Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy są jakieś naturalne procesy, które "odblokowują" azot?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
12-06-2023 09:44hajimasan (2 punktów)Czy są jakieś naturalne procesy, które "odblokowują" azot?
Azot jest przekształcany z wolnej pierwiastkowej postaci gazowej w formy użytkowe, takie jak amoniak, w procesie zwanym „wiązaniem”. Proces ten jest wykonywany głównie przez bakterie glebowe, aw mniejszym stopniu zachodzi również w kilku innych miejscach, w tym w piorunach.

Czy są jakieś naturalne procesy, które idą w innym kierunku, przekształcając związany azot z powrotem w wolny azot? Zakładam, że ogień prawdopodobnie to robi, ale zastanawiam się, czy są jakieś inne procesy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)Odp: Czy są jakieś naturalne procesy, które "odblokowują" az
>Czy są jakieś naturalne procesy, które idą w innym kierunku, przekształcając związany azot z
>powrotem w wolny azot? Zakładam, że ogień prawdopodobnie to robi, ale zastanawiam się, czy są jakieś inne procesy.

pl.wikipedia.org/wiki/Anammox


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
A słowo "dziękuję" to pies powie?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
hajimasan (2 punktów)
>Azot jest przekształcany z wolnej pierwiastkowej postaci gazowej w formy użytkowe, takie jak
>amoniak, w procesie zwanym "wiązaniem". Proces ten jest wykonywany głównie przez
>bakterie glebowe, aw mniejszym stopniu zachodzi również w kilku innych miejscach, w tym w piorunach.
>Czy są jakieś naturalne procesy, które idą w innym kierunku, przekształcając związany azot z vlc.onl/ Appvalley
>powrotem w wolny azot? Zakładam, że ogień prawdopodobnie to robi, ale zastanawiam się, czy są jakieś
>inne procesy.

I got this,..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365