Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przewidywania na temat zmian człowieka w przyszłości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
01-12-2022 23:14MaxGolonko3 (3459 punktów)Przewidywania na temat zmian człowieka w przyszłości
Ocena 1 na 1
Dorzucajcie i Wasze znaleziska lub przemyślenia! Zacznijmy od tego, aktualnego doniesienia.

Grafika:
pbs.twimg.(*)XoAAMSo3?format=jpg&name=large

Ewolucja działa tak, że korzystne mutacje, ułatwiające życie lub zdobycie partnera do rozrodu skutkują pozostawieniem większej liczby dzieci
i z czasem mutacje w określonym, przydatnym akurat, kierunku zaczynają dominować w populacji.

Jeśli dziś lub wkrótce osoba nie umiejąca bardzo sprawnie posługiwać się smartfonem będzie miała trudnej w życiu
i/lub mniejsze wzięcie jako partner rozrodczy to poniższa hipoteza naukowców ma sens.

Z powodu roli smartfonów i komputerów ludzie za 1000 lat czyli w roku 3000 będą mieli mocno rozwiniętą drugą powiekę
bo wielogodzinne światło z ekranów jest w sumie za jasne w stosunku do typowej sytuacji ludzi przez ostatnie setki tysięcy lat.

Ludzie będą zgarbieni. Kciuk będzie bardziej przeciwstawny - jak hak.
Ręka nie będzie się w pełni prostować bo preferowaną pozycją będzie zgięcie w łokciu.
Czaszka będzie nieco grubsza (ochrona przed falami elektromagnetycznymi), a mózg, z tego powodu, nieco mniejszy.

Inspiracje:
portal.abc(*)yszlosci-tak-bedziemy-wygladac

twitter.co(*)us/1588752348989382658/photo/1

Z tym mózgiem to trochę mnie dziwi bo chyba czytałem inne hipotezy o jego zwiększaniu ale może w innej skali czasu?
Strach pomyśleć co wymusi nieuchronna przeprowadzka na Marsa (Słońce bardzo powoli ale nieustannie zwiększa moc ogrzewania kosmosu i nas).
gdyż tam człowiek waży aż trzy razy mniej, a zarazem musi raczej mieszkać w hermetycznych pokojach lub szklarniach
i zarazem pod grubą osłoną łapiącą niebezpieczne cząstki oraz fotony z pobliża X (przynajmniej obecnie).

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ewing (288 punktów)
Sądzę, że te prognozy nie sprawdzą się.

Po pierwsze już nawet za kilkadziesiąt lat dzisiejsze smartfony czy komputery będą absolutnie technologicznym zabytkiem. Pojawią się absolutnie nowe urządzenia je zastępujące, urządzenia które nie będą powodować przywołanych wyżej zmian u ludzi natomiast zapewne spowodują one inne zmiany u nich,co do których dzisiaj trudno się jednak teraz wypowiadać.

Po drugie uważam, że czynnikiem który będzie miał o wiele większy, decydujący wpływ na zmiany wyglądu ludzi w przyszłości będzie cyborgizacja ludzi powodując nie tylko ulepszenie ich ciał ale ulepszenie i kontrolę ich umysłów. Człowiek, który będzie mógł dożyć 200 lat lub więcej być może już się narodził...
maurice_ (747 punktów)
>Dorzucajcie i Wasze znaleziska lub przemyślenia! Zacznijmy od tego, aktualnego doniesienia.

>Inspiracje:
>portal.abc(*)yszlosci-tak-bedziemy-wygladac

Ten artykulik ma chyba jednak wydźwięk głównie humorystyczny.
(Krytyka smartfonowych).
Ale w Internecie nie brakuje podobnych prognoz.
australian.museum/learn/science/human-evolution/what-will-we-look-like-in-the-future/


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365