Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdarcie masek lepsze od demokracji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
03-12-2022 00:39Hamerlik Konopka (19903 punktów)Zdarcie masek lepsze od demokracji
Ocena 1 na 1
Na pewno znacie fakt odmiennych zachowań w życiu prywatnym i w życiu publicznym.

Ciekawe ja na życie społeczne wpłynęłoby zdarcie masek, tj. stworzenie takich warunków społecznych, w których nie można uchować żadnej tajemnicy – cokolwiek nie przedsięwzięcie inni o tym dowiedzą się i pojmą pełne znaczenie tego co zrobiliście.

Wyobraźcie sobie sytuacje, w której rozmawiacie z przeciwnikiem ideowym na otwartym publicznym wśród znajomych osób, występując tam z własną twarzą i z własnym nazwiskiem.

Wyobraźcie sobie podobną sytuację, w której rozmawiacie z przeciwnikiem ideowym na forum internetowym, na którym występujecie bez twarzy, bez nazwiska lecz pod pseudonimem i prowadzicie rozmowę wśród obcych ludzi o nieznanej tożsamości.

Jaka byłaby różnica w przebiegu tych rozmów i jakie byłby szanse w nich na zbudowanie kompromisu.

W panującej nam kulturze istnieje przekonanie, że człowiek ma prawo do tajemnicy ale może to prawo jest z piekła rodem i 100x więcej niszczy niż tworzy?

Mam czasem wrażenie, że wszyscy chcemy pójść na łatwiznę ale potem się przekonuję, że pójście na łatwiznę nie rozwiązuje żadnego problemu. Może nie należy chodzić na łatwiznę? Może należy wybrać trudną drogę, żeby coś osiągnąć?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Na pewno znacie fakt odmiennych zachowań w życiu prywatnym i w życiu publicznym.
Bez przesady, przeciętna Pawłowicz nie zmienia swoich nawyków po wyjściu ma ulice. Może zmienić co najwyżej sposób wysławiania się.
Na całym świecie istnieje wiele języków, dialektów i języków, które mają swoje własne formuły, wyrażenia i osobliwości. To wnosi bogactwo do najpiękniejszego wynalazku człowieka: komunikacji. Jeśli możemy być zainteresowani różnymi ciekawostkami językowymi, proponuje rozpocząć od eufemizmów, słynnej figury retorycznej, która pozwala złagodzić informacje, które podane na surowo mogą być nieprzyjemne.
Załużmy, że zwolniono mnie z pracy. W realu, na spotkaniu towarzyskim tę przykrą dla mnie sytuacje przedstawiłbym w kulturalny sposób. Na forum internetowym jasne jest, że taka lakoniczna wypowiedź, bez możliwości odziaływania na słuchaczy mową ciała, musi być zabarwiona nutką tragizmu.

W realu brzmi to zwykle tak - Wiesz, podziękowano mi za pracę.
Na forum: - Wiecie, zostałem zwolniony jak gówno.

>Ciekawe ja na życie społeczne wpłynęłoby zdarcie masek, tj. stworzenie takich warunków społecznych, w których nie można uchować żadnej tajemnicy
Niczego od ciebie nie oczekiwałem, wciąż jestem rozczarowany.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niczego od ciebie nie oczekiwałem, wciąż jestem rozczarowany.

Czym?

Tym, że na każdym kroku atakuję wasze "prawo" do tajemnic wszelkich, ze szczególnym naciskiem na walkę z "prawem" do tajemnicy mienia i do "tajemnicy" pośredniego wyboru obowiązujących norm społecznych?

To Cię we mnie rozczarowuje?

Chciałbyś abym wasze "prawo" do tajemnic zostawił w spokoju?

Nie mogę, bo to "prawo" jest głęboko niemoralne i niszczy ludzi, w tym mnie i moją rodzinę, zamiast nas rozwijać.

Oczywiście ktoś może mieć inny pogląd w tej sprawie i uznać tajemnice za dobrodziejstwo ludzkości ale u mnie wykształciła się intuicja, która pomaga mi lepiej odróżniać dobro od zła.

Dlatego też uważam, że w przyszłości na forach internetowych, takich, które będą miały wartość, nie będzie mógł wystąpić nikt bez potwierdzonej tożsamości i bez możliwości poznania jego nazwiska czy wizerunku twarzy. Dzięki temu na forach zaczną objawiać się autentyczni ludzie a nie fikcyjne postaci wykreowane przez tych ludzi jak w studio Marvel

pl.m.wikipedia.org/wiki/Marvel_Studios

pl.m.wikip(*)ci_Filmowego_Uniwersum_Marvela

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 09:24 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>>Niczego od ciebie nie oczekiwałem, wciąż jestem rozczarowany.
>Czym?
>Tym, że na każdym kroku atakuję wasze "prawo" do tajemnic wszelkich,
>To Cię we mnie rozczarowuje?
To akurat pozwala mi sądzić, że nie jesteś zbytnio obciążony procesem myślowym.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To Cię we mnie rozczarowuje?
>To akurat pozwala mi sądzić, że nie jesteś zbytnio obciążony procesem myślowym.

W odróżnieniu od Ciebie, u którego dochodzi do przeciążeń i przepięć.

Stopień obciążenia związany jest zawsze z pojemnością aparatu.

Jeśli w ten sposób chciałeś wyróżnić głębię swoich przemyśleń i tych paru osób, które uznajesz za równe sobie, to dość prymitywny sposób.

Przypomniałeś mi też o wzajemnej rywalizacji, która toczy się u ludzi na każdej płaszczyźnie. Gdzie nie spojrzysz tam jest taka czy inna wojna a na wojnie należy zawsze poniżyć przeciwnika.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 11:01 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Jeśli w ten sposób chciałeś wyróżnić głębię swoich przemyśleń i tych paru osób, które uznajesz za równe sobie, to dość prymitywny sposób.
Częstym błędem popełnianym przez ludzi, gdy próbują zrobić coś niezawodnego, jest niedocenianie pomysłowości doskonale głupich ludzi.
>Zdarcie masek lepsze od demokracji
Nie ma znaczenia - w masce, czy bez przedstawiałbyś swoje pomysły, rozpoznawalny będziesz zawsze.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma znaczenia - w masce, czy bez przedstawiałbyś swoje pomysły, rozpoznawalny będziesz zawsze.

Cieszy mnie to. Długo na to pracowałem.

Nie mam tu na myśl częstej i publicznej prezentacji własnych przekonań ale kształtowanie własnej osobowości i tożsamości.

Teraz już wiem kim jestem i dokąd zmierzam. Nie mam potrzeby udawać kogoś, kim nie jestem i nie da się mnie pomylić z kimś innym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 16:19 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>>Nie ma znaczenia - w masce, czy bez przedstawiałbyś swoje pomysły, rozpoznawalny będziesz zawsze.
>Cieszy mnie to. Długo na to pracowałem.
W realu moja odpowiedź brzmiała by tak:
Posiadanie cię w zespole jest jak utrata trzech dobrych pracowników.

Na forum brzmi to tak: - Wiecie, został zwolniony jak gówno.

>Nie mam tu na myśl częstej i publicznej prezentacji własnych przekonań ale kształtowanie własnej osobowości i tożsamości.
Nie jesteś najgłupszy na świecie, ale lepiej dla ciebie, aby pierwszy nie umarł, bo rzecz w tym, że chciałem przedstawić jedynie sposób posługiwania się eufemizmami. Zaplanowałem dyskusję i juz na samym jej początku napisałem, że "wciąż jestem rozczarowany" i nie zawwiodłeś mnie do końca.

Pozdrawiam
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wciąż jestem rozczarowany

Nie Ty jeden ale to kwestia hierarchii racji.
Twoja racja jest zawsze ponad moją.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 17:15 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

Zdjęcie maski to kwestia osobistej odwagi, używanie maski to kwestia doświadczenia.
eu.usatoda(*)ck-georgia-runoff/10826148002/
(Podobnie jak unikanie zgromadzeń publicznych).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zdjęcie maski to kwestia osobistej odwagi, używanie maski to kwestia doświadczenia.
>eu.usatoda(*)ck-georgia-runoff/10826148002/

Strach nie jest wrodzony.
Strach jest zaprogramowany podczas wychowania w określonej kulturze. Podobnie jest ze wstydem.
Ten program umysłu można zmienić. Osobowość jest zmienna jednak ale tylko pod wpływem odpowiednich czynników.

W zasadzie wszyscy jesteśmy lepszymi lub gorszymi kopiami ludzi, których uznajemy za władzę. To władza definiuje tożsamość społeczną.

Gdybym to ja był władcą i ogłosił, że każdy musi w sobie znaleźć odwagę, by iść przez życie bez maski nie bacząc na sądy i oceny innych ludzi oraz roszcząc od wszystkich akceptację dla siebie takiego, jakim jest się naprawdę, to na bazie instynktów wywolabym tym proces transformacji osobowości u innych ludzi w naznaczonym przeze mnie kierunku.

Ale nie jestem władcą.

Niemniej pretenduję do władzy.

Na początek kwestionuję panujące normy społeczne, które uznaję za złe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 18:40 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Na początek kwestionuję panujące normy społeczne, które uznaję za złe.

Niektóre normy społeczne utrwalono w postaci prawa np. nie zabijaj, nie kradnij. Czy te także chciałbyś zmienić?
Norm społecznych nie usankcjonowanych prawnie nie musisz przestrzegać.
03-12-2022 18:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niektóre normy społeczne utrwalono w postaci prawa np. nie zabijaj, nie kradnij. Czy te także chciałbyś zmienić?

Oczywiście nie.

Kwestionuję prawo do tajemnic, w tym prawo do tajemnicy mienia i głosowania.
Kwestionuję prawo do nieopodakowanej właśnosci.
Kwestionuję prawo do odsetek od należności.
Kwestionuję współczesne prawo podatkowe w całości.

Twierdzę, że te prawa nie pochodzą od Boga lecz od szatana.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 19:42 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Niektóre normy społeczne utrwalono w postaci prawa np. nie zabijaj, nie kradnij. Czy te także chciałbyś zmienić?
>Oczywiście nie.
>Kwestionuję prawo do tajemnic, w tym prawo do tajemnicy mienia i głosowania.
Za wyjątkiem prawa Krystkona do tajemnic

>Kwestionuję prawo do nieopodakowanej właśnosci.
Wprost przeciwnie. Postulujesz, żeby właściciel rafinerii zapłacił mniej niż dziś

>Kwestionuję prawo do odsetek od należności.
Pisz po polsku, kwestionujesz prawo do oszczędzania w bankach i prawo do kredytu.
Kwestionujesz prawo ludzi bez majątków do kupna domu, mieszkania samochodu

>Kwestionuję współczesne prawo podatkowe w całości.
Zabawny jesteś, z czego będziesz dostawał socjal w Berlinie?

>Twierdzę, że te prawa nie pochodzą od Boga lecz od szatana.
Ktoś twierdzi, że prawa, które kwestionujesz pochodzą od Boga?
Pewnie twoim wymyśleni rozmówcy

Przypomnę :
kwestionujesz też prawo do emerytur
kwestionujesz też prawo do ubezpieczeń
kwestionujesz też prawo do reklamacji towarów
kwestionujesz też prawo do egzekucji alimentów
kwestionujesz też prawo do oszczędzania
kwestionujesz też prawo do podróżowania
kwestionujesz też prawo do urlopów
kwestionujesz też prawo do chorobowych zwolnień
kwestionujesz też prawo ochrony pracowników
kwestionujesz też prawo ochrony lokatorów
kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów
kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty

Zastanowiło cię kiedyś, dlaczego wszyscy wokół mają cię za idiotę?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kwestionujesz prawo do oszczędzania w bankach

Zgadza się. Postuluję oszczędzanie w ramach państwowego systemu pieniężnego opartego na rozproszonej księdza kapitału, pod kontrolą większości kapitału i kryptograficzne zabezpieczonych portfelach.

>prawo do kredytu.

Wprost przeciwnie, postuluję automatyczny kredyt związany z wartością posiadłości, którego jedynym kosztem będzie podatek od własności.

>Kwestionujesz prawo ludzi bez majątków do kupna domu, mieszkania samochodu

Kwestionuję prawo ludzi bez żadnej posiadłości do przymusowo egzekwowanego długu.

Kto nic nie ma nie może też mieć długu wyrażonego inaczej niż poprzez brak pieniędzy, co jest już długiem wobec tych, którzy je mają, bez względu na to, jak o tym mówią wasze definicje oparte na waszym pojęciu świata.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 20:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Przypomnę :
kwestionujesz też prawo do emerytur
Ucieczka
kwestionujesz też prawo do ubezpieczeń
Ucieczka
kwestionujesz też prawo do reklamacji towarów
Ucieczka
kwestionujesz też prawo do egzekucji alimentów
Ucieczka
kwestionujesz też prawo do podróżowania
ucieczka
kwestionujesz też prawo do urlopów
Ucieczka
kwestionujesz też prawo do chorobowych zwolnień
Ucieczka
kwestionujesz też prawo ochrony pracowników
Ucieczka
kwestionujesz też prawo ochrony lokatorów
Ucieczka
kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów
Ucieczka
kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty
Ucieczka

Zastanowiło cię kiedyś, dlaczego wszyscy wokół mają cię za idiotę?

>>kwestionujesz prawo do oszczędzania w bankach
>Zgadza się.
I na tym poprzestań

>Postuluję oszczędzanie w ramach państwowego systemu pieniężnego opartego na rozproszonej księdza kapitału, pod kontrolą większości kapitału i kryptograficzne zabezpieczonych portfelach.
Pisz po polsku
Proponujesz prawo do oszczędności tylko dla bogatych

>>prawo do kredytu.
>Wprost przeciwnie, postuluję automatyczny kredyt związany z wartością posiadłości,
Czyli kredyt tylko dla bogatych

>>Kwestionujesz prawo ludzi bez majątków do kupna domu, mieszkania samochodu
>Kwestionuję prawo ludzi bez żadnej posiadłości do ...
.... posiadania czegokolwiek
Tak, wiem.
To ma dom, może mieć drugi, potem czwarty Kto nei ma domu, nigdy go miał nie będzie

>Kto nic nie ma nie może też mieć długu
Rozumiem, biedny nie może oszczędzać, nie może brać kredytu, ma być biedny

>wyrażonego inaczej niż poprzez brak pieniędzy, co jest już długiem wobec tych, którzy je mają,

K...a ale bełkot

>bez względu na to, jak o tym mówią wasze definicje
Moje? ja nie mam problemów w waszymi puszczającymi się w Atenach córkami


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-12-2022 20:39 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kwestionujesz też prawo do emerytur

Kwestionuję prawo do emerytur wypłacanych z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji.
Postuluję dochód gwarantowany dla każdego, z podatku od własności.

>kwestionujesz też prawo do ubezpieczeń

Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji należności.
Postuluję istnienie długu i należności wyłącznie w rozkładzie pieniądza. Kto nie ma pieniędzy ten jest dłużnikiem, ten kto je ma jest wierzycielem.
Nie może istnieć żaden dług wykraczający ponad ilość wykreowanego przez państwo pieniądza a już z pewnością taki dług nie może podlegać przymusowej egzekucji.

>kwestionujesz też prawo do reklamacji towarów

Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji należności. Dług może być wyrażony jedynie w rozkładzie państwowo wykreowanego pieniądza. W stosunkach gospodarczych nie ma miejsca na przemoc, strony każdej umowy muszą znaleźć sposób, by regulować swoje stosunki gospodarcze bez groźby wzajemnej przemocy.

>kwestionujesz też prawo do egzekucji alimentów

Postuluję kryptograficzne zaszyfrowanie portfelow, ażeby tylko właściciel i nikt więcej nie miał dostępu do prywatnego portfela.
Własność jest święta.

>kwestionujesz też prawo do oszczędzania

Postuluję limit oszczędności związany z wartością posiadłości oraz niewielki limit dla osób, które niczego nie posiadają, tyle co dwumiesięczne wynagrodzenie za pracę najemną.

Pieniądz ma służyć wymianie prawa własności a nie gromadzeniu wartości, które zabija wymianę gospodarczą.

>kwestionujesz też prawo do podróżowania

Osobom bez posiadłości dwumiesięczne oszczędności muszą wystarczyć na podróż. Potem muszą wrócić do pracy, bo nic nie mają i muszą pracować, żeby żyć.

>kwestionujesz też prawo do urlopów

Wprost przeciwnie, postuluję żeby urlop można było wziąć zawsze i ile się go potrzebuje, byleby zapalić za urlop z własnej kasy, z oszczędności i dochodu gwarantowanego.

>kwestionujesz też prawo do chorobowych zwolnień

Nieprawda, tyle że każdy płaci za siebie. Po to zwykły człowiek ma coś mieć, żeby za wszystko moc zapłacić samemu. Po to też dochód gwarantowany.
Sytuacja, w której człowiek nie ma na lekarza i za lekarza musi płacić ktoś inny, nie jest do przyjęcia. Nie do przyjęcia jest, żeby z ludzi zrobić takich nędzarzy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 21:16 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)

>>Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta
>Nic nie rozumiesz dlatego wciąż projektujesz świat gdzie panuje wasza kultura, a w niej całkowita zależność egzystencjalna zwykłego człowieka od ludzi władzy.

Na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach?
Proste pytanie

>Wciąż mnie pytasz jak zwykły człowiek mógłby sprzeciwić się władzy bez prawa do tajemnicy w waszej kulturze, przy panowaniu waszych norm społecznych.
Nie, nie o to cię pytam, nie wymyślaj mi pytań, które ci zadaję

Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach?

Pytałem cię kiedyś czy wybrałbyś taką samą pracę za 1000 Euro u pracodawcy znanego z imienia i nazwiska czy za 5000 u pracodawcy o którym nic nie wiesz
Proste pytanie

Pytałem, czy wolałbyś wynająć identyczne mieszkanie za 1000 euro od niejawnej spółki czy za 1500 od osoby znanej z imienia nazwiska i adresu
Proste pytanie

Pytałem, co znaczy uznawanie/nieuznawanie własności na przykładzie mojego sadu
Proste pytanie

Chcesz dyskutować? To skoro prowokujesz pytania, to na nie odpowiadaj
Ucieczka nie jest argumentem, wymyślanie rozmówcy tym bardziej nie jest

kwestionujesz też prawo ochrony pracowników
kwestionujesz też prawo ochrony lokatorów
kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów
kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty

>>kwestionujesz też prawo do emerytur
>Kwestionuję prawo do emerytur wypłacanych z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji.
>Postuluję dochód gwarantowany dla każdego, z podatku od własności.

280 złotych rocznie
Jak z tego wyżyć?
Ile razy mam o to pytać?

>>kwestionujesz też prawo do ubezpieczeń
>Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji należności.
kwestionujesz też prawo do ubezpieczeń

>Nie może istnieć żaden dług wykraczający ponad ilość wykreowanego przez państwo pieniądza a już z pewnością taki dług nie może podlegać przymusowej egzekucji.
Pisz po polsku

>>kwestionujesz też prawo do reklamacji towarów
>Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji należności.
kwestionujesz też prawo do reklamacji towarów

>Dług może być wyrażony jedynie w rozkładzie państwowo wykreowanego pieniądza. W stosunkach gospodarczych nie ma miejsca na przemoc, strony każdej umowy muszą znaleźć sposób, by regulować swoje stosunki gospodarcze bez groźby wzajemnej przemocy.
Pisz po polsku

>>kwestionujesz też prawo do egzekucji alimentów
>Postuluję kryptograficzne zaszyfrowanie portfelow, ażeby tylko właściciel i nikt więcej nie miał dostępu do prywatnego portfela.
Kłamiesz, nie to postulujesz. z portfela w twoim świecie są konfiskowane oszczędności

>Własność jest święta.
Kłamiesz, z portfela w twoim świecie są konfiskowane oszczędności

>>kwestionujesz też prawo do oszczędzania
>Postuluję limit oszczędności
kwestionujesz też prawo do oszczędzania

>związany z wartością posiadłości
Oszczędzać mogą tylko bogaci

>Pieniądz ma służyć wymianie prawa własności a nie gromadzeniu wartości, które zabija wymianę gospodarczą.
Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia

>>kwestionujesz też prawo do podróżowania
>Osobom bez posiadłości dwumiesięczne oszczędności muszą wystarczyć na podróż.
Czyli kwestionujesz też prawo do podróżowania. w świecie bez ubezpieczeń, każdy musi mieć odłożone na wypadek choroby

>>kwestionujesz też prawo do urlopów
>Wprost przeciwnie,
kwestionujesz też prawo do urlopów. Twoje słowa

>postuluję żeby urlop można było wziąć zawsze i ile się go potrzebuje, byleby zapalić za urlop z własnej kasy, z oszczędności
Bez prawa do oszczędności

>i dochodu gwarantowanego.
280 zł rocznie

>>kwestionujesz też prawo do chorobowych zwolnień
>Nieprawda, tyle że każdy płaci za siebie.
Czyli kwestionujesz prawo do chorobowych zwolnień

>Po to też dochód gwarantowany.
280 złotych rocznie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>>>Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta

U nas zjawił się jakiś typ i otworzył knajpę, którą nawał DREX.
Wszyscy na właściciela mówili Drex. Drex postanowił startować w wyborach i przed wyborami zrobił darmową libację dla swojego elektoratu.
Po wyborach był zdziwiony, że tylko dostał JEDEN głos. Nikt nie wiedział jak naprawdę nazywał się Drex. Elektorat Drexa szukał Drexa na listach. Do wyborów poszły jego żona, teściowa, matka i on. Kto oddał na niego ten jeden głos ?? Drex długo nie żył. Poszedł do lekarza a ten mu zapisał chemię na rozrzedzanie krwi, jak dostał krwotoku, to się wykrwawił na śmierć.
03-12-2022 22:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Drex długo nie żył. Poszedł do lekarza a ten mu zapisał chemię na rozrzedzanie krwi, jak dostał krwotoku, to się wykrwawił na śmierć.

W moim modelu wybiera się jedynie wysokość podatku od własności oraz jego podział na bezpośredni dochód gwarantowany każdego obywatela i na budżet państwa, który ma służyć wyłącznie utrzymaniu porządku jaki określa publicznie jawna księga kapitału. Tego wyboru dokonuje się tylko jawnie i bezpośrednio. O wydatkach budżetu państwa decydują wyłącznie płatnicy podatku i w sile głosu odpowiadającej wysokości zapłaconego podatku.

W moim modelu nigdy nie wybiera się żadnego Drexa ani nikogo innego.

To dość tragiczna historia, bo Drex zapewne wierzył, że ludzie z jego knajpy to jego przyjaciele. Wchodząc tam pewnie zakładali maski, żeby dzięki masce napić się taniej albo nawet za darmo. Pod maskami jednak nie mieli żadnego respektu dla Drexa ani Drex pewnie na nie miał respektu dla nich. Okropna maskarada, która wszystkich niszczy i nikogo tak naprawdę nie rozwija.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 11:59 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>O wydatkach budżetu państwa decydują wyłącznie płatnicy podatku i w sile głosu odpowiadającej >wysokości zapłaconego podatku.

Czyli będzie między nimi walka jak się dorwać do kasy i ją przekręcić. W tej chwili demokratyczni "politycy" ,oczywiście nie za darmo, organizują przetargi na swoje wizje za nie swoje pieniądze, które mają w biedocie wywołać wrażenie bogactwa i nadchodzącego dobrobytu.
Czy w Twoim systemie też będą przetargi organizować demokratyczni "politycy", czy może bezpośrednio ci co na to łożą ? Jak to będzie wyglądać ? Trup się będzie kładł gęsto. Jak to mówią, duży może najwięcej. W tej chwili w Polsce pałace stawia sobie agentura i potem ta sprzedajna agentura będzie robić nam za szlachtę. Czy w Twoim systemie jest przewidziany remanent w celu ujawnienia, skąd kto ma kasę ??

>To dość tragiczna historia, bo Drex zapewne wierzył, że ludzie z jego knajpy to jego >przyjaciele.

Drex to nie był maurice_, on tylko wierzył w to, że każdy ma swoją cenę za którą można go kupić.
Biedaka najtaniej kupisz a jak go doprowadzisz go do nędzy to się sam wysprzeda.
Drex liczył na biedotę, że za parę piw będzie na niego głosować. Zapomniał tylko ich poinstruować jak to zrobić. Wszyscy dowiedzieli się jak się on nazywa, jak klepsydra wisiała.
Wybory wygrał po raz kolejny cwaniaczek, który zaczynał tak jak Ddrex. Teraz to sobie stworzył stały elektorat za pieniądze podatników. Biedota zamiata ulice, strażacy i funkcjonariusze oświatowi kłaniają się nisko jaśnie panu burmistrzowi. Żeby pokonać demokratycznego burmistrza nie wystarczy przekupić kilku pijaków, trzeba mu odbić elektorat. A jak to zrobić ??
Do tego używa się "ideologii". Trzeba zatrudnić speców, co mają specjalnego nosa, oni już nim wyczują, jaką kogo można załatwić ideologią. Zajmują się tym od pokoleń, mają doświadczenie i przeszkoloną załogę. Na pewno nie są tani ale są skuteczni. Jak kogoś stać to swoich zamordują by dogodzić sponsorowi.
Tej zimy demokratyczny burmistrz postarał się nam o węgiel, tylko ten "węgiel" nie chce się palić i dawać ciepła. Wyłazi z niego smoła a z komina idzie dym jak z lokomotywy. Ludzie jednak są zadowoleni, po dostali go za darmo. Jak to mówią, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
I kto takiego burmistrza pokona ??? Chyba tylko choroba i śmierć. Synalka wsadził na urzędy wyżej i mu wybudował dom w stolicy powiatu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli będzie między nimi walka jak się dorwać do kasy i ją przekręcić.

Płatnicy podatku, którzy będą mieli zarządzać cząstką zapłaconego przez siebie podatku, po wypłacie wszystkim bezpośrednich dochodów gwarantowanych, dla utrzymania porządku społecznego będą mieli hajs i nie rzucą się na drobne ryzykując załamanie się porządku społecznego, w którym to oni są na szczycie hierarchii społecznej.

>W tej chwili demokratyczni "politycy" ,oczywiście nie za darmo, organizują przetargi na swoje wizje

Tajnie wybrani ludzie bez żadnej kasy to inna kategoria ludzi niż płatnicy podatku. W ogóle mnie nie dziwi, że próbują jak najwięcej kasy z podatków przekuć we własność prywatną. To jest naturalne działanie u wszystkich ludzi na dorobku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 13:52 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Czy w Twoim systemie jest przewidziany remanent w celu ujawnienia, skąd kto ma kasę ??

Jest obowiązek składania oświadczeń majątkowych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czy w Twoim systemie jest przewidziany remanent w celu ujawnienia, skąd kto ma kasę ??
>Jest obowiązek składania oświadczeń majątkowych.

W moim modelu społecznym księga kapitału o rozproszonym zapisanie na wzór łańcucha bloków kryptowalut

pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain

jest publicznie jawna i łatwo dostępna dla wszystkich.

Każdy może zajrzeć do twojego portfela, sprawdzić wszystkie twoje świadectwa własności i ustalić skąd wpłynęły i dokąd popłynęły twoje pieniądze.

W moimi modelu kapitał jest całkowicie jawny.

Twój portfel jest jednak kryptograficzne zabezpieczony i tylko Ty na świcie masz do niego dostęp i tylko Ty możesz zdecydować co stanie się z twoimi świadectwami własności i z twoimi pieniędzmi.

Żaden rząd, żaden bank, żaden sąd, żadna armia, żaden wysoki funkcjonariusz nie mogą mieć dostępu do twojego portfela.

Dostęp do własnego portfela może mieć tylko właściciel na staży czego ma stać kryptografia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 14:29 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>W moimi modelu kapitał jest całkowicie jawny.

Musiałbym zatrudnić ochroniarzy dla całej mojej rodziny, aby nie porwano mi dziecka, dla wymuszenia okupu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W moimi modelu kapitał jest całkowicie jawny.
>Musiałbym zatrudnić ochroniarzy dla całej mojej rodziny, aby nie porwano mi dziecka, dla wymuszenia okupu.

Wszyscy są przekonani, że są dobrą wyspą pośród oceanu zła ale rzeczywistość jest inna i takie rozumowanie daje tylko wszystkim prawo do wzajemnej przemocy.

To właśnie tajemnica mienia powoduje, że porywanie ludzi dla okupu może się opłacać.

W systemie publicznie jawnej księgi kapitału każdy bandyta, każdy złodziej, każdy oszust zostanie łatwo przez wszystkich zdemaskowany.

Twoje rozumowanie jest przepojone strachem przed innymi ludźmi.

Pytanie co w waszej kulturze wywołuje taki strach? Zastanów się. Ja stawiam na prawo do tajemnicy i na prawo do wzajemnej przemocy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 15:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>W systemie publicznie jawnej księgi kapitału każdy bandyta, każdy złodziej, każdy oszust zostanie łatwo przez wszystkich zdemaskowany.

I co mu zrobią?
Kiś - kiś paluszkiem?

Ile razy jeszcze zadawać ci to samo pytanie?

Idioto, założyłeś wątek, dostałeś w nim mnóstwo pytań i udowodniłeś jedynie to, że twoim argumentem jest ucieczka od odpowiedzi

Jesteś idiotą

Pytałem o twoje głosowanie, wybór mieszkania, wybór pracy
Użyłem argumentu o tym, że chcesz pozwolić zabijać setki ludzi w minutę

I co?

UCIECZKA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W systemie publicznie jawnej księgi kapitału każdy bandyta, każdy złodziej, każdy oszust zostanie łatwo przez wszystkich zdemaskowany.
>I co mu zrobią?
>Kiś - kiś paluszkiem?

Odizoluja i naznacza stigma, informując każdego w ten sposób kim ten człowiek jest, pozostawiając mu szansę na pokutę i zmianę.

Ale nie dostaną się w żaden sposób do jego portfela, dostępu do którego będzie bronić kryptografia.

Ta sama kryptografia będzie bronic portfel zwykłego człowieka przed dostępem do niego funkcjonariuszy waszego państwa, którzy w imię zwycięstwa dobra nad złem czynią piekło na Ziemi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 21:59 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Postuluję dochód gwarantowany dla każdego, z podatku od własności.

A jak ktoś ma własność tylko na koncie bankowym, to też od niego będzie płacił hamerlikowski podatek ??
03-12-2022 22:20 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Postuluję dochód gwarantowany dla każdego, z podatku od własności.
>A jak ktoś ma własność tylko na koncie bankowym, to też od niego będzie płacił hamerlikowski podatek ??

W moim modelu nie ma banków.

System pieniężny jest państwowy i realizuje całą kreację pieniądza.

Nikt nie kreuje pieniądza poza systemem państwowym, bowiem nikomu nie przysługują odsetki od pożyczek i nikt nie ma prawa do przymusowej egzekucji należności.

Od oszczędności zgromadzonych w państwowym systemie pieniężnych nie płaci się żadnych podatków.

Podatki płaci się wyłącznie od własności rzeczy i czynności.
W

W moim modelu własność czynności zastępuje prawo własności wartości niematerialnych.
W moim modelu za posiadanie ruchu i materii musisz zawszę innym zapłacić podatek. Bez tego podatku nie masz prawa własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 20:55 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kwestionujesz też prawo ochrony pracowników

Każda umowa jest dobrowolna i trwa do momentu, do którego strony jej chcą, widzą w niej sens. Po to zwykły człowiek ma coś mieć, żeby zwolnienie z pracy nie było dla niego katastrofa. Po to też ochrona systemu gospodarczego przed recesją wywołaną nadmierną koncentracją kapitału, żeby każdy człowiek mógł znaleźć szybko nową pracę.

>kwestionujesz też prawo ochrony lokatorów

Występuję przeciw nadmiernej koncentracji kapitału, która prowadzi zwykłych ludzi do zamieszkania w cudzych domach. Człowiek w swoim domu nie jest żadnym lokatorem tylko domownikiem i nie potrzebuje żadnej ochrony.

>kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów

Kwestionuję prawo do przemocy w stosunkach gospodarczych. Konsumenci muszą tak się umówić z producentami, żeby nikt nie potrzebował w działalności gospodarczej nikomu grozić i wobec nikogo stosować przemocy.

>kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty

Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji długów. Portfel musi być kryptograficznie zaszyfrowany i dostęp do niego może mieć tylko właściciel. Nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś coś sprzedaje na raty czy za natychmiastowy przelew pieniędzy. Jego wybór ale nikomu nie wolno stosować przemocy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 21:24 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>kwestionujesz też prawo ochrony pracowników
>Każda umowa jest dobrowolna i trwa do momentu, do którego strony jej chcą, widzą w niej sens.
Maszynista ma prawo w środku trasy powiedzieć, dalej nie jadę?
Chirurg ma prawo odejść od stołu?
Taksówkarz w nocy w lesie może podnieść cenę?
Właściciel może wyrzucić lokatora w środku nocy?
Pracodawca ma prawo zwolnić ciężarną?
Nieuczciwy sprzedawca nie musi uznawać reklamacji?

Wiem, trudne pytania, a odpowiedzią będzie bełkot lub ucieczka

>Po to zwykły człowiek ma coś mieć, żeby zwolnienie z pracy nie było dla niego katastrofa.
Jak ma dom, to będzie dla niego katastrofą, bo dom trzeba ogrzać

>Po to też ochrona systemu gospodarczego przed recesją wywołaną nadmierną koncentracją kapitału, żeby każdy człowiek mógł znaleźć szybko nową pracę.
Kto ma dom, może mieć dwa, potem cztery, to nie jest koncentracja własności?

>>kwestionujesz też prawo ochrony lokatorów
>Występuję przeciw nadmiernej koncentracji kapitału,
Kto ma dom, może mieć dwa, potem cztery, to nie jest koncentracja własności?
A postulujesz prawo wyrzucenia lokatora w nocy na deszcz, bo umowa przestała się podobać właścicielowi

>Człowiek w swoim domu nie jest żadnym lokatorem tylko domownikiem i nie potrzebuje żadnej ochrony.
Proponujesz zakaz budowy domów przez najemnych pracowników.
Bez prawa do oszczędności i/lub kredytu nikt domu nie zbuduje

>>kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów
>Kwestionuję prawo do przemocy w stosunkach gospodarczych.
kwestionujesz też prawo ochrony konsumentów

>Konsumenci muszą tak się umówić z producentami, żeby nikt nie potrzebował w działalności gospodarczej nikomu grozić i wobec nikogo stosować przemocy.

Reklamacja jest przemocą?

>>kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty
>Kwestionuję prawo do przymusowej egzekucji długów.
kwestionujesz nawet prawo do kupna telewizora na raty

>Portfel musi być kryptograficznie zaszyfrowany i dostęp do niego może mieć tylko właściciel.
i system konfiskujący oszzcędności

Krystkonie, POWTARZASZ SWOJE MANTRY DAWNO OBALONO, UCIEKAŁEŚ ZA KAŻDYM RAZEM I NADAL POWTARZASZ TYLKO SWOJE PIPCENIE.

Pokaż mechanizm dorabiania się domu np przez nauczyciela, który nie ma niczego bo dopiero zaczyna pracę. Mieszka w najmowanym, pracuje w cudzej szkole. Nie wolno mu oszczędzać, dostaje 280 złotych rocznie z cudzych podatków, ale musi płacić za wszystko nawet za chodzenie chodnikami
Pokaż rok po roku stan jego konta i własności

Nie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-12-2022 22:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Maszynista ma prawo w środku trasy powiedzieć, dalej nie jadę?

Oczywiście, z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko.

Każdy człowiek ma niezbywalne prawo odmowy współpracy i nikt nie ma prawa w razie odmowy grozić i karać. Ktokolwiek grozi i karze w redakcji na odmowę współpracy ten jest bandytą i jak bandyta winien być przez wszystkich traktowany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 07:07 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Maszynista ma prawo w środku trasy powiedzieć, dalej nie jadę?
>Oczywiście, z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko.

Chirurg ma prawo odejść od stołu "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."

Kontroler lotów ma prawo zejść z wieży "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."

Pracownik obsługujący wentylacyjny szyb ma prawo zejść ze stanowiska "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."

Postulujesz masowe mordowanie ludzi

Pokaż mechanizm dorabiania się domu np przez nauczyciela, który nie ma niczego bo dopiero zaczyna pracę. Mieszka w najmowanym, pracuje w cudzej szkole. Nie wolno mu oszczędzać, dostaje 280 złotych rocznie z cudzych podatków, ale musi płacić za wszystko nawet za chodzenie chodnikami
Pokaż rok po roku stan jego konta i własności

Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.

Pytałem cię kiedyś czy wybrałbyś taką samą pracę za 1000 Euro u pracodawcy znanego z imienia i nazwiska czy za 5000 u pracodawcy o którym nic nie wiesz
Proste pytanie

Pytałem, czy wolałbyś wynająć identyczne mieszkanie za 1000 euro od niejawnej spółki czy za 1500 od osoby znanej z imienia nazwiska i adresu
Proste pytanie

Pytałem, co znaczy uznawanie/nieuznawanie własności na przykładzie mojego sadu
Proste pytanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chirurg ma prawo odejść od stołu "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>Kontroler lotów ma prawo zejść z wieży "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>Pracownik obsługujący wentylacyjny szyb ma prawo zejść ze stanowiska "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>Postulujesz masowe mordowanie ludzi

Bowiem wasze groźby kierowane do ludzi, którzy odmówią współpracy na waszych warunkach pięknie wszystkich rozwijają i dzięki nim wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Nikt się przez to nie boi, nikt z braku strachu nie wspiera systemu wzajemnych kar, nie wspiera zbrojeń i żaden człowiek nie może zdobyć tak potężnej władzy nad innymi ludźmi, żeby go określić dyktatorem.

Przychodni mi na myśl jak mógłby opisać waszą kulturę - kultura wzajemnej agresji, oparta na kulcie wzajemnych gróźb i kar.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 12:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Zacząłeś wątek, więc go dokończ
zadałem ci pytania dotyczące TWOJEGO wątku

Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.
Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.
Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.
Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.
Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.

Ile razy mam pytać o TWÓJ wątek głoszący TWOJE idee?

* * *
Pokaż mechanizm dorabiania się domu np przez nauczyciela, który nie ma niczego bo dopiero zaczyna pracę. Mieszka w najmowanym, pracuje w cudzej szkole. Nie wolno mu oszczędzać, dostaje 280 złotych rocznie z cudzych podatków, ale musi płacić za wszystko nawet za chodzenie chodnikami
Pokaż rok po roku stan jego konta i własności

Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach na podanym przeze mnie przykładzie.

Pytałem cię kiedyś czy wybrałbyś taką samą pracę za 1000 Euro u pracodawcy znanego z imienia i nazwiska czy za 5000 u pracodawcy o którym nic nie wiesz
Proste pytanie

Pytałem, czy wolałbyś wynająć identyczne mieszkanie za 1000 euro od niejawnej spółki czy za 1500 od osoby znanej z imienia nazwiska i adresu
Proste pytanie

Pytałem, co znaczy uznawanie/nieuznawanie własności na przykładzie mojego sadu
Proste pytanie

>>Chirurg ma prawo odejść od stołu "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>>Kontroler lotów ma prawo zejść z wieży "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>>Pracownik obsługujący wentylacyjny szyb ma prawo zejść ze stanowiska "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."
>>Postulujesz masowe mordowanie ludzi

>Bowiem wasze groźby kierowane do ludzi, którzy odmówią współpracy na waszych warunkach...

IDIOTO! POSTULUJESZ MASOWE BEZKARNE MORDOWANIE SETEK LUDZI W MIEJSCU PRACY, W KOMUNIKACJI W SZPITALACH!

Tak, "nasze" warunki umów są takie, że kiedy kontroler lotów siada na wieży to ma na niej kierować samoloty, a nie odejść kiedy straci ochotę i zabić kilkuset ludzi w samolotach "z tą konsekwencją, że nikt go już nie zatrudni na to stanowisko."

Kontroler nie jest niewolnikiem, morderco, wolno mu złożyć wypowiedzenie i odejść z pracy, ale nie wolno mu zabijać ludzi, tak jak to ty postulujesz




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach

W tajnym wyborze wybrałbym zawsze niemoralnie.
W jawnym wyborze, chcieć nie chcąc musiałbym wybrać moralnie, bo za niemoralny wybór zostałbym oceniony i osądzony przez innych ludzi, którzy zmieniliby do mnie stosunek.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 12:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach
>W tajnym wyborze wybrałbym zawsze niemoralnie.

Czyli w tajnym wyborze głosowałbyś na syna przedsiębiorcy w moim przykładzie a w jawnym głosowałbyś w interesie mieszkańców gminy czy tak?

TAK/NIE?

Proste pytanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach
>>W tajnym wyborze wybrałbym zawsze niemoralnie.
>Czyli w tajnym wyborze głosowałbyś na syna przedsiębiorcy w moim przykładzie a w jawnym głosowałbyś w interesie mieszkańców gminy czy tak?
>TAK/NIE?
>Proste pytanie

Jak widać dokonałem publicznie jawnego wyboru drogi, która nie doprowadzi mnie do twojej alternatywy.

Jawnie i publicznie kwestionuję normy społeczne, które dają określonym ludziom władzę szkodzenia innym ludziom.

Ty i tobie podobni chcecie zwalczać jedynie objawy choroby i głównie tylko na pokaz, co ma Was uczynić dobrodziejami w przekonaniu innych a jak chcę zwalczyć przyczyny choroby.

Już nawet nie pytam lecz stwierdzam, że to wasze i nie moje "prawo" daje przedsiębiorcy władzę niszczenia ludzi, krótszy nie podporządkują się jego woli.

Nie mam zamiaru zastanowić się nawet co wybrałbym tkwiąc w waszej zgniłej kulturze stosunków społecznych.

Nie jestem jednym z Was, nie podzielam waszych wierzeń, nie jestem członkiem waszego społeczeństwa, nie muszę wybierać mniejszej zgnilizny w waszej zgniliźnie.

Wybieram nowy świat, nowe normy społeczne, wybieram nowe społeczeństwo, w którym nie będzie waszych zwierzęcych stosunków społecznych.

Odrzucam waszą kulturę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 13:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach
>W tajnym wyborze wybrałbym zawsze niemoralnie.
Czyli w tajnym wyborze głosowałbyś na syna przedsiębiorcy w moim przykładzie a w jawnym głosowałbyś w interesie mieszkańców gminy czy tak?
TAK/NIE?
Proste pytanie

>Jak widać dokonałem publicznie jawnego wyboru drogi, która nie doprowadzi mnie do twojej alternatywy.

Jak widać wijesz się jak glizda, żeby nie odpowiedzieć

Podobnie jak na pytania o wybór pracy i wybór mieszkania

Trzeba cię pytać setki razy o to samo

Piszesz publicznie - jawnie?
zabawny jesteś
Mieszkasz w Niemczech, pisujesz utajniając swoje dane na obcojęzycznym, niszowym forum, na które nie zajrzy żaden z twoich szefów, kolegów, sąsiadów, krewnych...
* *

Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta
Przedsiębiorca chce rozbudować zakład i potrzebuje do tego terenu, który obecnie zajmuje park, szkolne boisko i basen. Chce przy tym zaoszczędzić na wywózce odpadów i składować je w gminie, chce też spuszczać ścieki do jeziora.

Na to wszystko potrzebuje zgody wójta.

To wszystko jest SPRZECZNE Z INTERESEM mieszkańców gminy, w tajnych wyborach zagłosują przeciwko synowi przedsiębiorcy, bo TAKI JEST ICH INTERES, przy jawnych wyborach usłyszą: kto zagłosuje przeciw straci pracę

Oczywiście przykład jest przejaskrawiony, ale w jawnych wyborach na kogo zagłosują podwładni wybieranego? żołnierze, policjanci, strażacy w wyborach do Sejmu?
Nauczyciele, gminni urzędnicy, pracownicy komunalnych usług w wyborach wójtów czy burmistrzów

Oczywiście krystkon uciekła od tego argumentu

Wymagasz od ludzi odwagi? Tak, ale nie wymagasz jej od siebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pracodawca ma prawo zwolnić ciężarną?

Może ale nikogo nie zostawiany na lodzie dlatego zarówno matka jak i nowo nagrodzone dziecko uzyskają dochód gwarantowany z podatku od własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>system konfiskujący oszzcędności

Nieprawda.

Kiedy dobijesz do limitu nie będziesz mógł po prostu przyjąć od nikogo więcej kasy, dopóki nie wydasz tej, którą zgromadziłeś.

Musisz kasę wydać. Zamienisz kasę na opodatkowaną własność, co powiększy twój limit i przyzna Ci automatycznie kredyt.

Wasz system pieniężny wspierający potężną koncentrację kapitału katuje gospodarkę i przez to wartościowi ludzie nie mogą znaleźć pracy i wartościowe zasoby naturalne leżą odłogiem czekając na wzrost ceny o 1000%.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-12-2022 07:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>system konfiskujący oszzcędności
>Nieprawda.
>Kiedy dobijesz do limitu nie będziesz mógł po prostu przyjąć od nikogo więcej kasy, dopóki nie wydasz tej, którą zgromadziłeś.

Czyli konfiskata oszczędności

>Musisz kasę wydać.

Uwielbiam, słowo "musisz" w odniesieniu do moich pieniędzy
Wy, komuniści zawsze uważaliście, że lepiej ode mnie zarządzicie moimi pieniędzmi

>Wasz system pieniężny
Skończ z tym "wasz" krystkonie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uwielbiam, słowo "musisz" w odniesieniu do moich pieniędzy

A ja w odniesieniu do usług, gdzie maszynista, chirurg i taksówkarz muszą.

Możesz zaoszczędzonej kasy nie wydać ale wtedy nie zrobisz miejsca na nową i jak zapracujesz to nikt Ci nie zapłaci, bo system pieniężny do tego nie dopuści.

System pieniężny do tego nie dopuści, żebyście nie poradzili z innych zrobić nędzarzy, którzy staną się waszymi marionetkami dla dobra wszystkich, zarówno Was jak i potencjalnych marionetek.
Chcesz mieć większy limit oszczędności i kredyt to nabadz opodatkowaną własność. Każdy może to zrobić.

>Wy, komuniści zawsze uważaliście, że lepiej ode mnie zarządzicie moimi pieniędzmi

Wy bawlochwalcy tajnej, nieopodakowanej państwo, przymusowo egzekwowanej i dotowanej z podatków od biedy własności prywatnej często powolujecie się na to, że wasze prawo własności pochodzi od Boga czasem też że z Natury.

Uważacie, że władza nad innymi ludzi należy się Wam bez względu na to, jak się waszym podwładnym powodzi. Choćby wasi podwładni umierali z zimna, głodu i chorób to nikomu nie wolno zakwestionować waszej władzy nad ludźmi.

>>Wasz system pieniężny
>Skończ z tym "wasz" krystkonie

A Ty skończ z propagandą wrogiej ludzkości kultury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Uważacie, że władza nad innymi ludzi należy się Wam

Znów rzucanie gównem i kłamstwa
Nad nikim nie mam władzy zmyślaczu bez honoru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Uważacie, że władza nad innymi ludzi należy się Wam
>Znów rzucanie gównem i kłamstwa
>Nad nikim nie mam władzy zmyślaczu bez honoru

Kłamiesz.

W przestrzeni swoich posiadłości masz władzę nad ludźmi a kto się twojej władzy nie podporządkuje na tego naslesz waszych policjantów i komorników.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Uważacie, że władza nad innymi ludzi należy się Wam
>>Znów rzucanie gównem i kłamstwa
>>Nad nikim nie mam władzy zmyślaczu bez honoru
>Kłamiesz.
>W przestrzeni swoich posiadłości masz władzę nad ludźmi a kto się twojej władzy nie podporządkuje na tego naslesz waszych policjantów i komorników.

1
Idioto, synu debila.
Napisz idioto, co musiałby ktoś zrobić w moim domu, żebym mógł nasłać na niego komornika

Na czym polega władza w moim domu?
Gościom mogę kazać obierać kartofle?
I do tego mogę wezwać policję?

Idioto, synu debila. Do mojego domu mogę wezwać policję tylko wtedy, kiedy w tym domu jest ktoś, kto chce mi wyrządzić szkodę

I TY IDIOTO SYNU DEBILA MOŻESZ W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI WEZWAĆ WASZĄ NIEMIECKĄ POIZEI

Do tego idioto, nie jest potrzebna własność domu

2
Idioto synu debila
Wg ciebie nie mogę wezwać policji, bo policja nie wie, że to mój dom
Wg ciebie, idioto własność jest tajna

3
Dość masz udowadniania że jesteś idiotą?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Idioto, synu debila.

Ooo znowuż uruchamiania się agresor w reakcji na odmienne emocje, myśli, wizje, pojęcia, cele i wybory.

Co będzie następne?

Wyciągniesz pistolet i wymierzysz go we mnie?

Skoro uznaję wasz świat za zły to mam automatycznie prawo do wskazania i oskarżenia ludzi, którzy zło na tym świecie czynią.

Bronisz współczesnych norm społecznych ale mam Cię Cię określać dobrodziejem? Solą tej Ziemi? Ziarnem pośród plew?

O nie.
Dokonałeś wyboru, wybrałeś stronę, z mojej perspektywy jesteś fundamentalistą zła i tak będę Cię opisywał.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Założyłeś wątek o tajności wyborów
Czekam na odpowiedź na mój przykład wyborów wójta
Na kogo TY zagłosujesz

Po co zakładasz wątek, skoro sam nie piszesz w nim na temat?
* *
Napisz idioto, co musiałby ktoś zrobić w moim domu, żebym mógł nasłać na niego komornika
Znów ucieczka

>Ooo znowuż uruchamiania się agresor

Agresor?
Ty postulujesz masowe zabijanie ludzi, a mnie nazywasz agresorem?

>Co będzie następne?
>Wyciągniesz pistolet i wymierzysz go we mnie?

Zmyślaj dalej, miłośniku przemocy

>Skoro uznaję wasz świat
Nasz? Ty się urodziłeś wczoraj?

>za zły to mam automatycznie prawo do wskazania i oskarżenia ludzi, którzy zło na tym świecie czynią.

Idioto, synu debila, jakie zło czynię? Bronię ludzi przed kretynem, który chce ich masowo mordować?

>Bronisz współczesnych norm społecznych
Tak, bo nie pozwalają kontrolerowi lotów zejść z wieży i zabić setki ludzi, nie pozwalają chirurgowi odejść od stołu, póki pacjent żyje lub nie skończył operacji
* * *
>>Na czym polega władza w moim domu?
>Na tym samym na czym polegałaby w twojej kamienicy,
Nie mam kamienicy
Na czym polega władza w moim domu?

Czekam na odpowiedź

>w twojej fabryce
Nie mam fabryki
Na czym polega władza w moim domu?

>w twoim banku.
Nie mam banku, a właściciel banku, nawet jeśli miałbym w nim kredyt nie ma nade mną żadnej władzy

>Ktokolwiek tam nie zastosuje się do twoich zakazów i nakazów
Jakich zakazów i nakazów, idioto
Pytam o mój dom

W mieszkaniu, które najmujesz, masz prawo wyrzucić złodzieja tak samo jak ja z domu. Nawet właściciel tego mieszkanie nie ma prawa tam wejść bez twojej zgody, idioto

>tego z przestrzeni twojej posiadłości przymusem usunie wasza policja.
Przeczysz sobie, wg ciebie policja nie wie czyj jest ten dom

>Nie po to walczysz o utrzymanie swoich posiadłości,
Moje prawo , zapracowałem na swój dom

>Nie chcecie
My, czyli kto?

>bo władza rodzi odpowiedzialność za podwładnych
Jakich podwładnych mam w swoim domu idioto, synu kretyna?

>>>W systemie publicznie jawnej księgi kapitału każdy bandyta, każdy złodziej, każdy oszust zostanie łatwo przez wszystkich zdemaskowany.
>>I co mu zrobią?
>>Kiś - kiś paluszkiem?
>Odizoluja i naznacza stigma,

Czyli kiś - kiś paluszkiem
W twoim systemie wolno kraść i oszukiwać bo jest to bezkarne

>informując każdego w ten sposób kim ten człowiek jest,
kiś - kiś paluszkiem

>Ale nie dostaną się w żaden sposób do jego portfela,
Ukradł - jest jego
kiś - kiś paluszkiem
Ktoś ci ukradnie samochód i jest jego, pokażesz światu, że ukradł i co?
Pójdzie na piwo, śmiejąc się z ciebie. samochód już ma

>Ta sama kryptografia będzie bronic portfel zwykłego człowieka przed dostępem do niego funkcjonariuszy ...
... egzekwujących alimenta
Ale oszczędności robotnikowi wolno konfiskować


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Założyłeś wątek o tajności wyborów

Nie, mój wątek jest o zmiennej moralności każdego człowieka pod wpływem prawa do tajemnicy.
Niemoralne wybory podczas tajnych wyborów są tylko częścią tego o czym mówię.
Tajemnica mienia wyrządza wszystkim znaczenie więcej zła niż tajemnica wyboru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Założyłeś wątek o tajności wyborów
>Nie, mój wątek jest o zmiennej moralności każdego człowieka pod wpływem prawa do tajemnicy.

Wystarczy, że popatrzysz do lustra, miłośniku tajemnic

>Niemoralne wybory podczas tajnych wyborów są tylko częścią tego o czym mówię.
Częścią, do której zadałem pytanie
Na kogo ty byś zagłosował
I nie doczekałem odpowiedzi
Tak jak nie doczekałem odpowiedzi na pytanie czym jest moja "władza" w moim domu i co znaczy nieuznawanie własności
Tak jak nie doczekałem odpowiedzi, kim są moi kumple w interesach i kim są moi podwładni

>Tajemnica mienia wyrządza wszystkim znaczenie więcej zła niż tajemnica wyboru.
Twój samochód jeździ bez rejestracyjnych tablic?
ILE RAZY ZADAWAĆ TO PYTANIE?
ILE RAZY PODAWAĆ PRZYKŁAD WŁAMYWACZA?

Jeśli posiadanie domu jest tajne, policjant wezwany do włamania NIE WIE czyj jest dom i kto jest gospodarzem, a kto włamywaczem

To jest argument w TWOIM wątku
Ucieczka?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na kogo ty byś zagłosował
>I nie doczekałem odpowiedzi

Nie wybieram sobie prawodawców ani tajnie ani jawnie.
Jestem przekonany, że każdy ma wyczucie prawa z głębi własnej duszy.
Ostatecznie każdy odróżni zło od dobra nawet jeśli będzie mylił się i błądził.

Mogę jawnie wybrać warunki umowy jaka zwiąże tylko do chwili, kiedy obaj będziemy do tej umowy przekonani ale nie wybiorę, nawet jawnie, swojego prawodawcy.

Prawo już istnieje a my je tylko odkrywamy.
Nikt z nas nie tworzy prawa i ja też żadnego prawa nie będę dla siebie wybierał ani pośrednio i tajnie ani też bezpośrednio i jawnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Mogę jawnie wybrać warunki umowy jaka zwiąże tylko do chwili, kiedy obaj będziemy do tej umowy przekonani
Przykład kontrolera lotów!
Może zejść z wieży, kiedy umowa mu nie odpowiada i zabić setkę ludzi?

Wg krystkona wolno mu zabijać a jedyną konsekwencją jest utrata pracy

Pytanie o głosowanie
ucieczka, a sam założyłeś ten wątek

Pytanie o wybór pracy
Pytanie o wybór mieszkania
Na kogo będziesz głosował?

Co to jest władza w moim domu?
co to jest uznawanie/nieuznawanie mienia?

Twoje postulaty, twoje wątki
Ucieczka

przykład włamywacza
czekam, idioto



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przykład kontrolera lotów!
>Może zejść z wieży, kiedy umowa mu nie odpowiada i zabić setkę ludzi?
>Wg krystkona wolno mu zabijać a jedyną konsekwencją jest utrata pracy

Nikt nie powinien uzależniać życia ludzi od działania jednej osoby.

Systemy kontroli lotów muszą to uwzględnić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przykład kontrolera lotów!
>>Może zejść z wieży, kiedy umowa mu nie odpowiada i zabić setkę ludzi?
>>Wg krystkona wolno mu zabijać a jedyną konsekwencją jest utrata pracy
>Nikt nie powinien uzależniać życia ludzi od działania jednej osoby.
>Systemy kontroli lotów muszą to uwzględnić.

Kontroler lotów to jedynie przykład.
Gdybyś kiedykolwiek pracował, wiedziałbyś, że jest wiele stanowisk pracy, od których pracy zależy ludzkie życie.
Jesteś zwolennikiem prawa do bezkarnego zabijania setek ludzi.
Jedynym skutkiem zabicia setek ludzi jest to, że zabójca nie znajdzie pracy w swoim zawodzie.

Pytanie o głosowanie
ucieczka, a sam założyłeś ten wątek

Pytanie o wybór pracy
Pytanie o wybór mieszkania

Co to jest władza w moim domu?
co to jest uznawanie/nieuznawanie mienia?

Twoje postulaty, twoje wątki
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdybyś kiedykolwiek pracował, wiedziałbyś, że jest wiele stanowisk pracy, od których pracy zależy ludzkie życie.
>Jesteś zwolennikiem prawa do bezkarnego zabijania setek ludzi.
>Jedynym skutkiem zabicia setek ludzi jest to, że zabójca nie znajdzie pracy w swoim zawodzie.

Gdybyś nie był opętany przez szatana rozumiałbyś jak wielka przestrzeń do nadużyć daje wasze "prawo" do przymusowej egzekucji.

Ale skoro jesteś opętany, to nic z tego nie zrozumiesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Co to znaczy przymusowa egzekucja mienia?
2 Co to znaczy uznawanie/nieuznawanie własności?
3 Na czym polega moja władza, z racji posiadania domu?
4 Na kogo głosowałbyś w podanym przeze mnie przykładzie wyborów wójta?

Pytania przez ciebie sprowokowane

>>Gdybyś kiedykolwiek pracował, wiedziałbyś, że jest wiele stanowisk pracy, od których pracy zależy ludzkie życie.
>>Jesteś zwolennikiem prawa do bezkarnego zabijania setek ludzi.
>>Jedynym skutkiem zabicia setek ludzi jest to, że zabójca nie znajdzie pracy w swoim zawodzie.

>Gdybyś nie był opętany przez szatana rozumiałbyś jak wielka przestrzeń do nadużyć daje wasze "prawo" do przymusowej egzekucji.
Bełkot

Jesteś zwolennikiem prawa do bezkarnego zabijania setek ludzi. Jeśli kontroler lotów ma prawo zejść z wieży, bo umowa o pracę przestaje go obowiązywać w dowolnym momencie, jeśli chirurg ma prawo odejść od stołu, bo umowa o pracę przestaje go obowiązywać w dowolnym momencie, jeśli pracownik obsługujący wentylacyjny szyb ma prawo odejść z pracy, bo umowa o pracę przestaje go obowiązywać w dowolnym momencie, to postulujesz masowe morderstwo
Brak egzekucji zobowiązań prawa pracy jest skazaniem na śmierć ludzi - to twój postulat, morderco

Nic mniej

Twój argument? Bełkot i ucieczka

Ciekawe czy sam położyłbyś na operacyjnym stole swoje dziecko, gdyby chirurg miał prawo w połowie operacji powiedzieć "Panie Krystkon płaci pan 100 000 ojrów lub umowa mnie nie obowiązuje". Przecież w twoim świecie chirurgowi za operację dziecka płaci rodzic.

Ale wiem, że to pytanie cię intelektualnie przerasta tak samo jak pytanie o to czy twój samochd ma rejestracyjne tablice

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ciekawe czy sam położyłbyś na operacyjnym stole swoje dziecko, gdyby chirurg miał prawo w połowie operacji powiedzieć "Panie Krystkon płaci pan 100 000 ojrów lub umowa mnie nie obowiązuje".

Skoro nie pamiętasz mojego nazwiska to przeczytaj w opisie i mów do mnie po nazwisku, żeby wszyscy wiedzieli, że mówisz do mnie.

Przedstawiasz kolejne absurdalne sytuacje, w których chirurg żąda od Ciebie 100.000 po przecięciu twoich żył za ponowne zszycie ich szukając w tym usprawiedliwienia dla dostępu waszych komorników do portfeli zwykłych ludzi, w celu przymusowego odzyskania karnych odsetek dla waszych systemów chwilowych pożyczek, po zaliczeniu spłat w pierwszej kolejności na zaspokojenie waszych prowizji.

Tumanisz, żeby cały hajs popłynął tylko do Ciebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Co to znaczy przymusowa egzekucja mienia?
2 Co to znaczy uznawanie/nieuznawanie własności?
3 Na czym polega moja władza, z racji posiadania domu?
4 Na kogo głosowałbyś w podanym przeze mnie przykładzie wyborów wójta?

Pytania przez ciebie sprowokowane

>>Ciekawe czy sam położyłbyś na operacyjnym stole swoje dziecko, gdyby chirurg miał prawo w połowie operacji powiedzieć "Panie Krystkon płaci pan 100 000 ojrów lub umowa mnie nie obowiązuje".
>Skoro nie pamiętasz mojego nazwiska
Ty nie pamiętasz mojego, anonimowy bytwniku forum, który podał fałszywy adres
Krystkon to twoje pierwsze nazwisko na fR, miłośniku tajemnic mienia i tożsamości
Niemniej, pytania są aktualne, a przez ciebie sprowokowane

>Przedstawiasz kolejne absurdalne sytuacje, w których chirurg żąda od Ciebie 100.000 po przecięciu twoich żył
Tak, to jest TWÓJ świat, w którym umowy nie obowiązują, nie podlegają egzekucji
TWÓJ!
Czekam na odpowiedź

>żeby cały hajs popłynął tylko do Ciebie.
Zmyślaj dalej
argumentów brak, zostają tylko zmyślenia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>TWÓJ świat, w którym umowy nie obowiązują, nie podlegają egzekucji
>TWÓJ!

Wielokrotnie już pisałem o tym, że falszujecie rzeczywistość wskazując prawo do przemocy jako źródło umowy.

To jest zupełny fałsz!

Źródłem umowy jest zysk ze współpracy, korzyść z działań połączonych, złożonych, w których na poziomie jednostki zachodzi specjalizacja.

Dopiero w moim świecie księgi kapitału o rozproszonym zapisie i kryptograficznie zabezpieczonych portfelach przed dostępem do nich kogokolwiek innego prócz właścicieli zaczną obowiązywać prawdziwe umowy, dla których wzajemna korzyść stanie się podstawą a nie uprawnienie do przemocy.

Nauczysz się regulować swoje stosunki z chirurgiem bez groźby kary. To jest możliwe, zapewniam. Tego trzeba się tylko nauczyć, tak się umówić, żeby groźby i kary nie miały w tej umowie zastosowania.

Rozumiem, że u starej gwardii i tradycjonalistów taka idea w pierwszej chwili przechodzi ludzkie pojęcie ale nawet Wy to zrozumiecie, kiedy już wasza kultura wzajemnej agresji upadnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Co to znaczy przymusowa egzekucja mienia?
2 Co to znaczy uznawanie/nieuznawanie własności?
3 Na czym polega moja władza, z racji posiadania domu?
4 Na kogo głosowałbyś w podanym przeze mnie przykładzie wyborów wójta?

Pytania przez ciebie sprowokowane

>>TWÓJ świat, w którym umowy nie obowiązują, nie podlegają egzekucji
>>TWÓJ!
>Wielokrotnie już pisałem o tym, że falszujecie rzeczywistość wskazując prawo do przemocy jako źródło umowy.
>To jest zupełny fałsz!
>Źródłem umowy jest zysk ze współpracy, korzyść z działań połączonych, złożonych, w których na poziomie jednostki zachodzi specjalizacja.

Tak, źródłem umowy powinien być obopólny zysk ze współpracy, ale ty nie przewidujesz sytuacji, w której może być większy zysk z zerwania umowy. Stąd twoim postulatem jest m.in. likwidacja ubezpieczeń, kredytów, depozytów i jakościowych gwarancji. Skutkiem jest rozwój cwaniactwa i koncentracja własności w rękach wąskiej grupki i zakaz dorobienia się czegokolwiek przez najemnych pracowników.
Umowa opłaca się ubezpieczycielowi, kiedy bierze pieniądze, przestaje się opłacać, kiedy trzeba wypłacić odszkodowanie. To też pisałem ci wiele razy i kończyło się ucieczką.

Podobnie chirurgowi w trakcie operacji bardziej będzie się opłacało zerwać umowę i zażądać nowej, TY jesteś fanem rozwiązania w którym umowa jest ważna dokąd się opłaca.

>Dopiero w moim świecie księgi kapitału o rozproszonym zapisie i kryptograficznie...
... to nie ma niczego wspólnego z twoją księgą i portfelem z którego system może zabierać pieniądze. Twoja księga to być może byłby dobry pomysł, ale nie jest i nie poradzisz w żaden sposób uzasadnić jej konieczności. Przykład krów. 10 lat nie poradzisz się do niego odnieść. Pytanie o wybór pracy i mieszkania... Twoje mantry, użalanie się, kłamstwa i rzucanie gównem nie są argumentami.

>zaczną obowiązywać prawdziwe umowy, dla których wzajemna korzyść stanie się podstawą a nie uprawnienie do przemocy.

Kolejny raz używasz słowa "przemoc", podobnie jak i innych słów w celu manipulacji.
Egzekwowanie umowy o pracę, zwłaszcza w sytuacji, w której od wykonania pracy zależy ludzkie życie nazywasz przemocą. Chirurg nie staje przy stole bojąc się przemocy za zerwanie umowy o pracę w połowie operacji. Kontroler lotów nie boi się przemocy, maszynista na kolei, operator dźwigu, nauczyciel nie pracują w strachu przed przemocą. Wystarczy poczucie obowiązku. Podobnie w przypadku ubezpieczeń czy reklamacji, wystarcza świadomość, że umowa jest egzekwowalna, ta świadomość to nie jest strach przed przemocą.

>Nauczysz się regulować swoje stosunki z chirurgiem bez groźby kary.
Nigdy nie myślałem w kategoriach kary, kiedy zjeżdżałem do kopalni i od pracy innych zależało moje życie.

>To jest możliwe, zapewniam.
Nie potrzebuję twoich zapewnień, tylko MECHANIZMU

Umowa bez możliwości jej egzekucji nie jest żadną umową.

>Rozumiem, że u starej gwardii ....
Największymi zbrodniarzami w historii ludzkości byli ci politycy, którzy do realizacji swoich celów potrzebowali "nowego człowieka", a jeśli jeszcze do tego zmieniali język, zmieniali znaczenie słów, stosowali nowomowę, to dokonywali zbrodni naprawdę wielkich.

>Przedstawiasz kolejne absurdalne sytuacje, w których chirurg żąda od Ciebie 100.000 po przecięciu twoich żył za ponowne zszycie ich szukając w tym usprawiedliwienia dla dostępu waszych komorników do portfeli zwykłych ludzi, w celu przymusowego odzyskania karnych odsetek dla waszych systemów chwilowych pożyczek, po zaliczeniu spłat w pierwszej kolejności na zaspokojenie waszych prowizji.
>Tumanisz, żeby cały hajs popłynął tylko do Ciebie.

To kolejny twój problem, zmyślenia w celu manipulacji, rzucanie gównem w celu sprawienia wrażenia, że twój rozmówca jest... taki jak ty


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-12-2022 23:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Prawo już istnieje a my je tylko odkrywamy.
Niezłe. (Choć po prostu piszesz o sumieniu.)

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Bronisz współczesnych norm społecznych
>Tak, bo nie pozwalają kontrolerowi lotów zejść z wieży i zabić setki ludzi, nie pozwalają chirurgowi odejść od stołu, póki pacjent żyje lub nie skończył operacji

I prowadzą do tego, że pod maską ludzie żyją w strachu przed sobą nawzajem a z tego strachu wynika ich wzajemny antagonizm.

Ile mogą ludzie osiągnąć razem, którzy siebie nawzajem uznają za wrogów?

I co się dziwić potem, że w kulturze strachu, agresji i wzajemnej pogardy ludzie chodzą głodni i niezadbani?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia?
Jaką władzę mam nad innymi, bo mam dom?
W jakiej sytuacji mogę wezwać komornika przeciwko gościom w moim domu?
Na kogo byś głosował w moim przykładzie?

To pytania do TWOICH słów

Założyłeś wątek i.... ucieczka udowadniająca jedynie brak argumentów, wrodzony debilizm i wykształcony przez rodziców brak godności

Pytania dotyczą TWOICH wątków

>>>Bronisz współczesnych norm społecznych
>>Tak, bo nie pozwalają kontrolerowi lotów zejść z wieży i zabić setki ludzi, nie pozwalają chirurgowi odejść od stołu, póki pacjent żyje lub nie skończył operacji
>I prowadzą do tego, że pod maską ludzie żyją w strachu przed sobą nawzajem a z tego strachu wynika ich wzajemny antagonizm.

Tak. to świat, który proponujesz
Strach, ciągły strach
Zjeżdżam do kopalni i boję się, że ktoś pójdzie do domu,, zamiast zadbać o powietrze dla mnie
wsiadam do samolotu, i nie wiem czy kontroler sprowadzi mnie na ziemię, bo może mu się odwidzi

I CO MU ZROBISZ????????
kiś-kiś?
Odpowiedz zwolenniku mordowania ludzi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia?

Nie uznaję tajnej i nieopodatkowanej własności.
Tajna i nieopodatkowana własność nie istnieje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia?
>Nie uznaję tajnej i nieopodatkowanej własności.

Co to znaczy na przykładzie mojego sadu?

ILE RAZY ZADAWAĆ DEBILOWI O UJEMNEJ GODNOŚCI TO SAMO PYTANIE????

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to znaczy na przykładzie mojego sadu?

Gdy nastanie już publicznie jawna księga kapitału opublikujesz w niej swoje świadectwa własności i własność poddasz opodatkowaniu podatkiem określonym w demokracji bezpośredniej na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez mienia.

Wtedy unam twoją własność.

W przeciwnym wypadku nie uznam i próbę jej przymusowej egzekucji uznam za przestępstwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Co to znaczy na przykładzie mojego sadu?
>Gdy nastanie już publicznie jawna księga kapitału opublikujesz w niej swoje świadectwa własności i własność poddasz opodatkowaniu podatkiem określonym w demokracji bezpośredniej na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez mienia.
>Wtedy unam twoją własność.

Co znaczy uznawanie/nieuznawanie mienia?
Co to znaczy na przykładzie mojego sadu?

>W przeciwnym wypadku nie uznam i próbę jej przymusowej egzekucji uznam za przestępstwo.
Co to jest przymusowa egzekucja własności na przykładzie mojego sadu?

Założyłeś wątek, odpowiadaj na pytania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na czym polega władza w moim domu?

Na tym samym na czym polegałaby w twojej kamienicy, w twojej fabryce, w twoim banku.

Ktokolwiek tam nie zastosuje się do twoich zakazów i nakazów tego z przestrzeni twojej posiadłości przymusem usunie wasza policja.

Nie po to walczysz o utrzymanie swoich posiadłości, żeby w ich przestrzeni nie mieć żadnej władzy nad innymi ludźmi.

Nie chcecie jednak używać pojęcia władzy w odniesieniu do prawa własności, bo władza rodzi odpowiedzialność za podwładnych a Wy chcecie władzy bez żadnej odpowiedzialności co umozliwli Wam bogacenie się po cudzym trupie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 20:59 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zastanowiło cię kiedyś, dlaczego wszyscy wokół mają cię za idiotę?

Nikt nie ma mnie za idiotę.
Nie znajdziesz jednego człowieka na Ziemi, który tak by o mnie sądził.

Nawet Ty tak nie sądzisz.

Piszesz to tylko po to, żeby mnie poniżyć i siebie wywyższyc ale nawet to Ci się nie udaje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
maurice_ (747 punktów)

Wybory powszechne są tajne. Czy to pójście na łatwiznę?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wybory powszechne są tajne. Czy to pójście na łatwiznę?

Oczywiście i nie tylko, bo to jeszcze wybór zawsze złej drogi.

Dlatego nie uczestniczę w tajnych i nie uznaję ich wyników, to niemoralne.

Właściwym jest spojrzeć drugiemu człowiekowi prosto w oczy, powiedzieć mu jaki masz pogląd rzeczywistości, co uważasz za złe i za dobre, co wybierasz dla sobie i poprzez stosunki społeczne również dla niego.

Tylko taki wybór jest moralny i tylko on może przynieść społeczny rozwój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 15:47 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Wybory powszechne są tajne. Czy to pójście na łatwiznę?
>Oczywiście i nie tylko, bo to jeszcze wybór zawsze złej drogi.
>Dlatego nie uczestniczę w tajnych i nie uznaję ich wyników, to niemoralne.
>Właściwym jest spojrzeć drugiemu człowiekowi prosto w oczy, powiedzieć mu jaki masz pogląd rzeczywistości, co uważasz za złe i za dobre, co wybierasz dla sobie i poprzez stosunki społeczne również dla niego.
>Tylko taki wybór jest moralny i tylko on może przynieść społeczny rozwój.

Tysiąc razy powtarzana mantra
Setki razy obalana
i znów tysiąc razy powtarzana

Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta
Przedsiębiorca chce rozbudować zakład i potrzebuje do tego terenu, który obecnie zajmuje park, szkolne boisko i basen. Chce przy tym zaoszczędzić na wywózce odpadów i składować je w gminie, chce też spuszczać ścieki do jeziora.

Na to wszystko potrzebuje zgody wójta.

To wszystko jest SPRZECZNE Z INTERESEM mieszkańców gminy, w tajnych wyborach zagłosują przeciwko synowi przedsiębiorcy, bo TAKI JEST ICH INTERES, przy jawnych wyborach usłyszą: kto zagłosuje przeciw straci pracę

Oczywiście przykład jest przejaskrawiony, ale
w jawnych wyborach na kogo zagłosują podwładni wybieranego? żołnierze, policjanci, strażacy w wyborach do Sejmu?
Nauczyciele, gminni urzędnicy, pracownicy komunalnych usług w wyborach wójtów czy burmistrzów

Oczywiście znam twoją odpowiedź na te argumenta, wg ciebie ludzie powinni być odważni i odważnie jawnie, głosować. To nic, że dziecku nie będzie czym posmarować chleba.

To dla Krystkona nie ma znaczenia.

Inną twoją odpowiedzią będzie ucieczka
w milczenie
w zmianę tematu
w rzucanie gównem
w "wasz" świat
w użalanie się nad sobą
w obronę twojego prawa do tajemnic



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Setki razy obalana

Powoływaniem się na kult strachu.
Twój papież mówił Ci przecież "nie lękajcie się!".

Sam nie boisz się ale zabiegasz o to, żeby inni nigdy nie zyskali motywacji do przełamania własnych lęków?

W mojej kulturze, która będzie znacząco odmienna od waszej, zwykły człowiek nie będzie bał się ani wójta ani przedsiębiorcy, strach nie będzie juz głównym motywem lecz zimna kalkulacja zysków i strat.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 16:37 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Odnieś się do tego co napisałem
Odpowiedz na ARGUMENTA, bez wymyślania moich poglądów

Cóż, już widzę, że po raz kolejny rzuciłeś tę samą mantrę i po raz kolejny kończy się ucieczką od argumentów

>zabiegasz o to, żeby inni nigdy nie zyskali motywacji do przełamania własnych lęków?
Ucieczka w rzucanie gównem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odnieś się do tego co napisałem

Odnoszę się.

Prości ludzie, którzy żyją w strachu, we wstydzie, w poczuciu braku własnej wartości, którzy nie mają odwagi dominującym ludziom powiedzieć prosto w oczy co czują, co sądzą i czego potrzebują, znajdują się w czarnej dupie.

Coś musi natchnąć ich odwagą, coś przekonać o własnej wartości, w końcu oni budują nasz świat, coś musi obudzić u nich akceptację samych siebie, żeby przestali się wstydzić tego, kim są.

Jawny i bezpośredni wybór obudzi w nich odwagę.
Nie od razu, bo będą musieli się uwolnić się od waszej kultury ale w końcu staną się kimś innym niż są.

Wiem, wiem, nie chcesz żeby się zmienili.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 17:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Wiem, wiem, nie chcesz żeby się zmienili.

Rzucanie gównem zamiast argumentów

Pa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wiem, wiem, nie chcesz żeby się zmienili.
>Rzucanie gównem zamiast argumentów
>Pa

"Nie może dobre drzewo wydać złych owoców, ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień rzucone. A więc: poznacie ich po owocach"(Mt 7, 17-20)

Pewnie wolisz swój wątek, gdzie masz władzę kasowania wyrazów sprzecznych przekonań. W tym wątku panują inne zasady. Tu nikt twojej opinii nie skasuje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 18:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>W tym wątku panują inne zasady. Tu nikt twojej opinii nie skasuje.

Nie. W tym wątku rzuca się gównem i wymyśla poglądy oponenta

Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta
Przedsiębiorca chce rozbudować zakład i potrzebuje do tego terenu, który obecnie zajmuje park, szkolne boisko i basen. Chce przy tym zaoszczędzić na wywózce odpadów i składować je w gminie, chce też spuszczać ścieki do jeziora.

Na to wszystko potrzebuje zgody wójta.

Wyobraź sobie, że pracujesz u tego pracodawcy i masz czworo dzieci na utrzymaniu
Na kogo TY zagłosujesz?

Rozumiem, tajemnica
Zamiast odpowiedzi będzie kolejna brednia na temat szarleya

Pytałem cię kiedyś czy wybrałbyś taką samą pracę za 1000 Euro u pracodawcy znanego z imienia i nazwiska czy za 5000 u pracodawcy o którym nic nie wiesz
Uciekłeś

Pytałem, czy wolałbyś wynająć identyczne mieszkanie za 1000 euro od niejawnej spółki czy za 1500 od osoby znanej z imienia nazwiska i adresu
Uciekłeś



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie. W tym wątku rzuca się gównem i wymyśla poglądy oponenta

Nie, w tym wątku nie respektuje się prawa do tajemnic a Ty tego respektu oczekujesz i potwierdzenia, że prawo do tajemnicy jest dobre.
Tu tego nie znajdziesz.
Tu swoją ekspresję znajdują uczucia sprzeczne z twoimi.

>Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta

Nic nie rozumiesz dlatego wciąż projektujesz świat gdzie panuje wasza kultura, a w niej całkowita zależność egzystencjalna zwykłego człowieka od ludzi władzy.

Wciąż mnie pytasz jak zwykły człowiek mógłby sprzeciwić się władzy bez prawa do tajemnicy w waszej kulturze, przy panowaniu waszych norm społecznych.

Czy nie możesz zrozumieć, że kwestionuję wasze normy społeczne i odrzucam waszą kulturę?

W mojej kulturze nie ma takich wszechwładnych wójtów i wszechwładnych przedsiębiorców, którzy mogliby życie zwykłego człowieka zamienić w piekło o ile ten otwarcie sprzeciwi się ich woli.

Kapujesz?

W moim państwie nie będzie waszych sędziów, waszych komorników i waszych policjantów, którzy wyegzekwuja wszystko co im wójt z przedsiębiorcą nakażą.

Jak już wiesz nie kwestionuje tylko waszego "prawa" do tajemnic ale także inne wasze, równie istotne normy społeczne.

W moim świecie nie będzie już takich ludzkich bogów jak współcześnie i zwykły człowiek nie będzie umierał ze strachu, że inni dowiedzą się czego chce i czego od innych żąda.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-12-2022 19:35 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach?
Proste pytanie

>>Syn najważniejszego przedsiębiorcy i pracodawcy w gminie kandyduje na urząd wójta
>Nic nie rozumiesz dlatego wciąż projektujesz świat gdzie panuje wasza kultura, a w niej całkowita zależność egzystencjalna zwykłego człowieka od ludzi władzy.

Na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach?
Proste pytanie

>Wciąż mnie pytasz jak zwykły człowiek mógłby sprzeciwić się władzy bez prawa do tajemnicy w waszej kulturze, przy panowaniu waszych norm społecznych.
Nie, nie o to cię pytam, nie wymyślaj mi pytań, które ci zadaję

Pytam, na kogo głosowałbyś w tajnych a na kogo w jawnych wyborach?

Pytałem cię kiedyś czy wybrałbyś taką samą pracę za 1000 Euro u pracodawcy znanego z imienia i nazwiska czy za 5000 u pracodawcy o którym nic nie wiesz
Proste pytanie

Pytałem, czy wolałbyś wynająć identyczne mieszkanie za 1000 euro od niejawnej spółki czy za 1500 od osoby znanej z imienia nazwiska i adresu
Proste pytanie

Pytałem, co znaczy uznawanie/nieuznawanie własności na przykładzie mojego sadu
Proste pytanie

Chcesz dyskutować? To skoro prowokujesz pytania, to na nie odpowiadaj
Ucieczka nie jest argumentem, wymyślanie rozmówcy tym bardziej nie jest

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365