Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy wirowanie pocisku ma jakiś wpływ na jego opór?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-03-2023 18:51kusatvaky (1 punktów)Czy wirowanie pocisku ma jakiś wpływ na jego opór?
Rozmawiałem ze znajomym zeszłej nocy. Załóżmy, że wystrzeliwujemy dwa pociski. Ta sama masa, ta sama prędkość po wyjściu z beczek. Jedna lufa jest gwintowana, druga nie. Załóżmy również, że nie obracający się pocisk w magiczny sposób utrzymuje się tak samo stabilnie jak obracający się pocisk i oba zachowują idealny kształt. Czy ich prędkość jest identyczna po pewnym czasie podróży w powietrzu? A może wirowanie w jakiś sposób wpływa na dynamikę płynów wirującego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Henryk.K (2246 punktów)
>Rozmawiałem ze znajomym zeszłej nocy. Załóżmy, że wystrzeliwujemy dwa pociski. Ta sama masa, ta
>sama prędkość po wyjściu z beczek. Jedna lufa jest gwintowana, druga nie. Załóżmy również, że nie
>obracający się pocisk w magiczny sposób utrzymuje się tak samo stabilnie jak obracający się pocisk i
>oba zachowują idealny kształt. Czy ich prędkość jest identyczna po pewnym czasie podróży w
>powietrzu? A może wirowanie w jakiś sposób wpływa na dynamikę płynów wirującego?

Pocisk wirujący ma większy zasięg od niewirującego. Pozatem muszą się różnić kształtem, dlatego nie da się tego porównać.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
ahanimakh (3 punktów)
>Rozmawiałem ze znajomym zeszłej nocy. Załóżmy, że wystrzeliwujemy dwa pociski. Ta sama masa, ta
>sama prędkość po wyjściu z beczek. Jedna lufa jest gwintowana, druga nie. Załóżmy również, że nie
>obracający się pocisk w magiczny sposób utrzymuje się tak samo stabilnie jak obracający się pocisk i 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>oba zachowują idealny kształt. Czy ich prędkość jest identyczna po pewnym czasie podróży w
>powietrzu? A może wirowanie w jakiś sposób wpływa na dynamikę płynów wirującego?

I got this,..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365