Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skłodowska była kobietą - test

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
08-03-2023 01:29chętnie racjonalistka (29094 punktów)Skłodowska była kobietą - test
Ocena 1 na 1
.
Takie dwie wykluczające się opcje:

A. Skłodowska-Curie to wyjątek potwierdzający regułę, iż kobiece umysły są mniej sprawne.
B. Skłodowska-Curie to dowód, że między płciami zachodzi równość umysłowego potencjału.

Oczywiście dobrze byłoby wyłuszczyć czemu opcję odrzuconą ma się za błędną.
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>.
>Takie dwie wykluczające się opcje:
>A. Skłodowska-Curie to wyjątek potwierdzający regułę, iż kobiece umysły są mniej sprawne.
>B. Skłodowska-Curie to dowód, że między płciami zachodzi równość umysłowego potencjału.
>Oczywiście dobrze byłoby wyłuszczyć czemu opcję odrzuconą ma się za błędną.
to WY wymyśliłyście mowę (do plotkowania, dzieki czemu antyspołeczne jednostki były wykluczone z rozmnażania, w taki sposób nasz gatunek, MY, stale się ulepszaliśmy, odwrotnie niż dzisiaj)
to WY wymyśliłyście ukrycie dni płodnych by uczynić z nas swoich niewolników (dla dobra gatunku)
to WY wymyśliłyście rolnictwo, na swoją i naszą zgubę, co spowodowało że nastało nas udomowienie, rolnictwo -niewolnictwo i patriarchat ("Ewa" powodem wyrzucenia z raju jest prawdą)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Wydaje się, że kobiece umysły mógłby rozwinąć się podobnie do męskich ale kobietom brakuje samczego popędu do realizacji i zwycięstwa.

Znam mężczyzn, którzy zrobili czy zrobiliby wszystko dla zwycięstwa, przekroczyli/by każdą granicę, zaryzykowali/by własne życie, żeby tylko stanąć na szczycie i być podziwianym.

Kobietom tego brakuje, są zachowawcze, zatrzymują się przed wyznaczonymi granicami, nie są gotowe do poświęcenia własnego życia.

Czy taki brak popędu do zwycięstwa na innymi ludźmi jest ograniczeniem potencjału do rozwoju umysłowego?

Oczywiście chodzi o zwycięstwo w każdej dziedzinie tak samo fizyczne jak i intelektualne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-03-2023 11:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>...] kobietom brakuje samczego popędu do realizacji i zwycięstwa. Znam mężczyzn, którzy zrobili wszystko dla zwycięstwa, przekroczyli/by każdą granicę, zaryzykowali/by własne życie, żeby tylko stanąć na szczycie i być podziwianym.
gdyby ryzykowały kobiety straciłoby całe stado, gdy zginie mężczyzna, to żadna strata
jedna kobieta warta 20 mężczyzn, tak było w raju
u rolnikow podobnie, nikt nie trzyma kogutów, byków, ogierów, knurów, byłoby piekło

>Kobietom tego brakuje, są zachowawcze, zatrzymują się przed wyznaczonymi granicami, nie są gotowe do poświęcenia własnego życia.
są genialne

>Czy taki brak popędu do zwycięstwa na innymi ludźmi jest ograniczeniem potencjału do rozwoju umysłowego?
w raju nie walczyliśmy pomiędzy sobą a z siłami natury, po wygnaniu z raju jest odwrotnie, walczymy z sobą. Patrialchat tak jak liberalizm jest antyludzki, glupi, destrukcyjny

>Oczywiście chodzi o zwycięstwo w każdej dziedzinie tak samo fizyczne jak i intelektualne.
zwyciężą wspólnotowi np Żydzi, libki sa niedorozwojki, wymrą naturalnie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy [...] brak popędu do zwycięstwa na innymi ludźmi jest ograniczeniem potencjału [...] umysłowego?
Poniekąd o to pytam.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Znam mężczyzn, którzy zrobili czy zrobiliby wszystko dla zwycięstwa, przekroczyli/by każdą >granicę, zaryzykowali/by własne życie, żeby tylko stanąć na szczycie i być podziwianym.
>

Kto to taki ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto to taki ??

Pełno takich w historii i poznałem też ludzi w teraźniejszości, którzy gotowi są ryzykować i łamać zasady, żeby postawić na swoim i stać się najważniejsi, kwestionując przy tym wierzenia i dążenia całych społeczeństw

pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Kto to taki ??
>Pełno takich w historii i poznałem też ludzi w teraźniejszości, którzy gotowi są ryzykować i łamać zasady, żeby postawić na swoim i stać się najważniejsi, kwestionując przy tym wierzenia i dążenia całych społeczeństw
>pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz
>

Galileusza znałeś ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Galileusza znałeś ??

Nie ale poznałem kilku ludzi, którzy osiągnęli tzw. sukces społeczny dzięki łamaniu zasad, teraz cała masa ludzi pracuje dla nich i na nich.

Są to ludzie bezwzględni i zwycięscy.

Nie nie chce ich teraz wymieniać, nie jestem na to gotowy, jestem chwilowo zbyt zmęczony na kolejne wojny.

Nie mówiłem o tych ludziach w pozytywnym sensie, jak to być może odebrałeś. Mówiłem o nich w kontekście popędu mężczyzn do walki i zwyciężania nad innymi ludźmi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie ale poznałem kilku ludzi, którzy osiągnęli tzw. sukces społeczny dzięki łamaniu zasad, teraz >cała masa ludzi pracuje dla nich i na nich.
>

sukces społeczny !?
Jakieś demokratyczne wybory wygrali ??
panTeista (6808 punktów)
Jest podział na szachy kobiece i szachy męskie, bo mężczyźni grają bardziej agresywnie i osiągają lepsze rezultaty.
08-03-2023 14:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Jest podział na szachy kobiece i szachy męskie, bo mężczyźni grają bardziej agresywnie i osiągają lepsze rezultaty.
gdyby w jednym z tych krajów; Ukraina, Rosja, USA, Anglia, Niemcy, u steru, była kobieta, nie byłoby wojny
To jest wojna pomiędzy libkami niedorozwojkami (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ),
Kobiety myślą inaczej (nie są libkami niedorozwojkami)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>(INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ),

Zamieniłbym to na

(ja, moje, dla mnie, o mnie, tylko ja, tylko moje, tylko dla mnie, tylko o mnie)

Chwilowo egoizm rządzi

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-03-2023 19:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>(INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ),
>Zamieniłbym to na
>(ja, moje, dla mnie, o mnie, tylko ja, tylko moje, tylko dla mnie, tylko o mnie)
>Chwilowo egoizm rządzi
patoelity dbają o dochody swoich członków, a nam serwują antyludzki liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), sami są zorganizowani jak stado wilków a my zabijamy sie o okruchy z stołu patoelit

w Polsce nie ma żadnego związku zawodowego pracowników a pracodawcy maja z 15, dlatego rząd doplaca najwięcej "kulczykom" i innym januszom biznesu
mamy kryzys a najbardziej wzrosła sprzedaż aut luksusowych
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jest podział na szachy kobiece i szachy męskie, bo mężczyźni grają bardziej agresywnie
W gry planszowe nie można grać agresywnie.

> [mężczyźni] osiągają lepsze rezultaty.
Skąd to wiadomo, skoro grają osobno?

cr
08-03-2023 16:54 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>Jest podział na szachy kobiece i szachy męskie, bo mężczyźni grają bardziej agresywnie
>W gry planszowe nie można grać agresywnie.

Gra agresywna w szachach, to dążenie do powiększania nawet minimalnej przewagi i unikanie posunięć prowadzących do remisu.
Kobiety o wiele częściej kończą partie remisem.

>> [mężczyźni] osiągają lepsze rezultaty.
>Skąd to wiadomo, skoro grają osobno?

Osobno grają na olimpiadach i w mistrzostwach poszczególnych krajów. W bardzo wielu turniejach grają razem. Wtedy są nagrody dla najlepszego ogółem i dodatkowo dla zajmującej najwyższą lokatę kobiety.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Jest podział na szachy kobiece i szachy męskie, bo mężczyźni grają bardziej agresywnie
>>W gry planszowe nie można grać agresywnie.
>Gra agresywna w szachach, to dążenie do powiększania nawet minimalnej przewagi i unikanie posunięć prowadzących do remisu.
Twierdzisz, że obie strony są w stanie powiększać przewagę unikając remisu?

>Kobiety o wiele częściej kończą partie remisem.
Z czego wniosek, że szachistki szachów nie lubią.

>>> [mężczyźni] osiągają lepsze rezultaty.
>>Skąd to wiadomo, skoro grają osobno?
>[...] W bardzo wielu turniejach grają razem.
I szachistek jest tyle samo, co szachistów?


cr
09-03-2023 10:05 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Twierdzisz, że obie strony są w stanie powiększać przewagę unikając remisu?

Do powiększenia przewagi dąży ten kto ocenia że ją ma.

>Z czego wniosek, że szachistki szachów nie lubią.

To dlaczego grają?

>I szachistek jest tyle samo, co szachistów?

Zdecydowanie mniej, podobnie jak w piłce nożnej, czy sportach walki [boks, karate, judo, zapasy].
Mężczyźni mają więcej testosteronu, dlatego chętniej rywalizują. Kobiety są bardziej nastawione na współpracę.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Twierdzisz, że obie strony są w stanie powiększać przewagę unikając remisu?
>Do powiększenia przewagi dąży ten kto ocenia że ją ma.
Bo można powiększać przewagę, której się nie ma?

>>Z czego wniosek, że szachistki szachów nie lubią.
>To dlaczego grają?
Może z głupoty. Wszak szachy to rozwiązywanie problemów, których nie byłoby, gdyby nie szachy. Więc mądrzejsze nie grają.

>>I szachistek jest tyle samo, co szachistów?
>Zdecydowanie mniej
To i mniej zwycięża.

cr
09-03-2023 11:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Kobiety o wiele częściej kończą partie remisem.
>Z czego wniosek, że szachistki szachów nie lubią.
>>>> [mężczyźni] osiągają lepsze rezultaty.
>>>Skąd to wiadomo, skoro grają osobno?
>>[...] W bardzo wielu turniejach grają razem.
>I szachistek jest tyle samo, co szachistów?
wszystkie dyscypliny sportów są wymyślone przez mężczyzn dla mężczyzn.
CR, ciekawe jaką Ty wymyślisz dyscyplinę? żebyś była mistrzynią
ja mam taką, w której okrągły mistrzem świata
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wszystkie dyscypliny sportów są wymyślone przez mężczyzn dla mężczyzn.
A łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna?

>CR, ciekawe jaką Ty wymyślisz dyscyplinę?
>żebyś była mistrzynią
No i jeszcze żeby ktoś chciał to podziwiać.
Wszak idzie o igrzyska.

>ja mam taką, w której okrągły mistrzem świata
Dajesz.


cr
09-03-2023 16:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wszystkie dyscypliny sportów są wymyślone przez mężczyzn dla mężczyzn.
>A [..] gimnastyka artystyczna?
kilka lat temu, było jakieś spotkanie patoelit i tam wystep, gdzie dziewczynki przed starymi chłopami robiły wygibasy, akurat zdjecie uchwyciło wlepiony wzrok arcybiskupa w maksymalnie rozłozone, dziewicze, miejsce dziewczynki, podane pod jego nos

kobiety nie lubią rywalizacji, walki, tak że wszelkie sporty nie dla nich
w raju dziewczynki, kobiety, chętnie tańczyły, śpiewały
i zbierały grzyby, maliny, taka dyscyplina sportowa?

dlatego jak nie chcemy wojny, biedy, cierpienia, wybierajmy na naszych przewodnikow kobiety, tak było w raju
09-03-2023 18:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kobiety nie lubią rywalizacji
mężczyźni nie lubią rywalizacji


cr
09-03-2023 20:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kobiety nie lubią rywalizacji
>mężczyźni nie lubią rywalizacji
nic w naszym życiu nie ma sensu jeśli jest rozpatrywane w oderwaniu od raju, który logicznie objaśnia nasze zachowania.
Kobiety nie lubią walki (rywalizacji), wolą się dogadać
walka (rywalizacja) to ryzyko rany, nawet życia a w raju kobieta miała wartość 20x większą niż mężczyzna

kobiety rywalizują bez rywalizacji
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kobiety nie lubią walki
Mężczyźni nie lubią walki

>kobiety rywalizują bez rywalizacji
mężczyźni rywalizują bez rywalizacji


cr
09-03-2023 21:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Kobiety nie lubią walki
>Mężczyźni nie lubią walki
Zapytano okraglego: "Co byś zrobił, gdyby na Ciebie napadli bandyci? Uciekałbyś, czy walczył? Odpowiedział: "Nie byłoby mnie tam"

09-03-2023 21:32 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zapytano okraglego: "Co byś zrobił, gdyby na Ciebie napadli bandyci? Uciekałbyś, czy walczył? Odpowiedział: "Nie byłoby mnie tam"
Czyli uciekł.
I dobrze, w końcu co to za bandyckie pytanie.


cr
10-03-2023 09:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Zapytano okraglego: "Co byś zrobił, gdyby na Ciebie napadli bandyci? Uciekałbyś, czy walczył? Odpowiedział: "Nie byłoby mnie tam"
>Czyli uciekł.
co widać na forum, masz większe "jaja" niż ja
może jestem Skłodowska?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>co widać na forum, masz większe "jaja" niż ja
Na forum odwaga nie jest potrzebna, niby do czego?

>może jestem Skłodowska?
Skłodowska to miała jaja.

cr
10-03-2023 12:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>może jestem Skłodowska?
>Skłodowska to miała jaja.
W stolicy mamy 500 pomników i aż 7 przedstawia kobietę, są to;
1)Maria Skłodowska-Curie, 2 pomniki
2)Eliza Orzeszkowa
3)Maria Konopnicka
4)Agnieszka Osiecka
5)Halina Mikołajska, aktorka i działaczka opozycyjna
6)gen. Maria Wittek
7)Wanda Tazbir

wszystkie nie mają cokołów, stoją na niewysokich postumentach, a figury są niższe niż prezes
10-03-2023 21:26 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W stolicy mamy 500 pomników i aż 7 przedstawia kobietę, są to;
>1)Maria Skłodowska-Curie, 2 pomniki
>2)[...]
>wszystkie nie mają cokołów, stoją na niewysokich postumentach, a figury są niższe niż prezes
W takim razie poniżej wielka patronka wątku na cokole przed UMCS:

A Skłodowska to przecież warszawianka była.


cr
10-03-2023 22:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W stolicy mamy 500 pomników i aż 7 przedstawia kobietę, są to;
>>1)Maria Skłodowska-Curie, 2 pomniki
>>2)[...]
>>wszystkie nie mają cokołów, stoją na niewysokich postumentach, a figury są niższe niż prezes
>W takim razie poniżej wielka patronka wątku na cokole przed UMCS:
>

jest szpital pomnik, proponuje Centrum Nauki Skłodowska Pomnik, taka 250 m wysoka (PKiN ma 232 m)
pomnik z zdjecia powiekszony 100 X, wewnątrz pomieszczenia jak w budynkach wysokich
czemu uważasz ten pomysl za głupi?

>A Skłodowska to przecież warszawianka była.
urodziła się tego dnia miesiąca co ja dlatego chorowała na depresje
maurice_ (747 punktów)

Irène Joliot-Curie też była kobietą.
08-03-2023 15:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Irène Joliot-Curie też była kobietą.
Co Machulski (ten od Seksmisji) przeoczył.


cr
maurice_ (747 punktów)
Hélène Langevin-Joliot też jest kobietą.
08-03-2023 20:02 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Hélène Langevin-Joliot też jest kobietą.
Za chwilę się okaże, że i Ty jesteś...


cr
08-03-2023 20:15 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Hélène Langevin-Joliot też jest kobietą.
>Za chwilę się okaże, że i Ty jesteś...
jesteście do siebie podobni, co świadczy, że ma potencjał
romaro (25211 punktów)
>A. Skłodowska-Curie to wyjątek potwierdzający regułę, iż kobiece umysły są mniej sprawne.

Jedyny - w tej materii - wyjątek potwierdzający regułę jaki ja zauważam, to ten, że A. Skłodowska-Curie miała takie samo utrapienie z uczonym płci męskiej, jakie ty masz obecnie z racjonalistami na tym forum, czyli lata mijają... i nic.
08-03-2023 20:02 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Skłodowska-Curie miała takie samo utrapienie z uczonym płci męskiej, jakie ty masz obecnie z racjonalistami na tym forum
Zaraz tam "racjonalistami", zabawa słówkami mnie nie interesuje.

Każda realna przewaga zawsze na wierzch wylezie, bo to prawda o sytuacji; tu nie ma zmiłuj i po prostu trzeba się pilnować; ostatecznie mnie na dobre wychodzi.

A co tam Skłodowska za bryły miała i z którym uczonym, to mnie zaciekawiłeś, i w wolnej chwili sobie poszukam.


cr

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365