 |
Dlaczego nie ma już filozofów? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-10-2022 16:25 | chinyu (1 punktów) | Dlaczego nie ma już filozofów? | Wszyscy słyszeliśmy nazwiska Kant, Rousseau, Bertrand Russell, Sir Francis Bacon, Locke, Mill itd. Zastanawiam się, dlaczego nie ma wielu współczesnych filozofów, o których historycy napiszą za kilka lat? Wydaje się dzisiaj, że myślicieli uważani są za intelektualistów, ale nie widzę przywiązanych do nich wybitnych idei. Na przykład John Stuart Mill jest związany z teorią utylitaryzmu, Rousseau z umową społeczną, a Ayn Rand z obiektywizmem. Dzisiaj tego nie widzę. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > Wszyscy słyszeliśmy nazwiska Kant, Rousseau, Bertrand Russell, Sir Francis Bacon, Locke, Mill itd.> Zastanawiam się, dlaczego nie ma wielu współczesnych filozofów, o których historycy napiszą za kilka> lat? Wydaje się dzisiaj, że myślicieli uważani są za intelektualistów, ale nie widzę przywiązanych> do nich wybitnych idei. Na przykład John Stuart Mill jest związany z teorią utylitaryzmu, Rousseau z> umową społeczną, a Ayn Rand z obiektywizmem. Dzisiaj tego nie widzę.Tu na forum są tylko istoty, które słyszą a nigdy niczego nie przeczytały. Nawet gdyby były w stanie cokolwiek przeczytać, to i tak z tego nic nie zrozumieją. Mamy przez to jeden szum tego co usłyszeli z telewizora. Komunizm był i jest wybitną ideą, niestety nikt nie rozumie o co w nim chodzi. Światowy okupant skazał go na śmierć i używa do usprawiedliwienia swoich imperialnych wojen. Mieliśmy w 1948 roku zjazd intelektualistów we Wrocławiu. Już wtedy bronili Europy przed imperializmem amerykańskim. To był ostatni krzyk umierającej skolonizowanej Europy. pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju" W ostatecznie przyjętej rezolucji zawarto apel: Kulturze krajów europejskich, które wniosły ogromny wkład do światowego dorobku ludzkości, grozi niebezpieczeństwo utraty oblicza narodowego. [...] Ludzie, którzy przyjęli metody faszyzmu, uprawiają w swoich krajach dyskryminację rasową, prześladują wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. [...] Podnosimy głos w obronie pokoju, w obronie swobodnego rozwoju kulturalnego narodów, w obronie ich niepodległości narodowej, ich ścisłej współpracy i przyjaźni". thegrayzon(*)/nato-cognitive-warfare-brain/" Zachodnie rządy w sojuszu wojskowym NATO opracowują taktykę "wojny kognitywnej", wykorzystując rzekome groźby Chin i Rosji, aby usprawiedliwić prowadzenie "bitwy o twój mózg" w "domenie człowieka", aby "uczynić z każdego broń"Gdzie nie spojrzysz w tej "cywilizowanej" Europie widzisz ofiary natowskiej wojny kognitywnej, kanalie używane za broń. Czy tym kanaliom potrzebna jest filozofia?? Do czego ?? Kanalie te nie mają sumienia i kultury. Współcześni intelektualiści, jak jakimś cudem gdzieś powstaną, to powinni opracować metodę, jak z tych kanalii zrobić nawóz, a na nim wychować CZŁOWIEKA. Człowieka, który będzie rozumiał swój interes i interes innych i będzie odporny na wstawienie nienawiści. www.lepoin(*)n-24-10-2022-2495038_23.php#11"Emmanuel Macron został przyjęty w poniedziałek przez papieża Franciszka w Watykanie, po raz trzeci od objęcia funkcji prezydenta, wywiad poświęcony głównie wojnie na Ukrainie . W towarzystwie swojej żony Brigitte Macron, francuski głowa państwa został przyjęty w Pałacu Apostolskim przylegającym do Bazyliki św. Piotra w Rzymie na prywatnej audiencji, która trwała 55 minut." exxpress.a(*)se-27-von-56-akw-stehen-still/" W protestach we Francji wzięło udział 140 tysięcy osób. Żądano wyjścia Francji z NATO. Lewicowcy i związki zawodowe zorganizowali protesty przeciwko rosnącym kosztom życia, inflacji, UE i NATO." Dobrze, że Francuzi uważają, że sprawy europejskie musi się załatwiać w Europie. Nie chcemy NATO i jego wojen, które tylko służą Ameryce.
|
|
 | | qwery (2864 punktów) | Na czym polega wielkosć komunizmu? To mrzonka wymagajaca nie inżynieri społecznej, ta nie ma takich sił, co chyba entuzjastow jednego i drugiego zaskoczylo. Ona wymaga wytłuczenia wszystkich nosicieli genu jakiejkolwiek indywidualnisci by zostawić bezwolną mase d.. wołowych. Co do reszty wuwodow to jak zwykle, myslisz interes szeroko rozumianych okołorzadowych elit z interesem suwerena. Interesy suwerenow sa zwykle, mieć dobrobyt i szanse na wejsce do jakichkolwiek elit, interes okolorzadowych elit to dla jednej grupy być elitą samodzielną, ewentualnie oparta na usa a dla drugiej to połączyc sie w grupe z takimi elitami europejskimi. Nie wiem.jak tam z dobrobytem.dla suwerena wyjdzie lepiej ale dla szans na awans spoleczny to chyba lepsza ta elita oparta o dalekie usa a nie o bliskie niemcy i rosje. Nie przesadzam co lepsze, wskazuje tylko wlasciwy sposob myslenia ontych sprawach.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Dlaczego nie ma już filozofów? filozofia wyrosła na zatrutym korzeniu, wszystko co piszą, to są przypisy do Platona. A Platon to libek niedorozwojek, dziecko królewskie, miał 153 niewolnikow, na łożu śmierci uwolnił jedną stara kobietę. Dlatego patoelity go uwielbiaja, legitymizuje je, poza tym był downem (czasem bywaja genialni, ale sa aspołeczni, ich bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOśĆ, WŁASNOŚĆ, czyli tak jak my, libki niedorozwojki a że my libki wymieramy (nie mamy dzieci) tak i wymiera filozofia, jest bezpłodna
|
|
 | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) | >>Dlaczego nie ma już filozofów? >filozofia wyrosła na zatrutym korzeniu, wszystko co piszą, to są przypisy do Platona. A Platon to libek niedorozwojek, dziecko królewskie, miał 153 niewolnikow, na łożu śmierci uwolnił jedną stara kobietę. Dlatego patoelity go uwielbiaja, legitymizuje je, poza tym był downem (czasem bywaja genialni, ale sa aspołeczni, ich bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOśĆ, WŁASNOŚĆ, czyli tak jak my, libki niedorozwojki >a że my libki wymieramy (nie mamy dzieci) tak i wymiera filozofia, jest bezpłodna
Pierwsze słysze o genialnych downach. Nie slyszalem o żadnym ktory by miał choć normalne iq.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Dlaczego nie ma już filozofów? >>filozofia wyrosła na zatrutym korzeniu, wszystko co piszą, to są przypisy do Platona. A Platon to libek niedorozwojek, dziecko królewskie, miał 153 niewolnikow, na łożu śmierci uwolnił jedną stara kobietę. Dlatego patoelity go uwielbiaja, legitymizuje je, poza tym był downem (czasem bywaja genialni, ale sa aspołeczni, ich bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOśĆ, WŁASNOŚĆ, czyli tak jak my, libki niedorozwojki >>a że my libki wymieramy (nie mamy dzieci) tak i wymiera filozofia, jest bezpłodna >Pierwsze słysze o genialnych downach. Nie slyszalem o żadnym ktory by miał choć normalne iq. np znają na pamięć koran, albo mnoży w pamięci 1500x103x907 szybciej niz kalkulator albo powiesz mu jakąś datę, dokladnie opowie co wtedy robił, albo jadąc tramwajem zobaczy przez sekundę panorame, obiekt, narysuje go z fotograficzną dokładnością
Platon to nieempatyczny dupek np wymyślił oddawać dzieci (niemowlaki) na wychowanie państwu, co sie dzieje, żłobki, przedszkola, szkoły. Tylko genialny down mógł to wymyślić a że był synem królewskim to sie rozniosło. Budda też był synem królewskim
|
|
| |  | 2 na 2 | qwery (2864 punktów) | >>>>Dlaczego nie ma już filozofów? >>>filozofia wyrosła na zatrutym korzeniu, wszystko co piszą, to są przypisy do Platona. A Platon to libek niedorozwojek, dziecko królewskie, miał 153 niewolnikow, na łożu śmierci uwolnił jedną stara kobietę. Dlatego patoelity go uwielbiaja, legitymizuje je, poza tym był downem (czasem bywaja genialni, ale sa aspołeczni, ich bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOśĆ, WŁASNOŚĆ, czyli tak jak my, libki niedorozwojki >>>a że my libki wymieramy (nie mamy dzieci) tak i wymiera filozofia, jest bezpłodna >>Pierwsze słysze o genialnych downach. Nie slyszalem o żadnym ktory by miał choć normalne iq. >np znają na pamięć koran, albo mnoży w pamięci 1500x103x907 szybciej niz kalkulator albo powiesz mu jakąś datę, dokladnie opowie co wtedy robił, albo jadąc tramwajem zobaczy przez sekundę panorame, obiekt, narysuje go z fotograficzną dokładnością
Wszystko plątasz, ci to sa nazywani chyba sewantam, z downami niemają nic wspolnego, a ich wybiurcze zdolnosci nie mają nic wspolnego z geniuszem czy wyzsza inteligencją własnie dlatego ze sabtak wybiurcze, kalkulator nazwal byś inteligentnym?
>Platon to nieempatyczny dupek np wymyślił oddawać dzieci (niemowlaki) na wychowanie państwu, co sie dzieje, żłobki, przedszkola, szkoły. Tylko genialny down mógł to wymyślić a że był synem królewskim to sie rozniosło. Budda też był synem królewski
To nie ma nic do poruszonego przezemnie aspektu a rozmowa z Tobą o tym jest bezcelowa.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Wszystko plątasz, ci to sa nazywani chyba sewantam, z downami niemają nic wspolnego Sawanta i down mają coś wspólnego - niski poziom IQ.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| | | |  | | qwery (2864 punktów) | > >Wszystko plątasz, ci to sa nazywani chyba sewantam, z downami niemają nic wspolnego> Sawanta i down mają coś wspólnego - niski poziom IQ.Oczywiscie, ale zdajesz sobie sprawe ze odnosisz sie do figuryretorycznej
|
|
| bachi (-1 punktów) | > Wszyscy słyszeliśmy nazwiska Kant, Rousseau, Bertrand Russell, Sir Francis Bacon, Locke, Mill itd.> Zastanawiam się, dlaczego nie ma wielu współczesnych filozofów, o których historycy napiszą za kilka> lat? Wydaje się dzisiaj, że myślicieli uważani są za intelektualistów, ale nie widzę przywiązanych appvalley tutuapp tweakbox> do nich wybitnych idei. Na przykład John Stuart Mill jest związany z teorią utylitaryzmu, Rousseau z> umową społeczną, a Ayn Rand z obiektywizmem. Dzisiaj tego nie widzę.I got this,...
|
|
1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > Wszyscy słyszeliśmy nazwiska Kant, Rousseau, Bertrand Russell, Sir Francis Bacon, Locke, Mill itd.> Zastanawiam się, dlaczego nie ma wielu współczesnych filozofów, o których historycy napiszą za kilka> lat? Wydaje się dzisiaj, że myślicieli uważani są za intelektualistów, ale nie widzę przywiązanych> do nich wybitnych idei. Na przykład John Stuart Mill jest związany z teorią utylitaryzmu, Rousseau z> umową społeczną, a Ayn Rand z obiektywizmem. Dzisiaj tego nie widzę.że co nie ma? Ja jestem współczesnym filozofem. i będą mnie cytować za... jakieś 300 czy 1000 lat... o ile tyle ta cywilizacja przetrwa, w co raczej wątpię.
|
|
 | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Ja jestem współczesnym filozofem.> i będą mnie cytować za... jakieś 300 czy 1000 lat...Sądzę że dopiero wtedy, gdy ludzkość dotrze do gwiazd.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|