Rozumiem, że rośliny potrzebują składników odżywczych do wzrostu, ale jeśli posadzę pestkę jabłka w doniczce, poziom brudu nie spada, gdy drzewko rośnie, więc moje pytanie brzmi: skąd rośliny biorą swoją masę, ponieważ musi skądś pochodzić Prawidłowy?
Moim jedynym prawdziwym przypuszczeniem jest to, że ich masa pochodzi z powietrza, ale nie mogę znaleźć nigdzie wyjaśnienia procesu poza „fotosyntezą”
To pytanie kręci mi się w głowie od jakiegoś czasu, więc każda sugestia jest mile widziana. |