 |
Dwa oddziaływania podstawowe - wiązanie i promieniowanie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-01-2023 01:58 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Dwa oddziaływania podstawowe - wiązanie i promieniowanie
-1 na 1 | Mówi się, że występują cztery oddziaływania podstawowe w przyrodzie pl.wikiped(*)/Oddziaływania_podstawowei następnie opisuje się rzekome oddziaływania cząstek elementarnych. Wg mnie to nie ma sensu, bowiem oddziaływania podstawowe powinny definiować oddziaływania obiektów fizycznych w każdej skali, od mikro do makro i na każdym poziome, od prostego do złożonego. Mam taką teorię, w której obiekt fizyczny pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizycznyma dualną postać jest osobliwością w ruchu i osobliwością w materii. Dwa oddziaływania podstawowe oznaczają: wiązanie - oddziaływanie z osobliwością w ruchu, promieniowanie - oddziaływanie z osobliwością w materii. Gdy obiekt fizyczny A wiąże obiekt fizyczny B, tam obiekt B promieniuje na obiekt A. Gdzie obiekt fizyczny A promieniuje na obiekt fizyczny B, wtedy B wiąże A. Zaimki "gdy, tam, gdzie, wtedy" nie zostały przeze mnie użyte przypadkowo. pl.wikipedia.org/wiki/ZaimekBowiem obiekt fizyczny pod postacią osobliwości w ruchu objawia się w czasie, natomiast pod postacią osobliwości w materii objawia się w przestrzeni. Co o tym sądzicie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Mówi się, że występują cztery oddziaływania podstawowe w przyrodzie> pl.wikiped(*)/Oddziaływania_podstawowe> i następnie opisuje się rzekome oddziaływania cząstek elementarnych.> Wg mnie to nie ma sensu, bowiem oddziaływania podstawowe powinny definiować oddziaływania obiektów> fizycznych w każdej skali, od mikro do makro i na każdym poziome, od prostego do złożonego.> Mam taką teorię, w której obiekt fizyczny> pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizyczny> ma dualną postać jest osobliwością w ruchu i osobliwością w materii.> Dwa oddziaływania podstawowe oznaczają:> wiązanie - oddziaływanie z osobliwością w ruchu,> promieniowanie - oddziaływanie z osobliwością w materii.> Gdy obiekt fizyczny A wiąże obiekt fizyczny B, tam obiekt B promieniuje na obiekt A.> Gdzie obiekt fizyczny A promieniuje na obiekt fizyczny B, wtedy B wiąże A.> Zaimki "gdy, tam, gdzie, wtedy" nie zostały przeze mnie użyte przypadkowo.> pl.wikipedia.org/wiki/Zaimek> Bowiem obiekt fizyczny pod postacią osobliwości w ruchu objawia się w czasie, natomiast pod postacią> osobliwości w materii objawia się w przestrzeni.> Co o tym sądzicie?> Nic akurat o tym. Tak po polsku piszesz, że żaden słownik frazeologiczny nie wyjaśnia sensu zlepka znaczeniowego wyrazów których używasz/stosujesz. No i oczywiście brak wydania podstaw Twojej prywatnej fizyki. Daję słowo, że przestałem chodzić po księgarniach dopytywać się o prywatną fizykę Hamerlika. Nie mam więc Twojej wiedzy. Chyba będę jedynym, który odpowie dział Tobie, więc nie pisz w formie per "wy" (liczba mnoga).
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nic akurat o tym. Tak po polsku piszesz, że żaden słownik frazeologiczny nie wyjaśnia sensu zlepka znaczeniowego wyrazów których używasz/stosujesz.To nie jest trudne do zrozumienia. Każdy obiekt fizyczny może z Tobą jako obiektem fizycznym oddziaływać na jeden z dwóch sposobów: 1. wiązać Cię - tzn. stwarzać Ci opór 2. opromieniować Cię - tzn. działać na Ciebie siłą To właśnie te dwie wielkości fizyczne, opór i siła, decydują o charakterze odziaływania. Teoretycznie inny obiekt fizyczny może Cię jednocześnie wiązać i opromieniowywać ale to jest działanie bardziej złożone a ja piszę tu od dwóch podstawowych. Wciąż powtarzam, że opór nie jest tym samym co siła. Zasadniczą różnicą tych dwóch wielkości fizycznych jest to, że opór jest wielkością materii i objawia się w przestrzeni, natomiast siła jest wielkością ruchu i objawia się w czasie. Jako przykład dwóch oddziaływań podstawowych Słońca jest grawitacja Słońca i promieniowanie słoneczne. Grawitacja Słońca stwarza opór a promieniowanie słoneczne stwarza siłę. Pole grawitacyjne Słońca występuje w przestrzeni, pole promieniowania słonecznego występuje w czasie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowi
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowiŚwiat jest trochę większy od naszego konfliktu o posiadłości i hajs, o to, kto rządzi i kto jest rządzony, więc wyluzuj czasem. Sądzę, że nawet dawni Panowie i ich niewolnicy potrafili czasem wymienić myśli poza stosunkiem nadrzędności i podrzędności a może nawet pośmiać się razem. Zatem nie bądź nudny i nie kieruj wszystkich myśli do jednego wątku, w którym chcesz dowieść swojej dominacji. Pozwól nam czasem myśleć o innych sprawach. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | >Świat jest trochę większy od naszego konfliktu o posiadłości
O czym ty znów bredzisz? Masz jakiś konflikt o posiadłości? Ja nie mam żadnych roszczeń do twoich tajnych posiadłości! A twoje ewentualne roszczenia do mojego domu mam w d....
Konflikt dotyczy oszczerstw jakie wypisujesz na mój temat
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowi
O to właśnie chodzi, że lokaj zepsuł Hanusię z młyna i uciekł przed alimentami. Trudno go znaleźć. Policja go szuka w całej Polsce. Wydaje mi się, że chyba uciekł do Niemiec bo tam można się dobrze zadekować i bezproblemowo jakoś żyć.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|