Racjonalista - Strona głównaDo treści
ludzie są coraz bardziej wolni - a co to znaczy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-01-2023 18:28alsor (3283 punktów)ludzie są coraz bardziej wolni - a co to znaczy?
Wolni znaczy tle co: po linii wolności, czy powolni po prostu.

I tak jest teraz:

młodzi są posłuszni władzy... nie ważne że władza nie istnieje - to jest tylko prastary mit dyktatorów.

Przykład: wchodzi pijany facet do pociągu, a po drodze gubi bilet, no sobie jedzie...

przychodzi konduktor.. no i co się dzieje?

Wiadomo co: tresowany urzędowy będzie żądał biletu od tego pijaka.. aż do osrania..

pociąg stoi a on wzywa posłusznie pana pasażera:
ma pan bilet? nie? no to proszę kupić + kara 500, ewentualnie wysiadać (+kara za)!

na to pasażer: ależ kupiłem bilet w kasie nr. 4... itd.

na to konduktor: zatem proszę okazać ten bilet!

pasażer: zabrał mi go pana kolega - przy poprzedniej kontroli, zatem niech pan do niego idzie!

itd.
....

I tak było - to jest opis faktycznej sytuacji!

Ostatecznie faceta wywalono z pociągu, a sam pociąg był opóźniony prawie pół godziny - z powodu dyskusji z armią kretynów od tzw. ochrony prawa: konduktorzy, kierownik pociągu(?), straż kolejowa i policja.

No i to jest dowód tej 'wolności', czyli bezwzględnego posłuszeństwa prawom(?).

....

Konkluzja:

gdyby ten pijak jechał tym pociągiem normalnie, wtedy nie byłoby straty, w postaci opóźnienia 30 minut, za co wielu innych podróżnych zapłaciło słono, np. nocując na ławkach, czy w śmietniku, bo nie zdążyli na przesiadkę.

A ponadto: ten pijak faktycznie kupił bilet, więc niechybnie się odwoła - a wtedy kolej zapłaci pewnie z 10 razy tyle co ten bilet kosztował, bo faceta wywalono bezpodstawnie...

wniosek: nawet systemy komputerowe są tu na spalonej pozycji,
bo to pracuje beznamiętnie - automatycznie, zatem przeciwko a nie za... wolnością dowolnie improwizowaną. hihi!
...........

Ok.
Nie chcę być prorokiem z apokalipsy, ale ten szmaciany stan - postawa ludzi przypomina mi historię:
1. nazizm w niemczech
i
2. komunistyczne rewelacje młodzieżowe z lat 50-tych i dalej

czyli taka bezwarunkowa uległość władzy, i negacja tradycji wszelkich...

to jest właśnie ta wolność... po... prowolnościowa postawa.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)

>Przykład: wchodzi pijany facet do pociągu, a po drodze gubi bilet, no sobie jedzie...
bilet!

?

>pasażer: zabrał mi go pana kolega - przy poprzedniej kontroli, zatem niech pan do niego idzie!
>itd.
>....
>I tak było - to jest opis faktycznej sytuacji!


>A ponadto: ten pijak faktycznie kupił bilet, więc niechybnie się odwoła -

Kupił zgubił oddał.....proponuje zatrudnić się na pierwszej linii w obsłudze klienta.

Pro tip....kamerka obowiązkowa....zobaczysz jak zmienia się podejście ludzi gdy słyszą że ok. To zobaczmy to na nagraniu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365