Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lęk przed śmiercią jako błąd poznawczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-09-2022 10:28MaxGolonko3 (3459 punktów)Lęk przed śmiercią jako błąd poznawczy
Ocena 1 na 1
Grafika (jak na lęku przed śmiercią żeruje znany cyniczny wieprz)

pbs.twimg.(*)WQAE7E_m?format=jpg&name=small

Wiara w Jezusa (jako rzekomego boga) wynika z tego, że młody człowiek słyszy o tym że ludzie na starość umierają a on bardzo by nie chciał umrzeć.

To definitywny błąd.

On nie bierze pod uwagę że we wszystkich organizmach ssaków zachodzi skracanie się telomerów podczas podziału komórki czyli w końcu podziały komórek nie mogą uzupełniać luk po zmarłych komórkach.

Jest tylko kilkadziesiąt pokoleń następców możliwych każdej z kilku komórek embriona co powstał po zapłodnieniu.

Człowiek się starzeje, zmienia się jego mózg, jego mięśnie, jego inne organy.

Staruszek będzie kimś zupełnie innym niż 20-latek co o tym myśli.
Nawet poglądy, inteligencja mu "spadną w dół" co objawia się mniej lub bardziej ale musi zachodzić.

Jego śmierć, zrobienie miejsca dla nowych ludzi na planecie, która już nie urośnie, nie jest żadną tragedią - ani dla staruszka ani dla kogokolwiek mądrego.

Bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk, ...) też zagraża klimatowi i sama w sobie spowoduje zabicie wszystkich ludzi przez siarkowodór emitowany masowo przez przegrzane oceany:

naukaoklim(*)h-epok-wielkie-wymierania-391/

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk, ...) też zagraża klimatowi i sama w sobie spowoduje
>zabicie wszystkich ludzi przez siarkowodór emitowany masowo przez przegrzane oceany:

Mrowkowate
pl.m.wikipedia.org/wiki/Mrówkowate

są dobrym przykładem na to, że rozwój organizacji społecznych wymaga wzrostu liczby osobników.

Bez odpowiedniej liczby osobników nigdy nie wykształciłyby się złożone funkcje społeczne.

Gatunki w różny sposób radzą sobie z nadmierną rozrodczościa, u ludzi np. w Afryce wycina się dziewczynkom żyletkami łechtaczki, czasem też chlopcom napletki, żeby sex nie był dla nich przyjemny a w Europie Max straszny Armagedonem, przez co przestraszonym nadchodzącym kataklizmem odechciewa się figli pod kołdrą albo robią takie wokół tego, żeby nie doszło do zapłodnienia, że się od tego robi niedoborze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2022 13:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk, ...) też zagraża klimatowi i sama w sobie spowoduje
>>zabicie wszystkich ludzi przez siarkowodór emitowany masowo przez przegrzane oceany:
>Mrowkowate
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Mrówkowate
pisza tam: "Mrówki tworzą złożone społeczności o wyraźnej strukturze hierarchicznej i ściśle przydzielonych obowiązkach. Robotnice mają do spełnienia funkcje usługowe. Budują gniazdo, bronią go, zbierają pożywienie, opiekują się potomstwem. Rolą samców jest zaplemnienie królowej; po tym giną. Zadaniem królowej jest składanie jaj, z których po przeobrażeniu powstają nowe mrówki"
to jest klamstwo na potrzeby patoelit, wśród mrówek nie ma żadnej hierarchii
mrowisko to jeden organizm, królowa jest tylko macicą, samce tylko jądrami (workiem na spermę)

>Mrówki żyją w zorganizowanej społeczności, w której każda z nich odgrywa przypisaną sobie rolę, przyczyniając się do właściwego funkcjonowania całego mrowiska.
tak jak moje cialo, sklada sie z miliona samodzielnych komórek (każda ma DNA)

>są dobrym przykładem na to, że rozwój organizacji społecznych wymaga wzrostu liczby osobników.
nasze cialo nie może być 3 x większe, dla nas 30 os stado jest ok, jak bedzie mialo 60 podzieli sie na pół. po 30, tak było w raju
24-09-2022 15:59 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk, ...) też zagraża klimatowi i sama w sobie spowoduje
>>>zabicie wszystkich ludzi przez siarkowodór emitowany masowo przez przegrzane oceany:
>>Mrowkowate
>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Mrówkowate
>pisza tam: "Mrówki tworzą złożone społeczności o wyraźnej strukturze hierarchicznej i ściśle przydzielonych obowiązkach. Robotnice mają do spełnienia funkcje usługowe. Budują gniazdo, bronią go, zbierają pożywienie, opiekują się potomstwem. Rolą samców jest zaplemnienie królowej; po tym giną. Zadaniem królowej jest składanie jaj, z których po przeobrażeniu powstają nowe mrówki"
>to jest klamstwo na potrzeby patoelit, wśród mrówek nie ma żadnej hierarchiimrowisko to jeden organizm, królowa jest tylko macicą, samce tylko jądrami (workiem na spermę)
>>Mrówki żyją w zorganizowanej społeczności, w której każda z nich odgrywa przypisaną sobie rolę, przyczyniając się do właściwego funkcjonowania całego mrowiska.
>tak jak moje cialo, sklada sie z miliona samodzielnych komórek (każda ma DNA)
>>są dobrym przykładem na to, że rozwój organizacji społecznych wymaga wzrostu liczby osobników.
>nasze cialo nie może być 3 x większe, dla nas 30 os stado jest ok, jak bedzie mialo 60 podzieli sie na pół. po 30, tak było w raju

Okrągły! U Konopki myśliciela niezwykłego o odkrywczych powalających obserwacjach jest tak jak napisał. No ale dobrze, że w końcu zaczęliście rozmawiać na wspólny temat. Tylko się nie kłóćcie. Ty wiesz jak było w raju bo tam byłeś, on wie jak jest w mrowisku bo tam by chciał być i chyba nawet mieć ochotę poznać język mrówczy bo polskiego jakoś trudniej przyswoić. Dzięki takim jak wy świat nie jest nudny.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
24-09-2022 16:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Okrągły! U Konopki myśliciela niezwykłego o odkrywczych powalających obserwacjach jest tak jak napisał. No ale dobrze, że w końcu zaczęliście rozmawiać na wspólny temat. Tylko się nie kłóćcie. Ty wiesz jak było w raju bo tam byłeś,
każdy z nas był w raju, np w łonie matki, później jak sie urodzi noca z księżycem, pozniej daje mu cyca, przytula, całuje jest w niebie ale patoelity nie pozwalaja, porody maja byc w szpitalu, ostre swiatlo (w raju rodzily noca przy gwiazdach i ksiezycu), ostra chemia, odglos instrumentów medycznych, później pasza z niemiec rozbeltana z wodą, osobne łózka, pokoje, później żłobek, przedszkole, szkoła ... pieklo na ziemi
kazdy z nas ma raj zapisany w swoim DNA, tak jak świnie tarzanie sie w blocie, rycie, seks, macierzyństwo

>on wie jak jest w mrowisku
a jak jest wg Ciebie w mrowisku, prawdę pisze wikipedia? ze "Mrówki tworzą złożone społeczności o wyraźnej strukturze hierarchicznej"
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Okrągły! U Konopki myśliciela niezwykłego o odkrywczych powalających obserwacjach jest tak jak napisał. No ale dobrze, że w końcu zaczęliście rozmawiać na wspólny temat. Tylko się nie kłóćcie.

Ciekawe jak jest udział czasu, w którym próbujesz poniżać innych do czasu całej twojej aktywności życiowej?

Obstawiam, że z 50% bo przecież też musisz jeść czy kąpać się.

Skąd u Ciebie tyle pogardy dla innych?

Czy to wasz system społeczny tworzy ludzi takich jak Ty?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Okrągły! U Konopki myśliciela niezwykłego o odkrywczych powalających obserwacjach jest tak jak napisał. No ale dobrze, że w końcu zaczęliście rozmawiać na wspólny temat. Tylko się nie kłóćcie.
>Ciekawe jak jest udział czasu, w którym próbujesz poniżać innych do czasu całej twojej aktywności życiowej?
>Obstawiam, że z 50% bo przecież też musisz jeść czy kąpać się.
>Skąd u Ciebie tyle pogardy dla innych?

Znowu masz jakieś rozdwojenie jaźni.
Okrągły nikim nie gardzi, to nim gardzą kanalie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znowu masz jakieś rozdwojenie jaźni.
>Okrągły nikim nie gardzi, to nim gardzą kanalie.

A Ty najwyraźniej nie potrafisz zrozumieć do kogo z tymi słowami się zwracam. Do Wenancjusza.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2022 16:05 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wśród mrówek nie ma żadnej hierarchii

Jest, jest, w każdej grupie istnieje hierarchia, bez niej grupa nie istnieje.

Inaczej będą bronić królowej a inaczej robotnicy tak jak Ty gotów będziesz poświęcić rękę dla obrony mózgu przy upadku. Są ważni i ważniejsi.

Tworzysz okrągły świat, którego nie ma, żeby ta projekcja dopasowała się do twoich przekonań o tym co dobre i złe ale fałszywych projekcjach daleko nie pociagniesz.

Władza w zasadzie nie wrogiem podwładnych choć może się nim stać jeśli ulegnie perwersji.

Z twojego atakowania hierarchii wśród ludzi nic dobrego nie wyniknie, przeciwnie wyniknie zło.

Dlatego jestem zwolennikiem kapitalizmu i jawnego i opodatkowanego prawa własności, żeby dzięki kapitalistycznej hierarchii każdy znał swoje miejsce w szeregu.

Sprzeciwiam się jedynie perwersji elit.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wenancjusz (16441 punktów)
>>wśród mrówek nie ma żadnej hierarchiiJest, jest, w każdej grupie istnieje hierarchia, bez niej grupa nie istnieje.
>Inaczej będą bronić królowej a inaczej robotnicy tak jak Ty gotów będziesz poświęcić rękę dla obrony mózgu przy upadku. Są ważni i ważniejsi.
>Tworzysz okrągły świat, którego nie ma, żeby ta projekcja dopasowała się do twoich przekonań o tym co dobre i złe ale fałszywych projekcjach daleko nie pociagniesz.
>Władza w zasadzie nie wrogiem podwładnych choć może się nim stać jeśli ulegnie perwersji.
>Z twojego atakowania hierarchii wśród ludzi nic dobrego nie wyniknie, przeciwnie wyniknie zło.
>Dlatego jestem zwolennikiem kapitalizmu i jawnego i opodatkowanego prawa własności, żeby dzięki kapitalistycznej hierarchii każdy znał swoje miejsce w szeregu.
>Sprzeciwiam się jedynie perwersji elit.

Czy to jest kontynuacja tematu wątku "Lęk przed śmiercią jako błąd poznawczy", bo ja tu nie widzę związku żadnego z narzuconym tematem.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy to jest kontynuacja tematu wątku "Lęk przed śmiercią jako błąd poznawczy", bo ja tu nie widzę związku żadnego z narzuconym tematem.

Oczywiście nie zauważyłeś nawiązań Maxa do tego, że kto jeszcze nie podwiazal sobie nasieniowodów i jajowodów ten jest demonem?

Max ewidentnie nawiązał do tego, że gdy będą potrzebni młodzi ludzie do ciężkiej roboty najemnej na zachodnich posiadłościach, to sprowadzi się ich z Afryki a żeby nie zapłacić im więcej niż 5zl za godzinę, to w kółko należy powtarzać, że nie mają żadnej wartości, bo przyczyniają się swoimi otwartymi gebami do nakarmienia do zmian środowiskowych i zmiany horyzontów, na które Max chciałby patrzec i ich widokiem rozwijać swój wielki umysł.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2022 17:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wśród mrówek nie ma żadnej hierarchiiJest, jest, w każdej grupie istnieje hierarchia, bez niej grupa nie istnieje.
>Inaczej będą bronić królowej a inaczej robotnicy tak jak Ty gotów będziesz poświęcić rękę dla obrony mózgu przy upadku. Są ważni i ważniejsi.
mrowisko jest jednym organizmem, tak jak ja, zasłaniam jaja, taki odruch, w raju broniliśmy królowe kobiety (macice), taki odruch a nie hierarchia (hierarchia ale w innym znaczeniu)

>Tworzysz okrągły świat, którego nie ma,
są Amisze, nie maja papieża, arcybiskupa, kardynala, prałata, biskupa, proboszcza i ty biedna istotka, tam wybieraja pomiedzy soba duchownego na 3 lata, póxniej inny, podobnie jest u Żydów

>Władza w zasadzie nie wrogiem podwładnych
z założenia są

>Z twojego atakowania hierarchii wśród ludzi nic dobrego nie wyniknie, przeciwnie wyniknie zło.
>Dlatego jestem zwolennikiem kapitalizmu i jawnego i opodatkowanego prawa własności, żeby dzięki kapitalistycznej hierarchii każdy znał swoje miejsce w szeregu.
liberalizm -INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to śmierć
hierarchia wynika z własności, to synonimy (władza = własność)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>(władza = własność)

Zgadza się jak również to, że władza jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.

Bez władzy człowieka nad człowiekiem społeczeństwo nigdy nie będzie istnieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2022 22:20 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Bez władzy człowieka nad człowiekiem społeczeństwo nigdy nie będzie istnieć.

Pierre-Joseph Proudhon, był pierwszą osobą, która nazwała siebie anarchistą . Uważany za jednego z najbardziej wpływowych teoretyków anarchistów. Anarchia to: nazwa szeregu systemów, poglądów opartych na ludzkiej wolności i negowanie potrzeby przymusowej kontroli i władzy człowieka nad człowiekiem.
Zgodnie z teorią Proudhona, w wyniku myślenia wolnego od arbitralności władzy, ludzkość dojdzie do federacyjnego, zdecentralizowanego i samorządnego sposobu życia. Według anarchistów wyrażenie "anarchia jest matką porządku" oznacza ideę, że relacje między ludźmi i organizacjami, mające na celu zaspokojenie wszelkiego rodzaju ludzkich potrzeb i interesów, mogą być oparte na zasadach dobrowolności, równości i wzajemnej pomocy; ludzie mogą traktować się nawzajem z szacunkiem i zrozumieniem tylko dlatego, że jest to wygodne dla wszystkich, a nie pod groźbą przemocy i postępowania karnego. Anarchia musi więc stać się matką przyszłego porządku społecznego.
25-09-2022 08:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Bez władzy człowieka nad człowiekiem społeczeństwo nigdy nie będzie istnieć.
>Anarchia to: nazwa szeregu systemów, poglądów opartych na ludzkiej wolności i negowanie potrzeby przymusowej kontroli i władzy człowieka nad człowiekiem.
zostało nam wmówione, że musimy podlegać pod czyjeś rozkazy, to NAJWIĘKSZE KŁAMSTWO
w raju robiliśmy cos bo chcieliśmy, sami z siebie, tak jak mrówka, tak jak wolny koń (zawsze podąża za swoim stadem)
chcieliśmy jeść to jedliśmy, chcieliśmy śpiewac, tańczyc to robiliśmy, chcieliśmy spac to spalismy, nie było żadnej hierarchii

> w wyniku myślenia wolnego od arbitralności władzy, ludzkość dojdzie do federacyjnego, zdecentralizowanego i samorządnego sposobu życia. Według anarchistów "anarchia jest matką porządku" oznacza ideę, że relacje między ludźmi i organizacjami, mające na celu zaspokojenie wszelkiego rodzaju ludzkich potrzeb i interesów, mogą być oparte na zasadach dobrowolności, równości i wzajemnej pomocy; ludzie mogą traktować się nawzajem z szacunkiem i zrozumieniem tylko dlatego, że jest to wygodne dla wszystkich, a nie pod groźbą przemocy i postępowania karnego. Anarchia musi więc stać się matką przyszłego porządku społecznego.
anarchia jest możliwa w malych wspolnotach, jak jest wiecej niz 100 os nasz mózg nie ogarnia, dlatego potworzyłyby sie, samoistnie, jak w raju, wspolnoty 40 os, które by pomiędzy soba kooperowały
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zgodnie z teorią Proudhona, w wyniku myślenia wolnego od arbitralności władzy, ludzkość dojdzie do federacyjnego, zdecentralizowanego i samorządnego sposobu życia.

Zdecentralizowana władza wcale nie oznacza braku władzy i to ja w kółko pisze o konieczności decentralizacji władzy, kiedy Ty wyraźnie wciąż nawiązujesz do władzy centralnej.

To w moim modelu realna władza jest rozproszona w rękach wielu kapitalistów.

W moim modelu nie ma miejsca dla żadnego króla, prezydenta czy premiera. Rządem jest większość kapitału.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To w moim modelu realna władza jest rozproszona w rękach wielu kapitalistów.

"Daj mi kontrolę nad pieniędzmi narodu, a nie obchodzi mnie, kto ustanawia prawa" - Mayer Amschel Bauer Rothschild.

To w twoim modelu kapitaliści nie będą mogli się zmawiać??
Jak się zmówią to już ta ich władza nie będzie rozproszona.
Przypatrz się jak dzisiaj, władze demokratycznych zadłużonych kolonii mówią jednym głosem. Orban odmówił przyłączenia się do napaści na Rosję i zobaczymy jak go za to pokarzą. My za współudział dostaniemy kredyty. Nie wiadomo co gorsze: czy te kredyty czy te kary.
Biedacy chcą żeby nimi kapitaliści rządzili. Najmądrzejsi Żydzi stworzyli dla Europy alternatywę, komunizm. W ich założeniach komunizm miał uchronić Żydów i Niemców, tym samym Europę, przed destruktywnymi rządami kapitalistów. Jak komunizm trafił do Słowian, a ci z niego zrobili jakąś parodię, to już jest inna historia.
Już Biblia przestrzega przed rządami kapitalistów. Biblię przetłumaczył jakiś antysemita albo Żyd i z tych kapitalistów zrobił Żydów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Orban odmówił przyłączenia się do napaści na Rosję i zobaczymy jak go za to pokarzą.

Wychodzi na to, że Rosjanie nauczyli od Amerykanów, żeby bronić się na cudzym terenie.

Teraz bronią się na Ukrainie, kto wie, może w przyszłości będą bronić się w Polsce?

Niemcy też bronili swojej przestrzeni życiowej poza Niemcami. Gdzie nie spojrzeć wszyscy się bronią o napadających słuch wszelki zaginął.

Naprawdę Amerykanie potrafią zbudować sobie lepszy od Ruskich PR dla swoich akcji obronnych w dalekich krainach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dlatego jestem zwolennikiem kapitalizmu i jawnego i opodatkowanego prawa własności, żeby dzięki >kapitalistycznej hierarchii każdy znał swoje miejsce w szeregu.
>

Teraz mamy jakąś odmianę faszyzmu. Jednostka nie może się samorealizować poza systemem.
Jednostka ma znać swoje miejsce w szeregu i do tego najlepiej, jeszcze powinna mieć nadany, stopień wojskowy, szeregowy. Kapitalista musi, dla jej dobra, ścigać ją jak młodego kota.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Teraz mamy jakąś odmianę faszyzmu. Jednostka nie może się samorealizować poza systemem.

Jednostka nie może realizować się poza systemem od czasów kiedy jeszcze żyliśmy na drzewach.

Na tym polega istnienie społeczeństwa.

I co, zakwestionujesz istnienie społeczeństwa?

Bez społeczeństwa na Ziemi może mogłoby przeżyć z kilka milionów osobników ale obecne miliardy musiałby trafić do piachu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Bez społeczeństwa na Ziemi może mogłoby przeżyć z kilka milionów osobników ale obecne miliardy >musiałby trafić do piachu.

Co to znowu za bzdury?
Kiedyś uważano, że ludzie nie będą mogli żyć bez arystokracji. Dzisiaj nie ma żadnej arystokracji a ludzie dalej żyją. Ludzie są pomysłowi i szybko uczą się naśladować innych. Zobaczymy jak sobie nasze demokratyczne "społeczeństwo" poradzi z brakiem opału. Może faktycznie miliony zamarzną i trafią do piachu. Demokratyczne "społeczeństwo" nie ma głowy, zamiast głowy ma telewizor. Bardziej bym się obawiał tragicznych skutków spowodowanych brakiem: propagandowej wizji i fonii lub interentu niż czegokolwiek.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kiedyś uważano, że ludzie nie będą mogli żyć bez arystokracji. Dzisiaj nie ma żadnej arystokracji a ludzie dalej żyją.

Nie ma?
Arystokracja przeszła po prostu ewolucję do kapitalistów. Wciąż i nadal dziedziczna pozycja i rola społeczna, fundamenty społeczeństwa pozostają niezmienne od tysiącleci.

>Zobaczymy jak sobie nasze demokratyczne "społeczeństwo" poradzi z brakiem opału. Może faktycznie miliony zamarzną i trafią do piachu.

Wciąż powtarzam, że nie ma nic gorszego niż uzależnienie egzystencjalne tysięcy czy milionów od jednej rury czy jednej dziury w ziemi. Takie uzależnienie jest równoznaczne ze zniewoleniem.

Mój model ma prowadzić do nieustającej konstrukcji rozwiązań alternatywnych ażeby żadne z rozwiązań nie stało się dominujące.

Warto zmarznąć byleby ostatecznie uniezależnić się od Ruskich.
Ruscy wyraźnie się określili, iz postrzegają Zachód jako zło. Nie można ufać ludziom, którzy widzą w Tobie diabła.
Ruscy się nie zmienią, współpraca z nimi jest pozbawiona sensu.

Sądzę, że jak już anektują część Ukrainy, za co ich Zachód jeszcze bardziej znienawidzi to zacznie się budowa nowego muru, za którym Putin będzie rządził już do śmieci, oczywiście w warunkach zimnej wojny.

Aż kiedyś w końcu Ruscy odetchną z ulgą, że Putin umarł.

Potem będzie 5 minut luzu ale szybko znajdą sobie następnego cara i historia znowu się powtórzy.

Ruscy lubią ten klimat strachu i poczucia panowania nad światem.
W takim klimacie na pewno nie chciałbym żyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Arystokracja przeszła po prostu ewolucję do kapitalistów.

Ale bzdury. Chyba jak feniks się odrodzili ze swoich popiołów tylko w innym wcieleniu.
Polska arystokracja przetrwała najdłużej, dzisiaj po niej nie ma śladu. Zostały tylko filmy nakręcone za czasów tzw. komuny.
Kto wymordował arystokrację, to już nie jest temat na to "demokratyczne" forum.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Arystokracja przeszła po prostu ewolucję do kapitalistów.
>Ale bzdury. Chyba jak feniks się odrodzili ze swoich popiołów tylko w innym wcieleniu.
>Polska arystokracja przetrwała najdłużej, dzisiaj po niej nie ma śladu. Zostały tylko filmy nakręcone za czasów tzw. komuny.
>Kto wymordował arystokrację, to już nie jest temat na to "demokratyczne" forum.

Widać twoją tęsknotę za tym co przeminęło.
Zbudowana zapewne na idealizowaniu.
Gdybyś to przeżył mógłbyś się nieźle zdziwić jak to naprawdę wyglądało.
To były konstrukty społeczne prymitywnych istot, prawie dzikich zwierząt, nawet nie próbuję sobie wyobrażać na jak prymitywnych stosunkach społecznych to wszystko się opierało, gdyby tak się cofnąć w czasie, to jakbyś się przeprowadził do stajni i żył z krowami, wg ich zasad.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To były konstrukty społeczne prymitywnych istot, prawie dzikich zwierząt, nawet nie próbuję >sobie wyobrażać na jak prymitywnych stosunkach społecznych to wszystko się opierało, gdyby tak >się cofnąć w czasie, to jakbyś się przeprowadził do stajni i żył z krowami, wg ich zasad.

Powinieneś się leczyć a nie narzucać ludziom swoje chore urojenia.
Nie masz inteligencji, wiedzy i kultury by przebywać wśród ludzi.
Nie zbudowałeś ani jednego zdania, które by świadczyło o tym, że miałeś jakąkolwiek książkę w ręce. Prostota i chamstwo, które od pokoleń czyni nas biedakami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Siema

Max kto będzie robił na twoją emeryturę?

Moje dzieci po tym jak włożyłem tyle wysiłku w ich wychowanie, w czasie kiedy Ty przejmowałes cały świat w posiadanie?

Nie ma takiej opcji.

Sam sobie urodz i wychowaj. Na cudze nie licz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2022 16:08 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Siema
>Max kto będzie robił na twoją emeryturę?
>Moje dzieci po tym jak włożyłem tyle wysiłku w ich wychowanie, w czasie kiedy Ty przejmowałes cały świat w posiadanie?
>Nie ma takiej opcji.
>Sam sobie urodz i wychowaj. Na cudze nie licz.
No widzisz jak się biedak natrudził, nie płacąc alimentów, uciekając przed odpowiedzialnością, za piętnaście minut przyjemności. A wszystko z powodu lęku przed śmiercią jako błędu poznawczego. Zaraz zaraz. Taki jest chyba temat wątku, czy się mylę?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No widzisz jak się biedak natrudził, nie płacąc alimentów, uciekając przed odpowiedzialnością, za piętnaście minut przyjemności.

Zdecydowanie mniej niż Ty w rozpowszechnianiu kłamstw, choć dla Ciebie szerzenie fałszywych świadectw o innych osobach jest pewne żywiołem i choć kosztuje energię to chętnie ją na to wydatkujesz, bo lubisz.

Cóż tam. Kłam do woli. Prawda ostatecznie i tak nad Wami, kłamcami zwycięży.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2022 06:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>No widzisz jak się biedak natrudził, nie płacąc alimentów, uciekając przed odpowiedzialnością, za piętnaście minut przyjemności.
>Zdecydowanie mniej niż Ty w rozpowszechnianiu kłamstw,
... o lokaju Wenancjusza?
Zapomniałem, Hamerlikowi wolno kłamać

>choć dla Ciebie szerzenie fałszywych świadectw o innych osobach jest pewne żywiołem
Dla ciebie szerzenie fałszywych świadectw o innych osobach jest żywiołem.

>Cóż tam. Kłam do woli. Prawda ostatecznie i tak nad Wami, kłamcami zwycięży.
Prawda o dotacjach do mojego domu?
Prawda o korzyściach z czyjejś uległości?
Prawda o tym, że żyję z przestępstwa?

Łżesz jak wieprz na każdym kroku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-09-2022 13:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> No widzisz jak się biedak natrudził, nie płacąc alimentów,
>> uciekając przed odpowiedzialnością, za piętnaście minut przyjemności.
> Zdecydowanie mniej niż Ty w rozpowszechnianiu kłamstw

Cytat:
Hamerlik:
- Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić (..) no i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
25-09-2022 14:01 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Co wyraźnie wskazuje na przyszłość i na to, że odsetki za przeterminowanie płatności, liczone wg waszych i nie moich zasad, można przeplcic po 100-kroc a może nawet po 1000-kroc, wystarczy mieć czym się dzielić.

Najgorzej gdy nie masz się czym z dziećmi podzielić, bo większe cwaniaki zrobili Cię w konia i pozbawili Cię środków do życia, żeby zdobyć złote klamki do swoich wielkich domów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2022 14:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Co wyraźnie wskazuje na przyszłość i na to, że odsetki za przeterminowanie płatności, liczone wg waszych i nie moich zasad,

Twoje zasady są proste. Alimentów płacić nie należy
Sam napisałeś, że nie powinno być egzekucji alimentów, bo dzięki temu kobieta się lepiej zastanowi z kim idzie do łóżka

>Najgorzej gdy nie masz się czym z dziećmi podzielić, bo
... nie sprzedałeś ziemi uciekając przed zadłużeniem, nie podjąłeś uczciwej, dobrze płatnej pracy w zawodzie, tylko postanowiłeś przycwanić, ale się udało

>większe cwaniaki zrobili Cię w konia i pozbawili Cię środków do życia,
Choćby nie wiem jaki cwaniak, próbował pozbawić mnie środków do życia, to mu się to nie uda.
Nie wykluczam, że znajdę się w biedzie. Starość, choroba, wypadek, wojna.. różne są ludzkie losy, ale wiem, że cwaniak zrobi w konia tylko kogoś, kto sam che być cwaniakiem.

Uczciwy człowiek nie kupi na targu złotego sygnetu za 20 złotych.

>żeby zdobyć złote klamki do swoich wielkich domów.
... lub podróże, na które nie stać żadnego polskiego robotnika


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-09-2022 15:09 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoje zasady są proste. Alimentów płacić nie należy

Nie, moje zasady są takie, że nawet konieczność nakarmienia własnego dziecka nie usprawiedliwia i nikomu nie daje prawa do stosowania przemocy wobec innych ludzi.

Stąd moja idea zaszyfrowania prywatnych portfeli, żeby żaden "sprawiedliwy" sędzia, policjant, komornik czy Jezus Chrystus nie mógł się dobrać do cudzego portfela i rządzić nim jak własnym w imię uniwersalnej "sprawiedliwości".

Ta wasza uniwersalna "sprawiedliwość" działa w taki sposób, że pod maską trzymania za mordę głupiej, bezwzględnej, bezwartościowej i zdemoralizowanej biedoty przez "elitę" daje w rzeczywiści "elicie" narzędzia do uczynienia z prostych i nierozwiniętych ludzi swoich niewolników.

W prawdziwym kapitalizmie a nie waszym udawanym każdy portfel musi być zaszyfrowany, żeby do cudzego portfela nigdy nie mógł dobrać się wasz sędzia, wasz policjant i wasz komornik. Wtedy chcąc nie chcąc będziecie musieli umawiać się z innymi ludźmi bez prawa do przemocy.

To może być trudne, bo obecnie jesteście przyzwyczajeni, że w obrębie waszych posiadłości inni ludzie muszą robić co chcecie albo wolno Wam stosować wobec nich przemoc ale nauczycie się nowego stosunku do innego człowieka i ostatecznie wyjdzie to Wam na zdrowie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2022 15:13 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Choćby nie wiem jaki cwaniak, próbował pozbawić mnie środków do życia, to mu się to nie uda.

Na razie czujesz, że jesteś na szczycie drabiny społecznej i nie ma silnych na Ciebie ale wyobraź sobie podobne zdanie wyrażone przez ludzi z nizin społecznych waszego i nie mojego społeczeństwa.

Takie zdanie wyrażone przez biedotę w waszym świecie nie miałoby żadnego sensu, bo z największą łatwością jesteście zdolni pozbawić biedaka dostępu do wszelkich zasobów naturalnych i środków do życia.

Zachowa dostęp tylko pod warunkiem, że będzie robił to czego chcecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Przypominam: Napisałeś, że korzystam z czyjejś uległości - czekam na uzasadnienie
2 Napisałeś, że biorę dotacje do swojego domu, ucieczkami udowadnia tylko że jesteś moralnym ścierwem

>>Twoje zasady są proste. Alimentów płacić nie należy
>Nie, moje zasady są takie,
Twoje zasady są proste. Alimentów płacić nie należy. Nie zaprzeczaj, bo ja CYTUJĘ twoje zasady, podobnie jak CYTUJĘ, to co napisałeś o kobietach

>że nawet konieczność nakarmienia własnego dziecka nie usprawiedliwia i nikomu nie daje prawa do stosowania przemocy wobec innych ludzi.
Czyli alimentów płacić nie należy

>Stąd moja idea zaszyfrowania prywatnych portfeli, żeby żaden "sprawiedliwy" sędzia, policjant, komornik czy Jezus Chrystus nie mógł się dobrać do cudzego portfela

Kłamiesz. Owszem, żaden komornik, ale system zabiera oszczędności. Różnica w tym, że komornik zabiera długi, system owoce uczciwej pracy, więc nie pipc o zaszyfrowaniu konta. Jesteś zwolennikiem konfiskaty z konta uczciwie zarobionych pieniędzy, tylko manipulujesz, żeby to ukryć

Podobnie jak manipulujesz z podatkiem na rzecz osób bez mienia i zakazem wyjazdu z miasta dla Soni.

>W prawdziwym kapitalizmie a nie waszym udawanym każdy portfel musi być zaszyfrowany, żeby do cudzego portfela nigdy nie mógł dobrać się wasz sędzia, wasz policjant i wasz komornik.

... ale twój "system" może się dobrać. Skończ manipulacje. Nie biorę kredytu, nie zasługuję na karę - nie ma komornika, uczciwie pracuję - hamersystem zabiera mi pieniądze
I ty się dziwisz, że bronię swoich pieniędzy?
Ty swoich nie bronisz?

>To może być trudne, bo obecnie jesteście przyzwyczajeni, że w obrębie waszych posiadłości inni ludzie muszą robić co chcecie
Kłamiesz. Gość w moim domu nie musi zmywać naczyń, gość w moim sadzie zrywa owoce dla siebie, jeśli sam chce.
A w twoim systemie, każdy może wejść do mojego domu i twojego samochodu?
Oczywiście, to pytanie też cię przerasta intelektualnie

>>Choćby nie wiem jaki cwaniak, próbował pozbawić mnie środków do życia, to mu się to nie uda.
>Na razie czujesz, że jesteś na szczycie drabiny społecznej
Zmyślaj dalej, bez zmyśleń nie jesteś w stanie rozmawiać
Choćby nie wiem jaki cwaniak, próbował pozbawić mnie środków do życia, to mu się to nie uda, bo na dobrobyt zasługuję pracą, a nie cwaniactwem, dlatego żaden cwaniak do mnie nie ma dostępu.

>Takie zdanie wyrażone przez biedotę w waszym świecie nie miałoby żadnego sensu, bo
... nie istnieje inny świat "twój" i "nasz" Nie ma też innej odpowiedzialności twojej i "naszej"

>z największą łatwością jesteście zdolni pozbawić biedaka dostępu do wszelkich zasobów naturalnych i środków do życia.
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

>Zachowa dostęp tylko pod warunkiem, że będzie robił to czego chcecie.
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

Pytałem o wybór pracy, pytałem o wybór mieszkania, też za trudne? Jedynie malowania chochoła jest łatwe dla Hamerlika

>>Przecież jesteś zwolennikiem tego, żeby robotnicy mieszkali w czynszówkach, sam to napisałeś
>Do tego głosisz postulat zakazu kupna mieszkania przez robotnika i zakazu budowy domu

>Aaaa, bo jak nie u Was w 40 letnim kredycie na podstawie umowy spisanej drobną czcionką, przepełnionej gwiazdkami i niezrozumiałymi pojęciami to zakaz?
1 Zakaz oszczędności + zakaz kredytu = zakaz budowy domu przez robotnika. Pokaż inne źródła finansowania to ci uwierzę. Tylko nie pipc, że trzeba kupić psią budę - sprzedać - garaż - - sprzedać - altankę - sprzedać, bo o wiele praktyczniej jest odłożyć na własny wkład w bank, dobrać kredyt i zbudować dom.
2 Nie udzielam kredytu
3 Nie zawieram umów z drobną czcionką
Znów udowodniłeś, że jesteś psim chujem

>Martwisz się, że wasze pieniądze przestaną pracować
Nie, kolejne twoje zmyślenie.

>i sam będziecie musieli coś zrobić dla innych ludzi, żeby zjeść owoce ich pracy w zamian?
To też mnie nie martwi, kolejne zmyślenie Hamerlika, Całe życie robię coś dla innych i dlatego inni mi za to płacą. Nie różnię się tym od szewca, piekarza, lekarza, pisarza....

>Martwisz się o wasze dochody kapitałowe wynikające z posiadania przez Was świata?
Nie, ponieważ nie mam kapitałowych dochodów, kolejne twoje zmyślenie

Poradzisz bez zmyśleń?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Martwisz się o wasze dochody kapitałowe wynikające
>> z posiadania przez Was świata?
> Nie, ponieważ nie mam kapitałowych dochodów

Szarleyu, "lekarz kazał przytakiwać", a ty zaprzeczasz.
Hamerlik w swoim umyśle znalazł sobie ujście frustracji. Fantazja to tani erzac, najlepszy, na jaki go stać.

Nie stać go na proces z bankiem i udowodnienie, że czcionka była zbyt drobna czy wyblakła, by być czytelną.
Nie stać go na proces wytoczony właścicielowi drukarni z prozaicznego powodu: braku jaj, braku dowodów zatrudnienia na czarno, pogardy dla systemu sądowniczego przemieszanej z lękiem przed odpowiedzialnością przed sądem za swoje dawne grzechy i grzeszki.

Więc obarcza wymyślonych innych "dochodami kapitałowymi wynikającymi z posiadania", bo kiedyś sam miał takie plany, podpisał i nie wyszło bo "zajął się czytaniem internetu".

Niech obarcza, na tyle go stać.
Tak więc ja tam się martwię o moje dochody kapitałowe. Baaaardzo.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>> Martwisz się o wasze dochody kapitałowe wynikające
>>> z posiadania przez Was świata?
>> Nie, ponieważ nie mam kapitałowych dochodów
>Szarleyu, "lekarz kazał przytakiwać", a ty zaprzeczasz.

Co znaczy takie oświadczenie anonimowego użytkownika internetu, który w swoich dążeniach wyraźnie pokazuje cel obrony dochodów kapitałowych?

Ja także bronię dochodów kapitałowych o ile te będą służyły zapłacie podatku od właśnosci na rzecz osób bez posiadłości.

Nie sądzę się z nikim przed waszymi sądami, bo nie wierzę w waszą sprawiedliwość i nie wierzę w wasze instytucje. Już je trochę poznałem i wiem, że nie mogę po nich oczekiwać niczego dobrego.

Sprawa przed waszym sądem nie może dla mnie niczego rozwiązać. Nie chcę nikogo ukarać ani też nie chcę niczyich pieniędzy. Jedyne czego chcę to upadku waszego systemu, bo to jest panowanie zła na świecie, którego nie wolno tolerować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>> Martwisz się o wasze dochody kapitałowe wynikające
>>>> z posiadania przez Was świata?
>>> Nie, ponieważ nie mam kapitałowych dochodów
>>Szarleyu, "lekarz kazał przytakiwać", a ty zaprzeczasz.
>Co znaczy takie oświadczenie anonimowego użytkownika internetu,

Znów udowadniasz, że jesteś wieprzem
Znasz moje nazwisko
Ja nie wiem czy piszesz prawdziwe

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znów udowadniasz, że jesteś wieprzem
>Znasz moje nazwisko
>Ja nie wiem czy piszesz prawdziwe

Co to za kultura, w której rzekomo mówisz poważnie o sprawach społecznych, które dotyczą nas wszystkich, ale nie potrafisz podpisać się pod swoimi słowami własnym nazwiskiem, tylko wymyślasz pseudonim, żeby nikt nie potrafił skojarzyć twoich słów z Tobą?

Na pewno nie moja.

Młodzieżowa?

Wiem, wiem, to jest nawiązanie do waszych tajnych wyborów, w których możecie być bezwzględni dla innych ale Ci inni nigdy się nie dowiedzą jaki naprawdę macie do nich stosunek i jakie są wasze prawdziwe względem nich intencje.

Dlatego w internecie jest tyle pogardy, gróźb i nienawiści, bo można je wyrażać bez obawy, że ktokolwiek dowie się, kto jest ich autorem.

Podpisz się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Znów udowadniasz, że jesteś wieprzem
>>Znasz moje nazwisko
>>Ja nie wiem czy piszesz prawdziwe
>Co to za kultura, w której
.. dostałeś na tacy moje nazwisko i piszesz, że jestem anonimowy?
.. rzucasz gównem?

Jakie mam korzyści z uległości innych ludzi!!!!!
jakie biorę dotacje, "kulturalny" chamie, kłamiący na każdym kroku?

>rzekomo mówisz poważnie o sprawach społecznych,
Tak, tym się różnimy. Pytam o wyliczenie twoich podatków

>Wiem, wiem, to jest nawiązanie do waszych tajnych wyborów, w których możecie być bezwzględni dla innych
Zmyślaj dalej

>Dlatego w internecie jest tyle pogardy,
Bo jest tu Hamerlik - Konopka, który pogardliwie rzuca gównem

>Podpisz się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami.
Znasz moje nazwisko
Ja nie znam twojego, prawdziwego nazwiska anonimowy bytowniku forum

>Opublikuj tu swoje rozliczenie podatkowe tak jak ja to zrobiłem.
Jak tylko ujawnisz wypełniony formularz do BIKu, fanatyczny miłośniku tajemnic
(Ujawniłeś część dochodów)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie sądzę się z nikim przed waszymi sądami, bo nie wierzę
> w waszą sprawiedliwość i nie wierzę w wasze instytucje. Już
> je trochę poznałem i wiem, że nie mogę po nich oczekiwać
> niczego dobrego.

Sądzisz, że ktoś w to wierzy?

> Sprawa przed waszym sądem nie może dla mnie niczego rozwiązać.
> Nie chcę nikogo ukarać ani też nie chcę niczyich pieniędzy

Niech zgadnę: ukaranie winnego i zadośuczynienie odebrałoby ci możliwośc narzekania i toczenia ad mortem defaecatam słowotoku.

> Jedyne czego chcę to upadku waszego systemu, bo to jest panowanie
> zła na świecie, którego nie wolno tolerować.

Właśnie. A tak bez ukarania winnego i zadośuczynienia, swoje możesz klepać dalej.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Przypominam: Napisałeś, że korzystam z czyjejś uległości - czekam na uzasadnienie

Czy godzisz się na publiczne wyjawienie rozkładu kapitału, na opublikowanie każdego świadectwa własności określającego przedmiot własności, właściciela z nazwiskiem i adresem zamieszkania żeby każdy człowiek zyskał świadomość podziału dobra wśród ludzi?

Znam twoją odpowiedź i domyślam się jej przyczyny.

Ludzie, którzy wiedzą i którzy rozumieją przestaną się bać i zaczną żądać i oczekiwać.
Dopóki nie wiedzą, nie rozumieją rządzi nimi strach i niepewność, tacy ludzi łatwo godzą się na wszystko.

Tylko dzięki tajemnicom wciąż może panować zło i niesprawiedliwość.

I tylko nie udawaj teraz zwolennika jawności kapitału, bo jesteś jej największym wrogiem.

Opublikuj tu swoje rozliczenie podatkowe tak jak ja to zrobiłem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>1 Przypominam: Napisałeś, że korzystam z czyjejś uległości - czekam na uzasadnienie

>Czy godzisz się na publiczne wyjawienie rozkładu kapitału,
Przypominam: Napisałeś, że korzystam z czyjejś uległości - czekam na uzasadnienie
Twierdzisz, że biorę dotacje do mojego domu. Czekam na sprostowanie tego gówna

Ucieczka w zmianę tematu

Ile razy mam jeszcze odpowiadać na to pytanie?
Nie ma nic przeciwko wyjawieniu kapitałów. Sam ujawniłem ci mój stan posiadania
Zrozumiałeś wreszcie?
Ty jesteś fanatycznym zwolennikiem tajemnic, co udowodniłeś udając, że nie wiesz za ile poszła twoja działka i czy 100 000 nie wystarczyło na spłatę długu

Czekam na uzasadnienie potrzeby ujawniania majątków
Przykład oponiarza, przykład krów, 10 lat czekam

>Znam twoją odpowiedź i domyślam się jej przyczyny.
Kłamiesz, wymyśliłeś moją odpowiedź, bo nie jesteś w stanie dyskutować inaczej jak wymyślając innym poglądy

>Ludzie, którzy wiedzą i którzy rozumieją przestaną się bać
Tak, tak jak pracownicy Amazona, odkąd wiedzą ile ma Bezos dostają podwyżki.
Jest tak?

>I tylko nie udawaj teraz zwolennika jawności kapitału, bo jesteś jej największym wrogiem.
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

>Opublikuj tu swoje rozliczenie podatkowe tak jak ja to zrobiłem.
Jak tylko ujawnisz wypełniony formularz do BIKu, fanatyczny miłośniku tajemnic
(Ujawniłeś część dochodów)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-09-2022 20:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tylko dzięki tajemnicom wciąż może panować zło i niesprawiedliwość.

Tylko dzięki tajemnicom (które szanuję) Hamerlik może udawać przed użytkownikami fR, że spłacił alimentacyjne zaległości.
Opisz detalicznie kiedy i ile spłaciłeś + w jakiej wysokości spłacałeś odsetki, oraz metodę ich obliczania, a zmienię o tobie (choć przy tym nie obiecuję, że nie zapytam o twoją niekonsekwencję) zdanie.

Ale nie musisz opisywać. Tu rządzi wolność, w tym wolność do osobistych tajemnic.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tylko dzięki tajemnicom (które szanuję) Hamerlik może udawać przed użytkownikami fR, że spłacił alimentacyjne zaległości.

W odróżnieniu od Ciebie nie szanuję tajemnic.

Skoro tak Cię ta sprawa męczy zapytaj wierzyciela, z łatwością znajdziesz kontakt, szarley szybko sobie z tym poradził.

Choć nie sądzę, żebyś był tym tak naprawdę zainteresowany, żeby się twoje kłamstwa okazały

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>W odróżnieniu od Ciebie nie szanuję tajemnic.

Dla mnie w porzo. W końcu sam spijasz codziennie piwo, które warzysz.

> Skoro tak Cię ta sprawa męczy zapytaj wierzyciela, z łatwością
> znajdziesz kontakt, szarley szybko sobie z tym poradził.

Po pierwsze nic o tym nie wiem. Pewnie znów jakaś tajemnica (tym razem wymyślona) Hamerlika, inaczej na pewno podesłałby linka do wypowiedzi.

Po drugie Hamerliku nic prostszego: nx800 PLN plus odsetki ustawowe od czasu nie zapłacenia w danym miesiącu. Liczyć, jak pisałeś - umiesz. Pochwaliłeś się. A czy nikt nie potrzebuje - wątpię.
Kiedyś Sonia zechce (może już zechciała) realizować plany bez ciebie, ale przy pomocy ciebie.
Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu, wychowywanie własnego dziecka itd. Przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować.
Zwrot alimentacyjnych długów z przeszłości byłby dla niej dziś, jak znalazł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Opublikuj tu swoje rozliczenie podatkowe tak jak ja to zrobiłem.

Opublikuj swoje rozliczenie alimentacyjne. Tego nie zrobiłeś i nie zrobisz, a ja nawet wiem dlaczego.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
25-09-2022 20:54 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Takie zdanie wyrażone przez biedotę w waszym świecie nie miałoby żadnego sensu, bo z największą >łatwością jesteście zdolni pozbawić biedaka dostępu do wszelkich zasobów naturalnych i środków >do życia.

wiadomosci(*)-wprowadza-specjalna-promocje/

"Lidl obniża ceny świeżego mięsa. Dyskonter wprowadza specjalną promocję.
Smakosze czerwonego mięsa w ofercie sklepów z pewnością znajdą coś dla siebie. W ofercie promocyjnej dostępne są chociażby: karkówka wieprzowa (14,99 zł / 1 kg), schab wieprzowy (13,99 zł/ 1 kg) oraz łopatka wieprzowa (12,99 zł/ 1 kg)".

Tak się pozbawia polskich biedaków środków do życia. Biedacy żyjący z rolnictwa będą musieli sprzedawać swoje produkty poniżej cen produkcji. Z głodu nie umrą, to się nimi nikt nie przejmuje. Ten co pompuje mięso wodą z chemią, w pięć minut, zarabia na nim więcej, niż polski szczerbaty chłop, przez pół roku, babrając się ze świniami w gnoju.
Biedota miejska się cieszy, że napompowane mięso wodą, kupią taniej.
qwery (2864 punktów)
>>Takie zdanie wyrażone przez biedotę w waszym świecie nie miałoby żadnego sensu, bo z największą >łatwością jesteście zdolni pozbawić biedaka dostępu do wszelkich zasobów naturalnych i środków >do życia.
>wiadomosci(*)-wprowadza-specjalna-promocje/
>"Lidl obniża ceny świeżego mięsa. Dyskonter wprowadza specjalną promocję.
>Smakosze czerwonego mięsa w ofercie sklepów z pewnością znajdą coś dla siebie. W ofercie promocyjnej dostępne są chociażby: karkówka wieprzowa (14,99 zł / 1 kg), schab wieprzowy (13,99 zł/ 1 kg) oraz łopatka wieprzowa (12,99 zł/ 1 kg)".
>Tak się pozbawia polskich biedaków środków do życia. Biedacy żyjący z rolnictwa będą musieli sprzedawać swoje produkty poniżej cen produkcji. Z głodu nie umrą, to się nimi nikt nie przejmuje. Ten co pompuje mięso wodą z chemią, w pięć minut, zarabia na nim więcej, niż polski szczerbaty chłop, przez pół roku, babrając się ze świniami w gnoju.
>Biedota miejska się cieszy, że napompowane mięso wodą, kupią taniej.

Ciekaw jstem co to za chemia, mi zawszew gotowaniu miesa z roznych zrodel schodzi z wagi ok 40%, w biedronce i lidlu tak samo. Co wiecej, te sklepy z cala pewnoscia sa dobrze przebadane na wypadek roznych takicb szwindli.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co wyraźnie wskazuje na przyszłość i na to, że odsetki
> za przeterminowanie płatności, liczone wg waszych i nie
> moich zasad, można przeplcic po 100-kroc a może nawet
> po 1000-kroc, wystarczy mieć czym się dzielić.

Tania wymówka + celowe pomijanie definicji odsetek ustawowych, gdyż korona cwaniaka przysłaniająca łysinę na główce spada.

> Najgorzej gdy nie masz się czym z dziećmi podzielić, bo większe
> cwaniaki zrobili Cię w konia i pozbawili Cię środków do życia,
> żeby zdobyć złote klamki do swoich wielkich domów.

Gorzej jeszcze, gdy niedorozwinięty cwaniak wmawia ludziom że kiedyś pozbawiono go środków do życia i dziś nie będzie spłacał zaległości alimentacyjnych za ileś tam miesięcy w kwocie n*800 + odsetki PLN, choć zarabia "wyżej niź średnia w Berlinie".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tania wymówka + celowe pomijanie definicji odsetek ustawowych, gdyż korona cwaniaka przysłaniająca łysinę na główce spada.>

Jakie znowu pomijanie definicji?
Chodzi Ci o brak wiary w wasze instytucje?
No nie wierzę, że wasze instytucje zaprowadzają dobro i sprawiedliwość na świecie.
Wierzę za to, że służą wąskiej grupie ludzi przeciw pozostałym.

>Gorzej jeszcze, gdy niedorozwinięty cwaniak wmawia ludziom że kiedyś pozbawiono go środków do życia i dziś nie będzie spłacał zaległości alimentacyjnych za ileś tam miesięcy w kwocie n*800 PLN, choć zarabia "wyżej niź średnia w Berlinie".

Musi brakować mi wartości a Ty musisz mieć ogromną, żeby wszystko Tobie przysługiwało a mi nic, bo to jest fundament waszej ideologii kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Proszę Cię nie rozpowszechniaj kłamstw w internecie. Ile razy już prosiłem Cię o to? Czy Ty nie masz żadnych zasad a jedynymi wartościami dla Ciebie są hajs i własność, w dążeniu do których każdy środek zostaje uświęcony?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jakie znowu pomijanie definicji?

Celowo udajesz głąba, czy tak przy okazji ?
www.zus.pl(*)ki/wysokosc-odsetek-ustawowych

>No nie wierzę (..) Wierzę za to

Wierzę że tak musisz wierzyć, bo cóż ci zostało? Wszak zabrać się za zamiecione pod dywan śmieci nie chcesz i nawet gdyby - nie wiesz już, jak.
Pozostał słowotok. Gadaj zatem zdrów, że "służę wąskiej grupie ludzi przeciw pozostałym"

>> Gorzej jeszcze, gdy niedorozwinięty cwaniak wmawia ludziom że kiedyś
>> pozbawiono go środków do życia i dziś nie będzie spłacał zaległości
>> alimentacyjnych za ileś tam miesięcy w kwocie n*800 PLN, choć zarabia
> "wyżej niź średnia w Berlinie".
> Musi brakować mi wartości a Ty musisz mieć ogromną, żeby wszystko Tobie (..)

Owszem najlepiej wychodzi zasłanianie braku jaj wymyślaniem innym niestworznych historii, ale któż prócz ciebie się na to nabierze.
Nie ma lekko

>Proszę Cię nie rozpowszechniaj kłamstw w internecie

Ale których? Tego, że nie spłaciłeś alimentów? A czemu miałbym przestać pisać o tobie prawdę? Wszak o to ci ponoć chodzi: o transparentność.
Pochwaliłeś się tutaj czymś pochopnie - teraz musisz znosić tego kosnekwencie.
Takie życie.
Cytat:
Hamerlik:
- Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić (..) no i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu


> Ile razy już prosiłem Cię o to?

Opisz detalicznie kiedy i ile spłaciłeś + w jakiej wysokości spłacałeś odsetki, oraz metodę ich obliczania. Inaczej na zaprzestanie piętnowania faktów nie ma co liczyć.
Przykro mi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
farmer (22440 punktów)
.
>Człowiek się starzeje, zmienia się jego mózg, jego mięśnie, jego inne organy.
>Staruszek będzie kimś zupełnie innym niż 20-latek co o tym myśli.
>Nawet poglądy, inteligencja mu "spadną w dół" co objawia się mniej lub bardziej ale musi zachodzić.

Zrzędzisz.
Wenancjusz (16441 punktów)
>.
>>Człowiek się starzeje, zmienia się jego mózg, jego mięśnie, jego inne organy.
>>Staruszek będzie kimś zupełnie innym niż 20-latek co o tym myśli.
>>Nawet poglądy, inteligencja mu "spadną w dół" co objawia się mniej lub bardziej ale musi zachodzić.
>Zrzędzisz.

Jak zwykle.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Festenberger (211 punktów)
>>.
>>>Człowiek się starzeje, zmienia się jego mózg, jego mięśnie, jego inne organy.
>>>Staruszek będzie kimś zupełnie innym niż 20-latek co o tym myśli.
>>>Nawet poglądy, inteligencja mu "spadną w dół" co objawia się mniej lub bardziej ale musi zachodzić.
>>Zrzędzisz.
>Jak zwykle.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Atomowej Zagłady Ludzkosci na szczescie NIKT nie przezyje. Wtedy - jak to mowia opoznieni w rozwoju - niektorzy beda Sprite, a innych juz nie bedzie. JOKE STULECIA, ze boki zrywac.

[Ale zeby z powodu brakow srodkow do zycia odrazu rozjebac cała planete?! Kto to widział?! A jednak mozna!]
MaxGolonko3 (3459 punktów)

> Atomowej Zagłady Ludzkosci na szczescie NIKT nie przezyje. Wtedy - jak to mowia opoznieni w rozwoju - niektorzy beda Sprite, a innych juz nie bedzie.

Mylisz się! Będzie więcej nowotworów i dzieci z wadami ale ludzkość przeczołga się przez to ze stratami ale jednak.

Znani są ludzie co duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo fotonów X i gamma dostali i żyli dalej.

Siema
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Atomowej Zagłady Ludzkosci na szczescie NIKT nie przezyje. Wtedy - jak to mowia opoznieni w rozwoju - niektorzy beda Sprite, a innych juz nie bedzie.
>Mylisz się! Będzie więcej nowotworów i dzieci z wadami ale ludzkość przeczołga się przez to ze stratami ale jednak.
>Znani są ludzie co duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo fotonów X i gamma dostali i żyli dalej.
>Siema

Czyli jest ratunek dla Ziemi

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365