Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak dostać się na Econ, jeśli nigdy go nie studiowałem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-02-2023 11:20berukmano (4 punktów)Jak dostać się na Econ, jeśli nigdy go nie studiowałem?
Ocena 1 na 1
Hej wszystkim, ostatnio próbuję dostać się na ekonomię. Ukończyłem nauki społeczne (student antropologii i magister socjologii z naciskiem na edukację) i od lat dyskutuję o doktoracie z nauk społecznych. Nigdy nie miałem okazji spróbować ekonomii w środowisku akademickim, ale im więcej czytam, tym bardziej myślę, że ścieżka ekon może być drogą, którą należy przejść (czasowo i teoretycznie). Chciałbym więc spróbować, a jako ktoś, kto nigdy nie był na kursie ekonomicznym w szkole, czy wszyscy macie jakieś rady, jak rozkręcić piłkę i zobaczyć, czy ta ścieżka może być dla mnie? Najprawdopodobniej w końcu zabiorę się za zajęcia i najlepiej zrobię trochę badań przed wskoczeniem na głęboką wodę, oczywiście muszę zbudować do tego punktu, ale czy wszyscy macie jakieś rady?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maurice_ (747 punktów)
Jakie oceny miałeś w liceum z matematyki i fizyki?
Thoter (6650 punktów)
>Chciałbym więc spróbować, a jako ktoś, kto nigdy nie był na kursie ekonomicznym w
>szkole, czy wszyscy macie jakieś rady, jak rozkręcić piłkę i zobaczyć, czy ta ścieżka może być >dla mnie?

Ekonomii nie da się nauczyć na kursie w szkole.
Musisz znaleźć kogoś takiego jak był utalentowany Jake "Greasy Thumb" Guzik i u niego praktykować. Szkoła da ci papierek a praktyka u speców da Ci wiedzę.
szarley (54911 punktów)
Kolejna, zaśmiecająca forum gwiazda jednego wpisu

Berukmake
Oklenfano
Ziple
Chichi23
Okoye11
sishil87
yamaykans
jodie
molev916
kwalampur
pcmobileltd
nadolguna

To plon tylko tego miesiąca

Postuluję, żeby pierwszy wpis na forum można było wpisać po tygodniu od zarejestrowania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Kolejna, zaśmiecająca forum gwiazda jednego wpisu
To nie tak źle, bardziej zaśmiecają gwiazdy tysięcy wpisów.
>Postuluję, żeby pierwszy wpis na forum
Czy to jeszcze nasze Forum, czy czyjeś ręcznie sterowane szambo?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899516#w899745
i po moim oświadczeniu, że będę usuwał wypowiedzi tego trolla z moich wątków:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899516#w899810

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
22-02-2023 10:19 
 Ocena 2 na 4
Drobner (19539 punktów)
>... będę usuwał wypowiedzi tego trolla z moich wątków...

Regulamin Forum dyskusyjnego:
II. Prawa Uczestników
§ 10. Autor wątku może w jego ramach usuwać te wypowiedzi, które wyraźnie odbiegają od tematu wątku, lub wobec których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że łamią Regulamin. Nadużywanie tego uprawnienia może skutkować zablokowaniem Konta lub przywróceniem usuniętych wypowiedzi.
(www.racjonalista.pl/index.php/s,91)

Regulaminu nie wystarczy przeczytać. Trzeba jeszcze... zrozumieć.
A jeśli dla niektórych jest to nieosiągalne, to niech oni się wyniosą gdzie indziej...

Najpierw rozum, potem forum Racjonalisty.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,699979#w700362


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Dobrze, że się wyjaśniło, że to już nie Forum Racjonalista, tylko szambo trolla, oszusta i przestępcy Drobnera.

Dla zainteresowanych; wypowiedzi, które usuwałem, nie zostały przywrócone, tylko automatycznie w ogóle nie dawały się usunąć, bez przeczytania przez moderatora, czy łamią Regulamin.

SZAMBO DROBNERA.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
22-02-2023 13:37 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>To plon tylko tego miesiąca
>Postuluję, żeby pierwszy wpis na forum można było wpisać po tygodniu od zarejestrowania

Ja ponadto proponuję (wzorem innego forum dyskusyjnego) aby utworzyć dział "Powitalnia" Nowo zarejestrowany użytkownik najpierw będzie musiał tam zajrzeć. Dopiero wówczas otrzyma zezwolenie na publikowanie swoich wpisów na forum.

No ale właśnie. Kto miałby się tym zająć?
berukmano (4 punktów)
>Hej wszystkim, ostatnio próbuję dostać się na ekonomię. Ukończyłem nauki społeczne (student
>antropologii i magister socjologii z naciskiem na edukację) i od lat dyskutuję o doktoracie z nauk
>społecznych. Nigdy nie miałem okazji spróbować ekonomii w środowisku akademickim, ale im więcej
>czytam, tym bardziej myślę, że ścieżka ekon może być drogą, którą należy przejść (czasowo i
>teoretycznie). Chciałbym więc spróbować, a jako ktoś, kto nigdy nie był na kursie ekonomicznym w nox.tips/ xender.vip/
>szkole, czy wszyscy macie jakieś rady, jak rozkręcić piłkę i zobaczyć, czy ta ścieżka może być dla
>mnie? Najprawdopodobniej w końcu zabiorę się za zajęcia i najlepiej zrobię trochę badań przed
>wskoczeniem na głęboką wodę, oczywiście muszę zbudować do tego punktu, ale czy wszyscy macie jakieś
>rady?

I got this,...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>I got this,...

www.racjonalista.pl/forum.php/s,899899#w899944

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365