W Rybniku Kaczyński nie wystąpił. W ostatniej chwili zażyczył sobie by oddać mu Dom Kultury w Niedobczycach (jedna z dzielnic) i do tego nakazał zamknąć pół miasta, bo "wódz jedzie". Urząd Miasta, właściciel budynku, odpisał mu, że jest to niemożliwe ponieważ w tym czasie odbywać się tam będzie zabawa andrzejkowa Rady Dzielnicy Zamysłów. Odpowiedź ze strony sztabu PiS, była tym razem żądaniem z "groźbą", iż w razie nie spełnienia tych warunków, jaśnie wielmoża się w mieście w ogóle nie pojawi. Odpisał im sam Prezydent Miasta Rybnika, Piotr Kuczera, informując, że takie rozwiązanie w pełni satysfakcjonuje Miasto Rybnik. Skąd to nastawienie? Rybnik ma najwyższą wieżę obserwacyjną na Śląsku, a może i w całej Polsce, i widzi te całe przygotowania, do tegorocznych obchodów Barbórki w porcie gdańskim. A jeszcze do tego obraz Ślązaka, który zap****** po węgiel do Gdańska. Opole w Zakopanem to pikuś. 
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na doroczne spotkanie gwarkowe, które odbędzie się 26 listopada (sobota) o godz. 18:00 w porcie gdańskim |