Racjonalista - Strona głównaDo treści
USA, marzenie każdego demokraty, liberała

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
04-08-2022 15:02okragly (21676 punktów)USA, marzenie każdego demokraty, liberała
wielu z nas tęskni za balcerowiczem, chcemy więcej liberalizmu (indywidualność, wolność, własność) chcemy być usa np w programie tuska byla prywatyzacja służby zdrowia, szpitali, lasów, dróg, orlenu, PKP, wszystko miało być prywatne, bo tylko takie jest efektywne. Liberalizm to nasza religia, zatruta, gorsza od kk, to powolna smierć W Polsce na 10 tys. mieszkańców jest 8 bezdomnych (ale liberalną demokracją jesteśmy krótko) w USA 17. w Kalifornii 44, najbogatszych stan. USA 2 X bogatszy od Polski, ma 2 X wyższy odsetek bezdomnych, w najbogatszym stanie, Kalifornia, odsetek ten jest 4 X wyższy niż u nas. Statystyki bezdomnych w USA nie obejmują mieszkających w przyczepach, a takich jest tam 20 mln (7% rodzin). W USA na 1000 urodzeń wskaźnik śmiertelności przed 5 rż wynosi 7. W Polsce 4 choć wydajemy na ochronę zdrowia 5 X mniej niż w USA (wiadomo, prywatne jest najefektywniejsze)
Szkoły, w testach badających skuteczność nauczania w różnych krajach, uzyskaliśmy 550 punktów z matematyki, nauk przyrodniczych i czytania (11. m na świecie). W USA to 495 punktów (25 pozycja)
morderstw na 100 tys. Polska – 0,6 a USA – 5,5, 9 X więcej
45% Amerykanów nie ma żadnych oszczędności w Polsce 20%

USA doi cały świat, np drukując $ które musimy kupować, kochamy amerykę, chcemy być ameryką, ale my nie drukujemy $. Napad USA na Kadafiego (Libia) czy Husajna (Irak) byl spowodowany że nie chcieli kupowac $

USA wywołała wojnę na Ukrainie, chodzi o interesy, ICH interesy, a nie Ukrainców, którzy byli b.biedni (poziom Afryki), będą jeszcze biedniejsi. Wojna na Ukrainie tak jak powstanie Warszawskie jest bez sensu, ale wiadomo, patoelity muszą się paść
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
W USA Kodeks pracy nie istnieje, bogiem liberalizm w 3 osobach INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ. co skutkuje np brakiem urlopu wypoczynkowego czy macierzyńskiego kobiet po porodzie

84% obywateli USA uważa Amerykę za najlepszy kraj do życia na świecie

młoda celebrytka - Taylor Swift i jej odrzutowiec emituje więcej CO2 niż niektóre afrykańskie kraje rocznie, tamtejsze patoelity latają po zakupy samolotami np Kylie Jenner, która wrzuciła zdjęcie dwóch prywatnych odrzutowców (jeden należy do jej partnera, rapera Travisa Scotta) z podpisem: "Bierzemy mój czy twój?", podobnie Oprah Winfrey czy Steven Spielberg
Bogacze śmieją się nam w twarz a my libki niedorozwojki ich bronimy, wierzymy w sprawiedliwość wolnego rynku i uznajemy zaglądanie do portfeli za skandal (najzamożniejsi emitują najwięcej gazów i ponoszą największą odpowiedzialność za klęskę klimatyczno-ekologiczną Ale to najbiedniejsi ucierpią na tym najbardziej.
Nasz buk -liberalizm- popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365