gospodarka jest zasilana papierem, który nie ma właściciela.
31-07-2022 14:14 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bo wspieranie przez państwo jakiegoś podmiotu gospodarczego tyka czyjąś własność? A czyją?
>Jeżeli wspiera finansowo, to odebrane podatkami ludowi pieniądze, nie mają już właściciela ?
Ale to ów właściciel, a ściślej uprawniony przezeń dysponent, podejmuje decyzję o takim, a nie innym spożytkowaniu owych pieniędzy.

>Nasza wirtualna gospodarka jest zasilana papierem, który nie ma właściciela.
Wirtualna, czyli realnie nieistniejąca, więc te papiery nikomu nie szkodzą.


cr
Thoter (6650 punktów)

>Wirtualna, czyli realnie nieistniejąca, więc te papiery nikomu nie szkodzą.

18 września 1939 r., szef policji kryminalnej III Rzeszy, Arthur Nebe, poddał pomysł drukowania podrobionych funtów szterlingów . Według Nebe, zrzucenie na Wielką Brytanię podróbek o wartości 30 miliardów funtów doprowadziłoby do krachu finansowego i utraty statusu brytyjskiego funta jako waluty światowej. Brytyjczycy od początku o tym wiedzieli, ich agent przekazał wiadomość Karolowi Michałowi Palaretowi a ten powiadomił Londyn.
Niemcy utworzyli grupę pracującą nad fałszywymi funtami szefem został SS- Sturmbannführer Alfred Naujoks. Kontrolę powierzono matematykowi i kryptologowi Albertowi Langerowi. Brytyjczycy używali do produkcji funtów starych i brudnych szmat. Jak Niemcy ustalili prawidłowe sekwencje numeracji banknotów, nie jest do dziś znane. We wrześniu 1942 r. do Sachsenhausen przybyło pierwszych 26 przyszłych fałszerzy, a w grudniu kolejnych 80. Kruger zastąpił Naujkosa. Pierwsze fałszywe banknoty wyemitowano w styczniu 1943 roku. Dla Niemców pracował też ukraiński Żyd, fałszerz Salomon Smoljanoff.
Friedrich Schwend zajmował się rozprowadzaniem i wymianą.
Muszę kończyć, jak kogoś to interesuje mogę później dokończyć.
31-07-2022 22:29 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Muszę kończyć, jak kogoś to interesuje mogę później dokończyć.
Ciekawe; niecierpliwi mogą poczytać Wiki.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>Muszę kończyć, jak kogoś to interesuje mogę później dokończyć.
>Ciekawe; niecierpliwi mogą poczytać [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Bernhard]

staram się podawać więcej faktów niż jest ogólnie dostępne.
Nakręcono film dopiero w 2007 roku.

pl.wikipedia.org/wiki/Fałszerze_(film_2007)

en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Smolianoff

Żydzi, którzy fałszowali pieniądze dla Niemców przeżyli wojnę.
Adolf Burger napisał pamiętniki, pierwszy raz wydano je już w 1945 roku pt. "Przemawia nr 64401" ( Číslo 64401 mluví ). Uzupełnione wydano w 1983 roku jako "Komando fałszerzy".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>staram się podawać więcej faktów niż jest ogólnie dostępne.
Jesteś nieoceniony.

>Nakręcono film dopiero w 2007 roku.
>pl.wikipedia.org/wiki/Fałszerze_(film_2007)
>en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Smolianoff
>Żydzi, którzy fałszowali pieniądze dla Niemców przeżyli wojnę.
Czytałam, że przeżyli, ale to był fart.


cr
Thoter (6650 punktów)

>>en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Smolianoff
>>Żydzi, którzy fałszowali pieniądze dla Niemców przeżyli wojnę.
>Czytałam, że przeżyli, ale to był fart.

Holokaust Żydów to może być sprawka BRYTYJCZYKÓW.
Anglosasi użyli Armii Czerwonej do zniszczenia Niemców. Czy to Niemcy by zajęli ZSRR czy ZSRR Niemców na jedno by po czasie wyszło. Żeby nie powstało mocarstwo ZSRR Niemcy trzeba było jeszcze na koniec, wymordować Żydów. Słowianie to byli i są mięsem armatnim, co raz przez kogoś używanym.
W interesie Niemców było by ich całych zajęli Żydzi radzieccy. Baron Manfred von Arden dobrze to wiedział i NIE ZMUSZANY, jak podaje propaganda, udał się wraz z innymi niemieckimi naukowcami i 200 kg uranu do Suchumi. Tam Niemcy skonstruowali bombę atomową dla ZSRR z niemieckiego uranu, który pochodził z kopalni w Czechach.
31-07-2022 17:01 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Teraz koncern płacze a państwo wprowadza podatek żeby płaczący koncern "uratować". W kapitalizmie, w którym własność jest nietykalna, chyba że chodzi o koncern, którego trzeba ratować wspólnymi pieniędzmi.
>>polskiobse(*)zywac-podwyzka-cen-niemcy/?amp
>Bo wspieranie przez państwo jakiegoś podmiotu gospodarczego tyka czyjąś własność? A czyją?

Własność w postaci podatków. W tym przypadku podatek idzie na wsparcie prywatnej firmy, która nasyłała komorników na klientów, którzy popadli w tarapaty i nie mogli zapłacić rachunków a teraz firma płacze, że nie przeżyje trzech miesięcy i trzeba wspomóc jej prywatną własność (z którą nigdy się nie dzieliła, wręcz przeciwnie zawsze argumentowała, że to jej własność i może z nią zrobić co chce) podatkami ściąganymi od obcych ludzi.

Chodzi ogólnie o to, że jak interes leci to własność jest święta a jak interes się słabiej kręci to własność staje się nagle interesem społecznym 😂😂
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Teraz koncern płacze a państwo wprowadza podatek żeby płaczący koncern "uratować". W kapitalizmie, w którym własność jest nietykalna, chyba że chodzi o koncern, którego trzeba ratować wspólnymi pieniędzmi.
>>>polskiobse(*)zywac-podwyzka-cen-niemcy/?amp
>>Bo wspieranie przez państwo jakiegoś podmiotu gospodarczego tyka czyjąś własność? A czyją?
>Własność w postaci podatków. W tym przypadku podatek idzie na wsparcie prywatnej firmy, która nasyłała komorników na klientów, którzy popadli w tarapaty i nie mogli zapłacić rachunków a teraz firma płacze, że nie przeżyje trzech miesięcy i trzeba wspomóc jej prywatną własność (z którą nigdy się nie dzieliła, wręcz przeciwnie zawsze argumentowała, że to jej własność i może z nią zrobić co chce) podatkami ściąganymi od obcych ludzi.
>Chodzi ogólnie o to, że jak interes leci to własność jest święta a jak interes się słabiej kręci to własność staje się nagle interesem społecznym 😂😂

Te wszystkie poczynania państwa to nic innego, jak zwykły socjalizm. To, że mówimy na niego kapitalizm, to taka zasłona dymna. W kapitalizmie to kapitaliści zajmują się gospodarką, a państwo jedynie z boku się przygląda, ewentualnie ustanawia ZASADNICZE elementy prawa (a nie, jak teraz, prawo stanowi którą nogą rano należy wstawać z łóżka...). Potwierdzają to wypowiedzi w tym wątku. Np. Szarley zauważa, że to państwo powinno/nie powinno coś tam robić. Komuś pomagać, wtedy niezadowolona jest druga strona... i na odwrót Tak źle, i tak niedobrze. A gdyby Państwo nie wtrącało się do gospodarki, nie byłoby problemu. Byłoby neutralne. I sama gospodarka miałaby się znacznie lepiej, niż pod rządami nieudaczników polityków czy urzędników. Także koncerny by wiedziały, że jak im się noga powinie, to jest to ich noga i państwu nic do tego. I działały by rozważniej.

Ale minusem takiego "nie wtrącania się" byłoby to, że nie mielibyśmy na kogo narzekać i ten wątek by nie powstał. A tego byśmy nie chcieli Bo zawsze to miło popolitykować sobie (szczególnie, jak i tak na tę politykę nie mamy najmniejszego wpływu - możemy tylko pogada i psioczyć )
szarley (54913 punktów)
>Te wszystkie poczynania państwa to nic innego, jak zwykły socjalizm.
Socjalizm nie wspiera wielkie biznesu
Opisany przez Zenia przykład to nie socjalizm, ale łajdactwo w imię wielkiej prywatnej własności

Socjalista uważa, że takie dotacje się nie należą
Liberał tak samo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-07-2022 23:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> poczynania państwa to zwykły socjalizm. W kapitalizmie to kapitaliści zajmują się gospodarką, a państwo jedynie z boku się przygląda,
wprowadź w rodzinie liberalizm (indywidualizm, wolność, wlasność), jak się sprawdzi (ciekawe czy wszyscy przeżyją) wprowadzimy w wiekszej wspolnocie, później gminie i jak wszystko będzie grało i buczało to w całym panstwie, ale sprawdzanie bezposrednio na 30 mln panstwie takich pomyslow to głupota
okragly (21676 punktów)
> Jedynie funkcjonujący system gospodarczy. Wszystkie inne to komunizm.
>Kapitalizm:Wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i bezalternatywny Koncern zarabia miliardy. Koncern najchętniej niw płaciłby podatku i najchętniej czerpał by siłę roboczą z obozów koncentracyjnych zs darmo.
słyszałem opinię że w Niemczech najlepiej się żyło zwykłym, gdy była alternatywa w postaci NRD i ZSRR
Kapital, sam z siebie nigdy nie zrezygnuje z status quo, nadzieja w Chinach, ze pod wplywem tej ogromnej siły, zmieni sie u nas (sami z siebie nic nie zmienimy)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365