Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego gołębie miejskie tak często mają okaleczone łapy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-04-2023 07:13akime9 (2 punktów)Dlaczego gołębie miejskie tak często mają okaleczone łapy?
Chociaż rozumiem, że gołębie miejskie mogą być często okaleczane przez drapieżniki, takie jak koty i szczury, okaleczenia te wydają mi się znacznie częstsze wśród gołębi niż u innych gatunków liminalnych, w tym innych ptaków. Czy były jakieś badania na ten temat? Czy moje (całkowicie nienaukowe) postrzeganie jest być może błędne, czy też może wynikać z pewnego rodzaju uprzedzeń dotyczących przetrwania (gołębie mogą łatwiej przeżyć z jedną lub obiema zniekształconymi łapami niż inne zwierzęta)?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

akime9 (2 punktów)
>Chociaż rozumiem, że gołębie miejskie mogą być często okaleczane przez drapieżniki, takie jak koty
>i szczury, okaleczenia te wydają mi się znacznie częstsze wśród gołębi niż u innych gatunków
>liminalnych, w tym innych ptaków. Czy były jakieś badania na ten temat 19216811.cam/ ? Czy moje (całkowicie
>nienaukowe) postrzeganie jest być może błędne, czy też może wynikać z pewnego rodzaju uprzedzeń
>dotyczących przetrwania (gołębie mogą łatwiej przeżyć z jedną lub obiema zniekształconymi łapami niż
>inne zwierzęta)?

i got this....
alsor (3283 punktów)
>Chociaż rozumiem, że gołębie miejskie mogą być często okaleczane przez drapieżniki, takie jak koty
>i szczury, okaleczenia te wydają mi się znacznie częstsze wśród gołębi niż u innych gatunków
>liminalnych, w tym innych ptaków. Czy były jakieś badania na ten temat? Czy moje (całkowicie
>nienaukowe) postrzeganie jest być może błędne, czy też może wynikać z pewnego rodzaju uprzedzeń
>dotyczących przetrwania (gołębie mogą łatwiej przeżyć z jedną lub obiema zniekształconymi łapami niż
>inne zwierzęta)?

Dawno to zauważyłem... to jest robota tramwajów.

Linia trakcyjna: siada sobie na tym gołąbek,
a zaraz tramwaj jedzie, no i... obcina paluszki.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365