 |
Dlaczego mamy być dobrzy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-07-2023 08:36 | tanini (3 punktów) | Dlaczego mamy być dobrzy?
1 na 1 | Załóżmy, że istnieje człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać, kraść itp. za kulisami przez całe życie i jakoś miał pewność, że jego niemoralne zachowanie nigdy nie wyjdzie na jaw. W rezultacie mógłby stać się bogaty i prosperować i nigdy nie musiałby stawić czoła prawnym/społecznym konsekwencjom swojego zła. Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w Boga, niebo, piekło ani karmę, więc jego zachowanie nie obciąża jego sumienia. Dlaczego miałby tego nie robić?
Zastrzeżenie: Nie mówię, że powinien, jestem po prostu ciekawy, aby usłyszeć konkretne odpowiedzi, dlaczego nie powinien. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Dlaczego mamy być dobrzy? w raju bycie dobrym dla innych sprawiało nam przyjemnośc, dzisiaj mamy innego boga, LIBERALIZM, występuje w 3 osobach; buk INDYWIDUALIZM, buk WOLNOŚĆ, buk WŁASNOŚĆ
będąc dobrym dla innych, w naszej wierze, libków niedorozwojków, to bycie frajerem
>Załóżmy, że istnieje człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać, kraść itp. za kulisami przez całe życie i jakoś miał pewność, że jego niemoralne zachowanie nigdy nie wyjdzie na jaw. w raju nie było by to możliwe, wszystko było jawne, między innymi dzięki plotkowaniu W naszej diabelskiej wierze, liberalizmie, tajność jest świętością a plotkowanie grzechem, wszystko na odwrót.
> Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w Boga, w raju nie było boga, jest wymyslony celem zniewalania, nas libków niedorozwojków
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) |
>> Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w Boga, >w raju nie było boga, jest wymyslony celem zniewalania, nas libków niedorozwojków
Kto wierzy w Boga i jest chrześcijaninem ?? Może w Polsce jest paru takich. Brytyjski agent Dmowski, bez problemów, napuścił polskich "katolików" na Żydów. Polscy "katolicy" zostali przyłączeni do Brytyjczyków, którzy bronili swojej hegemonii przed komunizmem Żydów niemieckich. Żydzi niemieccy, którym udał się zamach stanu w Rosji, przejęli francuską pożyczkę dla cara, na walkę z Żydami niemieckimi i Niemcami. Ciekawa jest prawdziwa historia polskich "katolików" teraz i sto lat wcześniej. W co oni dzisiaj wierzą ?? W to co mówi Żyd z TELEWIZORA. Wynika z tego to, że, wierzący i ich wrogowie wierzą w to co mówią Żydzi. Czym w takim razie różnią się od siebie, wierzący i stworzeni dla nich wrogowie ??
|
|
2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >Dlaczego mamy być dobrzy?
Człowiek dopuszczający się złych uczynków musi się liczyć z tym, że inni też będą jego i jego dzieci wykorzystywać, oszukiwać itd. Musi więc cały czas mieć się na baczności. Taki człowiek nie wierzy w dobro innych ludzi. Wie też, że inni nie będą go szanować, gdy będzie stary będą nim pomiatać. Nawet jego pieniądze nie zapewnią mu spokojnej starości.
Karma jest faktem niezależnie czy w nią wierzymy. Dziś ty czynisz zło, jutro zło spotyka ciebie i twoje dzieci.
|
|
2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >...człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać, >kraść itp. ... W rezultacie mógłby stać się bogaty...
Czy potrafiłby się swoim bogactwem cieszyć, czy chciałby wciąż więcej i więcej?
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | > >...człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać,> >kraść itp. ... W rezultacie mógłby stać się bogaty...> Czy potrafiłby się swoim bogactwem cieszyć, czy chciałby wciąż więcej i więcej?> Oczywiście, że swoim bogactwem i swoimi łupami będzie się cieszyć. Żeby mu nikt nie zarzucał: złodziejstwa, kłamstw i oszustw wymyślił "demokrację" i wciąga nas w swoje perfidne czyny, ogłupiając świat "niesieniem wolności". www.hungar(*)calation_no_fast_lane_ukraine/Niebezpieczeństwu eskalacji wojny udało się uniknąć, ponieważ Ukraina nie otrzymała zaproszenia ani konkretnego harmonogramu przyszłej akcesji na szczycie NATO, oświadczył w środę w Wilnie minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó. Minister poinformował w ostatnim dniu szczytu NATO, że Ukraina osiągnęła skromne wyniki w stosunku do pewnych oczekiwań. "Praktycznie dopiero przekształcenie Komitetu NATO-Ukraina w Radę NATO-Ukraina stanowi jakikolwiek postęp w stosunkach NATO-Ukraina. Odpowiedzialność zwyciężyła, a NATO ostatecznie przyjęło odpowiedzialną postawę - powiedział. "Udało nam się podjąć decyzję, która nie grozi eskalacją wojny, a państwa członkowskie jasno dały do zrozumienia, że Ukraina może otrzymać zaproszenie do NATO tylko wtedy, gdy spełni wszystkie niezbędne warunki. Nie uważamy Chin za zagrożenie, przeciwnika ani wroga" podkreślił. - Uważamy, że współpraca z Chinami, podobnie jak współpraca z Koreą Południową i Japonią, daje ogromne możliwości i ogromny potencjał - dodał.Żydzi amerykańscy szastający miliardami dolarów, które do nich trafiły w wyniku ludzkiej krzywdy, wreszcie na chwilę dadzą nam odetchnąć. Po wizytach w Chinach zmienili swoją agresywną politykę. Dolar przestaje być narzędziem do okradania i karania. Zobaczymy jak potoczą się losy amerykańskich Żydów, posiadających tony zielonego papieru fiducjarnego.
|
|
3 na 3 | Ślusarz Lublin (14 punktów) | >Załóżmy, że istnieje człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać, >kraść itp. za kulisami przez całe życie i jakoś miał pewność, że jego niemoralne zachowanie nigdy >nie wyjdzie na jaw. W rezultacie mógłby stać się bogaty i prosperować i nigdy nie musiałby stawić >czoła prawnym/społecznym konsekwencjom swojego zła. Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w >Boga, niebo, piekło ani karmę, więc jego zachowanie nie obciąża jego sumienia. Dlaczego miałby tego >nie robić? >Zastrzeżenie: Nie mówię, że powinien, jestem po prostu ciekawy, aby usłyszeć konkretne odpowiedzi, >dlaczego nie powinien.
Cóż, powiedzmy, że mamy tego absolutnego geniusza manipulacji, który potrafi oszukiwać, kraść i wykorzystywać innych bez żadnych konsekwencji. Pewnie by się świetnie bawił, podrywał bogactwo i prosperował, a cały świat podziwiałby jego bezwzględne zdolności. Może nawet dostanie własny program telewizyjny, gdzie będziemy śledzić jego nieprawdopodobne osiągnięcia. Ale czy to naprawdę droga, którą chcemy podążać?
Zastanówmy się przez chwilę. Czy nasze życie sprowadza się tylko do pieniędzy i sukcesu materialnego? Czy osiąganie bogactwa kosztem innych jest rzeczywiście czymś godnym podziwu? Czy naprawdę chcemy żyć w społeczeństwie, w którym manipulacja, kłamstwo i oszustwo są cenione?
Może istnieją powody, dla których wartości moralne mają znaczenie. Może empatia, szacunek i uczciwość przynoszą nam większe zadowolenie i spełnienie niż chwilowa gratyfikacja z wykorzystywania innych. Może budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym poszanowaniu jest kluczem do prawdziwego szczęścia.
Dlatego, mimo że możemy się bawić w rozważania na temat potencjalnych korzyści niemoralnego zachowania, warto pamiętać, że istnieje coś takiego jak etyka i wartości, które kształtują naszą społeczną tkankę. Choć może być kuszące wykorzystywać innych dla własnej korzyści, wierzę, że lepszym rozwiązaniem jest dążenie do uczciwości, współczucia i odpowiedzialności społecznej.
Więc, dlaczego ten człowiek nie powinien tego robić? Dlatego, że budowanie społeczeństwa opartego na szacunku, zaufaniu i uczciwości przynosi nam wszystkim więcej korzyści niż manipulacja i wykorzystywanie innych. Dlatego, że wartości moralne mają znaczenie niezależnie od naszych przekonań religijnych czy przekonań o życiu pozagrobowym. Dlatego, że chcemy tworzyć świat, w którym możemy polegać na sobie nawzajem i żyć w harmonii z innymi.
I na koniec, może warto zadać sobie pytanie: Czy chcemy być mistrzami manipulacji i zniszczyć zaufanie innych, czy może lepiej dążyć do bycia osobami, które przyczyniają się do dobra i tworzą wartościowe relacje z innymi?
|
|
| tanini (3 punktów) | > Załóżmy, że istnieje człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać,> kraść itp. za kulisami przez całe życie i jakoś miał pewność, że jego niemoralne zachowanie nigdy> nie wyjdzie na jaw. W rezultacie mógłby stać się bogaty i prosperować i nigdy nie musiałby stawić> czoła prawnym/społecznym konsekwencjom swojego zła. Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w> Boga, niebo, piekło ani karmę, więc jego zachowanie nie obciąża jego sumienia. Dlaczego miałby tego omegle.onl/ vshare> nie robić?> Zastrzeżenie: Nie mówię, że powinien, jestem po prostu ciekawy, aby usłyszeć konkretne odpowiedzi,> dlaczego nie powinien.I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|