 |
Czy to w ogóle jest coś? Jeśli tak, to gdzie mogę o tym pocz Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2022 14:50 | yifan (5 punktów) | Czy to w ogóle jest coś? Jeśli tak, to gdzie mogę o tym pocz
1 na 1 | Przepraszam, jeśli nie przekazuję jasno idei, nie jestem w 100% pewien, jak to opisać, mimo że myślałem o tym.
Zasadniczo analizując koncepcje i idee jako organizmy symbiotyczne, które przetrwają nie dlatego, że są „lepsze”, ale dlatego, że najlepiej pasują do ich środowiska: zazębiają się ze sposobem działania mózgu, zapewniają przetrwanie odpowiednich umysłów, rozprzestrzeniają się na inne umysły itp. .
Myślę, że to memetyka, ale zastosowana do wszystkich idei i wiedzy, nawet głęboko zakorzenionych przekonań i intuicji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 |
| self (105 punktów) | > analizując koncepcje i idee (...), które przetrwają nie dlatego, że są "lepsze", ale dlatego, że najlepiej pasują do ich środowiska
Idee z reguły nie pasują do środowiska. Co najwyżej do potencjalnego. Idea jest tylko po to aby zmienić obecne środowisko.
Koncepcje od idei różni to że idee z reguły są wzniosłe. Przynajmniej powinny być.
|
|
| yifan (5 punktów) | > Przepraszam, jeśli nie przekazuję jasno idei, nie jestem w 100% pewien, jak to opisać, mimo że> myślałem o tym.> Zasadniczo analizując koncepcje i idee jako organizmy symbiotyczne, które przetrwają nie dlatego, że> są "lepsze", ale dlatego, że najlepiej pasują do ich środowiska: zazębiają się ze Appvalley vlc.onl> sposobem działania mózgu, zapewniają przetrwanie odpowiednich umysłów, rozprzestrzeniają się na inne> umysły itp. .> Myślę, że to memetyka, ale zastosowana do wszystkich idei i wiedzy, nawet głęboko zakorzenionych> przekonań i intuicji.I got this,...
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Myślę, że to memetyka, ale zastosowana do wszystkich idei i wiedzy, nawet głęboko zakorzenionychUważam, że abstrakcja jest wewnętrznym obrazem fizyczności, właściwie, że abstrakcja i fizyczność to jedność obawiająca się w dwóch postaciach. Cokolwiek objawia się w twoim umyśle to jest wyrazem twojej fizycznej osobliwości. Uważam też, że wszystkie osobliwości fizyczne doznają abstrakcji, każdy fizyczny obiekt posiada umysł, czuje, myśli i decyduje. Osobliwości w abstrakcji są wg mnie odwzorowaniem osobliwości w fizyczności. Tak jak możesz "zarazić" obcą materię własnymi genami tak samo możesz "zainfekować" obcy umysł swoimi ideami. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Myślę, że to memetyka, ale zastosowana do wszystkich idei i wiedzy, nawet głęboko zakorzenionych> przekonań i intuicji.Chciałoby się powiedzieć, że mem jest abstrakcyjnym objawieniem się fizycznego genu ale wg mnie gen jest wciąż źle przez ludzi pojęty wyłącznie jako fizyczny układ materii. Wg mnie gen jest czymś więcej jest połączeniem fizycznej osobliwości w ruchu i materii a więc nie tylko układ materii ale także system ruchu. Kiedy uznamy gen za fizyczną osobliwość w ruchu i materii wtedy możemy uznać mem ja jego abstrakcyjne, wewnętrzne objawienie. Nasze myślenie składające się ze związków czasowników z rzeczownikami będzie wówczas odpowiednikiem naszych fizycznych ruchów i naszej fizycznej materii. Umysł stanie się abstrakcyjnym objawieniem fizycznego organizmu. Mam nawet pomysł na doświadczalne sprawdzenie mojej koncepcji.  Zbadanie zdolności do transmisji abstrakcyjnych idei w zależności od fizycznego podobieństwa. Możemy zbadać czy ludzie o zbliżonych genach potrafią łatwiej komunikować się od ludzi o odległych genach, biorąc pod uwagę wyłącznie współczesne pojęcie genu jako układu materii. Wg mnie im większe różnice genetyczne tym z automatu różne systemy pojęciowe i zwiększająca się trudność w komunikacji. Najlepiej komunikować będą się bliźniacze klony. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|