>>Lodowce na całym świecie - w tym ostatnie w Afryce - zostaną nieuchronnie utracone do 2050 r. z powodu zmian klimatu - wynika z raportu ONZ.<<
Ludzie są bezmyślni i jednocześnie niezwykle zarozumiali. Wydaje im się, że cały Wszechświat, a nie tylko Ziemia zostały dla nich stworzone. Mają przy tym przekonanie, że to oni mają największy wpływ na to, co się na Ziemi dzieje. A to GWNo prawda. Przez miliony lat miały miejsce drastyczne zmiany klimatu. Nawet w ciągu ostatniego tysiąca lat mieliśmy i znaczniejsze ocieplenie niż to, którym teraz chcą nas straszyć, i znaczne ochłodzenia. Wszystko zależy przede wszystkim od aktywnosci Słońca. Plamy na Słońcu obserwowano i w starożytności, ale to dodatkowe promieniowanie, jak i jego wpływ na docierające do nas promieniowanie kosmiczne, dopiero teraz możemy badać. I to jest to, co faktycznie "reguluje" klimat na Ziemi, a na co nie mamy, i nigdy nie będziemy mieć wpływu. Malutką asteroidę to i może będziemy w stanie od Ziemi odgonić. Ale kiedyś, podobnie jak dinozaury, po prostu wyginiemy. A na razie to przystosowujmy się do postępujących zmian. To wszystko, co możemy zrobić.
|