Racjonalista - Strona głównaDo treści
filozofia to wstecznictwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
23-01-2023 17:52okragly (21676 punktów)filozofia to wstecznictwo
filozofia jest bezpłodna, ba, szkodliwa, gdyby zamknąć wydziały filozofii nikt by nie zauważył, mało tego, zyskamy więcej wolności.
filozofia to przepisy do Platona, a to był down
teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
łacina tez jest martwa

tylko idea raju, naszej istoty, ma przyszłość
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maurice_ (747 punktów)

>filozofia to przepisy do Platona, a to był down

Co złego w tworzeniu przypisów do Platona?
24-01-2023 10:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>Co złego w tworzeniu przypisów do Platona?
jako down był pozbawiony empati (naszej podstawowej cechy w raju), stąd po wcieleniu w życie jego filozofi, nastało tyle cierpienia, do dziś, np MY libki niedorozwojki, wierni jego wyznawcy powodujemy ogrom cierpienia, taki nasz libków geniusz profbalcerowicz to bezrobocie, bezdomność, emigracja, śmierć. Profbalcerowicz może tez jest downem?
maurice_ (747 punktów)

>to bezrobocie, bezdomność, emigracja, śmierć

Przecież mówiłem, że liberalizm nie różni się wiele od faszyzmu.
24-01-2023 13:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to bezrobocie, bezdomność, emigracja, śmierć
>Przecież mówiłem, że liberalizm nie różni się wiele od faszyzmu.
liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest przeciwstawnym faszyzmowi
wiadomość z wczoraj, mercedes podzielił się zyskami z pracownikami, u nas libków niedorozwojkow nie do pomyślenia. W ubiegłym roku Porsche podzieliło sie zyskami z pracownikami, każdy dostał 100 000 Euro (widać nie znaja naszych prof dr hab geniuszy zarządzania)
maurice_ (747 punktów)

>liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest przeciwstawnym faszyzmowi

Już zwracałem uwagę, że faszyzm i liberalizm mają podobne podejście do prawa własności. Faszyzm trwał dzięki zaciąganiu wielkich długów. Podobnie jest w liberalizmie. Zarówno w faszyzmie, jak w liberalizmie zachodzi presja na utrzymywanie niskich zarobków dla robotników, a zarobki (i oszczędności) rosną powoli.

> wiadomość z wczoraj, mercedes podzielił się zyskami z pracownikami...

To zasługa naczelnej rady zakładowej, czyli samorządu pracowników i związków zawodowych. To osiągnięcia socjalistów i demokratów.
Thoter (6650 punktów)

>Już zwracałem uwagę, że faszyzm i liberalizm mają podobne podejście do prawa własności. Faszyzm >trwał dzięki zaciąganiu wielkich długów. Podobnie jest w liberalizmie. Zarówno w faszyzmie, jak >w liberalizmie zachodzi presja na utrzymywanie niskich zarobków dla robotników, a zarobki (i >oszczędności) rosną powoli.

Co to jest faszyzm i liberalizm wg Ciebie ??
Gdzie te wielkie długi zaciągano ??
Co to znaczy, zachodzi presja ??
maurice_ (747 punktów)

>Co to jest faszyzm i liberalizm wg Ciebie ??

To jedno i to samo.

>Gdzie te wielkie długi zaciągano ??

U przemysłowców, systemem wekslowym. W liberalizmie mamy inżynierię finansową i kreatywną księgowość.

>Co to znaczy, zachodzi presja ??

To znaczy, że przemysłowcy trzymają robotnikom rękę na gardle. Wzrost wynagrodzeń zachodzi tylko wskutek wzrostu liczby godzin pracy.
Thoter (6650 punktów)
>>Co to jest faszyzm i liberalizm wg Ciebie ??
>To jedno i to samo.

Niesamowite !!!

>>Gdzie te wielkie długi zaciągano ??
>U przemysłowców, systemem wekslowym. W liberalizmie mamy inżynierię finansową i kreatywną księgowość.

Kto to te długi zaciągał u przemysłowców ??
Może banki ??

>>Co to znaczy, zachodzi presja ??
>To znaczy, że przemysłowcy trzymają robotnikom rękę na gardle. Wzrost wynagrodzeń zachodzi tylko wskutek wzrostu liczby godzin pracy.
>

Po co by mieli przemysłowcy trzymać robotnikom rękę na gardle ??
Wystarczy małe bezrobocie i przemysłowcy będą sobie przebierać w desperatach umierających z głodu.
Wzrost wynagrodzeń wynika z ceny wytwarzanego towaru. Udział robotnika w cenie towaru łatwo obliczyć. Łatwo też obliczyć, ile towarów wytworzy się w jednostce czasu.
Dzisiaj najwięcej zarabiają ci co niczego materialnego nie wytwarzają.
maurice_ (747 punktów)

>Niesamowite !!!

Są rzeczy na świecie, jakie nie śniły się waszym fizjologom!

>Kto to te długi zaciągał u przemysłowców ??
>Może banki ??

System jest dobrze opisany i znany pod nazwą weksli MeFo. Poza tym były normalne bondy (obligacje).

>Wystarczy małe bezrobocie i przemysłowcy będą sobie przebierać w desperatach umierających z głodu.

W III Rzeszy bezrobocie było, i to niemałe.

>Dzisiaj najwięcej zarabiają ci co niczego materialnego nie wytwarzają.

Podobnie było w III Rzeszy (patrz: tantiemy Hitlera).
Thoter (6650 punktów)

>Podobnie było w III Rzeszy (patrz: tantiemy Hitlera).
>

Skąd wiesz jak było w III Rzeszy ??
Namnożono nam telewizyjnych historyków i piszą co im wstawiono.

en.wikipedia.org/wiki/Cesare_Orsenigo

"Cesare Vincenzo Orsenigo (13 grudnia 1873 - 1 kwietnia 1946) był nuncjuszem apostolskim w Niemczech od 1930 do 1945 (...)
Orsenigo wyraził opinię, że Hitler uważał chrześcijaństwo za niezbędne dla życia prywatnego i państwa niemieckiego oraz że bez współpracy nazistów Kościół niemiecki nie może mieć nadziei na pokonanie liberalizmu, socjalizmu i bolszewizmu".

Dzisiaj bezsilni obserwujemy jak wszystko co najwartościowsze w Europie pokonuje amerykański liberalizm i żydowski komunizm przerobiony na "demokrację".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
Nie tędy droga; niejaki okrągły też ma kiepską opinię.

cr
24-01-2023 21:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>>teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
>Nie tędy droga; niejaki okrągły też ma kiepską opinię.
jesteś ignorowana na forum przez 10 uczestników, ja tylko przez 7
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>>>teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
>>Nie tędy droga; niejaki okrągły też ma kiepską opinię.
> jesteś ignorowana na forum przez 10 uczestników, ja tylko przez 7
Upierasz się, że ideę dyskwalifikuje możliwość skrytykowania jej autora?

cr
25-01-2023 11:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>>>>teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
>>>Nie tędy droga; niejaki okrągły też ma kiepską opinię.
>Upierasz się, że ideę dyskwalifikuje możliwość skrytykowania jej autora?
idea gdyby była prawdziwa, zostałaby przyjęta przynajmniej z zainteresowaniem
a osoba najbardziej mi przychylna napisała, że jest do dupy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>filozofia to przepisy do Platona, a to był down
>>>>>teologia to przepisy do PŚ, Jezus też nie był normalny
>>>>Nie tędy droga; niejaki okrągły też ma kiepską opinię.
>>Upierasz się, że ideę dyskwalifikuje możliwość skrytykowania jej autora?
>idea gdyby była prawdziwa, zostałaby przyjęta przynajmniej z zainteresowaniem
Nie o to pytałam.

>a osoba najbardziej mi przychylna napisała, że jest do dupy
Skąd wiesz kto Ci jest przychylny?



cr

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365