 |
Hannah Arendt, akcja polityczna? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2022 12:46 | iruma77 (2 punktów) | Hannah Arendt, akcja polityczna? | Właśnie zastanawiałem się, co wszyscy myślą o działaniach politycznych, a konkretnie, dlaczego hannah arendt uważała, że to ważne? czy kontekstualizowała to w kategoriach totalitaryzmu, czy po prostu czegoś, czego ogólnie brakuje w polityce? Czy wierzysz też, że jest stracona dla świata, czy wierzysz w pracę George'a Kateba lub Margaret Conovan? Dziękuję Ci  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >co wszyscy myślą o działaniach politycznych,
>brakuje w polityce?
Ludzkie myśli w zasadzie różnią się od siebie i bywają całkowicie sprzeczne, zwłaszcza w zakresie ocen moralnych. Nie wiedzę tego wspolmyslenia wszystkich, które widzą inni.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > dlaczego hannah arendt uważała, że to ważne?Znalazłem tu jedną myśl: > Absolutny despotyzm pojawia się wtedy, gdy społeczeństwo nie ma wspólnych norm zbiorowych. Według Hannah Arendt główną cechą człowieka masowego jest brak jakichkolwiek relacji społecznych oraz wyizolowanie. To, co zdaniem autorki charakteryzuje społeczeństwa nowoczesne jest zjawisko, które można opisać jako dobrowolne wyalienowanie. Człowiek jako istota społeczna jest ciągle zmuszony do pozostania w interakcjach ze społeczeństwem, jednak coraz silniej zaciera więzi międzyludzkie. Tacy ludzie mogą być manipulowani przez siły rządzące w społeczeństwie, a w szczególności media, które mają bezpośredni kontakt. Manipulacja ta odbywa się na dwa sposoby: pochlebianie oraz uwodzenie.pl.m.wikipedia.org/wiki/Hannah_Arendtale nie rozumiem tego pytania, więc na nie nie odpowiem Zawsze jednak warto poznać nowe idee ludzi, których jeszcze nie poznałem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | >ale nie rozumiem tego pytania, więc na nie nie odpowiem
Wielu pytań nie rozumiesz. Np nie rozumiesz pytania co znaczy w praktyce uznawanie/nieuznawanie czyjejś własności, choć to słowa z twojego słownika
Nie rozumiesz pytania o lokaja Wenancjusza, ty, kundlu napisałeś, że ma lokaja. Nie rozumiesz pytania o moje kamienice, ty je wymyśliłeś
Wiem co odpowiesz "Ja, Hamerlik - Konopka syn k***y i alfonsa, wychowany na agresywnego roszczeniowego psiego chuja bez godności umiem rzucać gównem i uciekać"
I zgadzam się z tobą
Dlaczego nie rozumiesz? Bo jesteś trolem, idiotą bez honoru, synem debila, manipulantem wymyślającym nowomowę i hipokrytą
Zrozumiesz wreszcie pytanie o TWOJĄ definicję? Bo póki co, twierdzisz, jako na idiotę przystało, że goście w moim domu muszą myć podłogi jako niewolnicy, bo mam nad nimi władzę
Odpowiesz w końcu idioto bez honoru na proste pytanie? CO ZNACZY UZNAWANIE/NIEUZNAWANIE MIENIA?!?!??!?!??!
Napisz też, dlaczego Sonia nie może pojechać do Aten, więc pojechała do Aten (sic!)
>Zawsze jednak warto poznać nowe idee ludzi, których jeszcze nie poznałem. I wymyślać im poglądy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| iruma77 (2 punktów) | > Właśnie zastanawiałem się, co wszyscy myślą o działaniach politycznych, a konkretnie, dlaczego> h vidmate.onl/ annah arendt uważała, że to ważne? czy kontekstualizowała to w kategoriach> totalitaryzmu, czy po prostu czegoś, czego ogólnie brakuje w polityce? Czy wierzysz też, że jest> stracona dla świata, czy wierzysz w pracę George'a Kateba lub Margaret Conovan?> Dziękuję Ci  issue got solved!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|