 |
Czy tortury mogą być etyczne, jeśli ktoś ich nie pamięta? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2023 13:45 | whiss33 (3 punktów) | Czy tortury mogą być etyczne, jeśli ktoś ich nie pamięta? | Czytałam artykuł o świadomości anestezjologicznej – problem polegający na tym, że pacjent jest w pełni przytomny podczas zabiegu, ale nie może się ruszyć. Jest to bardzo rzadkie, ale istnieje podejrzenie, że wiele przypadków nie zostanie zgłoszonych, ponieważ środki znieczulające blokują również funkcję zapamiętywania.
I prawie każda osoba, która była w pełni rozbudzona i pamięta o tym, cierpi na zespół stresu pourazowego lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym.
I zgodnie z tym artykułem przeprowadzono ankietę, czy jest to etyczne, czy nie - i była zaskakująco duża mniejszość, która powiedziała, że jeśli pacjent tego nie pamięta, to nie ma to znaczenia.
Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Czy uważasz,I got this,.. youtu.be/g8_t1WfObok youtu.be/MCwytw-4098 Wiem, że programista programu, który tworzy te posty nigdy tego nie przeczyta ale jesteś chujkiem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| Thoter (6650 punktów) |
> I zgodnie z tym artykułem przeprowadzono ankietę, czy jest to etyczne, czy nie - i była >zaskakująco duża mniejszość, która powiedziała, że jeśli pacjent tego nie pamięta, to nie ma to> znaczenia. Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty?Coraz mniej ludzi wie co to jest etyka i co jest etyczne a co nie. Teraz prowadzi się rozważania czy coś jest zgodne z prawem lub tzw. prawami człowieka. Reżim amerykański, by pominąć prawne problemy z torturowaniem więźniów, ma więzienia poza terenem USA. Czy jest zgodne: z etyką lub z prawem, torturowanie więźniów w wydzielonych do tego celu tajnych enklawach ??? Czy jest jakaś definicja prawna torturowania ?? pl.wikipedia.org/wiki/KonwejerMetodę konwejera po raz pierwszy opisał XVI-wieczny autor Hipolit de Marsiliis jako skuteczny sposób uzyskania zeznań bez stosowania tortur. W XVII wieku bardzo chętnie stosował ją w Anglii Matthew Hopkins, który nazywał siebie "naczelnym łowcą czarownic" - konwejer umożliwiał mu uzyskiwanie pożądanych zeznań bez obawy posądzenia o naruszenie praw zabraniających stosowania tortur (lub je ograniczających). Z tych samych powodów (zakaz stosowania tortur) konwejer upowszechniał się później w kolejnych krajach.Żydowskie NKWD, na Łubiance, jak miało czas to tak przesłuchiwało swoje ofiary. Po przesłuchaniu wyrzucano jeszcze żyjących, z ostatniego piętra, na bruk. W nocy wywożono ciała i grzebano na Komunarce. Czy konwejer to są tortury ?? Dzisiaj chemia zrobiła taki postęp, w czasach wojen, że podejrzany wszystko sam wyśpiewa. Czy etyczne jest używanie w sądach zeznań uzyskanych poprzez tortury lub w inny sposób ?? Jak dojść do prawdy, gdy oskarżony jest cwany i nie przyznaje się do winy ??
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > pl.wikipedia.org/wiki/KonwejerWg mnie memy toczą tę samą wojnę o panowanie nad abstrakcją jaką prowadzą geny o panowanie nad fizycznością, co zresztą jest zgodne z moją koncepcją dualizmu absrakcyjno-fizycznego, abstrakcja jest wg mnie wewnętrznym objawieniem zewnętrznej fizyczności. Mordowanie czy więzienie przeciwników politycznych to tylko kolejna forma cenzury, która ma bronić panowania określonej ideologii w ludzkich umysłach. Konwejer miał nie tyle łamać cudzą psyche co neutralizować sprzeczną z panującą ideologię. Są różne formy walki ze sprzecznymi ideologiami, ta była jedną z bardziej drastycznych. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>Mordowanie czy więzienie przeciwników politycznych to tylko kolejna forma cenzury, która ma >bronić panowania określonej ideologii w ludzkich umysłach. >
W ludzkich umysłach nie ma żadnej ideologii. Ludziom wstawia się wizje: dobra, bezpieczeństwa, awansu itp. "Przeciwnicy polityczni" są agentami konkurujących firm. Polskim głupkom się roi, że na nas Rosja napadnie. Żeby taką operację Rosja ( i nie tylko) rozpoczęła, wcześniej zamówiła by u Żydów, potrzebną do tego ideologię i jej misjonarzy. Na co można już przerabianego kilka razy Polka przerobić ?? Amerykańskie zlecenie w ramach operacji QRHELPFUL, Michniki, Kuronie i Geremki wykonali na szóstkę. Polaka komunistę, stworzonego przez ich rodaków, przerobili na "demokratę", "patriotę", "wyzwoliciela". Z polskiego komunisty, złodzieja majątku polskiego, zrobili "patriotę" i męczennika, z wizją należnych mu odszkodowań. Polak zapomniał, że to Żydzi zrobili z niego "komunistę". Zapomniał też kim był: jego ojciec, dziadek itd. Dzisiaj ma wizję swojej wielkości i swoich możliwości. W Polaku znowu odrodził się polski, chory imperializm. Sąsiadom miedze zaorzemy i kijem będziemy tego bronić. Polak nie może pojąć, że jego największym wrogiem jest jego własna LEWICOWA BIUROKRACJA. Ta lewicowa biurokracja buduje teraz kolejne państwo polskie, z kartonu i dykty. Każdy Polak ma w głowie ideologię, że tym razem, ten karton i ta dykta wytrzyma przez kilka pokoleń. Nowe pokolenia Polaków będą musiały, ten karton i dyktę podziwiać, bo za krytykę, uchwalą lata więzienia.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Polskim głupkom się roi, że na nas Rosja napadnie.> Memorandum budapeszteńskie (ang. Budapest Memorandum on Security Assurances - Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa) - porozumienie międzynarodowe niemające statusu traktatu[1] podpisane w grudniu 1994 roku[2] w Budapeszcie, na mocy którego Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej[3], a Ukraina zobowiązała się do przekazania strategicznej broni nuklearnej Rosji i przystąpienia do układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.pl.m.wikip(*)emorandum_budapeszteńskieNie ma tu mowy o tym, że Rosja może wjechać na Ukrainę jak do siebie i mordować Ukraińców, jak im się ukraiński rząd nie spodoba. Ukraina dała się sfrajerowac z przekazaniem broni nuklearnej Rosji ale trzeba zakładać, że wtedy na Ukrainie rządzili rosyjscy agenci. Widać wyraźnie, że takie układy niewiele znaczą. Silni jak zawsze zrobili w konia słabszych. I nie musisz mi wyjaśniać, że naziści, że bomby nuklearne stowrzyli Rosjanie, bo Ci zaraz przypomnę, że wg Ciebie stowrzyli je niemieccy Żydzi, żeby zrównoważyć hegemonię USA. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Czy konwejer to są tortury ??Co ciekawe z każdą ideologia wiąże się określony porządek. Moglibyśmy to porównać z panowaniem Linuxa i Windowsa nad komputerem. Każda odmienna ideologa to odmienny system społeczny. Jak pokazują komputery podobne funkcje mogą realizować różne systemy. Która zatem ideologa jest najlepsza? Może ta, która zwycięża z pozostałymi. Chwilowo panuje kapitalizm oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności ale rozwój Chin stawia tę ideologię pod znakiem zapytania. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty? Jeśli sam jesteś gotów przeżyć cierpienie, o którym przecież zapomnisz, to są etyczne.
cr
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty?> Jeśli sam jesteś gotów przeżyć cierpienie, o którym przecież zapomnisz, to są etyczne.Ten post napisał robot. Skleił tę treść, z wielu treści napisanych przez ludzi. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >>Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty?> >Jeśli sam jesteś gotów przeżyć cierpienie, o którym przecież zapomnisz, to są etyczne.> Ten post napisał robot.A Twój co napisało? 
cr
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>Ten post napisał robot. >Skleił tę treść, z wielu treści napisanych przez ludzi. >
Tutaj same roboty piszą. Sklejają treści usłyszane w szkole lub z telewizora. Jeżeli widzimy, że ktoś zaczyna od chwalenia się przeczytaniem czegoś, to już wiadomo, kto to pisze. Był tez napływ "filozofów", którzy z prostego problemu nie potrafili wybrnąć. Zostali weterani, co to chamstwem wojują i chcą zawojować forum.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Ten post napisał robot.> >Skleił tę treść, z wielu treści napisanych przez ludzi.> >> Tutaj same roboty piszą.> Sklejają treści usłyszane w szkole lub z telewizora.Putin, Rosjanie a nawet Ty nic nie wiecie najwidoczniej o potencjale tych "robotów", nie rozumiecie jak szybko tego roboty z zachodnich "pedałów" potrafią przeistoczyć się w skutecznych żołnierzy w razie zagrożenia. Ale zrozumiecie jak już przegracie. Cała ta śmierć i zniszczenie, wszystko na marne. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| whiss33 (3 punktów) | > Czytałam artykuł o świadomości anestezjologicznej - problem polegający na tym, że pacjent> jest w pełni przytomny podczas zabiegu, ale nie może się ruszyć. Jest to bardzo rzadkie, ale> istnieje podejrzenie, że wiele przypadków nie zostanie zgłoszonych, ponieważ środki znieczulające> blokują również funkcję zapamiętywania.> I prawie każda osoba, która była w pełni rozbudzona i pamięta o tym, cierpi na zespół stresu Appvalley vlc.onl> pourazowego lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym.> I zgodnie z tym artykułem przeprowadzono ankietę, czy jest to etyczne, czy nie - i była zaskakująco> duża mniejszość, która powiedziała, że jeśli pacjent tego nie pamięta, to nie ma to> znaczenia.> Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty?I got this,...
|
|
 | | FraniaG (11 punktów) | > >Czytałam artykuł o świadomości anestezjologicznej - problem polegający na tym, że pacjent> >jest w pełni przytomny podczas zabiegu, ale nie może się ruszyć. Jest to bardzo rzadkie, ale> >istnieje podejrzenie, że wiele przypadków nie zostanie zgłoszonych, ponieważ środki znieczulające> >blokują również funkcję zapamiętywania.> >I prawie każda osoba, która była w pełni rozbudzona i pamięta o tym, cierpi na zespół stresu Appvalley vlc.onl> >pourazowego lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym.> >I zgodnie z tym artykułem przeprowadzono ankietę, czy jest to etyczne, czy nie - i była zaskakująco> >duża mniejszość, która powiedziała, że jeśli pacjent tego nie pamięta, to nie ma to> >znaczenia.> >Czy uważasz, że takie tortury są etyczne, czy też znajdujesz na to jakieś argumenty?> I got this,...oh my God,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|