Racjonalista - Strona głównaDo treści
sztuczny sen

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-01-2023 23:35alsor (3283 punktów)sztuczny sen
Mówi się powszechni o sztucznej inteligencji, być może nawet o sztucznej świadomości,

no ale nigdy nic nie słyszałem o sztucznych snach.

Zatem o co chodzi?

.......


Ok.
A teraz odwróćmy to troszeczkę:
jest możliwy sen o sztucznym świecie?

Miałem niedawno taki, co mnie bardzo zaskoczyło...

to jest trudne do opisania, no ale kilka szczegółów:

moja łazienka była wielka... ogromna, coś jak hala sportowa, ale bardziej przytulna...

ale to pikuś, bo gdy wszedłem do tej łazienki okazało się że tam nie ma wcale granic, typu ściany, sufity - była to otwarta przestrzeń!

Taki właśnie sztuczny świat.
Pamiętam nawet że tam były kolory - barwy jakby sztuczne, bo zbyt czyste - idealne.

Było to tak sztuczne, że aż podszedłem do brzegu tego morza,
bo tam leżała linia jakby szlamu - i było to doskonale czarne,
co mnie bardzo zaciekawiło... skąd taki brud w idealnie czystym świecie!

I wziąłem w rękę ten szlam, no i co się okazało?
on też był czysty - doskonały!
.........

Totalnie urojone brednie, co nie?

No ale tak był mój sen - prawdziwy!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rogaliczek (669 punktów)
W mojej ocenie te obrazki które tworzy AI przypomina bardzo marzenia senne. Nawet występuje jakiś problem z utworzeniem prawidłowej liczby palców, tak jak w prawdziwym świadomym śnie, gdy spojrzysz na dłonie, to będą zniekształcone.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nigdy nic nie słyszałem o sztucznych snach.
A zaśnięcie po środkach usypiających, w tym śpiączka farmakologiczna?
A wizje po narkotykach?

>jest możliwy sen o sztucznym świecie?
>Miałem niedawno taki
Ze sztucznych rzeczy senniki przewidziały kwiaty, futra, zęby, rzęsy, biżuterię, miód - same oklepane sztuczności.


cr

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365