Racjonalista - Strona głównaDo treści
Miliardy z Unii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
10-08-2022 18:30DyktaFon (9281 punktów)Miliardy z Unii
Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.
też się nie znam (znam się na raju)
ale się wypowiem
Pieniądz to iluzja tak jak państwo, prawo, sądy. Patoelity tworzą mity, zbiorową wiarą w ich istnienie, przez to zachowujemy się tak, jakby istniały, patrz wiara w Jezusa czy innych świętych Wyrok sądu jest wykonywany, ponieważ kilka zdań wypowiedzianych przez dziwnie ubranego patoelit księdza, w łańcuchu na szyi, uznajemy za wiążące rozstrzygnięcie wydane przez "prawdę objawioną"

Narzucony nam antyludzki usazyd liberalizm, jego idee, wartości, pojęcia, wyobrażenia, autorytety i cała reszta mitów, istniejących tylko dzięki powszechnej narzuconej nam przez patoelity wierze w ich istnienie. Co by się stało, gdyby przestać wierzyć w usazyd liberalizm iich bogów- INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ- zanegować patoelity, sprawić, że nie będzie powszechnie cenionych patoelit i przez nie kreowanych księży libków niedorozwojkow, narzuconych nam autorytetów, uznawanych wyroków?
Mity padały nie raz, ale nasze (libków niedorozwojków) protesty o wolne sądy, konstytucje, to betonowanie istniejącej patologii, usazyda
farmer (22440 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.

Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...

Ty oglądałeś ten kabaret? Inflacja 14% ale coś tam jest 20 to jeszcze 16 ci zostaje.

Mam nadzieję że wyjaśniłem wtapliwosci.

Chyba nie odbiegam bardzo od "tuzów" portalu?
DyktaFon (9281 punktów)
>>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.
>Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...
>Ty oglądałeś ten kabaret? Inflacja 14% ale coś tam jest 20 to jeszcze 16 ci zostaje.
>Mam nadzieję że wyjaśniłem wtapliwosci.
>Chyba nie odbiegam bardzo od "tuzów" portalu?

Kabaret oglądałem... ale nie chodzi mi o kabaret, a o rzeczywistość gospodarczą.
farmer (22440 punktów)
>>>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>>>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>>>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>>>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.
>>Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...
>>Ty oglądałeś ten kabaret? Inflacja 14% ale coś tam jest 20 to jeszcze 16 ci zostaje.
>>Mam nadzieję że wyjaśniłem wtapliwosci.
>>Chyba nie odbiegam bardzo od "tuzów" portalu?
>Kabaret oglądałem... ale nie chodzi mi o kabaret, a o rzeczywistość gospodarczą.
>



Ale udzieliłem odpowiedzi.

Powtórzę.

Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...

Chce dotrzymać tempa publikowanym tematom na tym racjonalistycznym forum.
DyktaFon (9281 punktów)

>>Kabaret oglądałem... ale nie chodzi mi o kabaret, a o rzeczywistość gospodarczą.
>>
>Ale udzieliłem odpowiedzi.
>Powtórzę.
>Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...
>Chce dotrzymać tempa publikowanym tematom na tym racjonalistycznym forum.
>
Jeśli takie przyjąć kryterium, to oczywiście OK... Ale nie wszystkie tematy tu (jeszcze) polegają na szybkości odpowiedzi oraz słowotoku. Niektóre mogłyby być merytoryczne...
10-08-2022 22:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Kabaret oglądałem... ale nie chodzi mi o kabaret, a o rzeczywistość gospodarczą.
>>>
>>Ale udzieliłem odpowiedzi.
>>Powtórzę.
>>Racja. Węgiel byłby po 6tysi za tonę cukier by nam z Kuby płynął w darach benzyna wiadomix na kartki...
>>Chce dotrzymać tempa publikowanym tematom na tym racjonalistycznym forum.
>>
>Jeśli takie przyjąć kryterium, to oczywiście OK... Ale nie wszystkie tematy tu (jeszcze) polegają na szybkości odpowiedzi oraz słowotoku. Niektóre mogłyby być merytoryczne...
>

Cieszę się że pomogłem.
Kryterium publikacji na Racjonalista jest chyba oczywista.

Inaczej człowiek mógłby pomyśleć że szyld to tylko taki wabik.

A tu jednak nie. Jest ok.
11-08-2022 12:29 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Pogubiłem się, co jest kabaretem, a co poważną odpowiedzią...
11-08-2022 12:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Pogubiłem się, co jest kabaretem, a co poważną odpowiedzią...

Niby czemu?

Skoro naszły Cię takie wątpliwości to konsekwencja tego co piszesz jest węgiel po 6tysi. No dobra moze po 5.5 tysi.

No bo wkoncu inflacja jest mniejsza bo brak tych miliardów o których piszesz.

A skoro tak to i węgiel nienejst po 6 tylko po 3.

Może to z Twojej strony miało być śmiesznie albo sarkastycznie więc i ja się dopasowałem.

.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Pogubiłem się, co jest kabaretem, a co poważną odpowiedzią...
>Niby czemu?
>Skoro naszły Cię takie wątpliwości to konsekwencja tego co piszesz jest węgiel po 6tysi. No dobra moze po 5.5 tysi.
>No bo wkoncu inflacja jest mniejsza bo brak tych miliardów o których piszesz.
>A skoro tak to i węgiel nienejst po 6 tylko po 3.
>Może to z Twojej strony miało być śmiesznie albo sarkastycznie więc i ja się dopasowałem.
>.
Akurat pytanie o skutki wpływu do Polski miliardów waluty nie było dowcipem. Pytałem poważnie, czy to mogłoby mieć jakiś wpływ na naszą sytuację gospodarczą. I jaki wpływ. Bo politycy twierdzą, że wyłącznie pozytywny. Ciekawiło mnie, co twierdzą ekonomiści...
farmer (22440 punktów)
>>>Pogubiłem się, co jest kabaretem, a co poważną odpowiedzią...
>>Niby czemu?
>>Skoro naszły Cię takie wątpliwości to konsekwencja tego co piszesz jest węgiel po 6tysi. No dobra moze po 5.5 tysi.
>>No bo wkoncu inflacja jest mniejsza bo brak tych miliardów o których piszesz.
>>A skoro tak to i węgiel nienejst po 6 tylko po 3.
>>Może to z Twojej strony miało być śmiesznie albo sarkastycznie więc i ja się dopasowałem.
>>.
>Akurat pytanie o skutki wpływu do Polski miliardów waluty nie było dowcipem. Pytałem poważnie, czy to mogłoby mieć jakiś wpływ na naszą sytuację gospodarczą. I jaki wpływ. Bo politycy twierdzą, że wyłącznie pozytywny. Ciekawiło mnie, co twierdzą ekonomiści...
>

Nie sądzę.

>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?

Jeśli kojarzysz inflację z napływem miliardów bez pokrycia to czyż konsekwencją nie będzie inflacja czyli węgiel po 6tys

No bo co masz na myśli infalcje?

A że ekonomistów pytałeś ?

Kabaret

Możliwe że oglądałeś wystąpienie Glapinskiego z NBP....równie śmieszne.
szarley (54913 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?

Gdyby za te miliardy kupić towar (np węgiel lub gaz) przybyłoby towaru a nie pieniądza
Gdyby przeznaczyć je na kredyty dla biznesu, też przybyłoby towaru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)
>>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Gdyby za te miliardy kupić towar (np węgiel lub gaz) przybyłoby towaru a nie pieniądza
>Gdyby przeznaczyć je na kredyty dla biznesu, też przybyłoby towaru

Jeśli to prawda... no to mam rozwiązanie Drukarnia - wydrukować pieniądze i nasza gospodarka ruszy z kopyta.

Jednak podejrzewam, że to nie takie proste i inflacja dlatego jest, że właśnie rzuca się pieniądze bez pokrycia. A czy z drukarni, czy z Unii - to rzecz wtórna.
10-08-2022 22:27 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli to prawda... no to mam rozwiązanie Drukarnia - wydrukować pieniądze i nasza gospodarka ruszy z kopyta.
>Jednak podejrzewam, że to nie takie proste i inflacja dlatego jest, że właśnie rzuca się pieniądze bez pokrycia. A czy z drukarni, czy z Unii - to rzecz wtórna.

Gospodarka ruszyłaby z kopyta wtedy gdybyśmy wszyscy zaczęli dużo produkować i konsumować wszystkie owoce naszej pracy.

Zamiast kręcić się jak smród po gaciach i na wszystkim oszczędzać.

Zadrukowany cyframi papier to tylko motywator do określonych działań.

Jeśli papier jest źle rozłożony między ludźmi to nikt nic nie zrobi.

Gospodarka jest mocna gdy kapitał jest umiarkowanie rozproszony.
Gdy kapitał potężnie się skoncentruje wtedy gospodarka staje dęba.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-08-2022 07:46 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Gospodarka ruszyłaby z kopyta wtedy gdybyśmy wszyscy zaczęli dużo produkować i konsumować >wszystkie owoce naszej pracy.
>Zamiast kręcić się jak smród po gaciach i na wszystkim oszczędzać.
>Zadrukowany cyframi papier to tylko motywator do określonych działań.
>Jeśli papier jest źle rozłożony między ludźmi to nikt nic nie zrobi.
>Gospodarka jest mocna gdy kapitał jest umiarkowanie rozproszony.
>Gdy kapitał potężnie się skoncentruje wtedy gospodarka staje dęba.

Filozofia małorolnego chłopa, któremu państwo gwarantowało godne życie i utrzymanie rodziny z 5 ha.
Do tego już nie ma powrotu. Polak chce śmierdzieć potem, zlikwidować święta i zapieprzać 24H 365 dni w roku. Rynek Polaka możliwości został już dawno przesycony. Polacy walczą między sobą, jak dawniej na miedzy. Wróciliśmy do przedwojennej Polski. Zmieniło się tylko to, że ubyło mających odciski od wideł, a przybyło z odciskami od łopaty.
Żeby cokolwiek większego zbudować potrzeba dzisiaj ogromnej kasy. Komuniści chcieli nauczyć Polaka łączyć grosze, budować DUŻE firmy a potem dzielić zyski. Ani jedna z tych rzeczy się im nie udała. Polski cwaniaczek i złodziej dali wszystkiemu radę. Polak genetycznie jest stworzony do używania przez obcych. Polska arystokracja rolna, budująca sobie pałace tysiącami parobków, padła naturalną koleją rzeczy. W to miejsce nie powstała polska arystokracja przemysłowa. Dzisiaj nie mamy Polaków zdolnych rządzić czymkolwiek. Zostaliśmy sprowadzeni do parteru i obsługi zadłużenia. Obsługiwanie zadłużenia jest motorem działania "polskich" władz. Nie różnimy się niczym od Chilijczyków, których Amerykanie skolonizowali, by im dostarczali miedź. Przeszkolili im ekonomistów a CIA ustala im listy kandydatów, którym oddają głos.
Jak się skończy miedź to będzie to kraina toksycznego błota poflotacyjnego.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Filozofia małorolnego chłopa, któremu państwo gwarantowało godne życie i utrzymanie rodziny z 5 ha.
>Do tego już nie ma powrotu.

Nie to co filozofia umysłu rojalisty i imperialisty, który naiwnie wierzy, że Pan wielkiej organizacji przemysłowej będzie traktował własnych roboli za ludzi jeszcze a nie tylko za zwierzęta hodowlane.

Czemu ta wielka organizacja przemysłowa z centralną władzą ma służyć? Dobrobytowi podwładnych i zatrudnianych?

Nie rozśmieszaj mnie!

Nim się ktokolwiek zorientuje taka organizacja zacznie budować piramidę dla upamiętnienia istnienia jej Pana i robole zamiast uprawiać dla siebie marchew czy budować szopy, w których mogliby przespać zimną noc będą budowali dla swojego Pana wieżę do chmur ze stali i szkła.

Ja już doskonale wiem jakie efekt przynosi władza centralna - całkowita dominacja jedynego człowieka nad innymi ludźmi.

Spośród różnych typów monopoli i całkowitej dominacji człowieka nad człowiekiem najgorsza jest własność państwowa. Przy własności prywatnej można przynajmniej odwołać się do demokracji i zakwestionować władzę kapitalisty nad ludźmi. Przy własności państwowej kiedy zapanują nad Tobą sekretarze posiadający zarazem polityczne prawo do stosowania przemocy to budzisz się w czarnej dupie. Nie ma wtedy już do czego się odwołać. Albo stajesz się pokornym niewolnikiem albo sąd polityczny Cię skasuje a twoja rodzina nigdy nie dowie się, co się stało z twoim ciałem.

Rozwój własności państwowej jest najbardziej chorym i najbardziej niebezpiecznym pomysłem. To katastrofą dla ludzkości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Tu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,885454#w886135
nadal czekam na merytoryczną odpowiedź

>Nim się ktokolwiek zorientuje taka organizacja zacznie budować piramidę dla upamiętnienia istnienia jej Pana i robole zamiast uprawiać dla siebie marchew czy budować szopy, w których mogliby przespać zimną noc będą budowali dla swojego Pana wieżę do chmur ze stali i szkła.

Bez komentarza

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Spośród różnych typów monopoli i całkowitej dominacji człowieka nad człowiekiem najgorsza jest >własność państwowa. Przy własności prywatnej można przynajmniej odwołać się do demokracji i >zakwestionować władzę kapitalisty nad ludźmi.

To odwołaj się do demokracji i zakwestionuj władzę Amerykanów nad nami i używanie nas do ich wojny. O czym bredzisz. Był tu już ekspert od demokracji, po dziennych i wieczorowych studiach telewizyjnych R.Jabłonowski, też nam wciskał demokratyczną ciemnotę. Jakoś mu tu nie szło i na pewno znalazł sobie inne audytorium.
Jak zakwestionujesz władzę kapitalisty nad ludźmi, to będziesz podlegał pod paragraf zakazujący propagowania komunizmu. Najpierw to byś musiał demokratycznie odwołać ten paragraf.



>Przy własności państwowej kiedy zapanują nad Tobą sekretarze posiadający zarazem polityczne >prawo do stosowania przemocy to budzisz się w czarnej dupie. Nie ma wtedy już do czego się >odwołać. Albo stajesz się pokornym niewolnikiem albo sąd polityczny Cię skasuje a twoja rodzina >nigdy nie dowie się, co się stało z twoim ciałem.

O czym ty znowu bredzisz. Dawni sekretarze jeździli rowerami, mało który miał samochód. Dzisiejsi sekretarze pobudowali z państwowych synekur pałace i jeżdżą BMW. Zydowskie NKWD w 1937 roku mordowało ludzi setkami tysięcy za pomocą tzw. trojek, które wydawały wyroki śmierci bez prawa do odwołania. Dzisiaj na tym forum są dwie trojki, które by mnie i okrągłego zamordowały, bez mrugnięcia okiem. Uważasz, że jesteśmy bezpieczni??

>Rozwój własności państwowej jest najbardziej chorym i najbardziej niebezpiecznym pomysłem. To >katastrofą dla ludzkości.

Kolejne bzdury, jak świat będzie nalezał do kilku bilionerów to nie będzie to katastrofą dla ludzkości?
HAmerlik, jak będzie można w Niemczech zmienić sobie płeć w papierach, to sobie od razu zmień.
Berzerac (5671 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.

Za mądrzejszego się nie uważam, ale myślę, że Glapiński nie miałby takiego pola do poPISu.

Tak zupełnie na serio; teraz widać doskonale, jak bardzo Europa uzależniła się od Rosji.
Poza tym, ilekolwiek Polska by nie otrzymała pieniędzy, pisiory już by o to zadbali, aby nie trafiły one tam, gdzie akurat są potrzebne.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.
>Za mądrzejszego się nie uważam, ale myślę, że Glapiński nie miałby takiego pola do poPISu.
>Tak zupełnie na serio; teraz widać doskonale, jak bardzo Europa uzależniła się od Rosji.
>Poza tym, ilekolwiek Polska by nie otrzymała pieniędzy, pisiory już by o to zadbali, aby nie trafiły one tam, gdzie akurat są potrzebne.
>
A co to znaczy "akurat są potrzebne"? Ja na ten przykład też potrzebuję. I chętnie bym je otrzymał.
10-08-2022 22:40 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>A co to znaczy "akurat są potrzebne"? Ja na ten przykład też potrzebuję. I chętnie bym je otrzymał.
>
Nie Ty jedyny. Kiedyś jak ich potrzebowałeś a akurat ich nie miałeś, szedłeś do banku. Teraz idziesz do banku, kiedy jesteś desperatem albo niedoinformowanym.

Jeśli jesteś emerytem, (ale nie takim z najniższą emeryturą) masz dzieci, jesteś żołnierzem, nie chce ci się robić- ten rząd jest dla Ciebie. Ten rząd pompuje pieniądze w sferę nieproduktywną i dlatego jest jak jest. Ale na tą sferę ktoś musi zapracować. Za kilka lat może się okazać, że nie będzie nawet pieniędzy na wypłatę emerytur.

Pieniądze są potrzebne dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, na służbę zdrowia, na poprawę bezpieczeństwa wewnętrznego i można by wymieniać jeszcze wiele.

Ty jako jednostka nie spełniająca powyższych wymagań - pieniędzy po prostu nie dostaniesz. Chyba, że je pożyczysz, ale czytaj jak wyżej.
DyktaFon (9281 punktów)
>>A co to znaczy "akurat są potrzebne"? Ja na ten przykład też potrzebuję. I chętnie bym je otrzymał.
>>
>Nie Ty jedyny. Kiedyś jak ich potrzebowałeś a akurat ich nie miałeś, szedłeś do banku. Teraz idziesz do banku, kiedy jesteś desperatem albo niedoinformowanym.
>Jeśli jesteś emerytem, (ale nie takim z najniższą emeryturą) masz dzieci, jesteś żołnierzem, nie chce ci się robić- ten rząd jest dla Ciebie. Ten rząd pompuje pieniądze w sferę nieproduktywną i dlatego jest jak jest. Ale na tą sferę ktoś musi zapracować. Za kilka lat może się okazać, że nie będzie nawet pieniędzy na wypłatę emerytur.
>Pieniądze są potrzebne dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, na służbę zdrowia, na poprawę bezpieczeństwa wewnętrznego i można by wymieniać jeszcze wiele.
>Ty jako jednostka nie spełniająca powyższych wymagań - pieniędzy po prostu nie dostaniesz. Chyba, że je pożyczysz, ale czytaj jak wyżej.
>
Zgadzam się z wypowiedzią... ale co z funduszami europejskimi, gdybyśmy je otrzymali? Polepszyłoby to naszą sytuację gospodarczą, czy wprost przeciwnie? Rację ma awanturująca się opozycja, czy rząd z rozwagą unikający zalewu pustym pieniądzem kraju? Czy może jest jakaś jeszcze wersja trzecia?
10-08-2022 23:14 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Zgadzam się z wypowiedzią... ale co z funduszami europejskimi, gdybyśmy je otrzymali? Polepszyłoby to naszą sytuację gospodarczą, czy wprost przeciwnie? Rację ma awanturująca się opozycja, czy rząd z rozwagą unikający zalewu pustym pieniądzem kraju? Czy może jest jakaś jeszcze wersja trzecia?
>
Na poprawę sytuacji gospodarczej w Polsce i Europie nie ma widoków, gdyż jak powiedziałem, za bardzo nasza gospodarka uzależniła się od Rosji. Pozamykano własne kopalnie i elektrownie, bo bardziej opłacało się sprowadzać surowce z Rosji. Nikt tylko nie przewidział, że z Rosją pójdzie się na noże, a ta w odpowiedzi na nałożone nań sankcje zakręci kurek. Między innymi taką sytuację możemy zawdzięczać nawiedzonym zielonym , zwanymi ekologami na służbie biznesowego lobby na putinowskich usługach- głównie w Niemczech i Francji - dwóch najbogatszych i najbardziej wpływowych krajach członkowskich.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Zgadzam się z wypowiedzią... ale co z funduszami europejskimi, gdybyśmy je otrzymali? Polepszyłoby to naszą sytuację gospodarczą, czy wprost przeciwnie? Rację ma awanturująca się opozycja, czy rząd z rozwagą unikający zalewu pustym pieniądzem kraju? Czy może jest jakaś jeszcze wersja trzecia?
>>
>Na poprawę sytuacji gospodarczej w Polsce i Europie nie ma widoków, gdyż jak powiedziałem, za bardzo nasza gospodarka uzależniła się od Rosji. Pozamykano własne kopalnie i elektrownie, bo bardziej opłacało się sprowadzać surowce z Rosji. Nikt tylko nie przewidział, że z Rosją pójdzie się na noże, a ta w odpowiedzi na nałożone nań sankcje zakręci kurek. Między innymi taką sytuację możemy zawdzięczać nawiedzonym zielonym , zwanymi ekologami na służbie biznesowego lobby na putinowskich usługach- głównie w Niemczech i Francji - dwóch najbogatszych i najbardziej wpływowych krajach członkowskich.
>
Znów się pogubiłem: to my nałożyliśmy na Rosję sankcje, czy to Rosja na nas? Kto na tych "sankcjach" bardziej traci? Już się nie mogę doczekać zimy
11-08-2022 13:12 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

> Znów się pogubiłem: to my nałożyliśmy na Rosję sankcje, czy to Rosja na nas? Kto na tych "sankcjach" bardziej traci? Już się nie mogę doczekać zimy
>
Nakładając sankcje na kraj tak bogaty w surowce naturalne, należy przypuszczać, że będzie to miecz obosieczny. Zwłaszcza jeśli tak bardzo uzależni się od importu tych surowców. Unia mogła i powinna to przewidzieć. Nikt chyba nie spodziewał się, że Rosja nie zareaguje w ten właśnie sposób.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że zima nie będzie zbyt surowa.
Thoter (6650 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?

A mnie naszło pytanie, w jakiej byśmy dzisiaj byli sytuacji gdyby "sprywatyzowano" trzy razy więcej majątku wytworzonego przez komunistów??
Kasa unijna poszła na pudrowanie polskiego syfu i nie przynosi ZYSKÓW.
Obca agentura, którą nam się zainstalowała demokratycznie, pilnuje interesów centrali, zza oceanu. Niemcy co wpakują w Polskę, to wyląduje to w amerykańskim budżecie "obronnym".
Nie ma się co dziwić, że Niemcy zgrzytają zębami. W Europie na razie Francuzi, Niemcy i Włosi grają razem. Brytyjczycy jak zwykle grają przeciw Europie. Przed wojną Niemcy pozawierali z kim się dało sojusze obronne a potem to Halifax rozwalił w jeden rok.
W 1936 roku Armia Czerwona stworzona przez: Trockiego, jego kuzyna Jakira, litewskiego Żyda Urbanowicza i Tuchaczewskiego zorganizowała popisowe manewry z udziałem 85 tys. żołnierzy. Niemcy pokazali jaką ich agentura stworzyła potęgę wojskową w ZSRR.
Rok później opłaceni przez Brytyjczyków Żydzi w NKWD, pod wodzą Lwa Zacharskiego Mechlisa, prawą jego ręką był kolejny Żyd Zinowij Markowicz Uszakow, wymordowali kadry oficerskie, a na końcu tego Uszakowa. Brytyjczycy przejęli władzę nad tym co stworzyli Niemcy i skierowali na nich. Armia Czerwona już od 1938 roku była szkolona przez BRYTYJSKĄ I AMERYKAŃSKĄ AGENTURĘ. Już wtedy planowano jak przepędzić sowietów przez Polskę by Polak nie bronił się przed żydobolszewikami. Dzisiaj Niemcy są w identycznej sytuacji. Anglosasi opłaconymi Żydami mieszają w Europie. Polak jak się uczepił Brytyjczyka i Żyda przed wojną, to dzisiaj się ich trzyma. Nie patrząc na swój interes. Brytyjczycy jeszcze za poprzednią wojnę nam nie zapłacili, za to, że nas używali.
Powstanie Warszawskie to nam zorganizowała brytyjska agentura. Czechom zorganizowali zabójstwo Reinharda Heydricha. Typowe brytyjskie sianie nienawiści na pokolenia.
10-08-2022 23:01 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Rok później opłaceni przez Brytyjczyków Żydzi w NKWD, pod wodzą Lwa Zacharskiego Mechlisa, prawą jego ręką był kolejny Żyd Zinowij Markowicz Uszakow, wymordowali kadry oficerskie, a na końcu tego Uszakowa.

Policzyłes już oszołomie tych bydlaków co mordowali Polaków i dostali nagrody za to?

Przypomnę . Błochin rekordzista swiata w własnoręcznym zabijaniu ludzi na rozkaz Stalina.

Teraz ty. Wymień te bydlęta było ich tylko setka z hakiem.
Możesz dopisać narodowość bo tak lubisz.

Wio!
10-08-2022 23:24 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Policzyłes już oszołomie tych bydlaków co mordowali Polaków i dostali nagrody za to?
>Przypomnę . Błochin rekordzista swiata w własnoręcznym zabijaniu ludzi na rozkaz Stalina.
>Teraz ty. Wymień te bydlęta było ich tylko setka z hakiem.
>Możesz dopisać narodowość bo tak lubisz.
>Wio!

Ja uważam, że debila trzeba zgłosić moderacji. Wyleciał jako z Mantopy, niech wyleci jako thoter(twór) Zaiste ciekawa ksywa, tylko pytanie czyim jest tworem i jaki jest jego cel obecności na tym forum.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>Ale ja się nie znam - stąd moje pytanie do mądrzejszych na tym forum.

Ja w tej materii też nie za silny, ale lepszy od niektórych forumowych ekonomistów nie przymierzając Hamerlika i widzę, że pojęcie "pustego" pieniądza zaistniało równolegle z uruchomieniem i pielęgnowaniem tego określenia przez nasze rządy tu w Polsce. No bo co to określenie znaczy? Wróćmy więc do definiowania.
1- Przyrost pieniądza bez pokrycia w produkcji dawał złudzenie bogactwa. Innymi słowy ludziom, którzy otrzymywali pusty pieniądz wydawało się, że ich produkcja jest więcej warta i że za ten pieniądz mogą otrzymać więcej produktów wytwarzanych przez innych.
2- Ekon. pot. gotówka niemająca pokrycia w towarze i dlatego pozbawiona wartości nabywczej
3- pusty pieniądz pieniądze niemające pokrycia w towarze.
Ot szukałem na chybił-trafił definiowania z różnych nadawców tego określenia i wszystkie brzmią podobnie. Generalizując, to jest wyraźne zaburzenie dotychczasowej względnej równowagi rynkowej wymian towarowo-pieniężnych oraz usług przez albo niedobór pieniędzy, albo nadmiar pieniądza na rynku. Zaburzenie to może być celowe np. ze względów politycznych państwa, lub dyletantyzmu rządzących uczących się dopiero gospodarowania pieniędzmi podatników. Jest to powodem uruchomienia inflacji. Można to zjawisko mieć pod kontrolą, jeśli ma się do czynienia z silną uzbrojoną gospodarkę
nad którą się panuje i zarządza. Mogę to udowodnić przewodem myślowym, ale się nie zmieszczę z moją relacją i wizja w ilości słów/znaków pisarskich jest ograniczona (6000 tys. znaków) jaka mnie teraz ogranicza w odpowiedzi. Więc wracam do "naszej" owcy.
Puszczanie "pustego pieniądza" w obieg rynkowy to może być:
-populistyczna polityka rozdawnictwa budżetu (500+, 13-nastka i 14-nastka dla emerytów, na ten przykład zamiast się skupić nad tworzeniem miejsc pracy a więc powodów wydawania pieniędzy)
-rosnące niebotycznie z niczego kary pieniężne (mandaty policyjne zajęcia finansowe komorników apanaży winnego, stosując przeciwny kodeksowi cywilnemu anatocyzm akceptowany przez instytucję sądów kapturowych, gdzie odbywają się procesy o rzekome szkody bez obecności strony ponoć zawinionej, nie mającej absolutnie wiedzy, że jest sądzonym. Kary finansowe bezmyślnie strącające w doły społeczne i ekonomiczne ludzi, niegrożących w żaden sposób instytucji państwa..
-nietrafione i dyletancko postanowione w skali państwa inwestycje (sprawa elektrowni w Ostrołęce gdzie poszło w puch 1,5 mld zł i teraz trzeba to zburzyć za chyba jednak więcej, przekop mierzei wiślanej nie będzie nigdy zakończony, bo sam przekop to nie wszystko skoro miasto Elbląg nie ma infrastruktury portowej mogącej obsłużyć statki pełnomorskie. Wielka lipa. To był przekop tylko dla żaglówek?
-To samo z CPK (centralny port komunikacyjny). Jeszcze nie powstał a już są problemy. Brak infrastruktury towarzyszącej czyli połączeń komunikacyjnych z resztą kraju. Ale pieniądze na ten cel płyną i są "pustymi" pieniędzmi na rynku.
- Utrzymywanie bez racji oczywistych rezydentów siejących w kraju ciemnotę i ksenofobizm. Mam na myśli rzeszę 36-40 tys. nierobów nie tworzących PNB kraju. Rezydentów państwa Watykan chronionych nawet polskimi przepisami karnymi (Konkordat). Czy to jechał po pijaku i spowodował wypadek drogowy, czy to że molestował nieletniego ministranta będąc przy tym nachlany. Taką niemoralną instytucję państwo wspiera pieniędzmi "pustymi", bo nie przynoszącymi, ani wzrostu produkcji, ani wydajności pracy. Pasożyty.



Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ale lepszy od niektórych forumowych ekonomistów nie przymierzając Hamerlika

Najlepszy!
I któremu przez swoją majlepszosc się należy.

W moim modelu akurat kreacja pieniądza pod postacią automatycznego debetu związana jest z wartością posiadłości.

Nie ma żadnych kredytów na słowo honoru albo po znajomości. Nie ma też żadnych zakupów papierów dłużnych przez bank centralny od fantazyjnych tworów prawnych.

W moim modelu jak masz majątek wart 1000 jednostek to masz też debet 1000 jednostek. Jak nic nie masz to nie możesz mieć długu.

Mój model nie ma nic wspólnego z waszą fantazją w kreacji pieniędzy pod postacią bulionowych długów.

Zatem mój model jest lepszy i ja jestem lepszy od Ciebie w ekonomii, bo za mną stoi model ekonomiczny a za Tobą zwykłe przechwałki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,885454#w886135

czekam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-08-2022 10:02 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>-rosnące niebotycznie z niczego kary pieniężne (mandaty policyjne zajęcia finansowe komorników apanaży winnego, stosując przeciwny kodeksowi cywilnemu anatocyzm akceptowany przez instytucję sądów kapturowych, gdzie odbywają się procesy o rzekome szkody bez obecności strony ponoć zawinionej, nie mającej absolutnie wiedzy, że jest sądzonym. Kary finansowe bezmyślnie strącające w doły społeczne i ekonomiczne ludzi, niegrożących w żaden sposób instytucji państwa..

Drakońskie kary przewidziane w taryfikatorach mandatów. Okazuje się, że to nie wszystko. Od 1 września wchodzi w życie tzw recydywa. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko to, że jeśli ktoś popełnił wykroczenie drogowe skutkujące mandatem dajmy na to w wysokości 2 000 zł, jeśli w ciągu 2 lat popełni takie samo lub podobne - zapłaci 4 000 zł. Mało tego, można się zdziwić, że za radio w samochodzie, którego nie zgłosiłeś i stosownie nie opłaciłeś (na tej samem sadzie jak abonament rtv w domu) dostaniesz grzywnę w wysokości 30 tyś zł. Tak pisowskie skurwiele szukają pieniędzy za swe hojne rozdawnictwo. Niby tu ludziom coś dają, a z drugiej strony obuchem w łeb.

Poza tym, dlaczego 500+ jest wypłacane wszystkim? Niech będzie taki bonus dla rodzin, którzy faktycznie tego potrzebują, a nie dla kogoś kto ma sześciocyfrowe konto w banku i takie pieniądze wydaje na śniadanie. Gdzie jest nadzór i weryfikacja wydawanych w ten sposób pieniędzy. W rzeczywistości jest tak, że w rodzinach patologicznych (a takich jest niemało) pieniądze te służą tylko do tego, że przez tydzień jest się za co bawić, a dzieci jakie głodne i brudne biegały, takie są nadal.

>- Utrzymywanie bez racji oczywistych rezydentów siejących w kraju ciemnotę i ksenofobizm. Mam na myśli rzeszę 36-40 tys. nierobów nie tworzących PNB kraju. Rezydentów państwa Watykan chronionych nawet polskimi przepisami karnymi (Konkordat). Czy to jechał po pijaku i spowodował wypadek drogowy, czy to że molestował nieletniego ministranta będąc przy tym nachlany. Taką niemoralną instytucję państwo wspiera pieniędzmi "pustymi", bo nie przynoszącymi, ani wzrostu produkcji, ani wydajności pracy. Pasożyty.
>
Pisałem o tym nieraz. Oddzielenie kościoła od państwa - to podstawa. Następnie, niech kler płaci podatki jak każdy z nas. Ten kto deklaruje przynależność do danej religii, niech na nich płaci osobny podatek. Niech kościół płaci jak zwykli obywatele podatek od posiadanych nieruchomości i gruntów (a mają tego ogrom) Ile tym sposobem wpłynęłoby pieniędzy do skarbu państwa i dla władz samorządowych?
11-08-2022 19:38 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>-rosnące niebotycznie z niczego kary pieniężne (mandaty policyjne zajęcia finansowe komorników apanaży winnego, stosując przeciwny kodeksowi cywilnemu anatocyzm akceptowany przez instytucję sądów kapturowych, gdzie odbywają się procesy o rzekome szkody bez obecności strony ponoć zawinionej, nie mającej absolutnie wiedzy, że jest sądzonym. Kary finansowe bezmyślnie strącające w doły społeczne i ekonomiczne ludzi, niegrożących w żaden sposób instytucji państwa..
>Drakońskie kary przewidziane w taryfikatorach mandatów. Okazuje się, że to nie wszystko. Od 1 września wchodzi w życie tzw recydywa. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko to, że jeśli ktoś popełnił wykroczenie drogowe skutkujące mandatem dajmy na to w wysokości 2 000 zł, jeśli w ciągu 2 lat popełni takie samo lub podobne - zapłaci 4 000 zł. Mało tego, można się zdziwić, że za radio w samochodzie, którego nie zgłosiłeś i stosownie nie opłaciłeś (na tej samem sadzie jak abonament rtv w domu) dostaniesz grzywnę w wysokości 30 tyś zł. Tak pisowskie skurwiele szukają pieniędzy za swe hojne rozdawnictwo. Niby tu ludziom coś dają, a z drugiej strony obuchem w łeb.
>Poza tym, dlaczego 500+ jest wypłacane wszystkim? Niech będzie taki bonus dla rodzin, którzy faktycznie tego potrzebują, a nie dla kogoś kto ma sześciocyfrowe konto w banku i takie pieniądze wydaje na śniadanie. Gdzie jest nadzór i weryfikacja wydawanych w ten sposób pieniędzy. W rzeczywistości jest tak, że w rodzinach patologicznych (a takich jest niemało) pieniądze te służą tylko do tego, że przez tydzień jest się za co bawić, a dzieci jakie głodne i brudne biegały, takie są nadal.
>>- Utrzymywanie bez racji oczywistych rezydentów siejących w kraju ciemnotę i ksenofobizm. Mam na myśli rzeszę 36-40 tys. nierobów nie tworzących PNB kraju. Rezydentów państwa Watykan chronionych nawet polskimi przepisami karnymi (Konkordat). Czy to jechał po pijaku i spowodował wypadek drogowy, czy to że molestował nieletniego ministranta będąc przy tym nachlany. Taką niemoralną instytucję państwo wspiera pieniędzmi "pustymi", bo nie przynoszącymi, ani wzrostu produkcji, ani wydajności pracy. Pasożyty.
>>
>Pisałem o tym nieraz. Oddzielenie kościoła od państwa - to podstawa. Następnie, niech kler płaci podatki jak każdy z nas. Ten kto deklaruje przynależność do danej religii, niech na nich płaci osobny podatek. Niech kościół płaci jak zwykli obywatele podatek od posiadanych nieruchomości i gruntów (a mają tego ogrom) Ile tym sposobem wpłynęłoby pieniędzy do skarbu państwa i dla władz samorządowych?

Wszystkie obostrzone kary finansowe się mszczą. Ich egzekucja i realizacja, to tylko kreacja "pustego" pieniądza na rynku wymian towarowo-pieniężnych. Ktoś kto mi mówi, że pieniądz to nie towar (Hamerlik), winien nie zabierać głosu na temat inflacji i ekonomii a nawet ekonomice. Nieprzyjazna polityka ściągania "pustego" pieniądza z obiegu rynkowego tą techniką, może spowodować, iż słupki pewnej partii mogą zacząć nieprzyjemnie spadać. Ja już dawno zauważyłem, że nazywanie pewnej partii "Prawo i Sprawiedliwość" jest tym samym co nazwanie pewnej gazety wydawanej w Moskwie "Prawda". A ponieważ nikt mnie nie próbował prostować, więc uznałem, że mam rację.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Thoter (6650 punktów)

>Ja już dawno zauważyłem, że nazywanie pewnej partii "Prawo i Sprawiedliwość" jest tym samym co >nazwanie pewnej gazety wydawanej w Moskwie "Prawda". A ponieważ nikt mnie nie próbował >prostować, więc uznałem, że mam rację.

en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_KĂźhlmann

"Richard von Kühlmann (3 maja 1873 - 16 lutego 1948) był niemieckim dyplomatą i przemysłowcem . Od 6 sierpnia 1917 do 9 lipca 1918 pełnił funkcję sekretarza stanu do spraw zagranicznych Niemiec.(...)
Dopiero gdy bolszewicy otrzymywali od nas stały dopływ funduszy różnymi kanałami i pod różnymi etykietami, byli w stanie zbudować swój główny organ, Prawdę, prowadzić energiczną propagandę i znacznie rozszerzyć pierwotnie wąskie podstawy ich partii".

Gazet z tytułem prawda było kilka. Przed zamachem stanu w Rosji w 1917 r. gazetę Prawda drukowano w norweskim Finnmarku i przywożono do Rosji. Po zamachu Niemcy finansowali gazetę Prawda za pośrednictwem Parvusa. Wtedy nakład wynosił 300 tysięcy egzemplarzy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gazet z tytułem prawda było kilka. Przed zamachem stanu w Rosji w 1917 r. gazetę Prawda drukowano w norweskim Finnmarku i przywożono do Rosji. Po zamachu Niemcy finansowali gazetę Prawda za pośrednictwem Parvusa. Wtedy nakład wynosił 300 tysięcy egzemplarzy.

Każdy ma własną prawdę, zależną od interesów.

Gazety i telewizje są powiązane z określonymi grupami interesów i prezentują taką prawdę jaka opłaca się grupie, której interesy reprezentuje.

W mediach są takie same podziały jakie już są w polityce i biznesie. Na żadną prawdę uniwersalną nie ma co liczyć, taka w ogóle nie istnieje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Gazety i telewizje są powiązane z określonymi grupami interesów i prezentują taką prawdę jaka >opłaca się grupie, której interesy reprezentuje.
>W mediach są takie same podziały jakie już są w polityce i biznesie. Na żadną prawdę uniwersalną >nie ma co liczyć, taka w ogóle nie istnieje.

Wreszcie napisałeś coś mądrego.
W początkowej fazie istnienia ZSRR toczyła się walka pomiędzy agenturą niemiecką a brytyjską. Te dwie agentury ogłupiały ludzi ideologiami pokrewnymi komunizmowi.
Do 1937 roku na górze byli Niemcy. W 1937 przeprowadzili atak Brytyjczycy przekupionymi Żydami.
W 1936 roku wstawiono, celem rozpracowania, Lwa Zacharowicza Mechlisa do redakcji gazety Prawda. Jak ich rozpracował to zaczęło się tam mordowanie. Mechlisa zrobiono w 1937 r. szefem operacji mordowania kadr oficerskich Armii Czerwonej.
Jak już Brytyjczycy przejęli władzę nad Armią Czerwoną, kosztowało to życie miliona ludzi, stworzyli już swój system propagandowy i Ilja Erenburg został szefem antyniemieckiej propagandy.
3 października 1938 roku utworzyli Szkołę Specjalną NKWD. Szkoła miała budynki w czterech miejscach. W szkole tej kierownikiem i wykładowcą był Mojżesz Markowicz Akselrod. 16 października 1938 r aresztowano go w tej szkole. 20 lutego 1939 rodacy go rozstrzelali wraz z 28 agentami zagranicznego wydziału NKWD. Żydzi opłaceni przez Brytyjczyków wymordowali Żydów opłaconych przez Niemców. W 1937 r. wymordowali też WYKSZTAŁCONYCH komunistów, którzy uciekli z III Rzeszy do ZSRR. Szkołę tą w 1943 przemianowano na Szkołę Wywiadu I Zarządu Ludowego Komisariatu Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR . Obecnie jest to Akademia Wywiadu Zagranicznego.
W 1937 r. nastąpił w ZSRR zwrot o 180 stopni. To co stworzyli Niemcy przejęli krwawo Brytyjczycy i skierowali na nich. Myśmy byli na tej drodze. Brytyjczycy nie zawahali się wymordować nas, by Armia Czerwona przeszła bez problemów przez Polskę.
Ideologii używa się do ogłupiania ludzi a potem używa się ich do walki.
Dzisiaj Anglosasi ogłupili Polaka i Ukraińca i używają do napaści na Rosję. Napaść na Rosję rozpoczęła się w momencie tworzenia w Polsce i na Ukrainie kanalii ziejących nienawiścią do Rosjan. Zainstalowana DEMOKRATYCZNIE przez CIA w Polsce i na Ukrainie agentura u władzy zaciąga w naszym imieniu kredyty w żydowsko amerykańskich bankach i finansujemy Anglosasom wojnę. Ta agentura to jak zwykle opłaceni Żydzi, zięciowie żydowscy i sprzedawczyki.
Komunizm i demokracja istnieje tylko na papierze. W rzeczywistości za tym wszystkim kryje się walka interesów i używanie do tego otumanionych ludzi. Ktoś tu pisał, że trzeba głosować na partię, która dobry program. Ktoś powinien go zbadać, czy w głowie ma mózg czy wodę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dzisiaj Anglosasi ogłupili Polaka i Ukraińca i używają do napaści na Rosję. Napaść na Rosję rozpoczęła się w momencie tworzenia w Polsce i na Ukrainie kanalii ziejących nienawiścią do Rosjan.

Co Ty bredzisz?
Czy masz jakieś zanurzenia psychiczne?
Przyjdą Ruskie do Polski denazifikowac Polaków, to zerwę ze swoim pacyfizmem i pojadę im podrzynać gardła.

Nienawiść nie przychodzi z kosmosu, natura obdarzyła tym uczuciem stworzenia, które doznały zła od innych aby w akcie nienawiści zniszczyły źródło zła.

Niepojęte jak Ty gardzisz Polakami, będąc jednym z nich. Chyba, że się podszywasz.

Opowiedz twoją prawdę komuś innemu ale nie mi.
Polacy i Ukraińcy napadali na Ruskich?
To jest naprawdę chore!
Chyba w taki sposób, że przestali być posłuszni ruskim Panom.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Niepojęte jak Ty gardzisz Polakami, będąc jednym z nich. Chyba, że się podszywasz.

Gardzę istotami, które dały sobie zainstalować nienawiść i się nią kierują.
To nie są ludzie. Prymitywy używane przez cwaniaków.
Kanalie nigdy do niczego nie stworzą. To jest kolejna polska tragedia. Przed wojną Brytyjczycy zrobili z nas kanalie ziejące nienawiścią do Niemców i do Żydów. Po wojnie mieliśmy kolejne pokolenie kanalii, które mordowało "wrogów ludu".
Zobacz czego dokonała tzw. solidarność. To był ruch założony przez agentów CIA a motorem działania jego członków była nienawiść. Zobacz czego oni dokonali ??
CIA w 2014 roku przeprowadziła zamach stanu na Ukrainie. Szefową tego zamachu była Victoria Nuland. Od razu zainstalowali Ukraińcom Żyda Zelenskiego i zaczęli ściągać uzbrojenie a z Ukraińców robić kanalie. Klasyka używania prymitywnych narodów do walki o obce interesy.
ROSJA OSTRZEGAŁA UKRAIŃCÓW, A GDY TO NIC NIE DAWAŁO, WKROCZYŁA ZGODNIE Z ART. 51 KONWENCJI ONZ.
Ukraińców za kredyty uzbroił agent CIA Zelenski. Armia "ukraińska" liczyła 600 tys. otumanionych kanalii. Rosja zgodnie z art. 51 konwencji ONZ wkroczyła 200 tys. żołnierzy. Kiedyś tak zagrywali Brytyjczycy teraz robią to samo Amerykanie.
Obserwuj jak Amerykanie ze swoimi sługusami zaatakowali Chińczyka. Co robi amerykańska agentura, która się zainstalowała demokratycznie w: Estonii, Łotwie i na Litwie??

tvn24.pl/s(*)1-wspolpracy-z-chinami-6066320

"Łotwa i Estonia ogłosiły w czwartek, że opuszczają format 16+1 współpracy politycznej i gospodarczej między krajami Europy Środkowej i Wschodniej a Chinami."

Widzisz jak Ameryka używa te kundle do ataku na Chiny. Propaganda ogłupia nas nienawiścią a to wykorzystuje CIA i jej agentura do wojny z Chinami. Jak Polaka Amerykanie dołączą do wojny z Chinami??
Kilkanaście lat temu w Polsce nie było tego bydła otumanionego nienawiścią i nie było amerykańskich baz wojskowych. Wszystko przyszło na raz. Tylko kilka osób zrozumiało, że będzie wojna. Polak jest AGRESOREM w tej wojnie używanym przez Amerykanów.
Czy to takie trudne do zrozumienia?? To jest proste i powielane co kilka lat przez Amerykanów.
ZOSTALIŚMY TOTALNIE SKOLONIZOWANI PRZEZ AMERYKANÓW.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Niepojęte jak Ty gardzisz Polakami, będąc jednym z nich. Chyba, że się podszywasz.
>Gardzę istotami, które dały sobie zainstalować nienawiść i się nią kierują.
>To nie są ludzie. Prymitywy używane przez cwaniaków.

A to jest nawet zabawne, bo najwyraźniej ziejesz nienawiścią to tych nienawistnych istot.

>CIA w 2014 roku przeprowadziła zamach stanu na Ukrainie. Szefową tego zamachu była Victoria Nuland. Od razu zainstalowali Ukraińcom Żyda Zelenskiego i zaczęli ściągać uzbrojenie a z Ukraińców robić kanalie. Klasyka używania prymitywnych narodów do walki o obce interesy.

A może Żeleński chciałby żyć w świecie, w którym mógłby dla przyjemności grywać na golasa na gitarze zamiast w świecie, który musi składać hołd swoim Panom?

Czyli Rosja może być uzbrojona po zęby ale Ukrainie nie wolno się zbroić? Bo nie uznaje swojego Pana na Kremlu?

>ROSJA OSTRZEGAŁA UKRAIŃCÓW, A GDY TO NIC NIE DAWAŁO, WKROCZYŁA ZGODNIE Z ART. 51 KONWENCJI ONZ.

Ostrzegała przed czym?
Przed dążeniem do niepodległości?
Bo nie wolno?
Bo trzeba pozostać strefą wpływu Rosji?

>Ukraińców za kredyty uzbroił agent CIA Zelenski. Armia "ukraińska" liczyła 600 tys. otumanionych kanalii. Rosja zgodnie z art. 51 konwencji ONZ wkroczyła 200 tys. żołnierzy. Kiedyś tak zagrywali Brytyjczycy teraz robią to samo Amerykanie.

Ty musisz pisać to raczej z Rosji.
Płaci Ci ktoś za sianie nienawiści?
Z Tobą nie da się niczego zbudować ani stworzyć, Ciebie można co najwyżej wykorzystać do walki o interesy rosyjskiego imperium.

>Obserwuj jak Amerykanie ze swoimi sługusami zaatakowali Chińczyka. Co robi amerykańska agentura, która się zainstalowała demokratycznie w: Estonii, Łotwie i na Litwie??

Twoja próba podziału świata na Amerykę, Rosję i Chiny jest chora. Jak już wielokrotnie pisałem jesteś imperialista i będziesz dążył do powstania imperiów jak lord Vader na Gwiezdnych Wojnach.

Opamiętaj się!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z Tobą nie da się niczego zbudować ani stworzyć, Ciebie można co najwyżej wykorzystać do walki o >interesy rosyjskiego imperium.

Jesteś prymitywny, tylko z umiejętnością cytowania propagandy.
Mnie to nie interesuje co plecie ulica.
INTERESUJE MNIE TYLKO INTERES POLSKI.
Jak mi ktoś zainstalował agentów i mnie wykorzystuje, to jestem temu przeciw.
Nie wierzę temu co mi obca agentura mówi i nigdy tego nie będę cytował.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>INTERESUJE MNIE TYLKO INTERES POLSKI.

Przejmujesz się interesem narodu, którym gardzisz?

Głosząc publicznie, że Polska napadła na Rosję, nie jesteś obcym agentem?

Daj spokój, kto Ci uwierzy?

Piszesz, że Amerykanie "broniąc się" napadają i kiedy Rosja napadła na Ukrainę, piszesz, że ta się broni.

Każdy twój zarzut do Polaków i Ukraińców odnosi się w pierwszej kolejności do Ciebie a twoje zarzuty wobec Ameryki odnoszą się wprost do Rosji.

W tym co piszesz się albo spora dawka schizofrenii albo jesteś dokładnie tym psychologiem tłumu, do których nieustannie nawiązujesz.

Twój stosunek do Rosji wskazuje na to, że musisz być rosyjskim agentem. Nigdy nie uwierzę, że to wypływa z twojego pojęcia dobra i zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>INTERESUJE MNIE TYLKO INTERES POLSKI.
>Przejmujesz się interesem narodu, którym gardzisz?

Nie gardzę narodem tylko bydłem jakie nam stowrzyła obca agentura i używa.

>Głosząc publicznie, że Polska napadła na Rosję, nie jesteś obcym agentem?

Polska jest używana do napaści na Rosję. To jest kolejna w historii Rosji napaść opłaconymi Żydami. W 1917 r. Niemcy opłaconymi Żydami dokonali zamachu stanu w Rosji. Do 1937 r. wymordowali 20 mln Słowian. W 1937 r. opłaceni przez Brytyjczyków Żydzi dokonali kolejnego zamachu stanu. W samym 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało 690 tys. Rosjan i 110 091 POLAKÓW.

el.wikiped(*)CE’Îľ_ΝĎ"Îľ

To jest strona grecka poświęcona ludobójstwu żydowskiego NKWD na narodzie greckim.

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

Tu masz stronę polską, żydowskiego ludobójstwa opłaconego przez BRYTYJCZYKÓW

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

NKWD zaczęło mordowanie od NIEMCÓW, na zlecenie BRYTYJCZYKÓW.
Największym zbrodniarzem jest Halifax organizator tego ludobójstwa i wojny w Europie.
NIEMCY PRZEGRALI SWOJĄ WALKĘ W 1937 ROKU. OPŁACENI PRZEZ NICH ŻYDZI PRZEGRALI Z ŻYDAMI OPŁACONYMI PRZEZ BRYTYJCZYKÓW. Bez tego ludobójstwa Brytyjczycy z Amerykanami nigdy by nie wygrali z Niemcami i skolonizowali Europy.
Żydów proniemieckich wymordowało żydowskie NKWD.

Historia Rosji daje jej prawo do obrony przed opłaconymi Żydami i ich zleceniodawcami, wszelkimi sposobami jakie uzna za stosowne.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Ludzie niedawno jeszcze, to były prymitywne istoty, sądzące, że za odmienną wiarę wolno krzywdzić, karać i zabijać.

Te prymitywne stworzenia uważały, że innowierca nie ma żadnej wartości i że jest wrogiem największym, zwłaszcza gdy odrzucał hierarchę jaką same tworzyły.

Dziś Ruskie przejawiają ten sam prymitywizm.
Amerykanie, też to robią gdy ktoś na świecie kwestionuje ich własności.
Muszę przyznać, że Polacy i Niemcy wśród których żyję nie są tak prymitywni, mam na myśli swoje najbliższe otoczenie.

Ty, który wpisujesz się w narrację, że Ruskim wolno zabijać za odrzucenie ich wiary wypisujesz się także w ten prymitywizm.

W moim przekonaniu, bez względu jak bardzo nienawidzisz innego człowieka, to nie wolno Ci go zabić, ani skrzywdzić, ani okraść.

Jeżeli ten człowiek nie daje Ci spokoju to musisz znaleźć wyjście z tej sytuacji bez stosowania wobec niego agresji.

Nie wolno innych ludzi niszczyć, bez względu na to jak potężnymi są rywalami i konkurentami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>INTERESUJE MNIE TYLKO INTERES POLSKI.

I gdyby tak było to mówilbys o Polsce a nie w kółko o Rosji i Ameryce.

Sam nie jestem narodowcem i rzadko rozumuje kategoriami narodu.

Raczej myślę o tym co dla mnie i dla innych dobre a co złe w ogóle. Nie interesuje mnie jaka grupa ludzi może zyskać kosztem drugiej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ktoś kto mi mówi, że pieniądz to nie towar (Hamerlik), winien nie zabierać głosu na temat inflacji i ekonomii a nawet ekonomice.

Mam pytania.
Odkrywasz rzeczywistość czy ją projektujesz?
Odkryles, że pieniądz jest towarem czy szczepisz u innych takie przekonanie?

Wiesz jak jest z definicjami?
Jedna definicja daje Ci hajs i pozycję a inna sprzeczna zabiera Ci wszystko.

youtu.be/5VCiU1osa3w
TyDraniu (6569 punktów)
>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?

1. Dostalibyśmy to w euro, więc ewentualnie mogłoby to wpłynąć na osłabienie euro, a nie złotówki. Skoro euro jest dużo silniejszą walutą, trudniej zaburzyć jej kurs.

2. Dotacje i kredyty z KPO niekoniecznie byłyby pustym pieniądzem. To już Pan sobie dopowiedział.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Naszło mnie pytanie, jak słuchałem narzekań opozycji: co by się stało, gdyby do Polski wpłynęły
>>miliardy bez pokrycia w towarze? Świeżutko wydrukowane. Jaką inflację mielibyśmy dziś?
>>Może więc lepiej, że UE nam odcięła ten strumień pustego pieniądza?
>1. Dostalibyśmy to w euro, więc ewentualnie mogłoby to wpłynąć na osłabienie euro, a nie złotówki. Skoro euro jest dużo silniejszą walutą, trudniej zaburzyć jej kurs.

To chyba niezupełnie tak. Bo gdyby to była prawda, to starczyłoby wypłacać 500+ w euro (przy wpłacie na konto starczy zmienić nazwę waluty...) i już pozbylibyśmy się inflacji. A to raczej nie zadziała.

>2. Dotacje i kredyty z KPO niekoniecznie byłyby pustym pieniądzem. To już Pan sobie dopowiedział.

To też nie jest takie proste, a w każdym razie nie wydaje mi się, żeby to tak działało: wypuszczamy pusty pieniądz na rynek i nazywamy go tylko dotacją lub kredytem... i już inflacja zduszona? To tylko żonglerka słowami. Moim zdaniem każdy pieniądz bez pokrycia w towarze (a kiedyś w złocie...), to "pusty pieniądz" i musi wpływać na poziom inflacji. (Oczywiście przy odpowiedniej ilości tego pieniądza. Moje 100 czy 1000 zł nie ma znaczenia Wpływ mają dopiero miliardy.)
11-08-2022 13:48 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>To chyba niezupełnie tak. Bo gdyby to była prawda, to starczyłoby wypłacać 500+ w euro (przy wpłacie na konto starczy zmienić nazwę waluty...) i już pozbylibyśmy się inflacji. A to raczej nie zadziała.

Aha. Wystarczy zmienić nazwę waluty. Tak. Kupujemy EUR za wydrukowane przez nas PLN, przelewamy 500+ w EUR, te osoby idą do kantoru i kupują PLN, i za to kupują chleb w sklepie. Dla nas EUR będzie coraz droższe i dołożymy sobie koszt dwóch operacji wymiany. No raczej nie zadziała.

>>2. Dotacje i kredyty z KPO niekoniecznie byłyby pustym pieniądzem. To już Pan sobie dopowiedział.
>To też nie jest takie proste, a w każdym razie nie wydaje mi się, żeby to tak działało: wypuszczamy pusty pieniądz na rynek

KPO pochodzi z budżetu Unii. Budżet Unii nie jest pustym pieniądzem, jest oparty na sile gospodarki unijnej i na niego składają się kraje UE. Każdy kraj przedstawił plan, wg którego przekaże te pieniądze na wzmocnienie i rozwinięcie swoich gospodarek (nie na 500+ ani na księdza). Czy coś tu jeszcze jest niejasne, to chętnie wyjaśnię.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>KPO pochodzi z budżetu Unii. Budżet Unii nie jest pustym pieniądzem, jest oparty na sile gospodarki unijnej i na niego składają się kraje UE. Każdy kraj przedstawił plan, wg którego przekaże te pieniądze na wzmocnienie i rozwinięcie swoich gospodarek (nie na 500+ ani na księdza). Czy coś tu jeszcze jest niejasne, to chętnie wyjaśnię.

Aha czyli znowu sytuacja sterowania centralnego gospodarką.

I z jakiego powodu kara więzienia za propagowanie komunizmu, który w zasadzie na tym samym polega? 5-latki, 10-latki, władza w rękach przedstawicieli ludu i te sprawy?

Aaaa chodziło o zwykłe przejęcie władzy?
I o sprywatyzowanie zyskow z pracy całego społeczeństwa?

Czy to ma coś jeszcze wspólnego z gospodarką wolnorynkową to naprawdę nie wiem. Może tyle, że właściciele prywatnych monopoli mogą jeszcze ustalać ceny i wynagrodzenia za pracę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Aha czyli znowu sytuacja sterowania centralnego gospodarką.

Hamerlik wyobraź sobie, że każdy ma kajak i na nic większego go nie stać.
Dokąd możesz zapłynąć kajakiem i co nim przewieźć ?
Postanawiamy, że sprzedajemy wszystkie kajaki a kupujemy za nie JEDEN statek pełnomorski.
Jak to zmieni naszą sytuację ??
Będzie musiał za ten statek odpowiadać JEDEN kapitan. I z tym Polacy zawsze mają problem. Każdemu się wydaje, że jest najmądrzejszy i musi być kapitanem.

>I z jakiego powodu kara więzienia za propagowanie komunizmu, który w zasadzie na tym samym >polega? 5-latki, 10-latki, władza w rękach przedstawicieli ludu i te sprawy?
>Aaaa chodziło o zwykłe przejęcie władzy?

Komunizm jest zakazany w polskiej konstytucji z tego powodu, żeby obcy mogli nas używać do wojny z sąsiadami i nawet z Eskimosami. Ameryka ustala kto jest komunistą i kogo mordowanie mamy finansować.

>I o sprywatyzowanie zyskow z pracy całego społeczeństwa?
>Czy to ma coś jeszcze wspólnego z gospodarką wolnorynkową to naprawdę nie wiem. Może tyle, że >właściciele prywatnych monopoli mogą jeszcze ustalać ceny i wynagrodzenia za pracę.

Nam obcy sprywatyzowali: najpierw szare komórki a potem surowce, armię i przemysł.
Trzech obcych kapitalistów, którzy piją przy jednym stoliku, utowrzyło w Polsce kolejną gospodarkę wolnorynkową.
Polak ma frustracje z powodu tego, że widłami i łopatą, nie dorobił się takiego majątku jak kolonialiści. Francuzi nam za pewną przysługę oferowali swoją kolonię, Madagaskar.
Chicagowska Polonia pokazała na co stać Polaka.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Postanawiamy, że sprzedajemy wszystkie kajaki a kupujemy za nie JEDEN statek pełnomorski.
>Jak to zmieni naszą sytuację ??
>Będzie musiał za ten statek odpowiadać JEDEN kapitan. I z tym Polacy zawsze mają problem.

Problem w tym, że statek pełnomorski zamiast statkiem wycieczkowym może okazać się statkiem wojennym a kapitan generałem.

A Ty nagle obudzisz się na froncie walki o piramidy.

Ten kij ma dwa końce. Kajakiem popłyniesz gdzie chcesz choć na pełnym morzu może być ciężko ale w statku wojennym płyniesz tam gdzie Ci karzą albo kulka w łeb.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-08-2022 18:08 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Problem w tym, że statek pełnomorski zamiast statkiem wycieczkowym może okazać się statkiem >wojennym a kapitan generałem.
>A Ty nagle obudzisz się na froncie walki o piramidy.
>Ten kij ma dwa końce. Kajakiem popłyniesz gdzie chcesz choć na pełnym morzu może być ciężko ale >w statku wojennym płyniesz tam gdzie Ci karzą albo kulka w łeb.

Kapitan zatrudni speca od propagandy, który tak zmanipuluje załogę i pasażerów, że wszyscy będą się "bronić" a nie atakować. Jak się stanie z boku strzelaniny, to trudno określić, kto się broni a kto napada. Ludziom można wszystko wmówić, dać broń i będą się "bronić".
DyktaFon (9281 punktów)

>KPO pochodzi z budżetu Unii. Budżet Unii nie jest pustym pieniądzem, jest oparty na sile gospodarki unijnej i na niego składają się kraje UE. Każdy kraj przedstawił plan, wg którego przekaże te pieniądze na wzmocnienie i rozwinięcie swoich gospodarek (nie na 500+ ani na księdza). Czy coś tu jeszcze jest niejasne, to chętnie wyjaśnię.

Pamiętam takie tłumaczenie ze studiów. Przedmiot nazywał się "Ekonomia polityczna socjalizmu" Wszystko opierało się na "sile gospodarki", a tak faktycznie to na niczym. Powyższe tłumaczenie nic nie tłumaczy poza tym, że jednak ta aktualna inflacja jest uzasadniona "siłą gospodarki unijnej" Wróćmy więc na ziemie...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>aktualna inflacja jest uzasadniona

Inflacja zaczyna się już na samym dole organizacji społecznej, kiedy zwykły człowiek zamiast do pracy i po wynagrodzenie idzie do lichwiarzy po chwilówki.

Dopóki lichwiarze rozdają chwilówki pieniądz nie ma wartości.

Kiedy jednak lichwiarze i chwilówki upadają a jedyną możliwością na zdobycie pieniędzy staje się ciężka praca dla innych wtedy pieniądze znowuż nabierają wartości.

Także jedyną szansą na wyjście z inflacji jest powstrzymanie się od tworzenia minus miliardów na papierze i pójście do pracy za kasę od tych którzy mają ja na plusie.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365