Racjonalista - Strona głównaDo tre¶ci
Ci±gło¶ć przewodu i spójno¶ć strumienia

Ten w±tek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i ¶wiatopogl±d
NapisanoAutorTytuł
24-05-2023 00:21Hamerlik Konopka (19903 punktów)Ci±gło¶ć przewodu i spójno¶ć strumienia
Ocena -2 na 2
Zawsze fascynowały mnie tworzone przez ludzi drogi, szyny, tunele, kable elektryczne, ¶wiatłowody, łańcuchy, liny, ci±gi komunikacyjne wszystko co ma charakter przewodu.

Już dawno zauważyłem, że "przewód" jest ci±gły, jest w zasadzie jedn± ł±czn± cz±stk± materii.

Domy¶lam się, że w tych "przewodach" chodzi o transmisję pewnego działania i to wła¶nie nasuwa mi pewne pytania:

Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?

Czy każda odrębna od reszty czynno¶ć ruchowa jest zarazem odrębnym czasem?
Autor w±tku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łami± regulamin Forum lub znacznie odbiegaj± od tematu.

pawel_p (154 punktów)

>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?
>Czy każda odrębna od reszty czynno¶ć ruchowa jest zarazem odrębnym czasem?

Chyba pójdę się napić !
uxbridge (5980 punktów)
>pewne pytania:
>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?
>Czy każda odrębna od reszty czynno¶ć ruchowa jest zarazem odrębnym czasem?
Kataryniarz kręci korb±.
24-05-2023 16:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kataryniarz kręci korb±.

I s±dzi, że każda faloczasteczka jest odrębn± czasoprzestrzeni±.

Okre¶le to tak, na Księżycu panuje inny czas i inna przestrzeń niż na Ziemi. Czy to możliwe?

Każda zmiana pól sił i pól oporów jakie Cię obejmuj± powoduje zmianę całej rzeczywisto¶ci jak± obserwujesz.

Z perspektywy innej galaktyki kosmos wygl±da inaczej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2023 16:11 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>>Kataryniarz kręci korb±.
>I s±dzi, że każda faloczasteczka jest odrębn± czasoprzestrzeni±.
>Okre¶le to tak, na Księżycu panuje inny czas i inna przestrzeń niż na Ziemi. Czy to możliwe?
>Każda zmiana pól sił i pól oporów jakie Cię obejmuj± powoduje zmianę całej rzeczywisto¶ci jak± obserwujesz.
>Z perspektywy innej galaktyki kosmos wygl±da inaczej.

Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
24-05-2023 20:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kataryniarz kręci korb±.

Po co rozci±gałby¶ podmorski kabel po dnie oceanu, je¶li nie po to, żeby w jego wnętrzu stworzyć odrębna przestrzeń?

pl.m.wikip(*)morski_kabel_telekomunikacyjny

Ten kabel to tunel w większej przestrzeni.
Dzięki niemu możesz dotykać i ogl±dać rzeczy będ±ce w innym ¶wiecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2023 20:50 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>Ten kabel to tunel w większej przestrzeni.
>Dzięki niemu możesz dotykać i ogl±dać rzeczy będ±ce w innym ¶wiecie.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
24-05-2023 16:47 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>I s±dzi, że każda faloczasteczka jest odrębn± czasoprzestrzeni±.
A każda faloprzestrzeń przechodzi w czasocz±steczkę
Dlatego buduje się falochrony przeciwko siłom i falowzmacniacze przeciwko natężeniu pr±du

>Okre¶le to tak, na Księżycu panuje inny czas i inna przestrzeń niż na Ziemi. Czy to możliwe?
Oczywi¶cie, skoro tak twierdzisz...

>Każda zmiana pól sił i pól oporów jakie Cię obejmuj± powoduje zmianę całej rzeczywisto¶ci jak± obserwujesz.
Także zmiana pola ci¶nienia, pola pędu, pola ciepła, pola fali spolegliwej i pola kukurydzy

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-05-2023 20:20 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A każda faloprzestrzeń przechodzi w czasocz±steczkę

Co za ironia

S±dzę jednak, że rozumiesz mój przekaz mimo, że próbujesz go o¶mieszyć.

Podstaw± jest energia, ruch i materia.

Energia, która w granicach naszego horyzontu ma sporcjowany/kwantowy charakter, fal ruchu i cz±stek materii.

To wła¶nie ten sporcjowany/kwantowy charakter energii powoduje, że zarówno ruch jak i materia nabieraj± wymiaru, s± mnogie, okre¶lone, ograniczone, policzalne, przeliczalne.

Ze sporcjowanej/kwantowej natury energii, falowego ruchu i cz±steczkowej materii wyrasta wymiar czasu i przestrzeni.

Przestrzeń to w zasadzie sporcjowana materia natomiast czas to w zasadzie falowy ruch.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2023 20:27 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Napisałe¶, że każdy ruch jest fal±
Rzuciłem kamień z okna. Spadł na trawę
wskaż amplitudę fali

Wg ciebie ruch zmienia się masę
Podaj wzór

Młotek hamuj±c na gwoĽdziu zyskuje masę czego dowodem jest wg ciebie utrata masy przez młotek

Masa kostki cukru zależy od masy obserwatora

Masa zwi±zanej liny jest inna od rozwi±zanej

Marta Skorko nie zna się na fizyce

szach - mat i ucieczka

>S±dzę jednak, że rozumiesz mój przekaz mimo, że próbujesz go o¶mieszyć.
"nikt nie skompromituje nas bardziej niż zrobimy to sami"
A. Bogusławski

Nie robię z ciebie idioty. Ty sam udowadniasz to o wiele skuteczniej

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-05-2023 21:01 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
Hamerlik: opracowałem rewelacyjn±, now± potrawę:
Rolada z waty cukrowej panierowana sosem ziemniaczanym.

Publiczno¶ć: Przecież taka potrawa nie istnieje!

Hamerlik: jak najbardziej istnieje - oto przepis:
WeĽ watę cukrowa, zrób roladę. Przygotuj sos ziemniaczany, opanieruj nim uprzednio uwędzon± roladę. I co?

Publiczno¶ć: Pokaż!

Hamerlik: Tak± pieczeń można ulepszyć przez polukrowanie korzeniem kapusty. pl.wikipedia.org/wiki/Kalafior
24-05-2023 21:25 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Hamerlik: opracowałem rewelacyjn±, now± potrawę:
>Rolada z waty cukrowej panierowana sosem ziemniaczanym.

Ux, s± ¶więto¶ci. Rolady nie tykej!
To, że ciul, syn ciula gwołci Marta Skorko, to uon jest ciul, ale rolady nie tykej bo to ¶wiynto¶ć w niydzielny uobiod!!!!!!

I z wołowiny a niy z fali ruchu danyj na pole żyta

Zdavim
Hanek

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-05-2023 22:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik: opracowałem rewelacyjn±, now± potrawę:

Nie, ja stwierdziłem jedyne dualn± postać energii w ruchu i materii, stwierdziłem jej sporcjowana naturę w granicach horyzontu obajwiajaca się w falach ruchu i w cz±stkach materii, stwierdziłem okre¶lono¶ć, ograniczono¶ć, policzalnosc porcji energii w falach ruchu i cz±stkach materii stanowi±ce podstawy dla wymiaru czasu i wymiaru przestrzeni, stwierdziłem wzajemn± transformację porcji energii, przekształcenia pomiędzy falami ruchu i cz±stkami materii a teraz dodaje do tego jeszcze, że każda okre¶lona, ograniczona i policzalna porcja dualnej energii ma własny czas i własn± przestrzeń.

Co znaczy, że istnieje tyle czasoprzestrzeni co dualnych porcji energii, złożonych z fali ruchu i cz±stki materii.

Je¶li wci±ż nie widzisz w tym sensu, w co ¶mie w±tpić, to w końcu go zobaczysz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2023 10:14 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Co znaczy, że istnieje tyle czasoprzestrzeni co dualnych porcji energii, złożonych z fali ruchu i cz±stki materii.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
25-05-2023 22:19 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Hamerlik: opracowałem rewelacyjn±, now± potrawę:
>Nie, ja stwierdziłem jedyne dualn± postać energii w ruchu i materii, stwierdziłem jej sporcjowana naturę w granicach horyzontu obajwiajaca się w falach ruchu i w cz±stkach materii, stwierdziłem okre¶lono¶ć, ograniczono¶ć, policzalnosc porcji energii w falach ruchu i cz±stkach materii stanowi±ce podstawy dla wymiaru czasu i wymiaru przestrzeni, stwierdziłem wzajemn± transformację porcji energii, przekształcenia pomiędzy falami ruchu i cz±stkami materii a teraz dodaje do tego jeszcze, że każda okre¶lona, ograniczona i policzalna porcja dualnej energii ma własny czas i własn± przestrzeń.
>Co znaczy, że istnieje tyle czasoprzestrzeni co dualnych porcji energii, złożonych z fali ruchu i cz±stki materii.
>Je¶li wci±ż nie widzisz w tym sensu, w co ¶mie w±tpić, to w końcu go zobaczy.

Co to qwa za bełkot? Nienormalny idiota, nie potrafi±cy sklecić zdania po polsku (polak podobno) ma stanowić obiekt z którym można zrozumiale się porozumiewać? To jest po prostu niemożliwe. Hamerlik teraz bije rekordy swojej głupoty. W przepoconych i ¶mierz±cych gumiakach wkracza bezpardonowo na salony NAUKI, nie bacz±c iż nic nie wie o fizyce i nie znaj±c matematyki, forsuj±c swoje tylko wizje i pomysły bez sensu, nie bacz±c iż jest klęsk± dla Polaków normalnie my¶l±cych zakał± prezentuj±c± ciemnotę obskurantyzm, wstecznictwo umysłowe i zacofanie. Tyle już uwag miał iż po prostu bredzi. I nic. Takoż samo robi Henryk K. Tak się rodzi przecież inflacja marki tego forum. Tak widzę dok±d zmierza to forum, Zniechęca mnie obecno¶ć na tym forum. Za dużo jest psychopatów nie widz±cych rzeczywisto¶ci w proporcjach strawialnych.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewno¶ć.
25-05-2023 22:29 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to qwa za bełkot? Nienormalny idiota, nie potrafi±cy sklecić zdania po polsku (polak podobno)

A co to za chamstwo i jeszcze o charakterze narodowo¶ciowym?

Czy piszesz tu o genach czy może o memach "Polaków"?

Mam zielone oczy, a Ty?

Potrafię budować zdania wielokrotnie złożone w języku polskim, które nie s± ocen± i krytyk± innych ludzi, a Ty?

Napisałem, że czynny ¶wiatłowód leż±cy na dnie oceanu jest odrębn± czasoprzestrzeni±, że gdyby¶ znalazł się w jego wnętrzu przestań i czas byłby dla Ciebie inne od tych na zewn±trz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2023 22:40 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisałe¶, że każdy ruch jest fal±
>Rzuciłem kamień z okna. Spadł na trawę

Napisałem, że ruch jest falowy i materia cz±steczkowa, bowiem te obie formy energii maj± naturę sporcjowana/kwantow±, występuj± w okre¶lonych, ograniczonych, skończonych, policzalnych, przeliczalnych porcjach.

I co?

Leci ten młotek z twojego okna jeszcze, czy jego ruch został przerwany?

Miałe¶ najwyraĽniej zamiar pochwalić się ruchem ci±głym, niefalowym, to się pochwal.

I co to będzie jak ten młotek znowu znajdzie się w twojej ręce?

Nie żeby ruch młotka wykonał jaki¶ cykl?

Ile rzeczy odlatuje z Ziemi, żeby się już nigdy z Ziemi± nie spotkać?

S±dzisz, że komety, które opu¶ciły układ słoneczny już nigdy nie wejd± w ten układ z powrotem?

Otóż wejd±, to jest już tylko kwestia czasu, bowiem wszelki ruch jest falowy tylko Wy czasem nie dostrzegacie cyklu.

I co by to było gdyby wszech¶wiat na powrót nie zwin±ł się do jednego punktu, że na nowo wybuchn±ć?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Napisałe¶, że każdy ruch jest fal±
>>Rzuciłem kamień z okna. Spadł na trawę
>Napisałem, że ruch jest falowy i materia cz±steczkowa, bowiem te obie formy energii maj± naturę sporcjowana/kwantow±, występuj± w okre¶lonych, ograniczonych, skończonych, policzalnych, przeliczalnych porcjach.
>I co?

I nadal czekam, aż podasz amplitudę tej fali

>Otóż wejd±, to jest już tylko kwestia czasu, bowiem wszelki ruch jest falowy tylko Wy czasem nie dostrzegacie cyklu.

Oczywi¶cie, znów nikt oprócz ciebie nie dostrzega, nikt oprócz ciebie nie rozumie
Jeden jedyny Hamerlik - Konopka rozumie prawa fizyki. Jak Bóg!

Rzuciłem kamień z okna
Nadal tam leży
Kiedy wróci?

>ja stwierdziłem jedyne dualn± postać energii w ruchu i materii,
A ja nadal czekam na UDOWODNIENIE tej teorii lub jej przedstawienie językiem powszechni używanym przez fizyków (i nie tylko)

Twierdzisz, że ruch zmienia się w masę
Czekam na wzór

Twierdzisz, że masa kostki cukru zależy od masy obserwatora
Czekam na wynik do¶wiadczenia

Twierdzisz, że masa zwi±zanej liny jest różna od rozwi±zanej
Czekam na wynik do¶wiadczenia

>stwierdziłem jej sporcjowana naturę w granicach horyzontu obajwiajaca się w falach ruchu
Czekam na dowód

>stwierdziłem wzajemn± transformację porcji energii,
Czekam na wzór

>przekształcenia pomiędzy falami ruchu i cz±stkami materii
Czekam na wzór

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-05-2023 09:12 
 Ocena 1 na 1
pawel_p (154 punktów)

>>stwierdziłem jej sporcjowana naturę w granicach horyzontu obajwiajaca się w falach ruchu
>Czekam na dowód
>>stwierdziłem wzajemn± transformację porcji energii,
>Czekam na wzór
>>przekształcenia pomiędzy falami ruchu i cz±stkami materii
>Czekam na wzór
>
Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby



Ignacy Krasicki
Bajki i przypowie¶ci
M±dry i głupi

Pytał głupi m±drego: «Na co rozum zda się?»
M±dry milczał: gdy coraz bardziej naprzykrza się,
Rzekł mu: «Na to się przyda, według mego zdania,
Żeby nie odpowiedać na głupie pytania».
szarley (54913 punktów)
>>>stwierdziłem jej sporcjowana naturę w granicach horyzontu obajwiajaca się w falach ruchu
>>Czekam na dowód
>>>stwierdziłem wzajemn± transformację porcji energii,
>>Czekam na wzór
>>>przekształcenia pomiędzy falami ruchu i cz±stkami materii
>>Czekam na wzór
>>
Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

> Ignacy Krasicki
> Bajki i przypowie¶ci
> M±dry i głupi
>Pytał głupi m±drego: «Na co rozum zda się?»
>M±dry milczał: gdy coraz bardziej naprzykrza się,
>Rzekł mu: «Na to się przyda, według mego zdania,
>Żeby nie odpowiedać na głupie pytania».

Jak rozumiem, jestem ten głupi, który pyta....

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-05-2023 09:53 
 Ocena 3 na 3
pawel_p (154 punktów)

>Jak rozumiem, jestem ten głupi, który pyta....

Jako matematyk nie zrozumiałe¶ fraszki.
Bez sensu jest dyskusja z Hamerlikiem, bo on nie ma elementarnej wiedzy ( nawet na poziomie ogólniaka) , więc jałowe jest odpowiadanie na jego przemy¶lenia i pseudo dywagacje.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jak rozumiem, jestem ten głupi, który pyta....
>Jako matematyk nie zrozumiałe¶ fraszki.
>Bez sensu jest dyskusja z Hamerlikiem, bo on nie ma elementarnej wiedzy ( nawet na poziomie ogólniaka) , więc jałowe jest odpowiadanie na jego przemy¶lenia i pseudo dywagacje.

Dlatego też powtarzam, iż dojdzmy do tego, że ja mówię, opisuję, wyja¶niam a Wy w swej m±dro¶ci milczycie i niech tak się stanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2023 13:46 
 Ocena 3 na 3
pawel_p (154 punktów)
>Dlatego też powtarzam, iż dojdzmy do tego, że ja mówię, opisuję, wyja¶niam a Wy w swej m±dro¶ci milczycie i niech tak się stanie.

Czy mógłby¶ drogi Hamerliku zaprzestać swej działalno¶ci w sieci ( np. na 10 dni) i przestać nas bombardować swoimi płodami umysłu ?
25-05-2023 16:24 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dlatego też powtarzam, iż dojdzmy do tego, że ja mówię, opisuję, wyja¶niam a Wy w swej m±dro¶ci milczycie i niech tak się stanie.
>Czy mógłby¶ drogi Hamerliku zaprzestać swej działalno¶ci w sieci ( np. na 10 dni) i przestać nas bombardować swoimi płodami umysłu ?

Nie czytaj, masz opcje blokowania, wył±cz się, zamknij się w szklanej bańce, odł±cz się od ¶wiata, pozostań w strefie własnego komfortu i przestań się rozwijać, bo rozwój zawsze kosztuje wysiłek.

Albo zbuduj lepszy opis ¶wiata, lepsze wyja¶nienie i niech wszyscy od tej lepszosci pod±ż± za twoim tokiem my¶lenia.

Jak nie podoba Ci się to, co wyrażam to wyraĽ co¶ lepszego.

Co znaczy twoja ocena, że nie mam nawet licealnej wiedzy? Co z tym zrobić?

Dla mnie nic nie znaczy, więc nic z tym nie zrobię, ot kolejny człowiek, który próbuje wywyższyć się na poniżeniu mnie. Wiesz ilu takich ludzi spotkałem już w swoim życiu?! Tłumy!

To s± wci±ż te same mechanizmy psychiczne.
Podbijanie własnego ego na pogardzie dla innych.
To jest tak powszechne.
Trochę mi niedobrze kiedy o tym my¶lę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2023 06:58 
 Ocena 3 na 3
pawel_p (154 punktów)

>Co znaczy twoja ocena, że nie mam nawet licealnej wiedzy? Co z tym zrobić?

Doradzałem ci, aby¶ się dokształcił ( wystarcz± podręczniki do LO z matematyki, fizyki, chemii,biologii).
Zaopatrz się w nie i przeczytaj ze zrozumieniem.
25-05-2023 13:50 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Dlatego też powtarzam,

Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
25-05-2023 16:30 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dlatego też powtarzam,
>Kataryniarz kręci korb±.

Nie jest to najlepsza odpowiedĽ, bo kręcenie korb± jest ruchem falowym, podobnie jak rozchodz±ce się z katarynki zaburzenia w ci¶nieniu atmosferycznym.

Zrobiłby¶ lepiej, przynajmniej w wizji dobra i zła szareley, gdyby¶ w odpowiedzi wskazał na ruch ci±gły i nieskończony, żeby nie dało się o nim powiedzieć, że jest falowy.

Albo wskazalbys choć ci±gł± i nieskończon± materię.

ZnajdĽ co¶, co podważy może spostrzeżenia a nie tylko wci±ż powtarzasz w przeno¶ni jak mnie nie powazasz.

Ignorancja i arogancja rz±dzi ¶wiatem. Waszym ¶wiatem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2023 16:47 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Ignorancja i arogancja rz±dzi ¶wiatem. Waszym ¶wiatem.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
26-05-2023 18:17 
 Ocena 1 na 1
pawel_p (154 punktów)
>>>Dlatego też powtarzam,
>>Kataryniarz kręci korb±.
>Nie jest to najlepsza odpowiedĽ, bo kręcenie korb± jest ruchem falowym,

Kręcenie korb± to ruch obrotowy.
26-05-2023 18:28 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Dlatego też powtarzam,
>>>Kataryniarz kręci korb±.
>>Nie jest to najlepsza odpowiedĽ, bo kręcenie korb± jest ruchem falowym,
>Kręcenie korb± to ruch obrotowy.

Każdy ruch, w którym cz±stki materii powracaj± do pierwotnego położenia i układu jest ruchem falowym.

Obrót cz±stki w żaden sposób tego nie wyklucza.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2023 18:56 
 Ocena 1 na 1
pawel_p (154 punktów)

>Każdy ruch, w którym cz±stki materii powracaj± do pierwotnego położenia i układu jest ruchem falowym.
>Obrót cz±stki w żaden sposób tego nie wyklucza.

Przestań bredzić.
26-05-2023 19:11 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Każdy ruch, w którym cz±stki materii powracaj± do pierwotnego położenia i układu jest ruchem falowym.
>>Obrót cz±stki w żaden sposób tego nie wyklucza.
>Przestań bredzić.

Lepiej przyjrzyj się cz±steczkom wody w akwarium i zrozum co sam okre¶lasz fal±.

Najlepiej narysuj sobie drogę wybranej cz±steczki i weĽ pod uwagę też jej obroty.

Rzeczywisto¶ć jest taka, że cokolwiek, jakkolwiek poruszysz, to zawsze powróci na swoje miejsce, niezależnie od tego czy pchniesz wahadło czy zabijesz lustro karmieniem.

Dla Was widocznej rzeczywisto¶ci jest zbyt złożona, żeby¶cie potrafili dostrzec, że wszelki ruch jest falowy a także, że dzięki falowej naturze ruchu istnieje czas.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2023 21:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Rzeczywisto¶ć jest taka, że cokolwiek, jakkolwiek poruszysz, to zawsze powróci na swoje miejsce, niezależnie od tego czy pchniesz wahadło czy zabijesz lustro karmieniem.

>Dla Was widocznej rzeczywisto¶ci jest zbyt złożona, żeby¶cie potrafili dostrzec, że wszelki ruch jest falowy a także, że dzięki falowej naturze ruchu istnieje czas.

Jedynie Bóg - Hamerlik rozumie, że rozbite lustro się zro¶nie
Dla "nas" to niestety prawda niedostępna "naszym" kalekim umysłom

Niestety
Rzuciłem kamień z okna, nie wrócił, a debil nie poradzi udowodnić, że jego ruch jest fal±
Nie poradzi obliczyć amplitudy
za to debil twierdzi, że Religa mordował ludzi, a Heller nie zna fizyki

Przeczytać podręcznik Marty Skorko?????
A po co !!!!!
Debil wie, że p. Marta nie znała fizyki bo to "nasza" fizyka, której w hilfce wq Kłodzku nie uczyli
A hilfka w Kłodzku to Uniwersytet w fantazji hamerkonfabulatora

Kiedy ważę kostkę cukru patrz±c na ni± z bliska i przez kamerkę, waga jest ta sama, a skoro g=const to i masa jest ta sama

Zważyłem linę zwi±zan± i rozwi±zan±, a skoro g=const to i masa jest ta sama

Eksperyment przeczy hamerteorii, ale hamerteoria w oczach hamerdebila jest boskim nakazem

Nigdzie nie znalazłem wzoru na ubytek masy młotka, kiedy ro¶nie jego masa przy hamowaniu na gwoĽdziu, za to widzę sprzeczno¶ć w tym, że młotek zyskuje masę trac±c masę

I nadal synu psiego chuja widzę, że łżesz pisz±c, że nie ujawniam swojego mienia
PODAJ ADRES KSIĘGI W KTÓREJ MAM JA, I DARMOJAD-SUKA, KTÓRA CIĘ URODZIŁA PODAĆ SWOJE MIENIE.
Ja zarejestruję, ona nie wie co kundel pisze o niej
Psia p***a kundla urodziła, kundla ma, jej adres jest tajny, żeby nie dowiedziała się co kundel o rodzonej suce pisze

Z kundlami tak już jest. Wystarczy dać żreć do michy, godno¶ć nie jest potrzebna

Hamerrpoyebowi staje dopiero wtedy kiedy kto¶ mu w ryj napluje, bez tego jest impotentem


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-05-2023 00:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jedynie Bóg - Hamerlik rozumie, że rozbite lustro się zro¶nie

A jak powstało?
Jakim cudem zawisło na twojej ¶cianie?
Dokładnie takim samym sposobem po rozbiciu odro¶nie na twojej ¶cianie.

Nie rozumiesz, że rzeczywisto¶ć w jakiej żyjemy jest tak bardzo złożona, że tym fizycznym mechanizmem, który doprowadzi lustro do pierwotnego stanu, s± twoje potrzeby i twoja wola. Ty jako fizyczna osobliwo¶ć w przyrodzie jeste¶ czę¶ci± czynno¶ci falowej.

Jak s±dzisz dlaczego samochody niszczej± i wci±ż s± odbudowywane na nowo, znowu niszczej± i znowu powstaj±?

Bo absolutnie wszystko postępuje w ruchu falowym.

Nie ma takiej rakiety wystrzelonej z Ziemi, która na Ziemię nie powróci.
Powróc± wszystkie, co do jednej sztuki, to jest tylko kwestia czasu.

Wszelki ruch jest falowy, tylko fale bywaj± tak bardzo złożone, że to przechodzi ludzkie pojęcie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 07:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Jedynie Bóg - Hamerlik rozumie, że rozbite lustro się zro¶nie
>A jak powstało?
>Jakim cudem zawisło na twojej ¶cianie?
>Dokładnie takim samym sposobem po rozbiciu odro¶nie na twojej ¶cianie.
>Nie rozumiesz,

Przykro mi, nie jestem w stanie zrozumieć twojej pol-szczyny w której wszystko nazywasz innymi słowy, niż te w SJP

Wg ciebie kiedy pierwszy raz powiesiłem lustro, to ono wróciło na swoje miejsce bo było tam już wcze¶niej

>Nie ma takiej rakiety wystrzelonej z Ziemi, która na Ziemię nie powróci.
Bredzisz


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie ma takiej rakiety wystrzelonej z Ziemi, która na Ziemię nie powróci.
>Bredzisz

Nie s±dzę, brakuje Ci wyobraĽni przestrzennej i perspektywy czasowej, rozumujesz lokalnie i w bardzo krótkiej perspektywie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Wg ciebie kiedy pierwszy raz powiesiłem lustro, to ono wróciło na swoje miejsce bo było tam już wcze¶niej bo ruch jest falowy

Znów co¶ pomin±łe¶ w mojej wypowiedzi
Odniesiesz się do tego?

>>>Nie ma takiej rakiety wystrzelonej z Ziemi, która na Ziemię nie powróci.
>>Bredzisz
>Nie s±dzę, brakuje Ci wyobraĽni

Tak, brakuje mi twojej wyobraĽni, mam za to wiedzę fizyka

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wg ciebie kiedy pierwszy raz powiesiłem lustro, to ono wróciło na swoje miejsce bo było tam już wcze¶niej bo ruch jest falowy
>Znów co¶ pomin±łe¶ w mojej wypowiedzi
>Odniesiesz się do tego?

Wcze¶niej miałe¶ co¶, co maiło funkcjonalno¶ć lustra albo wykorzystywałes lustro w innymi miejscu i rozwijałes potrzebę, w przyrodzie następuj± przesunięcia, zmiany ale one s± zawsze tymczasowe, ostatecznie wszystko wraca do pierwotnego stanu, przy czym te chwile to czasem kilka sekund, czasem kilka godzin, czekam kilka pokoleń ludzkich a czasem galaktycznych. Rzeczywisto¶ć jest niezmienne złożona i przechodzi możliwo¶ci ludzkiego pojęcia ale na podstawie lokalnych obserwacji rzeczy i zdarzeń prostych można budować pewne wnioski uniwersalne i wła¶nie takim wnioskiem jest mój o falowosci wszelkiego ruchu i czasteczkowosci wszelkiej materii dla czego potwierdzenia znajdujesz na każdym kroku, również w istnieniu czasu i przestrzen.

>Tak, brakuje mi twojej wyobraĽni, mam za to wiedzę fizyka

I głębokie przekonanie o tym, że rozumiesz rzeczywisto¶ć lepiej ode mnie, zakorzenione w twojej naturalnej, zwierzęcej skłonno¶ci do dominacji a także zakorzenionej w twojej wierze w wasze instytucje społeczne i wasze ludzkie autorytety.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wcze¶niej miałe¶ co¶, co maiło funkcjonalno¶ć lustra albo wykorzystywałes lustro w innymi miejscu i rozwijałes potrzebę, w przyrodzie następuj± przesunięcia, zmiany ale one s± zawsze tymczasowe, ostatecznie wszystko wraca do pierwotnego stanu, przy czym te chwile to czasem kilka sekund, czasem kilka godzin, czekam kilka pokoleń ludzkich a czasem galaktycznych. Rzeczywisto¶ć jest niezmienne złożona i przechodzi możliwo¶ci ludzkiego pojęcia ale na podstawie lokalnych obserwacji rzeczy i zdarzeń prostych można budować pewne wnioski uniwersalne i wła¶nie takim wnioskiem jest mój o falowosci wszelkiego ruchu i czasteczkowosci wszelkiej materii dla czego potwierdzenia znajdujesz na każdym kroku, również w istnieniu czasu i przestrzen.

p*****lisz od rzeczy

>>Tak, brakuje mi twojej wyobraĽni, mam za to wiedzę fizyka
>I głębokie przekonanie o tym, że rozumiesz rzeczywisto¶ć lepiej ode mnie,

Tak

>zakorzenione w twojej naturalnej, zwierzęcej skłonno¶ci do dominacji
Sonia daje pokazy z psami za kasę
Zmy¶laj dalej

Moje przekonanie o tym, że rozumiem fizykę lepiej od ciebie bierze się z setek przeczytanych ksi±żek, setek godzin na wykładach, dziesi±tek lat eksperymentów i obliczeń. W tym takich eksperymentów, które, gdybym oparł na twoich przesłankach, zginęliby ludzie

Twoje przekonanie, że rozumiesz cokolwiek lepiej bierze się autodeizacji
Niestety, prócz ciebie nikt nie widzi w tobie żadnego boga

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niestety, prócz ciebie nikt nie widzi w tobie żadnego boga

Nie uważam się za boga, tym bardziej, że jestem sprzeczny, ze swoim naturalnym otoczeniem, praktycznie na nic nie mam wypływu i nie potrafię niczego zmienić.

Prawie nikt ze znanych mi ludzi nie traktuje mnie poważnie, prawie nikt nie przypisuje mi warto¶ci, nie respektuje moich potrzeb i d±żeń, wci±ż jestem zagrożony odrzuceniem społecznym w¶ród ludzi, z którymi narodziłem się i wychowałem.

Daleko mi do boga, cokolwiek to znaczy, w tej chwili jestem dopiero na etapie próby odbicia się ze społecznego dna.

Mam za to różne wizje ¶wiata fizycznego i ¶wiata abstrakcji, które wyrażam. Mam poczucie prawdy i dobra, które niestety dla mnie i dla reszty s± sprzeczne z powszechnym u ludzi poczuciem prawdy i dobra.

Nie jestem bogiem tylko jestem odmienny od Ciebie i od wielu ludzi jeszcze i nie zamierzam z bycia sob± zrezygnować.

Nie ulegam instynktowi stadnego pędu tak mocno jak inni ludzie i co chwilę odł±czam się od stada, żeby pój¶ć choć kawałek własn± drog±, czego wielu ludzi opętanych stadnym pędem nie rozumie i nienawidzi.

Nie, nie my¶lę o sobie jak o najlepszym wyj±tku.
My¶lę o sobie jak o okre¶lonym ziarnie, które padło na niewła¶ciw± glebę.

Być może istniej± takie warunki, w których mógłbym rozwijać się dobrze, ale w¶ród Was nie rozwinę się. Przeżyję swoje krótkie życie jako tako i skończę w piecu, rozsypany na wietrze a po roku nikt już nie będzie pamiętał o moim istnieniu.

I dobrze, prawdę mówi±c cieszę się na my¶l, że kiedy¶ wreszcie od Was odpocznę, także ¶mierć przyjmę z rado¶ci±.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 21:30 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Niestety, prócz ciebie nikt nie widzi w tobie żadnego boga
>Nie uważam się za boga,
Więc nabierz trochę pokory wobec wiedzy innych ludzi, wiedzy będ±cej efektem pracy pokoleń
Wiedzy, która doprowadziła ludzi na Księżyc

>praktycznie na nic nie mam wypływu i nie potrafię niczego zmienić.
Skończ z t± sraczk± użalania się nad sob±

>Prawie nikt ze znanych mi ludzi nie traktuje mnie poważnie, prawie nikt nie przypisuje mi warto¶ci,
To może powiniene¶ POMY¦LEĆ, że co¶ z tob± jest nie tak?
WSZYSCY wokół się myl±?

>nie respektuje moich potrzeb i d±żeń,
Biedaaactwo, ty przejmujesz się potrzebami innych ludzi....

>Daleko mi do boga, cokolwiek to znaczy, w tej chwili jestem dopiero na etapie próby odbicia się ze społecznego dna.
Co¶ ci doradzę: PRACUJ i zaprzestań pychy i pogardy wobec całego ¶wiata
Zaprzestań obrażania wszystkich wokół, wymy¶lania im życiorysów i pogl±dów

>Mam za to różne wizje ¶wiata fizycznego
Wizje.
"My" mamy wiedzę
Niedoskonał±, ale WIEDZĘ będ±c± efektem pracy pokoleń i własnej
Ty masz wizje i srasz nimi użalaj±c się, że nikt tej wizji nie uważa
Zrób do¶wiadczenia z kostk± cukru i lin±
Nie? Łatwiej wierzyć w twoje wizje
A wierz sobie w co chcesz, tylko nie ż±daj żeby inni wierzy w twoje wizje niepoparte myleniem ani do¶wiadczeniem, wizje których nie poradzisz uzasadnić ani nawet po polsku przedstawić
Nawet nad swoim językiem nie poradzisz popracować, żeby był narzędziem komunikacji

>Mam poczucie prawdy
A łżesz jak wieprz

Jakie datacje biorę do swojej własno¶ci?
Żadnych, ale ¶winia łże i nazywa to prawd±

>i dobra,
Zabijanie ludzi nie jest dobrem

>Nie jestem bogiem tylko...
... czujesz się bogiem
Dajesz sobie prawa okre¶lania co jest dobre co złe

>jestem odmienny od Ciebie i od wielu ludzi jeszcze i nie zamierzam z bycia sob± zrezygnować.

NIKT CI NIE KAŻE. Możesz być sob±, nie musisz się do nikogo dostosowywać, dopóki nie robisz nikomu krzywdy.
Niestety :
1 robisz krzywdę, ¶wiadomie i celowo
2 Nie wymagaj żeby miliardy ludzi dostosowały się do ciebie, tym bardziej, że nie poradzisz jasno i precyzyjnie przedstawić swoich pogl±dów

>Nie ulegam instynktowi stadnego pędu tak mocno jak inni ludzie
Jak każdy trol

>i co chwilę odł±czam się od stada, żeby pój¶ć choć kawałek własn± drog±, czego wielu ludzi opętanych stadnym pędem nie rozumie i nienawidzi.
Nie pochlebiaj sobie narcyzku

>Nie, nie my¶lę o sobie jak o najlepszym wyj±tku.
Wprost przeciwnie
My¶lisz, że tylko TY masz rację a nikt inny nie zna nawet praw fizyki
W dodatku jako JEDYNY nie musisz niczego uzasadniać ani udowadniać
Mamy ci wierzyć na słowo, że kamień rzucony z okna wróci w to samo miejsce, bo Hamerlik tak twierdzi

>My¶lę o sobie jak o okre¶lonym ziarnie, które padło na niewła¶ciw± glebę.
To zmień glebę

>Być może istniej± takie warunki, w których mógłbym rozwijać się dobrze, ale w¶ród Was

K....A co znaczy "WAS"????
Ile razy jeszcze będziesz nadużywał tego zaimka?
Chcesz się rozwijać?
NIKT CI NIE BRONI !
To kolejny twój wymysł idioty
Kolejny raz stosuj±c nowomowę próbujesz nazywać rozwojem to, że wszyscy wokół maj± padać na kolana przed twoimi pierdami

NIE!
UDOWODNIJ co głosisz

>Przeżyję swoje krótkie życie jako tako i skończę w piecu, rozsypany na wietrze a po roku nikt już nie będzie pamiętał o moim istnieniu.
Twój wybór
Religa zostawił po sobie naukowe sukcesy i legendę, a ty jeste¶ gotów twierdzić, że przez niego dzieci s± sierotami, bo ci którym uratował życie musz± pracować

Kto ci broni zostawić co¶ po sobie?

>I dobrze, prawdę mówi±c cieszę się na my¶l, że kiedy¶ wreszcie od Was odpocznę, także ¶mierć przyjmę z rado¶ci±.
Powie¶ się jeszcze dzi¶
Nawet twoje dzieci cię nie potrzebuj±


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powie¶ się jeszcze dzi¶

Nie, wpierw zaszczepie innym własn± kulturę, odmienie psyche i osobowo¶ć paru ludzi a dopiero potem odejdę z godno¶ci±, nawet je¶li nikt prócz mnie mojego poczucia godno¶ci nie zrozumie.

Mam jeszcze co¶ do zrobienia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Więc nabierz trochę pokory wobec wiedzy innych ludzi, wiedzy będ±cej efektem pracy pokoleń

Nie mam pokory dla wiedzy innych ludzi ale mam do niej poci±g. Studiuję Wikipedię, bo szukam tam tego co inni zobaczyli, co zrozumieli a czego ja nie widzę i nie rozumiem.

Czuję poci±g do wiedzy innych ludzi ale nie uznaję cudzego autorytetu.

Nie jestem członkiem stada, które budujecie ani trybem w waszej maszynie. Muszę żyć w społeczeństwie, bo inaczej nie przetrwam ale nigdy nie będę jego fundamentem, nigdy nie będę jednym z Was.

Po prostu co¶ wkładam, co¶ wyci±gam bez żadnej solidarno¶ci. Dzieli nas przepa¶ć i oby ta już zawsze była jak najgłębsza. Żeby już nigdy nie było żadnego "my" lecz już zawsze "ja" i "wy", zawsze odrębnie i nigdy razem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-05-2023 07:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie mam pokory dla wiedzy innych ludzi ale mam do niej poci±g.

>Po co mam czytać cudze opisy, w których napisane jest, że opór jest sił±, skoro wiem, że to fałszywa definicja?
>Po co mam czytać wyja¶nienia ludzi, którzy nie rozumiej±?

(Z dyskusji o podręczniku Marty Skorko)

Masz poci±g do wiedzy innych ludzi, ale nawet nie wzi±łe¶ do ręki podręcznika Marty Skorko. A i bez czytania wiesz, że posługuje się fałszywymi definicjami, to TWOJE s± jedynie słuszne

Nie dostrzegasz sprzeczno¶ci w tych dwóch wpisach?
Masz poci±g do wiedzy innych, odrzucaj±c jeden z najlepszych podręczników dla amatorów?

Teraz będzie ucieczka, jak zawsze kiedy Hamerlik przyłapany na pisanie sprzeczno¶ci resztk± instynktu czuje że zrobił z siebie po¶miewisko

>Studiuję Wikipedię, bo
... lenistwo nie pozwala pój¶ć do biblioteki
Wiki jest w zasięgu fotela, a przy ttm nawet my¶leć nie trzeba.

Nie muszę cię nazywać idiot±.
Ty sam.....

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Po co mam czytać wyja¶nienia ludzi, którzy nie rozumiej±?
>(Z dyskusji o podręczniku Marty Skorko)

¦ci±gn±łem sobie
vdoc.pub/download/fizyka-140pgu29798o


Nie widzę tam nigdzie wyraĽnej definicji siły i oporu.

Co prawda pojawiaj± się w opisie liczne odniesienia ale bez żadnego wyja¶nienia, jakby czytelnicy mieli już wiedzieć czym siła i opór s±.

Powtarzam opór nie jest sił± ale we wszystkich znanych mi opisach s± utożsamiane.

Materia nie jest ruchem, pomimo, że oba s± postaciami energii.

Te dwie postaci energii s± nieprzystaj±ce, objawiaj± się w wymiarach czasu i przestrzeni i to samo dotyczy siły i oporu.

Siła jest wielko¶ci± ruchu a opór jest wielko¶ci± materii.

Opór nie jest sił± ale może stać się ni± po transformacji materii do ruchu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Po co mam czytać wyja¶nienia ludzi, którzy nie rozumiej±?
>>(Z dyskusji o podręczniku Marty Skorko)
>¦ci±gn±łem sobie
>Nie widzę tam nigdzie wyraĽnej definicji siły i oporu.
>Co prawda pojawiaj± się w opisie liczne odniesienia ale bez żadnego wyja¶nienia, jakby
czytelnicy mieli już wiedzieć czym siła i opór s±.

Jak widać musisz wrócić do podręczników do ¶redniej szkoły

>Powtarzam opór nie jest sił± ale we wszystkich znanych mi opisach s± utożsamiane.
>Materia nie jest ruchem, pomimo, że oba s± postaciami energii.
>Te dwie postaci energii s± nieprzystaj±ce, objawiaj± się w wymiarach czasu i przestrzeni i to samo dotyczy siły i oporu.
>Siła jest wielko¶ci± ruchu a opór jest wielko¶ci± materii.
>Opór nie jest sił± ale może stać się ni± po transformacji materii do ruchu.

¦ci±gn±łe¶ podręcznik, to jeszcze go przeczytaj


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak widać musisz wrócić do podręczników do ¶redniej szkoły

Wła¶nie chodzi o to, że nie muszę, bo tam znajdę jedynie opisy, iż opór jest sił±.

To Ty raczej musisz zaakceptować fakt, że zauważyłem to, czego Wy nie zdolaliscie zauważyć a mianowicie, że energia ma dualn± postać w ruchu i materii, że ma sporcjowana naturę w obu swych postaciach, że porcje energii w ruchu stanowi± podstawę dla wymiaru czasu i porcje energii w materii stanowi± podstawę dla wymiaru przestrzeni, że energia transformuje pomiędzy postaciami ruchu i materii porcjami, że znane nam wielko¶ci fizyczne dziel± się na wielko¶ci ruchu i wielko¶ci materii, że dla wielko¶ci tych dwóch kategorii istnieje zasada nieoznaczono¶ci bowiem w jednej obserwacji możemy zaobserwować tylko jedna z postaci energii albo ruch albo materię.

Ile jeszcze będzie mnie w swojej arogancji ignorować?

Prawda wobec autorytetu jest dla Was niczym?

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-05-2023 08:45 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Jak widać musisz wrócić do podręczników do ¶redniej szkoły
>Wła¶nie chodzi o to, że nie muszę, bo tam znajdę jedynie opisy, iż opór jest sił±.

Więc te twoje wpisy s± ze sob± sprzeczne:

>Nie mam pokory dla wiedzy innych ludzi ale mam do niej poci±g.
>Po co mam czytać cudze opisy, w których napisane jest, że opór jest sił±, skoro wiem, że to fałszywa definicja?
>Po co mam czytać wyja¶nienia ludzi, którzy nie rozumiej±?

>To Ty raczej musisz zaakceptować fakt, że zauważyłem to,
Nie muszę, ale zaakceptuję, je¶li to UZASADNISZ

>energia ma dualn± postać w ruchu i materii,
UZASADNIJ

>energia transformuje pomiędzy postaciami ruchu i materii
PODAJ WZÓR

>Ile jeszcze będzie mnie w swojej arogancji ignorować?
Dopóki nie UZASADNISZ
Nie padam na kolana przed twoimi teoriami i to nie jest arogancja

>Prawda wobec autorytetu jest dla Was niczym?
Udowodnij, że to jest prawda

Tylko tyle i aż tyle.

Wiedza zawarta w podręcznikach jest efektem pracy pokoleń fizyków. Przemy¶leń, obserwacji, do¶wiadczeń, obliczeń i krytyki
W nauce nie ma dogmatów

Piszesz
>Nie mam pokory dla wiedzy innych ludzi ale mam do niej poci±g.
A kiedy rzetelna i dobrze udokumentowana wiedza przeczy twoim teoriom obrażasz się na tę wiedzę i powtarzasz swoje mantry, sugeruj±c, że pytania i argumenta s± arogancj±

W pełni zgodzę się z twoimi teoriami, je¶li je uzasadnisz

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>PODAJ WZÓR

Już Ci wyja¶niałem, że każdy wzór fizyczny jest wzorem na transformację ruchu i materii dlatego w każdym wzorze po jednej stronie równania znajdziesz wielko¶ć ruchu a po drugiej wielko¶ć materii.

Sam sobie przejrzyj znane Ci wzory fizyczne.
Wszędzie w nich znajdziesz to co opisuje ruch i to co opisuje materię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-05-2023 10:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>energia transformuje pomiędzy postaciami ruchu i materii
>>PODAJ WZÓR
>Już Ci wyja¶niałem, że każdy wzór fizyczny jest wzorem na transformację ruchu i materii
>dlatego w każdym wzorze po jednej stronie równania znajdziesz wielko¶ć ruchu a po drugiej wielko¶ć materii.

Nie wyja¶niłe¶, tylko napisałe¶. To nie to samo
Twoje słowa nie s± Ewangeli±.

Czekam na konkretny wzór na przekształcenie ruchu w materię z jednostkami.

>Sam sobie przejrzyj znane Ci wzory fizyczne.
ρ=m/v

co tu jest ruchem?


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
.
>Już dawno zauważyłem, że "przewód" jest ci±gły, jest w zasadzie jedn± ł±czn± cz±stk± materii.



>Domy¶lam się, że w tych "przewodach" chodzi o transmisję pewnego działania i to wła¶nie nasuwa mi
>pewne pytania:

Mi też. Ile ty siedzisz na tzw. kiblu? Bo "przewód" jest ci±gły jak zauważyłes. Czy słusznie?


Nie chcę za bardzo pobudzać wyobraĽni ale transnmisja pewnego działania w przewodach które wykonujesz możliwe że powoduje zasysanie smrodu cz±steczek które potem tu po transformacji cz±steczek materii s± wpisami na forum.

Bo w takim razie:

>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?

Mam nadzieję że pomogłem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mi też. Ile ty siedzisz na tzw. kiblu?

Wydalanie podobnie jak pochłanianie jest czynno¶ci± falow±. Każde takie zdarzenie jest okre¶lone, ograniczone, skończone, policzalne.

Częstotliwo¶ci± wydalania czy pochłaniania mogliby¶my mierzyć czas.

Możemy w ogóle mówić o systemie chłonięcia i wydalania, jak w wypadku promieniowania słonecznego, na które wystawiony obiekt wpierw je pochłania by następnie je wydalić.

Trochę mnie ¶miesz± te wasze kolejne alegorie na pogardę dla mnie .

I pomy¶leć, że Ľródło tej pogardy jest w braku uznania waszej wyższo¶ci i władzy nade mn±.

Twoi kolesie na pewno zrozumiej± twój przekaz i zgodz± się z nim. Nie mam co do tego najmniejszych w±tpliwo¶ci.

Całkowicie ignorujecie to co tu próbuję wyrazić. W ogóle Was to nie obchodzi. Jeste¶cie zatopieni w własnej arogancji i ja tego nie zmienię.

Ostatecznie jednak prawda zwycięży. Nie wiem kiedy to nast±pi ale tak będzie i nie powstrzyma zwycięstwa prawdy rzeka waszej grupowej pogardy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2023 20:59 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Twoi kolesie na pewno zrozumiej± twój przekaz i zgodz± się z nim. Nie mam co do tego najmniejszych w±tpliwo¶ci.

Musiałbym mieć kolesi i musieli by to przeczytać.

Ale tego nie przeczytaja tak jak twoi s±siedzi i córka nie wie co piszesz.

Ty jeste¶ tak fałszywy że ze sowim oczernianiem musisz się kryć w internecie by istnieć w spoleczenstwie.

Ja współczuję twoim kolesiom córce rodzinie i każdemu kto ma jaka kolwiek styczno¶ć z tob±.

Ten fałsz i pogardę jak żywisz do ludzi musisz chować za maska.
To musi być okropne dla tych ludzi którzy cię znaj±.
Nie możesz pogadac z nikim je¶li tylko chcesz zachować relacje

Nie możesz zbudować domu bo się boisz innych ludzi.

Musisz chować się w wynajeym mieszkaniu i udawać kogo¶ kim nie jeste¶.
Mógłby¶ być fałszywym na swoim. I tak nikt by nie wiedział o tym że oczerniasz ludzi w internecie.




>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?

Więc jak jest z tym szambem? Tworzysz ci±gło¶ć ?
szarley (54913 punktów)
>>Mi też. Ile ty siedzisz na tzw. kiblu?
>Wydalanie podobnie jak pochłanianie jest czynno¶ci± falow±.
Co wysrasz, to zeżresz

>Częstotliwo¶ci± wydalania czy pochłaniania mogliby¶my mierzyć czas.
Chyba, że Hamerlik ma intelektualn± sraczkę

>Możemy w ogóle mówić o systemie chłonięcia i wydalania, jak w wypadku promieniowania
Twoje gówno promieniuje na twój "mózg"

>Trochę mnie ¶miesz± te wasze kolejne alegorie na pogardę dla mnie .
Uparcie na tę pogardę pracujesz
Gdyby¶ tyle samo wysiłku co w pracę nad pogardzaniem sob± samym włożył w PRACĘ, miałby¶ dom

>I pomy¶leć, że Ľródło tej pogardy jest w braku uznania waszej wyższo¶ci i władzy nade mn±.
Biedeactwooooooo

>Całkowicie ignorujecie to co tu próbuję wyrazić.
Wprost przeciwnie, czekaMY na argumenta

>W ogóle Was to nie obchodzi.
Wprost przeciwnie, czekaMY na argumenta

>Jeste¶cie zatopieni w własnej arogancji i ja tego nie zmienię.
Powie¶ się

>Ostatecznie jednak prawda zwycięży.
Już zwyciężyła. Nie każdy ruch jest falowy.
Udowodniłem
Masa kostki cukru nie zależy od masy obserwatora
Udowodniłem
Masa zwi±zanej liny nie różni się od masy rozwi±zanej
Udowodniłem
"wiedza" o tym czyje jest pole pod lasem nie ma znaczenia
Sam udowodniłe¶

Podaj adres twojej mamusi. wy¶lę jej wydruki tego co piszesz o zakazie emerytur, o podatkach od jej posiadło¶ci, o tym , że ma cię karmić, o tym, że nazwałe¶ j± bandyt± i darmojadem, bo nie pracuje i żyje z renty kapitałowej...

Powiesz "robolom" z amazona, swoje postulaty?
Powiesz kolegom z pracy?
Powiesz berlińskiemu policjantowi, że jest bandyt±?

Nie. schowasz się za anonimowym nickiem i tajnym adresem pod którym mieszka kto¶ inny

Żałosny pajacu udaj±cy gminnego mędrka


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-05-2023 22:23 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie każdy ruch jest falowy.

Każdy w granicy twojego horyzontu.

Ruch, którego fal nie będziesz potrafił stwierdzić, musi wykraczać poza twój horyzont i tego ruchu nigdy bezpo¶rednio nie zaobserwujesz a jedynie będziesz mógł stwierdzić jego istnienie po zmianach w granicy twojego horyzontu pochodz±cych od Ľródeł zewnętrznych, od przyczyn, których nie będziesz potrafił wyja¶nić, bowiem twoje rozumienie i twoje wyja¶nienia dla rzeczywistych zwi±zków sięga tylko do horyzontu.

>Masa kostki cukru nie zależy od masy obserwatora

Zależy, bowiem obserwacja to oddziaływanie fizyczne pomiędzy obserwatorem i przedmiotem obserwacji.

>Masa zwi±zanej liny nie różni się od masy rozwi±zanej

Różni się, masę należy wła¶ciwie zrozumieć jako wielko¶ć całkowitego oporu materialnego obiektu.

>"wiedza" o tym czyje jest pole pod lasem nie ma znaczenia

Ma, dlatego taicie rozkład własno¶ci.

Gdyby nie miała znaczenia już dawno byłaby powszechna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2023 10:40 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>>Nie każdy ruch jest falowy.
>Każdy w granicy twojego horyzontu.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
26-05-2023 10:51 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie każdy ruch jest falowy.
Podałe¶ przykłady?
>Każdy w granicy twojego horyzontu.
Co to qwa za pojęcie? Co to horyzont pojęciowy czy jaki¶ inny przez Ciebie wymy¶lony??
>Ruch, którego fal nie będziesz potrafił stwierdzić, musi wykraczać poza twój horyzont i tego ruchu nigdy bezpo¶rednio nie zaobserwujesz a jedynie będziesz mógł stwierdzić jego istnienie po zmianach w granicy twojego horyzontu pochodz±cych od Ľródeł zewnętrznych, od przyczyn, których nie będziesz potrafił wyja¶nić, bowiem twoje rozumienie i twoje wyja¶nienia dla rzeczywistych zwi±zków sięga tylko do horyzontu.
Co za nieprzeciętny bełkot. Co ma z tego wynikać? Wnioski.
>>Masa kostki cukru nie zależy od masy obserwatora
>Zależy, bowiem obserwacja to oddziaływanie fizyczne pomiędzy obserwatorem i przedmiotem obserwacji.
Tak działaj± fale? Opisz bliżej t± zasadę.
>>Masa zwi±zanej liny nie różni się od masy rozwi±zanej
>Różni się, masę należy wła¶ciwie zrozumieć jako wielko¶ć całkowitego oporu materialnego obiektu.
Podaj więc głupku zasadę, bo ja się z ni± nie zgadzm.
>>"wiedza" o tym czyje jest pole pod lasem nie ma znaczenia
>Ma, dlatego taicie rozkład własno¶ci.
Podaj więc głupku zasadę. Jak Ty to robisz, że nieprzytomny poruszasz się w¶ród przytomnych? Jak to robisz, że jako intelektualny trup nawi±zujesz, potrafisz nawi±zywać rozmowę z innymi forumowiczami? To tylko ¶wiadczy o forumowiczach.
>Gdyby nie miała znaczenia już dawno byłaby powszechna.
CO? JAKA ZASADA?
Przecież tego nie da się czytać!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewno¶ć.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to horyzont

Obserwowane czas i przestrzeń czyli zbiory wszystkich fal ruchu i wszystkich cz±stek materii, które wpływaj± na Ciebie.

Generalnie wszystko co potrafisz okre¶lić, wyodrębnić, doznać, poj±ć jest w granicach twojego horyzontu.

Co nieokre¶lone, niewyróżniaj±ce się, niedostrzeglane, niepojęte jest poza horyzontem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co nieokre¶lone, niewyróżniaj±ce się, niedostrzeglane, niepojęte jest poza horyzontem.
>

Z tego wynika, że masz horyzont pod stopami a ja nie mam wcale albo mam horyzont chwilowy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Co nieokre¶lone, niewyróżniaj±ce się, niedostrzeglane, niepojęte jest poza horyzontem.
>>
>Z tego wynika, że masz horyzont pod stopami a ja nie mam wcale albo mam horyzont chwilowy.

Oczywi¶cie i przy drzwiach, dlatego nie pojmuję co jest za drzwiami, choć z wpływu "zewnętrza" na pokój, w którym się znajduję, mogę wywnioskować, że "zewnętrze" istnieje i nawet rozpoznać niektóre jego cechy.

Wszystko co jest w pokoju, w zasięgu i w czasie mojej obserwacji jest podzielone, sporcjowane, "kwantowe", okre¶lone, ograniczone, policzalne i przeliczalne.

Ruch i materia jako ci±gle, nieokre¶lone, niepoliczalne, może mi się jawić spoza zasięgu i spoza czasu mojej obserwacji, stwierdzana w obserwowanych "¶ladach", których przyczyn nie mogę poj±ć i nie mogę wyja¶nić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Oczywi¶cie i przy drzwiach, dlatego nie pojmuję co jest za drzwiami, choć z wpływu "zewnętrza" >na pokój, w którym się znajduję, mogę wywnioskować, że "zewnętrze" istnieje i nawet rozpoznać >niektóre jego cechy.
>

Współzałożyciel kultowego zespołu Pink Floyd, Roger Waters, po raz kolejny wywołuje niemałe zamieszanie. Rockman pojawił się w nazistowskim mundurze na koncercie w Berlinie - i wypu¶cił w górę balon ze ¶wini± z gwiazd± Dawida. Wcze¶niej Waters powiedział: "Joe Biden jest zbrodniarzem wojennym".



Nie pojmujesz co się dzieje za drzwiami w Berlinie ??
Roger Wares: stan±ł w obronie Juliana Assange i prowokuje do spojrzenia na historię zgodn± z prawd±.
Żeby rozpoznać co się dzieje na zewn±trz, trzeba mieć wiedzę o tym, co się działo na zewn±trz sto lat temu. Jedni sami się zamknęli, innych państwo zindoktrynowało i zamknęło w demokratycznej klatce. Waters celowo używa porównania działań obecnego hegemona, do działań poprzedniego. W istotach zindoktrynowanych to wywołuje szok.
Żydzi zaatakowali Waresa za podważanie fałszywej historii.



Hamerlik, rozumiesz symbole na unosz±cej się w powietrzu ¶wini ??
Musimy uwolnić się od fałszywej historii i nienawi¶ci jak± ni± siej± Anglosasi i opłacani przez nich Żydzi.

www.bellto(*)in-kein-antisemit-aber-149637/
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, rozumiesz symbole na unosz±cej się w powietrzu ¶wini ??

Już dawno zrozumiałem, że wszelka odmienno¶ć jest rozpoznawana jako zło, jako wrogo¶ć, zagrożenie zarówno ta na poziomie genetycznym jak i ta na poziomie mementycznym.

Odmienne, sprzeczne, niekompatybilne ciało jest złem.

Odmienny, sprzeczny, niekompatybilny umysł też jest złem.

Na ¶wini napisane jest - "nienawidzę odmieńców kulturowych i przygotowuję się do walki z nimi".

Ta ¶winia jest tylko kolejnym aktem nawołuj±cym do wojny z odmieńcami umysłowymi, którzy nie chc± się podporz±dkować ideologiom panuj±cym w umy¶lne architekta ¶wini.

Choć w tym wypadku może być jeszcze drugie dno jakim może być prowokacja i skandal dla hajsu.

W tym wypadku architekt ¶wini mógł rozpoznać, że gawiedĽ chce widoku ¶wini, że z tym widokiem poczuje się lepsza od tych, których ¶winia symbolizuje i mógł zrobić tę ¶winię, żeby się przypodobać publiczno¶ci, jak polityk, który mówi to co publiczno¶ć chce usłyszeć i bez zwi±zku z tym w co naprawdę wierzy, dla popularno¶ci, dla hajsu, dla zwycięstwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 08:12 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Już dawno zrozumiałem, że wszelka odmienno¶ć jest rozpoznawana jako zło, jako wrogo¶ć,

A zrozumiałe¶, że "patrioci" i "katolicy" nie s± patriotami i katolikami ??
Zauważ, że "patrioci" i "katolicy" s±, po Brytyjczykach i Amerykanach, na czele listy morduj±cych.



Agenci CIA nagradzaj± Ko¶ciół za to, że przył±czył się do ich mordowania niedemokratycznych pogan.

>Choć w tym wypadku może być jeszcze drugie dno jakim może być prowokacja i skandal dla hajsu.
>

Zauważ, że instytucje "demokratycznych" państw nie działaj± zgodnie przepisami prawa. Widzimy jak wszystko zostało podporz±dkowane interesom amerykańskiego bankrutuj±cego hegemona. Amerykański bankrutujacy hegemon przeszkolił i demokratycznie zainstalował swoj± agenturę kilkudziesięciu narodom, po całym ¶wiecie. Do tego demokratycznego cyrku Żydzi robi± też medialn± oprawę.
Dobrze, że kto¶, kto już stał się sławny, przeciwstawia się demokratycznemu amokowi i fałszowaniu historii. Kilka najbogatszych rodzin w USA na zniszczeniu Europy, osiemdziesi±t lat temu, zrobiło najlepszy interes. Dzisiaj mamy powtórkę i mamy możliwo¶ć innej oceny tego co nam szkoła i telewizja wciska.
Dobrze, że kto¶ znany buntuje się i prowokuje do nowych ocen, kto tu był i jest agresorem, a kto napadanym w celu rabunkowym i kolonialnym.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze, że kto¶ znany buntuje się i prowokuje do nowych ocen, kto tu był i jest agresorem, a kto napadanym w celu rabunkowym i kolonialnym.

Jedna organizacja społeczna przeciw drugiej, odmiennej i sprzecznej.

Jedna struktura hierarchiczna przeciw drugiej, odmiennej i sprzecznej.

W¶ród ludzi toczy się wojna o dominację na wszystkich poziomach od rodziny, poprzez drużynę harcersk± czy piłkarsk±, w szkole, w pracy, w partiach, w spółkach, również państwach i zwi±zkach państwowych.

Każdy chce rz±dzić, każdy chce poszerzać własn± organizację na wszystkich, albo jeste¶ w okre¶lonej grupie ludzi albo przeciw nim.

To s± wszystko zachwiania instynktowne oparte na emocjach kontroluj±cych ludzkie mózgi. Systemom emocji towarzysz± okre¶lone systemy wierzeń.

Człowiek opętany ideologi± odmienn± od panuj±cej nad twoim umysłem nie zrozumie Cię i uzna Cię za wroga. Zrobi to nie¶wiadomie na bazie emocji.

Gdyby¶ przyjrzał się dobrze życiu i stosunkom społecznym ludzi, których symbolizuje ¶winia, to przestaliby Ci się jawić tak demonicznie.

Cały problem polega na tym, że oni rz±dz± a rz±dzić chciałby¶ Ty.

To jest wci±ż wojna o władzę, również na poziomie manipulacji emocjonalnej realizowanej za pomoc± nadmuchanej ¶wini z symbolami sprzecznej kultury i sprzecznej organizacji społecznej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 13:19 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Cały problem polega na tym, że oni rz±dz± a rz±dzić chciałby¶ Ty.
>

Ja niczym nie zamierzam rz±dzić i nie biorę udziału w demokratycznym cyrku.
Kilku Żydów, dostaj±cych rozkazy z amerykańskiej ambasady, rz±dzi i sejmem i całym narodem.
Jakbym się czuł w¶ród tych idiotów, którzy maj± wizję, że dostaj± kasę za rz±dzenie.

>To jest wci±ż wojna o władzę, również na poziomie manipulacji emocjonalnej

Przed tzw. II W¦ Brytyjczycy ulokowali się w Polsce i bezpo¶rednio przeciwdziałali pomysłowi Żydów niemieckich stworzenia komunistycznej potęgi gospodarczej opartej na surowcach rosyjskich.
Brytyjczycy polskich katolików nastawili do walki z: Niemcami, Żydami i komunistami.
Zamiast wchodzić do tego interesu i postawić warunki wraz z cen±, to wybrali¶my wojnę po stronie Brytyjczyków. Mogli¶my bogato mieszkać w wielkiej i bezpiecznej Europie, a jeste¶my, po raz kolejny, biedakami używanymi do wojny. Nikt ani trochę nie zm±drzał.
Po wojnie następna ekipa użyła polskojęzycznych istot do mordowania "wrogów ludu". Potem solidarno¶ciowy ochlos wykończył polsk± inteligencję, która pomimo sankcji reżimu amerykańskiego dokonała cudów gospodarczych i na razie jest nie do pobicia.
Żydostwo opłacone przez CIA pcha nas do wojny, identycznie jak przed poprzedni±, polscy "katolicy". Jak kto¶ będzie stawiał opór to go pozbawi± maj±tku, bez prawa głosu.

www.youtub(*)&lc=UgwqVXzJ9XJKvUyL5Nh4AaABAg

Zmiana konstytucji w Polsce? Przygotowania do wojny? | Odc. 694 - dr Leszek Sykulski


Dzisiaj Polak może tylko rz±dzić wspieraj±c takich wielkich Polaków jak: pan Sykulski, Sebastian Pitoń, Piotr Panasiuk i inni nie boj±cy się przeciwstawić wojennym bundom.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Cały problem polega na tym, że oni rz±dz± a rz±dzić chciałby¶ Ty.
>>
>Ja niczym nie zamierzam rz±dzić i nie biorę udziału w demokratycznym cyrku.

Co z tego, że nienawidzisz demokracji?
Wielu ludzi nienawidzi demokracji a mimo to maj± potrzebę rz±dzenia ¶wiatem.

>"Przysięgam w imię Najwyższego Architekta Wszystkich ¦wiatów nie ujawniać nigdy sekretów, znaków, sposobów dotykania, słów i nauk używanych przez wolnomularzy i zachowywać co do tego wieczne milczenie. ¦lubuję i przysięgam na Boga nie wyjawiać nigdy żadnej rzeczy z tych, które mi powierzono do chwili obecnej i które powierzy mi się w przyszło¶ci. Zobowi±zuję się i poddaję się następuj±cej karze, je¶li złamię swoje słowo: niech mi spal± wargi rozpalonym żelazem, niech mi utn± rękę i przetn± szyję, i wyrw± język, a mój trup niech wisi w loży w czasie przyjmowania nowego brata, aby służył za odrażaj±cy dowód mojej niewierno¶ci i był przestrog± dla innych. Niech zostanie potem spalony, a popioły rzucone na wiatr, aby nie został żaden ¶lad po mojej zdradzie. Tak mi dopomóż Bóg i Jego ¶więta Ewangelia. Niech się tak stanie."

pl.m.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mogli¶my bogato mieszkać w wielkiej i bezpiecznej Europie, a jeste¶my, po raz kolejny, biedakami używanymi do wojny. Nikt ani trochę nie zm±drzał.

Zatem komuchy nie stworzyli lepszego systemu społecznego od "zgniłego" zachodniego kapitalizmu.

W waszym systemie komunistycznym człowiek nie zyskał wła¶ciwej motywacji do pracy, do rozwoju osobistego, popędu do osi±gnięć, pragnienia do obrony tego co stworzył, respektu dla swoich ludzi i wewnętrznego przymusu postawy moralnej.

Zamiast tego my¶lał jak okra¶ć zakład, w którym pracuje, sprzedać kradzione na czarnym rynku za dolary, kupić za nie towary w Pewexie i pokazać się w¶ród znajomych z zachodnim towarem, co w jego przekonaniu czyniło go kim¶ lepszym, kim¶ więcej wartym, kim¶ wyróżnionym spo¶ród bezwarto¶ciowej masy ludzi, których miał za nic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zatem komuchy nie stworzyli lepszego systemu społecznego od "zgniłego" zachodniego kapitalizmu.

Jakby¶ chamie miał jak±kolwiek ksi±żkę w ręce i był inteligentny, to może by¶ zrozumiał, dlaczego wymordowano Żydów niemieckich, którzy po¶więcili życie dla naszego dobra i Europy.
Projekt, Żydów niemieckich, stworzenia komunistycznego mocarstwa od pocz±tku był torpedowany przez Brytyjczyków a potem Amerykanów.
W 1918 r. brytyjski konsul w Rosji sir Bruce Lockhart przeprowadził zamach na Żydów kończ±cych zamach stanu w Rosji. Lenin z zamachu wyszedł cało, zamordowano tylko Mojżesza Solomonowicza Urickiego. Żydom niemieckim nie udało się obsadzić Lwa Dawidowicza Bronsteina na Kremlu. Próba odbicia Kremla Brytyjczykom zakończyła się ludobójstwem w 1937 r. Zorganizowanym przez Brytyjczyków a wykonanym przez Żydów sowieckich. W 1937 r. w ZSRR wymordowano Żydów i komunistów przybyłych do ZSRR. Wymordowano kadrę oficersk± Armii Czerwonej, któr± tworzyli Żydzi: Trocki i jego kuzyn Iona Jakir. Od 1938 r. Armia Czerwon± dowodzili BRYTYJCZYCY. W 1937 r. Żydzi sowieccy na zlecenie Brytyjczyków wymordowali też Polaków w celu ułatwienia przej¶cia przez Polskę Armii Czerwonej, któr± Brytyjczycy odbili Żydom niemieckim.
Projekt Żydów niemieckich stworzenia komunistycznego mocarstwa europejskiego od 1938 r. był już największym zagrożeniem dla: Żydów niemieckich, Niemców i komunistów. Bo dostał się w łapy Brytyjczyków.
Brytyjczycy ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR zaczęli od mordowania Niemców.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Żydowskie NKWD wymordowało wtedy 42 tysi±ce Niemców.

Tępy bydlaku bez kultury, nie masz szacunku dla tych ludzi, którzy zginęli by nasze pokolenie już żyło w dobrobycie i nie musiało czapkować przed Anglosasami.
Nikt tym bohaterom nie postawi pomnika, tylko dlatego, że przegrali.
Tym wielkim ludziom należy się szacunek, cze¶ć i PRAWDA, pomimo tego, że Żydzi i Anglosasi na nich pluj± i pilnuj±, by nikt im nie oddawał czci i prawda nie wyszła na jaw.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zatem komuchy nie stworzyli lepszego systemu społecznego od "zgniłego" zachodniego kapitalizmu.
>Jakby¶

Dobrymi intencjami wybrukowana jest droga do piekieł.

Komuchy nie rozumieli natury człowieka, nie rozumieli, że człowiek jest dzikim zwierzęciem podlegaj±cym wielu instynktom, których żadna ideologia ani wiara nie zatrzyma.

Jak kto¶ nie rozumie natury człowieka i nie wie do czego człowiek jest zdolny, to nie może decydować za wszystkich, bo nikt tych decyzji nie uzna za swoje i każdy w tajemnicy zdecyduje inaczej.

Prawdziwe komuchy, nie te póĽniejsze udawane, stali się ofiarami własnych ideowych pomyłek.

Chińczycy, którzy to zrozumieli, przestali głosić, że każdemu wg jego potrzeb i zaczęli głosić karę ¶mierci za korupcję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 14:34 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Kilku Żydów, dostaj±cych rozkazy z amerykańskiej ambasady, rz±dzi i sejmem i całym narodem.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
27-05-2023 14:34 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Zauważ, że "patrioci" i "katolicy" s±, po Brytyjczykach i Amerykanach, na czele listy morduj±cych.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
26-05-2023 10:38 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Całkowicie ignorujecie to co tu próbuję wyrazić. W ogóle Was to nie obchodzi. Jeste¶cie zatopieni w własnej arogancji i ja tego nie zmienię.
>Ostatecznie jednak prawda zwycięży.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
qwery (2864 punktów)
:
>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?

Nie mam pojęcia jak to sobie wyobrazić. Cz±stka to falowanie elementów eteru w okre¶lony w miarę trwały sposób. Czy to tworzy odrębn± przestrzeń? Raczej nie bo przestrzeń może istnieć i bez eteru, tyle że dla nas będzie niedostępna.

>Czy każda odrębna od reszty czynno¶ć ruchowa jest zarazem odrębnym czasem?

Masz na my¶li ruch przedmiotów materialnych. Więc jak np ruszał by się promień koła to każda jego czę¶ć będzie inaczej taktować. Nie wiem jak dokładnie to bedIzie w obrębie danej cz±stki, ona też przecież jest rozci±gła w przestrzeni i jedna jej czę¶ć poruszac się w eterze może szybciej a druga wolniej.

O, bard± za ten eter, chodzi o pole prózni oczywi¶cie
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie mam pojęcia jak to sobie wyobrazić. Cz±stka to falowanie elementów eteru w okre¶lony w miarę trwały sposób.

A ja twojej koncepcji nie potrafię sobie wyobrazić. Dla mnie eterem jest zbiór wszelkiej materii.

Dla mnie przestrzeni± jest zbiór porcji materii a czasem zbiór porcji ruchu.

To co my nazywamy powszechnie czasem i przestrzeni± to wielkie zbiory fal ruchu i cz±stek materii.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2023 10:39 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Dla mnie przestrzeni± jest zbiór porcji materii a czasem zbiór porcji ruchu.
>To co my nazywamy powszechnie czasem i przestrzeni± to wielkie zbiory fal ruchu i cz±stek
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
qwery (2864 punktów)
>>Nie mam pojęcia jak to sobie wyobrazić. Cz±stka to falowanie elementów eteru w okre¶lony w miarę trwały sposób.
>A ja twojej koncepcji nie potrafię sobie wyobrazić.

To nie moja koncepcja. Raczej Lorentza i innych. Powszechna, puki nie poprzekręcano konwencji pomiarowej Ejnsztajna tak by wyszła z tego teoria. Mistycyzm wówczas bardzo się sprzedawać.

>Dla mnie eterem jest zbiór wszelkiej materii.
>Dla mnie przestrzeni± jest zbiór porcji materii a czasem zbiór porcji ruchu.
>To co my nazywamy powszechnie czasem i przestrzeni± to wielkie zbiory fal ruchu i cz±stek materii.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Nie mam pojęcia o czym mówisz. Pisałem już by¶ wyobraził sobie cz±stkę jako tornado, wówczas eterem będzie powietrze. Tornado nie może istnieć poza powietrzem tak jak materia poza eterem, mimo że przestrzeń może być poza admosfera napewno, a poza eterem być może.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie mam pojęcia o czym mówisz. Pisałem już by¶ wyobraził sobie cz±stkę jako tornado, wówczas eterem będzie powietrze. Tornado nie może istnieć poza powietrzem tak jak materia poza eterem, mimo że przestrzeń może być poza admosfera napewno, a poza eterem być może.

Pole oporu jakie tworzyw cz±steczka materii wokół własnego ¶rodka opisałem wektorem spiralnie zakrzywionym, zaczepionym w ¶rodku, tzn, że przestrzeń wokół ¶rodka cz±steczki materii jest zakrzywiona i tym bardziej im bliżej ¶rodka.

Wg mnie nie ma sensu analizować / rozkładać materii, bo ta razem z ruchem, dwie postaci energii, s± już pojęciami podstawowymi, najbardziej zredukowanymi.

Poniżej pojęcia materii nie ma już nic.
Pojęcie - materia - to już jest samo dno pojęciowe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Nie mam pojęcia o czym mówisz. Pisałem już by¶ wyobraził sobie cz±stkę jako tornado, wówczas eterem będzie powietrze. Tornado nie może istnieć poza powietrzem tak jak materia poza eterem, mimo że przestrzeń może być poza admosfera napewno, a poza eterem być może.
>Pole oporu jakie tworzyw cz±steczka materii wokół własnego ¶rodka opisałem wektorem spiralnie zakrzywionym, zaczepionym w ¶rodku, tzn, że przestrzeń wokół ¶rodka cz±steczki materii jest zakrzywiona i tym bardziej im bliżej ¶rodka.


Nic z tego nie rozumiem.

>Wg mnie nie ma sensu analizować / rozkładać materii, bo ta razem z ruchem, dwie postaci energii, s± już pojęciami podstawowymi, najbardziej zredukowanymi.
>Poniżej pojęcia materii nie ma już nic.

Jest eter, jego drgania tworz± to co nazywasz materia, on jest więc bardziej materialny od materi, która okazuje się tym co nazywasz ruchem, tyle że jego bardziej podstawowa postaci±, tak jak i fala e-m. To dwie podstawowe formy ruchu eteru - materia (fale e-m stoj±ce) i zwykle fale e-m (poprzeczne). Złożony jest za¶ ruch cz±stki w tymże eterze, czyli nie do¶ć że mamy fale stoj±ca to ona do tego przemieszcza się.
27-05-2023 00:09 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jest eter,

Nie ma sensu mówić o eterze. Materia ruch i materia s± już samym dnem fizycznego pojęcia ¶wiata. Wszystko poniżej tych pojęć jest już tylko zmy¶laniem, tworzeniem fantazji, mówieniem o czym¶ czego w żaden sposób nie można doznać, potwierdzić, zmierzyć, sprawdzić.

Co z tego, że będziemy mówić o jaki¶ tam fundamentalnych strunach, skoro nikt z nas nie będzie tego widział, znał i rozumiał?

>jak i fala e-m. .. (fale e-m stoj±ce) i zwykle fale e-m (poprzeczne).

Dla mnie to nie s± żadne wyja¶nienia. Ja tego kompletnie nie rozumiem i nie mogę tego sensownie odnie¶ć do obserwowanej przeze mnie fizyczno¶ci.

Potrafię doznać, stwierdzić, okre¶lić, policzyć ruch i materię.
Potrafię stwierdzić, że obiekt fizyczny to nie tylko materia lecz także ruch.
Potrafię zaobserwować porcje ruchu i materii.
Mogę na podstawie obserwacji ¶wiata wywnioskować, że obiekty fizyczne to poł±czone porcje ruchu i materii.
Potrafię zauważyć, że pomiędzy obiektami fizycznymi występuj± dwa nie cztery podstawowe oddziaływania, z których pierwsze okre¶liłbym jako "wi±zanie" a drugie jako "promieniowanie". W pierwszym oddziaływaniu objawia się opór, czyli objawia się materia a w drugim oddziaływaniu objawia się siła, czyli ruch.

Kiedy piszesz o oddziaływaniu elektromagnetycznym to od razu oczami mojej wyobraĽni widzę siłę w polu elektrycznym i opór w polu magnetycznym. Poł±czenie efektów działania ruchu i wi±zania materii.

WyobraĽ sobie, że jeste¶ przywi±zany do ciężkiego przedmiotu lin± i ten obiekt zwi±zuje Cię, nie pozwalaj±c Ci się ruszyć a następnie, że lina któr± jeste¶ zwi±zany faluje i kolejne fale na linie uderz± w Ciebie wprawiaj±c Cię w ruch, wówczas drugi obiekt fizyczny oddziałuje z Tob± na 2 sposoby, 1. stwarza dla Ciebie opór nie pozwalaj±c Ci się ruszyć, 2. stwarza dla Ciebie siłę, wprawiaj±c Cię w ruch. Z powodu materii tego obiektu jeste¶ zwi±zany, jednak z powodu ruchu tego obiektu jeste¶ "wyrzucany". Naprzemiennie jeste¶ przyci±gany i wyrzucany, ulegasz naprzemiennie zwi±zaniu i rozpadowi, w okre¶lonym miejscu działasz z materi± obiektu i w okre¶lonej chwili działasz z ruchem obiektu.

Na tym w zasadzie polega fala elektromagnetyczna i zreszt± każda inna fala, wi±zanie materii i promieniowanie ruchu.

Naprawdę nie widzę żadnego sensu w twoim wyja¶nieniu.

Moje wyja¶nienie wygl±da w skrócie tak.
Doznajemy fizycznie ruchu i materii. Zarówno ruch jak i materia występuje w porcjach, okre¶lonych, ograniczonych, policzalnych, przeliczalnych. Pełny zbiór policzalnych porcji materii stanowi wymiar przestrzeni. Pełny zbiór policzalnych porcji ruchu stanowi wymiar czasu. Porcje ruchu i porcje materii przekształcaj± się wzajemnie.

Wg mnie je¶li chcesz koniecznie szukać przyczyn, Ľródeł materii to jest nimi ruch, z którego materia powstaje. Ruch zanika, energia w postaci ruchu zanika i powstaje materia, energia zostaje przekształcona do postaci materii i na odwrót materia zanika, energia w postaci materii znika ze ¶wiata jaki masz przed oczami i powstaje ruch, powstaje energia w postaci ruchu.

Energia ma dwie postaci ruchu i materii, pomiędzy którymi wzajemnie transformuje.
Transformacja energii pomiędzy dwiema swoimi postaciami zachodzi zawsze porcjami okre¶lonymi, ograniczonymi, policzalnymi.

Opór przekształca się w siłę i siła w opór.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 14:35 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Potrafię zauważyć,
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Potrafię zauważyć,
>Kataryniarz kręci korb±.

Interpretuję twoj± wypowiedĽ jako

"Nie to chciałem przeczytać, bo chciałem przeczytać wypowiedzi ludzi podobnych do mnie, zgodne z moimi emocjami, przekonaniami, wierzeniami i kultur±, które daj±c mi ¶wiadomo¶ć panowania podobnych memów w innych umysłach zapewniłby mi uczucie szczę¶cia. Natomiast ¶wiadomo¶ć obcych memów w innych umysłach, sprzecznych z moimi emocjami, przekonaniami, wierzeniami i kultur± rani mnie i unieszczę¶liwia.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Mem

Nie tylko ja ale wielu ludzi podejrzewa, że w obszarze abstrakcyjnych memów panuje ten sam dobór naturalny, co w obszarze fizycznych genów.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Dobór_naturalny

Zatem dobrze się zastanów zanim staniesz po stronie okre¶lonej kultury,

pl.m.wikipedia.org/wiki/Kultura

bo od tego wyboru zależy czy przetrwasz czy zginiesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2023 16:02 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)

>Interpretuję twoj± wypowiedĽ jako
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
qwery (2864 punktów)
Jak mozesz wyróżniać 2 podstawowe składniki, ruch i materię, skoro ten drugi rozpada się a ten pierwszy i znika. Jasnym więc jest że to ten pierwszy jedynie istnieje w sposób bardziej podstawowy. I tu powstaje pytanie - ruch czego? I odpowiedĽ może być tylko jedna ,ja nazywam to starodawnie eterem, inni polem prózni, inni strunami. Prawdziwie ciekawym pytaniem jest wła¶nie to - co tu się qurna rusza?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak mozesz wyróżniać 2 podstawowe składniki, ruch i materię, skoro ten drugi rozpada się a ten pierwszy i znika. Jasnym więc jest że to ten pierwszy jedynie istnieje w sposób bardziej podstawowy. I tu powstaje pytanie - ruch czego? I odpowiedĽ może być tylko jedna ,ja nazywam to starodawnie eterem, inni polem prózni, inni strunami. Prawdziwie ciekawym pytaniem jest wła¶nie to - co tu się qurna rusza?

Mylisz się.

W następstwie zaniku cz±stki materii powstaj± fale ruchu pozostałej materii.

W następstwie zaniku fali ruchu istniej±cej materii powstaj± nowe cz±stki materii.

Nie tylko materia transformuje do ruchu, także ruch transformuje do materii.

A to przykłady:
pl.m.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par
pl.m.wikipedia.org/wiki/Drukowanie_przestrzenne

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Jak mozesz wyróżniać 2 podstawowe składniki, ruch i materię, skoro ten drugi rozpada się a ten pierwszy i znika. Jasnym więc jest że to ten pierwszy jedynie istnieje w sposób bardziej podstawowy. I tu powstaje pytanie - ruch czego? I odpowiedĽ może być tylko jedna ,ja nazywam to starodawnie eterem, inni polem prózni, inni strunami. Prawdziwie ciekawym pytaniem jest wła¶nie to - co tu się qurna rusza?
>Mylisz się.
>W następstwie zaniku cz±stki materii powstaj± fale ruchu pozostałej materii.
>W następstwie zaniku fali ruchu istniej±cej materii powstaj± nowe cz±stki materii.
>Nie tylko materia transformuje do ruchu, także ruch transformuje do materii.
>A to przykłady:
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Drukowanie_przestrzenne

Tak, transformuje jedno w drugie, ale w ten sposób jak klocki LEGO transformuj± w obiekt LEGO a ten z powrotem w klocki. Nikt chyba nie ma w±tpliwo¶ci że podstawowym składnikiem w tej układance s± klocki a nie obiekt. To klocki i ich ruch powoduj± powstanie obiektow czyli materi, Obiekty te mog± się rozpa¶ć z powrotem do klocków i ruchu. Ruchem jest tu fala e-m a klockami eter, pole prózni, struny, czy jak to tam zwał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ruchem jest tu fala e-m a klockami eter, pole prózni, struny, czy jak to tam zwał.

Fala em jest tym samym co fala grawitacyjna.
Fala em jest zaburzeniem wi±zań wielkich cz±stek materii, gwiazd, planetoid.
Fala em to trzęsienie całego kosmosu.

To nie jest pole próżni ani struny tylko trzęsienie układu słonecznego takie jak trzęsienie Ziemi tylko o większej częstotliwo¶ci.

Ruch i materia jest już samym dnem pojęciowym.
Poniżej nich nie ma już nic więcej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Ruchem jest tu fala e-m a klockami eter, pole prózni, struny, czy jak to tam zwał.
>Fala em jest tym samym co fala grawitacyjna.

Możliwe. Fala musi się w czym¶ rozchodzić, musi mieć o¶rodek.

>Fala em jest zaburzeniem wi±zań wielkich cz±stek materii, gwiazd, planetoid.

To że Fale nakładaj± się na siebie i w jakim¶ minimalnym stopniu jedne zakłócaj± drugie to nie znaczy że jedne s± zaburzeniem drugich. I jedne i drugie s± zaburzeniem o¶rodka, jego drganiami, czyli ruchem.

>Fala em to trzęsienie całego kosmosu.
>To nie jest pole próżni ani struny tylko trzęsienie układu słonecznego takie jak trzęsienie Ziemi tylko o większej częstotliwo¶ci.
>Ruch i materia jest już samym dnem pojęciowym.
>Poniżej nich nie ma już nic więcej.

Skoro materia, np proton, podczas kontaktu z antyprotonem anihiluje się wydzielaj±c energię w postaci fal e-m to materia nie jest czym¶ co możemy uznać za podstawowy składnik. Jest nim jak widać fala em do której obie cz±stki się rozbija i jej o¶rodek zwany różnymi mianami, min i eterem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skoro materia, np proton, podczas kontaktu z antyprotonem anihiluje się wydzielaj±c energię w postaci fal e-m to materia nie jest czym¶ co możemy uznać za podstawowy składnik. Jest nim jak widać fala em do której obie cz±stki się rozbija i jej o¶rodek zwany różnymi mianami, min i eterem.

Nie, fala staje się zaburzeniem wi±zań reszty materii, nie eteru tylko fal± reszty materii.

Je¶li kiedy¶ materia zredukuje się do jednej cz±steczki to przez tę jedn± cz±steczkę będzie przechodziła przeogromna, być może nieskończona z naszego punktu widzenia liczba fal.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Skoro materia, np proton, podczas kontaktu z antyprotonem anihiluje się wydzielaj±c energię w postaci fal e-m to materia nie jest czym¶ co możemy uznać za podstawowy składnik. Jest nim jak widać fala em do której obie cz±stki się rozbija i jej o¶rodek zwany różnymi mianami, min i eterem.
>Nie, fala staje się zaburzeniem wi±zań reszty materii, nie eteru tylko fal± reszty materii.

Jaka fal± materii? Słyszalem o falach dĽwiękowych i falach em i o falach na morzu, ale o falach materii nic.

>Je¶li kiedy¶ materia zredukuje się do jednej cz±steczki to przez tę jedn± cz±steczkę będzie przechodziła przeogromna, być może nieskończona z naszego punktu widzenia liczba fal.

Jak to bed± przechodzić przez cz±steczke? Żeby przez ni± przeszły to musz± najpierw być poza ni±, w swoim o¶rodku. Czyli o¶rodek będzie musiał istnieć koniecznie, fale niekoniecznie, ale zaraz po nim, jako ruch, a dopiero potem to co z tego ruchu/drgań/fal wynika, min cz±steczki. S± one tworem a nie tworzywem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jaka fal± materii?

Fala ruchu to postępuj±ce zaburzenie wi±zań materii. Fale rozchodz± się wył±cznie w materii.

Nie fala materii, tylko fal± ruchu w materii.
Fale dotycz± ruchu cz±steczek materii.

>Czyli o¶rodek będzie musiał istnieć koniecznie,

O¶rodkiem jest materia.

Fala to nie tylko zaburzenie wewnętrzne czy powierzchniowe cz±stki materii, fala to także zaburzenie zewnętrzne.

Np. ruch obiegowy Ziemi
pl.m.wikipedia.org/wiki/Ruch_obiegowy_Ziemi

jest ruchem falowym i w gruncie rzeczy jest tym samym ruchem falowym co fala em tyle, że fala jak± bardzo długa a em bardzo krótka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Jaka fal± materii?
>Fala ruchu to postępuj±ce zaburzenie wi±zań materii. Fale rozchodz± się wył±cznie w materii.
>Nie fala materii, tylko fal± ruchu w materii.
>Fale dotycz± ruchu cz±steczek materii.
>>Czyli o¶rodek będzie musiał istnieć koniecznie,
>O¶rodkiem jest materia.
>Fala to nie tylko zaburzenie wewnętrzne czy powierzchniowe cz±stki materii, fala to także zaburzenie zewnętrzne.
>Np. ruch obiegowy Ziemi
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Ruch_obiegowy_Ziemi
>jest ruchem falowym i w gruncie rzeczy jest tym samym ruchem falowym co fala em tyle, że fala jak± bardzo długa a em bardzo krótka.

Czyli s±dzisz że tak jak dĽwięk przenosi się miedzy cz±stkami np szkła, dzięki sił± które je wi±ż± tak że tymi siłami dla fal e-m s± siły grawitacji? A w "rozrzedzonej" czyli słabej grawitacji nie powinny się fale e-m rozchodzić wolniej, tak jak w rozrzedzonym powietrzu dĽwięk rozchodzi się wolniej? No i sk±d się te wszystkie siły bior± bez eteru? Eter jest jak admosfera dla tornad, a tornada s± jak cz±stki. Wytwarzaj± jakie¶ ci¶nienia itp i za pomoc± admosfera oddziaływaj± na inne tornada.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli s±dzisz że tak jak dĽwięk przenosi się miedzy cz±stkami np szkła, dzięki sił± które je wi±ż± tak że tymi siłami dla fal e-m s± siły grawitacji?

Tak, s±dzę, że wi±zanie Ziemi i Słońca jest no¶nikiem ¶wiatła. S±dzę, że ¶wiatło jest trzęsieniem układu słonecznego analogicznym do trzęsienia Ziemi.

>A w "rozrzedzonej" czyli słabej grawitacji nie powinny się fale e-m rozchodzić wolniej, tak jak w rozrzedzonym powietrzu dĽwięk rozchodzi się wolniej?

Nie ma rozrzedzonej grawitacji między wielkimi i zwi±zanymi ciałami niebieskimi tylko oddziaływania małych ciał z dużymi ciałami równoważ± się.

Pole grawitacyjne jest w kosmosie nie jest już skierowane do ¶rodka Ziemi tylko do ¶rodka kosmosu.

>No i sk±d się te wszystkie siły bior± bez eteru? Eter jest jak admosfera dla tornad, a tornada s± jak cz±stki. Wytwarzaj± jakie¶ ci¶nienia itp i za pomoc± admosfera oddziaływaj± na inne tornada.

Tym eterem jest materia.
Kosmos jest wnętrzem materii tylko cz±stki s± bardzo duże.

Wszelk± "próżnia" wypełniona jest polem wi±zań grawitacyjnych wielkich ciał niebieskich. To te wi±zania s± no¶nikiem fal em. Wi±zanie Księżyca z Ziemi± jest no¶nikiem ¶wiatła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Czyli s±dzisz że tak jak dĽwięk przenosi się miedzy cz±stkami np szkła, dzięki sił± które je wi±ż± tak że tymi siłami dla fal e-m s± siły grawitacji?
>Tak, s±dzę, że wi±zanie Ziemi i Słońca jest no¶nikiem ¶wiatła. S±dzę, że ¶wiatło jest trzęsieniem układu słonecznego analogicznym do trzęsienia Ziemi.

Ale to co innego bo dĽwięk nie przenosi się dzięki dĽwiękowi o innej częstotliwo¶ci wi±ż±cemu cz±stki bo dĽwięk cz±stek nie wiaze. On się przenosi dzięki innym sił±, e-m.

>>A w "rozrzedzonej" czyli słabej grawitacji nie powinny się fale e-m rozchodzić wolniej, tak jak w rozrzedzonym powietrzu dĽwięk rozchodzi się wolniej?
>Nie ma rozrzedzonej grawitacji między wielkimi i zwi±zanymi ciałami niebieskimi tylko oddziaływania małych ciał z dużymi ciałami równoważ± się.
>Pole grawitacyjne jest w kosmosie nie jest już skierowane do ¶rodka Ziemi tylko do ¶rodka kosmosu.

Nic nie rozumiem.

>>No i sk±d się te wszystkie siły bior± bez eteru? Eter jest jak admosfera dla tornad, a tornada s± jak cz±stki. Wytwarzaj± jakie¶ ci¶nienia itp i za pomoc± admosfera oddziaływaj± na inne tornada.
>Tym eterem jest materia.
>Kosmos jest wnętrzem materii tylko cz±stki s± bardzo duże.
>Wszelk± "próżnia" wypełniona jest polem wi±zań grawitacyjnych wielkich ciał niebieskich. To te wi±zania s± no¶nikiem fal em. Wi±zanie Księżyca z Ziemi± jest no¶nikiem ¶wiatła.

Ty proponujesz taki model w którym twierdzisz że fale grawitacyjne s± tym samym co fale e-m i te pierwsze s± no¶nikiem dla drugich? Je¶li tak to wyobraĽ sobie dlugie fale na oceanie (grawitacjia) a na nich małe zmarszczki (e-m). Tak to sobie wyobrażasz? I twierdzisz że długie, plaskiefale grawitacji s± no¶nikiem dla fal e-m? Ale to przecież nieprawda, no¶nikiem jest ocean a fale się jedynie nakladaja
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty proponujesz taki model

WyobraĽ sobie, że to s± zwi±zane ze sob± galaktyki, przez wi±zanie których postępuje zaburzenie falowe
youtu.be/Bcqp6t4ybxU

i że to zaburzenie ma tak± częstotliwo¶ć jak ¶wiatło.

S± dwa oddziaływania podstawowe, które można okre¶lić jako wi±zanie materi± i promieniowanie ruchem.

Każdy obiekt, który z Tob± oddziałuje jest jednocze¶nie strumieniem i przewodem. Strumień wprawia Cię w ruch, działa na Ciebie sił±, przewód Cię zatrzymuje, oddziałuje z Tob± oporem. Jeste¶ naprzemiennie odpychany i przyci±gany, wprawiany w ruch i zatrzymany. Roz dominuje nad Tob± strumień raz przewód.

Gdyby¶ przyjrzał się dużym przedmiotom spływaj±cym w rzece, to zauważyłby¶, że te przedmioty płyn± i zatrzymuj± się, dalej płyn± i zatrzymuj± się, przez chwilę zdominowane s± przez strumień a po chwili zatrzymuj± się w oddziaływaniu z dnem.

Kosmos w taki sposób wła¶nie popycha nas naprzemiennie i zatrzymuje, działa na nas strumieniem swojego ruchu po czym oddziałuje oporem materii, jeste¶my zwi±zani z całym kosmosem lin±, przez któr± przechodz± zaburzenia falowe i rzuca nami do przodu i w tył z ogromn± częstotliwo¶ci±, z częstotliwo¶ci± ¶wiatła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
Skoro fg i em to ten sam rodzaj fal to musz± mieć ten sam o¶rodek. O¶rodkiem fal e-m jest eter, fal grawitacyjnych też eter bo to ten sam rodzaj fal (chyba), o¶rodkiem fal dĽwiękowych jest materia ,czyli obiekty i wi±zania między nimi stworzone z eteru. Nie ma żadnych innych o¶rodków a więc i nie ma innych rodzajów fal. Fale e-m i dĽwiękowe nie oddziałuj± z sob±. Ja przynajmniej o takim oddziaływaniu nie słyszałem. Fale dĽwiękowe s± przenoszone dzięki materi i jej wierzeni± występuj±cym w eterze, fale e-m bezpo¶rednio dzięki eterowi. Nie ma żadnego innego o¶rodka. To co piszesz to brednie. Gdyby był inny o¶rodek to był by on tym z czego zbudowany jest eter, a więc przenosił by informacje jeszcze szybciej. O niczym takim nie słyszano.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby był inny o¶rodek to był by on tym z czego zbudowany jest eter, a więc przenosił by informacje jeszcze szybciej. O niczym takim nie słyszano.

Wszystkie fale maj± ten sam charakter i o¶rodkiem dla wszystkich fal materia.

Materia występuj±ca w porcjach bardzo małych i bardzo dużych.

Fala jest zaburzeniem wi±zań w atomie i w galaktyce.

Wydawałoby się, że bardzo częste fale mog± przenosić tylko bardzo małe cz±stki materii ale w rzeczywisto¶ci przenosz± je także cz±stki bardzo duże.

¦wiatło jest zaburzeniem wi±zania całej galaktyki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-05-2023 11:21 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Je¶li kiedy¶ materia zredukuje się do jednej cz±steczki
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
30-05-2023 11:19 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Fala em jest tym samym co fala grawitacyjna.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
30-05-2023 11:18 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)

>W następstwie zaniku cz±stki materii powstaj± fale ruchu pozostałej materii.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
pandoraug (3 punktów)
Oczywi¶cie uwielbiam grać, a jednym z moich ulubionych jest automat do gry 22bet logowanie. Gram zawsze, kiedy mam wolny czas i dostaję dobre nagrody. Nic skomplikowanego, proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje tylko kilka minut. Mam nadzieję, że ta gra też ci się spodoba.
26-05-2023 19:18 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywi¶cie uwielbiam grać, a jednym z moich ulubionych jest automat do gry 22bet logowanie. Gram zawsze, kiedy mam wolny czas i dostaję dobre nagrody. Nic skomplikowanego, proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje tylko kilka minut. Mam nadzieję, że ta gra też ci się spodoba.

Rzeczywi¶cie, nic skomplikowanego.
Masz uczucie, że wygrywasz a w rzeczywisto¶ci przegrywasz, to jak z heroin±, masz wrażenie, że jeste¶ na fali ale tak naprawdę jeste¶ pod ni±.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wenancjusz (16441 punktów)
>Zawsze fascynowały mnie tworzone przez ludzi drogi, szyny, tunele, kable elektryczne, ¶wiatłowody,
>łańcuchy, liny, ci±gi komunikacyjne wszystko co ma charakter przewodu.
No więc przyjmij do swojej kapu¶cianej wyobraĽni, że znów pomyliłe¶ wszystko co trzeba.
>Już dawno zauważyłem, że "przewód" jest ci±gły, jest w zasadzie jedn± ł±czn± cz±stk± materii.
Nie tumanie
>Domy¶lam się, że w tych "przewodach" chodzi o transmisję pewnego działania i to wła¶nie nasuwa mi
>pewne pytania:
No więc je przedstaw.
>Czy każda odrębna od reszty cz±stka materii jest zarazem odrębn± przestrzeni±?
Pytasz, czy chcesz się w ramach konsultacji upewnić, że to co urodziłe¶ na sedesie może być prawd± objawion± jakiej do¶wiadczyłe¶ fekalizuj±c wypróżnienie?
>Czy każda odrębna od reszty czynno¶ć ruchowa jest zarazem odrębnym czasem?
Jaka palancie czynno¶ć ruchowa? Co to jest? Czy Ty jeste¶ tak nieprzydatny ludzko¶ci, że ludzie będ± się cieszyć i odsapn± gdy pozbęd± się Ciebie? Bo normalnie z Tob± nie można rozmawiać. Jeste¶ zawirowanym idiot±. Przecież nie jeden psycholog może nawet przewód doktorski otworzyć. Kiedy się zamkniesz i zreflektujesz jakie bzdury wypisujesz. Nie wstyd Tobie? Chcesz żebym okre¶lał Ciebie nie inaczej jak idiotę?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewno¶ć.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jaka palancie czynno¶ć ruchowa?

Np. taka
pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_obrotowy_Ziemi
albo taka
pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_obiegowy_Ziemi

w których policzalnych cyklach, okre¶lamy czas.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-05-2023 11:22 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>>Jaka palancie czynno¶ć ruchowa?
>Np. taka
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kataryniarz kręci korb±.

Niezmiennie i najwyraĽniej nie potrafisz już tego ignorować.

Ciekawe co Cię wyprowadza z równowagi?
To, że nie potrafisz łatwo pozbawić mnie racji?

Rozumem twoj± przeno¶nię, któr± kierujesz do innych osób, żeby przestały ze mn± rozmawiać.

Jak na razie ostracyzm, mimo twoich szczerych chęci, nie wypalił. No ale staraj się dalej. Pozostań przy swoim i ja też przy swoim pozostanę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
31-05-2023 10:04 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Ciekawe co Cię wyprowadza z równowagi?
Nic. Troluję cię z upodobaniem. Nie kosztuje mnie to grama wysiłku. patrz:

Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nic. Troluję cię z upodobaniem. Nie kosztuje mnie to grama wysiłku. patrz:

Rób co tam potrzebujesz, przecież Cię nie powstrzymam.
Ja też będę zaspokajał własne potrzeby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
31-05-2023 18:11 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Ja też będę zaspokajał własne potrzeby.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.

Wróć do listy w±tków działu Filozofia i ¶wiatopogl±d
Aby pisać w tym w±tku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jeste¶ zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej My¶li, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365