 |
Liczby złożone i działania złożone Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2023 14:00 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Liczby złożone i działania złożone | Pewien czas temu odkryłem, że rzeczywistość fizyczną tworzą osobliwości w ruchu i w materii, które są ze sobą trwale związane. Idąc tym tokiem myślenia zauważyłem dalej, że osobliwości w ruchu mają podobny charakter jak osobliwości w materii, tzn. że są porcjami ograniczonymi, skończonymi, policzalnymi i określonymi. Zauważyłem jeszcze, że zarówno osobliwości w ruchu jak i materii bywają złożone z osobliwości podrzędnych ale także wraz z innym osobliwościami tworzą obiekty nadrzędne.
Mam pewną teorię, wg której abstrakcja jakiej doznajemy jest wewnętrznym obrazem naszej fizyczności, zatem wszystko co objawia się w świecie fizycznym musi także objawić się w świecie abstrakcji matematycznej.
Co tylko zostanie odkryte w fizyce musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w matematyce.
Stąd pomysł, że obiekty w materii odzwierciedlają argumenty w matematyce natomiast obiekty w ruchu wyrażają działania matematyczne.
Idąc dalej tym tokiem myślenia, skoro osobliwości w ruchu i materii mają podobny charakter to zapewne podobny charakter będą przejawiały argumenty i działania w matematyce.
W tym wątku chodzi mi o to, że skoro liczby są tworami złożonymi i istnieją dla nich liczby podrzędne i nadrzędne, to zapewne działania matematyczne także muszą być tworami złożonymi i muszą dla nich występować działania podrzędne i nadrzędne.
W matematyce podobnie jak w fizyce gdzie występują dwa wymiary 1. czas, 2 przestrzeń, muszą istnieć również dwa wymiary, jeden argumentów matematycznych a drugi działań matematycznych.
To nie jest napisane najlepszym językiem ale co myślicie o istnieniu dwóch wymiarów w matematyce, bo w tej chwili nie potrafię znaleźć innego słowa niż „wymiar” dla określenia tego co mam na myśli?
Żeby pobudzić wyobraźnię spisałem trochę różnych działań matematycznych: Dodawanie Dodawanie pisemne Dodawanie ułamków Odejmowanie Odejmowanie pisemne Odejmowanie ułamków Mnożenie Tabliczka mnożenia Mnożenie pisemne liczb Mnożenie ułamków Dzielenie Dzielenie pisemne Dzielenie ułamków Potęgowanie Działania na potęgach Potęga o wykładniku wymiernym Potęga o wykładniku niewymiernym Wzory skróconego mnożenia Wzór dwumianowy Newtona Pierwiastkowanie Wyłączanie czynnika przed pierwiastek Pierwiastek do potęgi n Mnożenie pierwiastków dzielenie pierwiastków Pierwiastek z pierwiastka Potęgowanie pierwiastków Dodawanie pierwiastków Usuwanie niewymierności z mianownika Logarytmowanie Procenty Promile Macierze Wyznacznik macierzy Wartość bezwzględna Silnia | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Pewien czas temu odkryłem, że rzeczywistość fizyczną tworzą osobliwości w ruchu i w materii, które >są ze sobą trwale związane. Idąc tym tokiem myślenia zauważyłem dalej, że osobliwości w ruchu mają >podobny charakter jak osobliwości w materii, tzn. że są porcjami ograniczonymi, skończonymi, >policzalnymi i określonymi. Zauważyłem jeszcze, że zarówno osobliwości w ruchu jak i materii bywają >złożone z osobliwości podrzędnych ale także wraz z innym osobliwościami tworzą obiekty nadrzędne. >Mam pewną teorię, wg której abstrakcja jakiej doznajemy jest wewnętrznym obrazem naszej fizyczności, >zatem wszystko co objawia się w świecie fizycznym musi także objawić się w świecie abstrakcji >matematycznej. >Co tylko zostanie odkryte w fizyce musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w matematyce. >Stąd pomysł, że obiekty w materii odzwierciedlają argumenty w matematyce natomiast obiekty w ruchu >wyrażają działania matematyczne. >Idąc dalej tym tokiem myślenia, skoro osobliwości w ruchu i materii mają podobny charakter to >zapewne podobny charakter będą przejawiały argumenty i działania w matematyce. >W tym wątku chodzi mi o to, że skoro liczby są tworami złożonymi i istnieją dla nich liczby >podrzędne i nadrzędne, to zapewne działania matematyczne także muszą być tworami złożonymi i muszą >dla nich występować działania podrzędne i nadrzędne. >W matematyce podobnie jak w fizyce gdzie występują dwa wymiary 1. czas, 2 przestrzeń, muszą istnieć >również dwa wymiary, jeden argumentów matematycznych a drugi działań matematycznych. >To nie jest napisane najlepszym językiem ale co myślicie o istnieniu dwóch wymiarów w matematyce, bo >w tej chwili nie potrafię znaleźć innego słowa niż "wymiar" dla określenia tego co mam >na myśli? >Żeby pobudzić wyobraźnię spisałem trochę różnych działań matematycznych: >Dodawanie >Dodawanie pisemne >Dodawanie ułamków >Odejmowanie >Odejmowanie pisemne >Odejmowanie ułamków >Mnożenie >Tabliczka mnożenia >Mnożenie pisemne liczb >Mnożenie ułamków >Dzielenie >Dzielenie pisemne >Dzielenie ułamków >Potęgowanie >Działania na potęgach >Potęga o wykładniku wymiernym >Potęga o wykładniku niewymiernym >Wzory skróconego mnożenia >Wzór dwumianowy Newtona >Pierwiastkowanie >Wyłączanie czynnika przed pierwiastek >Pierwiastek do potęgi n >Mnożenie pierwiastków >dzielenie pierwiastków >Pierwiastek z pierwiastka >Potęgowanie pierwiastków >Dodawanie pierwiastków >Usuwanie niewymierności z mianownika >Logarytmowanie >Procenty >Promile >Macierze >Wyznacznik macierzy >Wartość bezwzględna >Silnia
Na koniec nie wpisałeś swojej idiotycznej stopki? Pierwej sam się naucz tego co wytykasz innym. Jesteś beznadziejnym dyletantem. Śmiesz zabierać głos w sprawach o których nie masz pojęcia? To niezwykły tupet i bezczelność. Bo co to są liczby złożone? Nie będę dalej rozważał co ten gość chciał powiedzieć bo nie rozumiem.. Po kolei, bo tak wymienia, nie po prostu nie wiem. Nie wiem o co mu chodzi. To są najprostsze działania na liczbach. Ten palant uważa, że trafił w miękkie. Jakże to jest bez sensu. No trudno, uważam że idiotów nie należy przechowywać i chronić przed racjonalizmem bo nic nie wnoszą w dziedzinę myśli nowatorskich, opartych na dowodach w razie ataku na jego wytwory myśli utworzonych na klapie sedesowej. To co on wyprawia jest poza skalą jakiejkolwiek przyzwoitości.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | |
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>W gruncie rzeczy wystarczy 0 i 1, żeby wyrazić każdą liczbę. >
A ile potrzeba znaków w systemie dwójkowym by wrazić dwie liczby i więcej ??
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >W gruncie rzeczy wystarczy 0 i 1, żeby wyrazić każdą liczbę.> >> A ile potrzeba znaków w systemie dwójkowym by wrazić dwie liczby i więcej ??Dwa i więcej. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | Thoter (6650 punktów) | >>>W gruncie rzeczy wystarczy 0 i 1, żeby wyrazić każdą liczbę. >>> >>A ile potrzeba znaków w systemie dwójkowym by wrazić dwie liczby i więcej ?? >Dwa i więcej. >
Dobre.
Jak w ciągu zero jedynkowym odróżnisz, kiedy się kończy jedna liczba a zaczyna następna ???
|
|
| | | |  | | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) |
> >>>W gruncie rzeczy wystarczy 0 i 1, żeby wyrazić każdą liczbę.> >>>> >>A ile potrzeba znaków w systemie dwójkowym by wrazić dwie liczby i więcej ??> >Dwa i więcej.> >> Dobre.> Jak w ciągu zero jedynkowym odróżnisz, kiedy się kończy jedna liczba a zaczyna następna ???Dowolny skończony ciąg liczb naturalnych możesz jednoznacznie kodować w postaci pojedynczej liczby naturalnej np. przy pomocy funkcji pary Cantora: pl.wikipedia.org/wiki/Funkcja_parynp: Cantor(x, y, z) = Cantor(x, Cantor(y, z)) .
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Co tu komentować? |
Następny jego temat z cyklu radośnie rosnę i myślę . Bełkot pseudo intelektualny... jak zwykle.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Co tu komentować? | > Następny jego temat z cyklu radośnie rosnę i myślę .> Bełkot pseudo intelektualny... jak zwykle.Indywidualne cele nadają znaczenie treściom. Widać masz odmienne ode mnie cele, stąd sprzeczne poczucie sensu. Uwielbiam ten "bełkot", więc będę go powtarzał. Ty będziesz go w ten sposób oceniał i tak sobie będziemy żyć. Ty w sowim świecie ja w swoim. Mówienie przy kimś, o kimś w trzeciej osobie, jest oznaką braku respektu a właśnie chciałem popełnić wątek o tym, że wcale nie ograniczone zasoby Ziemi są przyczyną kryzysow spolecznych i ludzkich wojen lecz pogarda człowieka dla człowieka. Czaisz coś z tego wyższa formo życia?  youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Liczby złożone i działania złożone | > Pewien czas temu odkryłem,Udowodnij > Mam pewną teorię,Udowodnij > Idąc dalej tym tokiem myślenia,Myślenie to coś obcego tobie > skoro osobliwości w ruchu i materiiPrzełóż to na polski > W tym wątku chodzi mi o to, że..... wszyscy mają klaskać krystkonowi, bez prawa do pytań > W matematyce podobnie jak w fizyce gdzie występują dwa wymiary 1. czas, 2 przestrzeń, muszą istnieć również dwa wymiary,Przykro mi, jest ich więcej > To nie jest napisane najlepszym językiemJest pisane w hamerciulskim narzeczu > ale co myślicieTo cię i tak nie interesuje. ty onanizujesz się swoimi "teoriami" młotek zyskuje masę tracąc masę" > o istnieniu dwóch wymiarów w matematyce, boKrystkon locuta, causa finita Dowodów nie potrzeba > >w tej chwili nie potrafię znaleźć innego słowaW tej chwili czy kiedykolwiek? > Żeby pobudzić wyobraźnięWyobraźni to ci szczerze zazdroszczę spisałem trochę różnych działań matematycznych: > DodawanieGórna granica twoich intelektualnych możliwości > Potęga o wykładniku niewymiernymTego już nie rozumiesz > Promilemasz we krwi  Kolejny wątek pięciolatka, który skończywszy pomocniczą szkołę, uczy matematyków matematyki a kiedy napotka na argumenta rzuci gównem lub ucieknie od odpowiedzi Znów udowodniłeś,swój wrodzony debilizm 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Potęga o wykładniku niewymiernym> Tego już nie rozumieszPi do potęgi Pi. Nie interesuję się złożonymi abstraktami, raczej imponują mi podstawowe. Stąd pomysł na wyodrębnienie a matematyce dwóch wymiarów, jeden argumentów a drugi działań. Chyba zgodzisz się z tym, że argument i działanie są nieporównywalne ale transformują między sobą, tzn. liczbę można zmienić w działanie i działanie można zmienić w liczbę. No wielokrotne mnożenie liczb ze sobą można wyrazić liczbą wykładnika potęgi. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | szarley (54913 punktów) | >Chyba zgodzisz się z tym, że argument i działanie są nieporównywalne ale transformują między sobą, tzn. liczbę można zmienić w działanie i działanie można zmienić w liczbę.
Przełóż to na polski, słowa jakich używasz są niezrozumiałe, podobnie jak argument, że młotek zyskuje masę tracąc masę
Przy okazji, nadal czekam na sprostowanie oszczerstw na mój temat Nie znajduję żadnego uzasadnienia dla takiego chamstwa, jakie czytam w twoich wpisach
Ostatnio pierdnąłeś też o jakimś konflikcie o "posiadłości" i oczywiście skończyło się ucieczką, więc chciałbym wiedzieć o jaki konflikt chodzi, bo ja nie mam żadnych roszczeń do twojej własności.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Chyba zgodzisz się z tym, że argument i działanie są nieporównywalne ale transformują między sobą, tzn. liczbę można zmienić w działanie i działanie można zmienić w liczbę.> Przełóż to na polski,5 = 1+1+1+1+1 Przetransformowałem 5 w liczby 1 i działania dodawania 4 = 2x2 A tu jeszcze taka transformacja youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | szarley (54913 punktów) | Przy okazji, nadal czekam na sprostowanie oszczerstw na mój temat Nie znajduję żadnego uzasadnienia dla takiego chamstwa, jakie czytam w twoich wpisach
Ostatnio pierdnąłeś też o jakimś konflikcie o "posiadłości" i oczywiście skończyło się ucieczką, więc chciałbym wiedzieć o jaki konflikt chodzi, bo ja nie mam żadnych roszczeń do twojej własności.
Tego już nie doczytałeś?
>>>Chyba zgodzisz się z tym, że argument i działanie są nieporównywalne ale transformują między sobą, tzn. liczbę można zmienić w działanie i działanie można zmienić w liczbę. >>Przełóż to na polski, >5 = 1+1+1+1+1 Górna granica intelektualnych możliwości krystkona?
>Przetransformowałem 5 w liczby 1 i działania dodawania >4 = 2x2 >A tu jeszcze taka transformacja To się nazywa matematyczne działanie.
Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego prostym rzeczom nadajesz nowe nazwy i CHCESZ zbierać bęcki za to, że bełkoczesz
PISZ PO POLSKU. Jasnym, precyzyjnym, zrozumiałym językiem, a byłoby fajnie gdybyś jeszcze poćwiczył LAPIDARNOŚĆ swojego języka i czytał co się do ciebie pisze
>4 = 2x2 To chyba dla wszystkich jest oczywiste, nie musisz tego odkrywać
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | szarley (54913 punktów) | I do przemyślenia:
Nie popchniesz świata do przodu myśląc jak wynaleźć koło Popatrz na autobus. Koło już wymyślono
Skorzystaj z biblioteki
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > I do przemyślenia:> Nie popchniesz świata do przodu myśląc jak wynaleźć koło> Popatrz na autobus. Koło już wymyślono> Skorzystaj z bibliotekiBo też nie popycham świata tylko staram się go cokolwiek odkryć. Nawet nie wiem gdzie świat miałbym popchnąć, bo chyba nie w kierunku opanowania go? Nie pociągają mnie złożone koncepcje, nie lubię złożonych pojęć wysokiego poziomu. W mojej maturze są pojęcia podstawowe. Lubię rozmyślać nad ruchem, materią, abstrakcją, w sensie najbardziej ogólnym. Nie interesuję się tym jaką strukturę ma 4 generacja układów czy albo jak wysokiego poziomu językiem tworzy się współczesne systemy. Za to chętnie zastanawiam się czym jest liczba i zaraz przychodzą mi do głowy różne odpowiedzi, jak np. ta, że liczba jest abstrakcyjnym, wewnętrznym wyrazem sporcjowanej, fizycznej energii. Liczby jawią się w naszych umysłach stąd, że ruch i materia w granicy naszego horyzontu występują wyłącznie w porcjach.  youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | |  | | szarley (54913 punktów) | Przy okazji, nadal czekam na sprostowanie oszczerstw na mój temat Nie znajduję żadnego uzasadnienia dla takiego chamstwa, jakie czytam w twoich wpisach Twierdzisz, chamie, że żyję na koszt innych! Sprostuj tę obelgę Uzasadniasz to przekonanie tym, że w necie nie ma informacji z czego się utrzymuję Twoją logiką można dorobić dowolne źródło utrzymania twojej matce, żonie i córce, bo też w necie nie ma ich naukowych osiągnięć, ani reklamy firm. Różnica w tym, że sobie przyznajesz prawo do obelżywych zmyśleń. Czujesz się bogiem? Współczuję. Ostatnio pierdnąłeś też o jakimś konflikcie o "posiadłości" i oczywiście skończyło się ucieczką, więc chciałbym wiedzieć o jaki konflikt chodzi, bo ja nie mam żadnych roszczeń do twojej własności. Tego już nie doczytałeś? > >I do przemyślenia:> >Nie popchniesz świata do przodu myśląc jak wynaleźć koło> >Popatrz na autobus. Koło już wymyślono> >Skorzystaj z biblioteki> Bo też nie popycham świata tylko staram się go cokolwiek odkryć.Zmyślasz, odkrywanie świata kompletnie cię nie interesuje Ignorujesz język jako narzędzie poznania świata, wymyślając własny Ignorujesz matematykę jako narzędzie poznania świata. Ignorujesz przyrodnicze (i nie tylko nauki) Statystyka, to wg ciebie wysyłanie dzieci na ulicę, żeby pytały o mieszkania Wieczyste księgi nie istnieją, policjant nie wie do kogo należy samochód czy mieszkanie Zmyślasz na potęgę Żalisz się, że nie wiesz nic o swoich rozmówcach, ale zamiast zapytać, zmyślasz. To ci wystarcza, żyjesz w urojonym świecie, w którym twój samochód nie ma rejestracyjnych tablic, a robotnik w Polsce nie ma prawa kupić mieszkania, a najemni pracownicy w Berlinie mieszkają w niedogrzanych piwnicach i nie mają prawa jeździć drogami. Żyjesz w świecie wewnętrznie sprzecznym, w którym nie masz możliwości pojechać do Peru, więc pojechałeś do Peru. Głupotą jest bezrefleksyjne podejście do własnych wymysłów. > Lubię rozmyślać nad ruchem, materią, abstrakcją, w sensie najbardziej ogólnym.Nikt ci tego nie wzbrania, ale jeśli swoje poglądy prezentujesz publicznie, to je uzasadnij Twierdzisz, że młotek hamując na gwoździu zyskuje masę a dowodem jest utrata masy przez młotek Ile razy jeszcze przypominać ci tę sprzeczność, zanim przyznasz się do błędu? Pycha jest przeszkodą w poznawaniu świata. > Za to chętnie zastanawiam się czym jest liczba i zaraz przychodzą mi do głowy różne odpowiedzi, jak np. ta, że liczba jest abstrakcyjnym, wewnętrznym wyrazem sporcjowanej, fizycznej energii.Zachowaj to dla ciebie, a jeśli publikujesz, to nie jako dogmat > Liczby jawią się w naszych umysłach stąd, że ruch i materia w granicy naszego horyzontu występują wyłącznie w porcjach.  Powtórzę: UZASADNIJ Nikt nie musi wierzyć ci na słowo, tym bardziej, że jesteś niedoukiem, a twoje odpowiedzi to rzucanie gównem i ucieczki Przeczytaj, co napisałem. Przeczytaj CAŁOŚĆ i odpowiedz na pytanie jakie masz roszczenia co do mojego domu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|