 |
Czy wiek wszechświata zależy od tego, gdzie jesteś? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2023 13:00 | nika05 (1 punktów) | Czy wiek wszechświata zależy od tego, gdzie jesteś? | Właśnie o tym pomyślałem, więc moje myśli są trochę zdezorientowane.
Wiem, że czas zależy od siły grawitacji, ponieważ czasoprzestrzeń jest polem. Kiedy jesteś obok ciężkiego ciała, czas płynie szybciej. Kiedy obliczyliśmy wiek wszechświata, użyliśmy równań termodynamicznych, które określały, w jaki sposób będzie się rozszerzał, i odwróciliśmy je, aby znaleźć pojedynczy punkt, ale dotyczy to tylko obliczeń i obserwacji dokonywanych na Ziemi, prawda? Czy zatem nasz wszechświat ma 13,7 miliarda lat tylko ze względu na stałą grawitację ziemską? Czy byłby to inny wynik gdzieś indziej we wszechświecie? Czy może być krócej, skoro na początku ekspansji wszystko było bardzo gęste i przez to działo się szybciej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Henryk.K (2246 punktów) | >Właśnie o tym pomyślałem, więc moje myśli są trochę zdezorientowane. >Wiem, że czas zależy od siły grawitacji, ponieważ czasoprzestrzeń jest polem. Kiedy jesteś obok >ciężkiego ciała, czas płynie szybciej. Kiedy obliczyliśmy wiek wszechświata, użyliśmy równań >termodynamicznych, które określały, w jaki sposób będzie się rozszerzał, i odwróciliśmy je, aby >znaleźć pojedynczy punkt, ale dotyczy to tylko obliczeń i obserwacji dokonywanych na Ziemi, prawda? >Czy zatem nasz wszechświat ma 13,7 miliarda lat tylko ze względu na stałą grawitację ziemską? Czy >byłby to inny wynik gdzieś indziej we wszechświecie? Czy może być krócej, skoro na początku >ekspansji wszystko było bardzo gęste i przez to działo się szybciej? >>
Jaka piękna i sekciarska ta teoria WW. Dziwię się, iżesz żaden racjonalista i ateista jej nie odkrył. Dopięła tego za to żydowska sekta kabalistów z pierwszego wieku naszej ery. W dwudziestym wieku uczeni wprowadzili ją na salony nauki i przypisali sobie sukces w jej odkryciu. Teoria ta jednak jest tak racjonalna , jak cała nowożytna astronomia. Jest ona w sprzeczności z precesją osi obrotów Ziemi. Ponieważ nie da się logicznie uzasadnić precesji osi obrotów Ziemi po znakach zodiaku, to oznacza jedno. Znaki zodiaku przesuwają się na tle osi Ziemi. W takim przypadku cały Wszechświat musi się obracać wokół osi Ziemi z prędkością roku Platona. W jaki sposób uczeni mężowie na tym portalu uzasadnią wówczas WW? Powinien on dodatkowo obracać się wokół osi Ziemi, czyli wykonywać ruch śrubowy lub świderkowy. Co bardziej do kogo przemawia.
W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Właśnie o tym pomyślałem,Bacząc na wszystko dochodzę do wniosku, że ten post został napisany przez robota. pl.m.wikipedia.org/wiki/Bot_(program) Za chwilę jak pojawi się tu kilka postów wklei linki do adresów internetowych, pod którymi znajduje się ofensywne oprogramowanie, zwane też czasem złośliwym pl.m.wikip(*)5ośliwe_oprogramowaniezależnie od tego, kto to oprogramowanie tworzy czy organizacja rządowa czy pozarządowa. Nie polecam klikać na te linki nikomu, kto nie ma dobrego oprogramowania antykoniotrojanskiego, a i źródło oprogramowania antywirusowego proponuję sprawdzić jak i źródło systemu operacyjnego. Żyjemy w trudnym świecie, w którym ludzie z pozoru przyjaźni przyjacielami w rzeczywistości nie są.  youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
jesteś psim chujem Nie zamierzam ci odpuścić twoich oszczerstw, fanatyczny miłośniku tajemnic
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Napisałeś, żeSystem oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności szkodzi społeczeństwu i służy jedynie zaspokojeniu patologicznych potrzeb zamówionych przeciw społeczeństwu jednostek. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | >>Napisałeś, że >System oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności szkodzi społeczeństwu...
Nie o tym mowa Mowa o twoich kłamstwach Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
TO TWOJE SŁOWA. Każde z nich jest kłamstwem i nie masz nawet cienia dowodu na którekolwiek z nich. I nie jest argumentem, że nie ma mnie w necie, twojej matki też nie ma i nie znaczy to, że żyje z kradzieży
Na temat "tajnej" i "nieopodatkowanej" własności próbowałem z tobą rozmawiać, zawsze kończyło się jednym: UCIECZKĄ
>Jeżeli poczułeś się źle przez moje wyrazy, to może trochę zrozumiesz, jak ja się czuję przez twoje. Przestań kłamać, przestaniesz obrywać tym samym
Zarzuciłeś mi, że przeze mnie pracowałeś w złych warunkach Zarzuć Ochojskiej, że zatruwa wodę w sudańskich studniach DOKŁADNIE TO SAMO.
>Skoro panuje już całkowita bezwzględność, to niech panuje w obie strony. To twoje marzenie , przy gębie pełnej frazesów o współpracy
>Stworzyliście mnie i dla mnie to początek. My czyli kto?
>Ja także nie zamierzam odpuścić ludziom złej woli Rzucając gównem w przypadkowe osoby?
Nie ja ci kazałem cwaniaczyć przy staraniu się o kredyt, nie ja ci zabraniałem sprzedać ziemię przed licytacją PRZESTAŃ KŁAMAĆ
>Miejmy nadzieję, że nikt z nas nie zazna już spokoju, nie tylko ja ale także Ty i wszyscy, którzy za waszym zgniłym systemem stoją. Znów krystkon próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie zamierzam ci odpuścić twoich oszczerstw, fanatyczny miłośniku tajemnicJeżeli poczułeś się źle przez moje wyrazy, to może trochę zrozumiesz, jak ja się czuję przez twoje. Skoro panuje już całkowita bezwzględność, to niech panuje w obie strony. Stworzyliście mnie i dla mnie to początek. Ja także nie zamierzam odpuścić ludziom złej woli ani również Tobie. Miejmy nadzieję, że nikt z nas nie zazna już spokoju, nie tylko ja ale także Ty i wszyscy, którzy za waszym zgniłym systemem stoją. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) |
>Żyjemy w trudnym świecie, w którym ludzie z pozoru przyjaźni przyjacielami w rzeczywistości nie >są.
Wszystko zależy od tego jakie mamy koszty życia i ile nam zostaje. Teraz doprowadziliśmy się do bankructwa. Ceny poszły w górę i to powoduje problemy. Świat nie jest trudny, tylko jest dla kilku osób zrozumiały. Te kilka osób ostrzegło resztę i to nic nie dało. Każdemu się wydaje, że każdy następny dzień będzie taki sam, bo tak chcą. W jeden dzień marchewka zdrożała z 3 zł na 5, por kosztuje 4 zł, kalafior 13 zł. Połowa działek stoi zarośnięta chwastami. Zobaczymy czy ludzie wezmą się do roboty. Burmistrz nazwoził węgla, 2 tys. ton. Zrobił listy, urzędnicy przerzucali papiery, ludzie tracili czas a jak się okazało, że to atrapa węgla, to teraz obniżył cenę o 300 zł i można go brać bez papierkowej procedury. Nikt nie chce tego kamienia brać. Brak ludzi mądrych, których by naśladowali mniej sprytni. Ochlos w momencie gdy ma problemy staje się niebezpieczny. Po wojnie było duuuuuuuuużżżżżżżżżżo gorzej i ludzie lepiej sobie dawali radę. Bieda lepiej uczy jak książka. Ci co jest im trochę lepiej zaatakują tych co jest im najtrudniej. Ci co mają kasę na wszsytkich się wypną. Teraz wyjdzie co w kim siedzi. Dentyści już się wypieli i biedaka na nich nie stać. Może ktoś wreszcie zrozumie, że po wojnie najgorsze co nas mogło spotkać, to amerykańscy kapitaliści i banksterzy.
|
|
| sara03 (2 punktów) | > Właśnie o tym pomyślałem, więc moje myśli są trochę zdezorientowane.> Wiem, że czas zależy od siły grawitacji, ponieważ czasoprzestrzeń jest polem. Kiedy jesteś obok> ciężkiego ciała, czas płynie szybciej. Kiedy obliczyliśmy wiek wszechświata, użyliśmy równań> termodynamicznych, które określały, w jaki sposób będzie się rozszerzał, i odwróciliśmy je, aby> znaleźć pojedynczy punkt, ale dotyczy to tylko obliczeń i obserwacji dokonywanych na Ziemi, prawda nox.tips/ xender.vip/?> Czy zatem nasz wszechświat ma 13,7 miliarda lat tylko ze względu na stałą grawitację ziemską? Czy> byłby to inny wynik gdzieś indziej we wszechświecie? Czy może być krócej, skoro na początku> ekspansji wszystko było bardzo gęste i przez to działo się szybciej?I got this,..
|
|
| alsor (3283 punktów) | > Właśnie o tym pomyślałem, więc moje myśli są trochę zdezorientowane.> Wiem, że czas zależy od siły grawitacji, ponieważ czasoprzestrzeń jest polem. Kiedy jesteś obok> ciężkiego ciała, czas płynie szybciej. Kiedy obliczyliśmy wiek wszechświata, użyliśmy równań> termodynamicznych, które określały, w jaki sposób będzie się rozszerzał, i odwróciliśmy je, aby> znaleźć pojedynczy punkt, ale dotyczy to tylko obliczeń i obserwacji dokonywanych na Ziemi, prawda?> Czy zatem nasz wszechświat ma 13,7 miliarda lat tylko ze względu na stałą grawitację ziemską? Czy> byłby to inny wynik gdzieś indziej we wszechświecie? Czy może być krócej, skoro na początku> ekspansji wszystko było bardzo gęste i przez to działo się szybciej?Nie ma takiego problemu w reality: oo = oo, end of story. 13.7 Gl to taki numerek wzięty z... kosmosu.  Generalnie w tym chodzi o 10^10 = 10 miliardów... i w kosmologii ten numer jest bardzo powszechny, co robi wrażenie.. na robaczkach.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie ma takiego problemu w reality:> oo = oo, end of story.> 13.7 Gl to taki numerek wzięty z... kosmosu.  Taki problem of reality istnieje ale nie jest dla nas, istot żyjących i rozumujących lokalnie, istotny. Wciąż powtarzam, że dylatacji czasu musi towarzyszyć dylatacja przestrzeni. Co ciekawe powinniśmy w tym wypadku mówić także o dylatacji całego systemu metrycznego. pl.wikipedia.org/wiki/Układ_SICzłowiek żyjący na innej planecie, w innej galaktyce nie tylko będzie żył w innym czasie i w innej przestrzeni ale jeszcze będzie posługiwał się innym systemem pojęciowym. Każdy z nas widzi alternatywną rzeczywistość. Ludzie, którzy znajdują się w bardzo różnych położeniach i bardzo różnych działaniach mają przed oczami bardzo różne rzeczywistości. Uniwersalna rzeczywistość nie istnieje. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > >Nie ma takiego problemu w reality:> >oo = oo, end of story.> >13.7 Gl to taki numerek wzięty z... kosmosu.  > Taki problem of reality istnieje ale nie jest dla nas, istot żyjących i rozumujących lokalnie, istotny.> Wciąż powtarzam, że dylatacji czasu musi towarzyszyć dylatacja przestrzeni.> Co ciekawe powinniśmy w tym wypadku mówić także o dylatacji całego systemu metrycznego.> pl.wikipedia.org/wiki/Układ_SI> Człowiek żyjący na innej planecie, w innej galaktyce nie tylko będzie żył w innym czasie i w innej przestrzeni ale jeszcze będzie posługiwał się innym systemem pojęciowym.> Każdy z nas widzi alternatywną rzeczywistość.> Ludzie, którzy znajdują się w bardzo różnych położeniach i bardzo różnych działaniach mają przed oczami bardzo różne rzeczywistości.> Uniwersalna rzeczywistość nie istnieje.Nie. Kosmos jest jednorodny itd. - zasada Kopernikańska! Można sobie nawet wyliczyć tę dylatację z danych obserwacyjnych, konkretnie z ilości masy w kosmosie. no i z tego wychodzi coś tam... chyba 1/13, co znaczy że wszystko jest tak zdylatowane - statystycznie. być może 1/2 pasowałoby lepiej co niektórym numerologom - coś jakby połowa czasu... nam pozostała, no ale to ta większa połowa zapewne, nie? hehe!
|
|
1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) |
>Kiedy jesteś obok ciężkiego ciała, czas płynie szybciej.
To bardzo ciekawe odkrycie, bo gdzie by nie popatrzeć, to wszędzie (jeszcze) piszą np. tak: "im bliżej Ziemi, tym bardziej czas zwalnia" Więc jak to jest naprawdę: czas płynie wolniej na Mount Ewereście, czy na poziomie morza? Zegarki w górach chodzą wolniej a czas w górach też mija wolniej czy bardziej zwalnia? ;D
|
|
| alsor (3283 punktów) | Po prostu średnia widzialność w kosmosie jest równa do: 13.8 Gly, i stąd ten numer. im dalej tym gorzej widać... a limitem widzialności - rozpoznawalności jest z 3 razy dalej, bo tak statystyka funkcjonuje; i stąd kolejny numerek dobrze znany z kosmologii: około 40-45 mld lat św. = rozmiary widzialnego Wszechświata. bo dalej już nic nie widać - jeno biały szum... obiekty (galaktyki) są nierozpoznawalne. Ludzka naiwność nie zna granic.
|
|
 | | Edward Robak* (2152 punktów) | > Po prostu średnia widzialność w kosmosie jest równa do: 13.8 Gly, i stąd ten numer.> im dalej tym gorzej widać...> a limitem widzialności - rozpoznawalności jest z 3 razy dalej,> bo tak statystyka funkcjonuje;> i stąd kolejny numerek dobrze znany z kosmologii:> około 40-45 mld lat św. = rozmiary widzialnego Wszechświata.> bo dalej już nic nie widać - jeno biały szum... obiekty (galaktyki) są nierozpoznawalne.> Ludzka naiwność nie zna granic.  Gdy zapalimy jedną świeczkę, to widać ją w nocy z odległości 100 metrów. Im więcej świeczek, to tym większa odległość z której można światło zobaczyć. Ale za dużo świeczek nie wytworzy światła które widać na dowolnie dużą odległość, bowiem masa świeczek zapadnie się w czarną dziurę i tyle będzie z widzialności. Zasięg widzialności pojedynczej gwiazdy jest więc ograniczony. Trochę dalej są widzialne galaktyki, bo tworzą je miliony i miliardy gwiazd, których światło sumuje się, ale także widzialność galaktyk jest ograniczona bowiem natężenie światła jest ograniczone. Chcąc zobaczyć co jest za horyzontem widocznego Wszechświata nie można kierować się tylko światłem i na tym założeniu kreować wizje Świata który jest ograniczony do tego co widać. Trzeba badać to, co nie zależy od elektromagnetyzmu m.in grawitację, która nie podlega ograniczeniom. wtedy okaże się, jak mylące są współczesne ograniczenia...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|