 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-09-2022 18:26 | okragly (21676 punktów) | puszczamy głaz | puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | >puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu >minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu> >minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę> Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.dzięki, pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHAtym sposobem zdałeś egzamin do raju  w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świata
|
|
|  | 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | > pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHA> tym sposobem zdałeś egzamin do raju  > w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świataSzkoda, że nie zrozumiałeś tej wypowiedzi. Hezjod nie obliczał odległości ani tym bardziej nie zajęło mu to 5 minut. Stwierdził, że kowadło spadnie z Nieba (a nie z Księżyca) w 9 dni. Skąd to wziął? Przypuszczalnie z d..py, tym bardziej, że masa kowadła nie ma znaczenia. 5 minut zajmie obliczenie jak daleko znajdowałoby się to "niebo". Pod warunkiem, że wykorzysta się Prawa Keplera i Prawo Newtona. Mi to zajęło 15 minut, bo liczyłem "normalnie" czyli z rachunku różniczkowego. Więc nie, nikt w Twym "raju" tego nie był w stanie obliczyć ani w 5 minut ani w 50 lat.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >pytanie i odpowiedź jest w min 2.42 www.youtube.com/watch?v=5vohZVmxfHA> >tym sposobem zdałeś egzamin do raju  > >w raju obliczaliśmy to w 5 minut, ale to stali jego mieszkancy, adepci wiadomo, musza poćwiczyć podstawowe prawa świata> Szkoda, że nie zrozumiałeś tej wypowiedzi.to był tylko pretekst do pytania > Hezjod nie obliczał odległości ani tym bardziej nie zajęło mu to 5 minut. Stwierdził, że kowadło spadnie z Nieba (a nie z Księżyca) w 9 dni.nie podałem, ze z księżyca, tylko z odległości do księżyca. Z księżyca nie może się oderwać glaz i spaść na ziemię > 5 minut zajmie obliczenie jak daleko znajdowałoby się to "niebo". Pod warunkiem, że wykorzysta się Prawa Keplera i Prawo Newtona. Mi to zajęło 15 minut, bo liczyłem "normalnie" czyli z rachunku różniczkowego.nasz geniusz zarabial 1 000 000 zł/godz, znaczy straciłeś 250 009 zł kiedy my libki niedorozwojki postawimy pomnik naszemu geniuszowi kulczykowi > Więc nie, nikt w Twym "raju" tego nie był w stanie obliczyć ani w 5 minut ani w 50 lat.był, bo my tworzyliśmy umysł stada (mrówka jest głupia, mrowisko genialne np buduja mosty, hodują "krowy" tak i my w raju byliśmy genialni wspolnotą =111 x umysł jednostki) Dzisiaj jako libkli niedorozwojki glupiejemy i wymieramy, i dobrze nam tak, za głupotę trzeba płacić
|
|
| | |  | 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Wybacz, ale twych obsesji komentował nie będę.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Wybacz, ale twych obsesji komentował nie będę. kulczyk by tego nie policzył (czas spadania kamienia z 330 000 km) czuję sie winnym Tobie 250 tys zł, za stracony czas taki był genialny nasz libek niedorozwojek (kulczyk), miał co chciał
geniusz jest nie tam gdzie myślałem, jest w kulczyku, nie docenilem go w szkole powinni uczyc "kulczyka" a nie fizyki, powinienen być osobny przedmiot kulczykologia. wszyscy będziem zarabiać 1 000 000 zł/godz czy on pozostawił po sobie jakieś dzieła (oprócz lapówek), tak, podstawowymi zajęciami praktycznymi z kulczykologi będzie przekupić urzednika np na egzaminie dajemy 100 zł, zdający ma za nie zdobyć uprawnienia na czolg
|
|
 | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > >puszczamy okrągły głaz, 33 tonowy z wysokości 380 tys km (taką mamy odleglość do księżyca). Po ilu> >minutach dotrze do nas. Dla ułatwienia dodam że światło w 1 sekundę> Masa głazu nie ma znaczenia. Jesli nie pomyliłem się w obliczeniach, z odległości orbity Księzyca zajmie to ok tygodnia. Oczywiście jeśli kierunek będzie idealnie radialny od początku i pominiemy wpływ innych ciał.Chyba prawie 2 tygodnie, bo to byłaby połowa okresu Księżyca, no a tam T = 28.321 dni. no, chyba że to tylko ćwierć... ale mi to wygląda na pół.  E/m = v^2/2 - k/r z tego wyliczamy: v^2 = 2k/r + 2E/m zatem biorąc v = dr/dt, otrzymamy: v = dr/dt = sqrt(2k/r + 2E/m) dt = dr/sqrt(2k/r + 2E/m); itd. a jednak 1/8. dokładnie: t = 333333 s , hihi! www.wolframalpha.com/input?i=int dx/sqrt(8*10%5E14%2Fx+-+2*10%5E6%29%2C+x%3D384400000..6380000
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|