Bezpośredni dowód że Stern, Gerlach i Pauli byli w błędzie.
www.youtube.com/watch?v=9feRZADdznMNa czym polega błąd miłośników fantastycznych spinów połówkowych,
które rzekomo potwierdzono eksperymentalnie?
pl.wikiped(*)5wiadczenie_Sterna-GerlachaWłaśnie na tym, że wtedy nie było... takich zabawek.

A teraz matematycznie.
dowolne dwa magnesy swobodnie rzucone obok siebie,
zawsze się przyciągają - scalają, a nie odpychają - a dlaczego akurat tak?
Ano dlatego właśnie.. a jak zrobić żeby się nie przyciągały?
Patrz: film.

Odpycha się ten bączek, czy nie?
Oczywiście że się odpycha, bo inaczej spadłby w dół - grawitacja tam ciągnie!
Ale czy nie można tego odwrócić - lewitacja od spodu?
Pewnie że można, ale wtedy musimy odwrócić... na przyciąganie,
ponieważ teraz będziemy kompensować to g - z grawitacji w drugą stronę:
i. -g - m = 0 => m = -g, to jest przyciąganie - wersja odwrócona
ii. -g + m = 0 => m = g, a to tradycyjna lewitacja, czyli taka 'nad' a tamta była 'pod'
Ile jest tu możliwości: 2 dokładnie, czy też więcej/mniej co sugerują... wybitni naukowcy z XXw?Jasne to jest, czy mam dalej z tym jechać?
Wnioski są oczywiste: nie istnieje żadna fenomenalna kwantowa jakość zwana spinem kwantowanym;
... to jest nadal czysta klasyka.