Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co można robić przez 7 godzin z jedną dziurką

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
16-12-2022 11:24MaxGolonko3 (3459 punktów)Co można robić przez 7 godzin z jedną dziurką
Ocena 1 na 1
Zdjęcie znakomite:
www.nasa.g(*)bnails/image/iss057e131661.jpg

Warto wspomnieć pewne wydarzenie z 2018 roku na ISS - ciekawe i znakomicie sfotografowane.

Ależ drobiazgi widać w pełnym powiększeniu.
Zastanawia co tam widać w tym okrągłym okienku nad astronautą - on może wolałby bym napisał 'kosmonautą' ale nic z tego.

Oleg Kononenko pracował na zewnątrz ISS sprawdzając statek kosmiczny Sojuz MS-09 zadokowany do modułu Rassvet.
Szukał zewnętrznego widoku małej dziury, która została wcześniej znaleziona bo spowodowała spadek ciśnienia w stacji.
Otwór został naprawiony od wewnątrz za pomocą uszczelniacza.
Tutaj, wraz z kolegą znaleźli i zebrali nadmiar uszczelniacza, który wydostał się na zewnątrz kadłuba.

Spacer trwał ponad siedem i pół godziny. Co można robić przez tyle godzin z jedną dziurką?

Ciekawe są małe boczne dysze odrzutowe do manewrowania tym statkiem (awaryjnie nawet całą stacją).
Linki trzymające człowieka chyba dwie bo jakby odleciał to problem ogromny.

Inspiracja:
www.nasa.g(*)he-international-space-station

Drugą sensowną rzecz - co można robić przez 7 godzin z sensem z jedną dziurką - macie podpowiedzianą nie wprost na grafice:

pbs.twimg.(*)ovik?format=jpg&name=4096x4096
jej kopie rezerwowe:
scontent-f(*)B2qmpga2xBmQJ_uT7g&oe=63A0DA69

www.wykop.(*)7061US1iMbMK25Pye8uDYmmvJ3.jpg

Podpisanej tak:
Religijny zakaz uprawiania seksu przed ślubem zwiększa znacząco u mężczyzn prawdopodobieństwo raka prostaty.
Nakaz rodzenia wielu dzieci powoduje przeludnienie planety i katastrofę klimatu, która zabije nasz gatunek.
Religie trzeba zdelegalizować!

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)Spamer-erotoman
A wiecie, że tego marnego faszystowskiego erotomana poznali już na wykopie?
Nawet ksywki się dorobił - "Spamer-erotoman".
www.wykop.pl/ludzie/jerzy_szyba/

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365