Racjonalista - Strona głównaDo treści
nowy Stefan

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-04-2023 22:47okragly (21676 punktów)nowy Stefan
Stefan Batory – w latach 1968–1988, statek pasażerski na regularnej linii transatlantyckiej.

zamówiony przez holenderskiego armatora, zwodowany 1952 r, ekonomiczny w eksploatacji i pomimo średniej wielkości i braku zbytniego luksusu, cieszył się dużą frekwencją osób poszukujących taniego środka transportu przez Atlantyk.
W latach 60. liczba pasażerów na statku zaczęła spadać na rzecz samolotów, osiągając w 1964 roku 18% zapełnienia, w 1968 roku został wystawiony na sprzedaż

kupiły Polskie Linie Oceaniczne za 3 miliona USD, pływał do 1988 roku
Miejsc pasażerskich: 783 (pierwsza klasa 45, druga klasa 734)
Załoga: 331
długość 145 m, szerokość 21 m

powinniśmy kupić nowego Stefana (do wybudowania jesteśmy za mądrzy)
który na 18 pokładach pomieści 7700 pasażerów i 2300 załogi (razem 10 000, miasto) W nim kina, teatr, lodowisko, boisko do piłki nożnej, minigolfa, kasyna, spa, solaria, i dziesiątki różnych lokali gastronomicznych i innych atrakcji
ma mieć 360 m długości, 64 m szerokości.

czuje że byłaby piekna katastrofa, jak Costa Concordia czy inny smoleńsk, naszym bogiem indywidualizm, wolność, fantazja ułańska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

plsikorka (9 punktów)
>Stefan Batory - w latach 1968-1988, statek pasażerski na regularnej linii
>transatlantyckiej.
> zamówiony przez holenderskiego armatora, zwodowany 1952 r, ekonomiczny w eksploatacji i pomimo
>średniej wielkości i braku zbytniego luksusu, cieszył się dużą frekwencją osób poszukujących taniego
>środka transportu przez Atlantyk.
>W latach 60. liczba pasażerów na statku zaczęła spadać na rzecz samolotów, osiągając w 1964 roku 18%
>zapełnienia, w 1968 roku został wystawiony na sprzedaż
>kupiły Polskie Linie Oceaniczne za 3 miliona USD, pływał do 1988 roku
>Miejsc pasażerskich: 783 (pierwsza klasa 45, druga klasa 734)
>Załoga: 331
>długość 145 m, szerokość 21 m
>powinniśmy kupić nowego Stefana (do wybudowania jesteśmy za mądrzy)
>który na 18 pokładach pomieści 7700 pasażerów i 2300 załogi (razem 10 000, miasto) W nim kina,
>teatr, lodowisko, boisko do piłki nożnej, minigolfa, kasyna, spa, solaria, i dziesiątki różnych
>lokali gastronomicznych i innych atrakcji
>ma mieć 360 m długości, 64 m szerokości.
>czuje że byłaby piekna katastrofa, jak Costa Concordia czy inny smoleńsk, naszym bogiem
>indywidualizm, wolność, fantazja ułańska

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365