Racjonalista - Strona głównaDo treści
puszczamy głaz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-09-2022 18:26okragly (21676 punktów)puszczamy głaz
puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

uxbridge (5980 punktów)
>puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu
>minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę
Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.
14-09-2022 12:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu
>>minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę
>Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.
dzięki,
pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHA

tym sposobem zdałeś egzamin do raju
w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świata
14-09-2022 13:25 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHA
>tym sposobem zdałeś egzamin do raju
>w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świata

Szkoda, że nie zrozumiałeś tej wypowiedzi. Hezjod nie obliczał odległości ani tym bardziej nie zajęło mu to 5 minut. Stwierdził, że kowadło spadnie z Nieba (a nie z Księżyca) w 9 dni. Skąd to wziął? Przypuszczalnie z d..py, tym bardziej, że masa kowadła nie ma znaczenia.
5 minut zajmie obliczenie jak daleko znajdowałoby się to "niebo". Pod warunkiem, że wykorzysta się Prawa Keplera i Prawo Newtona. Mi to zajęło 15 minut, bo liczyłem "normalnie" czyli z rachunku różniczkowego.
Więc nie, nikt w Twym "raju" tego nie był w stanie obliczyć ani w 5 minut ani w 50 lat.
14-09-2022 13:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHA
>>tym sposobem zdałeś egzamin do raju
>>w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świata
>Szkoda, że nie zrozumiałeś tej wypowiedzi.
to był tylko pretekst do pytania

>Hezjod nie obliczał odległości ani tym bardziej nie zajęło mu to 5 minut. Stwierdził, że kowadło spadnie z Nieba (a nie z Księżyca) w 9 dni.
nie podałem, ze z księżyca, tylko z odległości do księżyca. Z księżyca nie może się oderwać glaz i spaść na ziemię

>5 minut zajmie obliczenie jak daleko znajdowałoby się to "niebo". Pod warunkiem, że wykorzysta się Prawa Keplera i Prawo Newtona. Mi to zajęło 15 minut, bo liczyłem "normalnie" czyli z rachunku różniczkowego.
nasz geniusz zarabial 1 000 000 zł/godz, znaczy straciłeś 250 009 zł
kiedy my libki niedorozwojki postawimy pomnik naszemu geniuszowi kulczykowi

>Więc nie, nikt w Twym "raju" tego nie był w stanie obliczyć ani w 5 minut ani w 50 lat.
był, bo my tworzyliśmy umysł stada (mrówka jest głupia, mrowisko genialne np buduja mosty, hodują "krowy" tak i my w raju byliśmy genialni wspolnotą =111 x umysł jednostki)
Dzisiaj jako libkli niedorozwojki glupiejemy i wymieramy, i dobrze nam tak, za głupotę trzeba płacić
14-09-2022 14:03 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
Wybacz, ale twych obsesji komentował nie będę.
14-09-2022 14:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Wybacz, ale twych obsesji komentował nie będę.
kulczyk by tego nie policzył (czas spadania kamienia z 330 000 km)
czuję sie winnym Tobie 250 tys zł, za stracony czas
taki był genialny nasz libek niedorozwojek (kulczyk), miał co chciał

geniusz jest nie tam gdzie myślałem, jest w kulczyku, nie docenilem go
w szkole powinni uczyc "kulczyka" a nie fizyki, powinienen być osobny przedmiot kulczykologia. wszyscy będziem zarabiać 1 000 000 zł/godz
czy on pozostawił po sobie jakieś dzieła (oprócz lapówek), tak, podstawowymi zajęciami praktycznymi z kulczykologi będzie przekupić urzednika np na egzaminie dajemy 100 zł, zdający ma za nie zdobyć uprawnienia na czolg
14-09-2022 17:13 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu
>>minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę
>Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.

Chyba prawie 2 tygodnie, bo to byłaby połowa okresu Księżyca, no a tam T = 28.321 dni.

no, chyba że to tylko ćwierć... ale mi to wygląda na pół.

E/m = v^2/2 - k/r

z tego wyliczamy:

v^2 = 2k/r + 2E/m

zatem biorąc v = dr/dt, otrzymamy:

v = dr/dt = sqrt(2k/r + 2E/m)

dt = dr/sqrt(2k/r + 2E/m);

itd.

a jednak 1/8.

dokładnie: t = 333333 s , hihi!

www.wolframalpha.com/input?i=int dx/sqrt(8*10%5E14%2Fx+-+2*10%5E6%29%2C+x%3D384400000..6380000

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365