To dzięki wodzie mogła powstać Łódź. Na początku 19w przepływającą przez nią wodę piętrzono by napędzały fabryczne urządzenia. W 20 w wodę wyparła maszyna parowa a rzeka Lamus zeszła do podziemi, dzisiaj miasto ma zamiar wydobyć ją na powierzchnię.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.