O. PAWEŁ GUŻYŃSKI, DOMINIKANIN:To jeden z najgorszych możliwych pomysłów na tę sprawę. Błagałbym polityków: dajcie sobie spokój, zajmijcie się zwykłymi, codziennymi sprawami Polaków. Wszyscy kochani obrońcy Jana Pawła II, którzy krzyczycie, że zdradziliśmy jego dziedzictwo, proszę stanąć w pierwszym rzędzie i być teraz obrońcą papieża. Bo on ma prawo do obrony. Ale to wy powinniście stać w pierwszym rzędzie. [...] Większość z tych obrońców "pochowała się po kuriach, nabrała wody w usta. [...] I udają, że nic się nie stało albo snują jakieś spiskowe teorie o wrogach, Żydach, masonach, jezuitach i cyklistach Władza przesiadła się z trumny smoleńskiej na trumnę papieską. PiS będzie kontynuował tę ofensywę medialną "w obronie Jana Pawła II". Chce ją skoordynować z obchodami Dnia Papieskiego, które przypadają na 15 października i odbywają się pod hasłem "Blask Prawdy". Ten dzień to możliwy dzień wyborów. Już słyszę tę ciszę wyborczą jaka nas czeka. A słuch mnie nigdy nie zawiódł. A jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości, poniższy screen jest dowodem - będą kontynuować ten zaprezentowany nowy taniec. Ale wiecie co? Tym sposobem obrzydzą - jak tragedię smoleńską - imię JPII wielu Polakom  |