opozycja za komuny mówiła "dajcie nam wolność będziemy drugą Japonią", artyści mówili; dajcie nam wolność będziemy tworzyc światowe arcydzieła, architekci mówili; dajcie nam wolność, zaprojektujemy najlepsze domy na swiecie, filmowcy mowili; dajcie nam wolność stworzymy najlepsze filmy na swiecie, przedsiębiorcy mówili; dajcie nam wolność, jesteśmy najbardziej przedsiebiorczy naród na świecie, zbudujemy 2 Japonie itd
to wszystko był fałsz, poziom twórczości artystycznej czy inowacyjności jest niższy niż w PRL-u. Nic nie stworzyliśmy, nic nie wybudowaliśmy, katastrofa!

mapa jednorożców w Europie
Mianem jednorożca określa się prywatne innowacyjne firmy technologiczne typu startup, które są wyceniane powyżej 1 mld dol. We Francji tylko w tym roku odnotowano 8 nowych jednorożców.
inowacyjność, twórcze myślenie, zabił narzucony nam antyludzki liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) Żeby stworzyć jednorożca potrzeba wspolnoty, samemu, indywidualnie, wolni, janusze biznesu, mogą co najwyżej podrapac się po dupie
liberalizm to ustrój, forma, do tworzenia, indywidualnych, wolnych, niewolnikow. My libki niedorozwojki nic nigdy nie stworzymy, taki mamy ustrój, a mialo być tak pięknie