 |
Czy ideologia działa na psychikę tak jak muzyka? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-07-2023 23:21 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Czy ideologia działa na psychikę tak jak muzyka? | Przekonałem się już wielokrotnie, na sobie i poprzez obserwację innych ludzi, że muzyka kształtuje emocje a te wpływają na nastrój, strumień świadomości, decyzje i wreszcie na działania. Nie bez przyczyny pisane są hymny, pieśni rewolucyjne, wojenne czy też zabrania się muzyki w islamie. Zastanawiam się, czy taki sam wpływ na psychikę człowieka ma ideologia? pl.wikipedia.org/wiki/Ideologia | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >Przekonałem się już wielokrotnie,
Powiedziłes to matce.
Powiesz w końcu tchórzliwa mendo czy swoją matkę też nazwałeś bandytą.
Śmieciu internetowy. Powiedziłes to swojej córce? Kolegom znajomym
Czy właściciela warzywnika też nazwałeś bandytą i powiedziałes mu ze prowadzi biznes który szkodzi innym ludziom.
Gnoju nazwałeś mnie bandyta bez powodu. Tchórzliwa zakłamana menda.
|
|
1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Zastanawiam się, czy taki sam wpływ na psychikę człowieka ma ideologia? >
Jaką ideologię używają kapitaliści do otumaniania zasobów ludzkich wasali ?? Ta ideologia jest tak skuteczna, że nie potrzebują zatrudniać cenzora. W Polsce przywrócono etat cenzora tylko nazwano go pełnomocnikiem rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej. Jak działa kapitalistyczna ideologia na potomków parobków a jak działa na człowieka inteligentnego ?? Kapitaliści pomału ale systematycznie zawłaszczają przestrzeń, w której poruszają się ich zasoby ludzkie. Następnie każą sobie płacić za korzytsanie z ich przestrzeni. Stare pokolenie ma psychikę ukształtowaną w czasach, gdy natura nie była na sprzedaż, a za korzystanie z niej nie trzeba było płacić. Psychika młodego pokolenia jest już kształtowana kapitalistyczną ideologią. Biednemu idiocie wstawia się chorą ambicję, która pcha go do zadłużania, które od razu albo w przyszłym pokoleniu skończy się bankructwem i oddawaniem wszystkiego za długi. Kapitalistyczna ideologia jeszcze dodatkowo oferuje biedakom bycie mięsem armatnim. Biedak tu też może realizować swoje chore ambicje.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Biednemu idiocie wstawia się chorą ambicję, która pcha go do zadłużania, które od razu albo w przyszłym pokoleniu skończy się bankructwem i oddawaniem wszystkiego za długi.Warto podkreślić jak takie wstawianie chorej ambicji się odbywa. Znaczącą rolę w tym odgrywa Hollywood specjalizujące się w prezencji fałszywych wzorców, nie mających odniesienia w rzeczywistości. Pokazuje się np. egoistyczne, indywidualistyczne jednostki, skoncentrowane tylko na sobie, żyjące w zupełnym oderwaniu od własnych korzeni i rodziny, które są szczęśliwe i którym ogromnie powodzi się. Ktokolwiek zacznie naśladować takie wzorce, skupi się wyłącznie na sobie i oderwie od wszystkiego, z czego wyrósł, staje się niezmiernie słabym człowiekiem, z którym inni mogą zrobić praktycznie co chcą a on nie będzie miał żadnej zdolności, żeby temu sprzeciwić się. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Przekonałem się już wielokrotnie, na sobie i poprzez obserwację innych ludzi, że muzyka kształtuje> emocje a te wpływają na nastrój, strumień świadomości, decyzje i wreszcie na działania. Nie bez> przyczyny pisane są hymny, pieśni rewolucyjne, wojenne czy też zabrania się muzyki w islamie.śpiewanie jest działaniem wspólnotowym, zgrywają się serca wyobrażam sobie na stadionie jak zarycza kibice to pewnie ciarki po plecach lecą w raju tez spiewaliśmy, tanczyliśmy w rytm bębnów, wprowadzaliśmy sie w trans, miało to działanie mocno wspólnototwórcze (patoelity mocno boją się wspólnot bo w nich ukryta siła, dlatego narzucili nam boga zwanego liberalizm, wystepuje w 3 osobach INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, tak stalismy sie niewolnikami > Zastanawiam się, czy taki sam wpływ na psychikę człowieka ma ideologia?> pl.wikipedia.org/wiki/Ideologiajesteśmy zwierzetami, o naszej istocie powinni wypowiadać się biolodzy i ona powinna być naszą ideologią, wierzę że to komunizm, odwrotność liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > wierzę że to komunizm, odwrotność liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)Komunizm rozumiany jak tymczasowe przywódctwo wybranej jednostki w określonym obszarze natury, pozostające pod kontrolą jednostek podporządkowanych o wspólnie ustalonym podziale zysków. Kapitalizm oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności to festiwal indywidualizmu i egoizmu. Ludzie łączą się w kapitalizmie tylko dla zysku a połączenie jest możliwe tylko wtedy gdy zasoby są rozproszone i w rękach różnych ludzi. Kiedy kapitał zostanie zupełnie skoncentrowany nie będzie już żadnego połączenia między ludźmi. Współczesny kapitalizm to każdy przeciw każdemu i każdy tylko dla siebie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
> Komunizm rozumiany jak tymczasowe przywódctwo wybranej jednostki w określonym obszarze natury, >pozostające pod kontrolą jednostek podporządkowanych o wspólnie ustalonym podziale zysków.> Kapitalizm oparty na tajnej i nieopodatkowanej własności to festiwal indywidualizmu i egoizmu. >Ludzie łączą się w kapitalizmie tylko dla zysku a połączenie jest możliwe tylko wtedy gdy zasoby >są rozproszone i w rękach różnych ludzi. Kiedy kapitał zostanie zupełnie skoncentrowany nie >będzie już żadnego połączenia między ludźmi.> Najlepszą ofertą jaką kiedykolwiek miała Polska był komunizm Żydów niemieckich. To była oferta na miarę XXI wieku. Niestety to nie dotarło do polskich pastuchów i parobków. Dobrze to zrozumieli: Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy. Brytyjczycy wykorzystali nas do niszczenia początkowej fazy wielkiego projektu Żydów niemieckich a dokończyli to niszczenie Żydzi amerykańscy. fr.wikipedia.org/wiki/Jacques_EllulGorliwy czytelnik Karola Marksa , któremu poświęcił nauczanie w IEP w Bordeaux przez ponad trzy dekady, a będąc teoretykiem rewolucji politycznej i społecznej , zawsze jednak trzymał się z daleka od marksizmuChciałbym spotakć kogoś mądrego, kto poświęcił się czytaniu Karola Marksa i usłyszeć jego opinię.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>wierzę że to komunizm, odwrotność liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) >Komunizm rozumiany jak tymczasowe przywódctwo wybranej jednostki w określonym obszarze natury, pozostające pod kontrolą jednostek podporządkowanych o wspólnie ustalonym podziale zysków. komunizm to wspólnota w tym przywództwa
>Współczesny kapitalizm to każdy przeciw każdemu i każdy tylko dla siebie. wszyscy jesteśmy w jednej łódce, każdy wiosłuje w swoją strone, co powoduje że stoimy w miejscu, społecznie się cofamy (wydaje się że w PRL-u zyliśmy na wyższym poziomie) w komunizmie, wspólnie, obieraja kierunek i solidarnie wiosłują
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > w komunizmie, wspólnie, obieraja kierunek i solidarnie wiosłująDlaczego Chińczycy w odróżnieniu od Zachodu nie opisują w jaki sposób dokładnie konstruują społeczeństwo, jakie są w nim pozycje i role, jak się te określone pozycje i role osiąga, bez względu na to, jak bardzo ten proces jest niedemokratyczny? Dlaczego nie propagują tej idei? Skoro Chiny są przynajmniej częściowo niedemokratyczne dlaczego nie napiszą otwartym tekstem, że brak demokracji jest dobry i dla wszystkich korzystny? Skoro Chińczycy mają tyle hajsu, dlaczego nie wyślą swoich ideologów i misjonarzy na Zachód, którzy wystąpią w zachodniej telewizji i powiedzą, wasz model społeczny jest gorszy od naszego? Dlaczego niedemokratyczne wybory muszą być tajne? Niedemokratyczny wybór może być również jawny i zostać dokonany bez względu na to, jak wielu ludziom objawi się jako niesprawiedliwy. Nie rozumem Chińczyków. Skoro w ich pojęciu stworzyli coś dobrego, to dlaczego tego modelu nie propagują dalej? Na świecie istnieją niedemokratyczne królestwa, cały kaptitalizm opiera się na niedemokratycznych, prywatnych organizacjach kapitałowych dlaczego nie powiedzieć sobie otwarcie, że brak demokracji może być korzystny i dobry? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Thoter (6650 punktów) |
>w komunizmie, wspólnie, obieraja kierunek i solidarnie wiosłują >
Żeby żyć w komunizmie trzeba mieć kulturę. Żydzi na Polaków mówią CHAMY. Może ktoś już opracował ideologię życia chamów we wspólnocie, oprócz tej "demokracji". Trzeba poszukać.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Żydzi na Polaków mówią CHAMY.Niech sobie mówią co tam chcą i co tam potrzebują. Nie można za bardzo koncentrować się na tym co sądzą inni, bo oni zazwyczaj myślą, że sami są dobrzy a pozostali są źli. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | |  | | Thoter (6650 punktów) | > >Żydzi na Polaków mówią CHAMY.> Niech sobie mówią co tam chcą i co tam potrzebują.> Nie można za bardzo koncentrować się na tym co sądzą inni, bo oni zazwyczaj myślą, że sami są dobrzy a pozostali są źli.> wiadomosci(*)e-europa-sie-rozpadnie/w9kge95‹ wróć Lejb Fogelman jest partnerem w jednej z największych kancelarii prawnych na świecie, bierze udział w największych fuzjach i przejęciach w polskim biznesie. Jest jednak przede wszystkim Amerykaninem, Polakiem i Żydem, i każda z tych tożsamości jest w nim wyraźnie widoczna.(...) Niedawno podczas jednego z takich spotkań Lejb zaczął tłumaczyć mi, że Europa jest skończona, bo politycy nie wiedzą, jak poradzić sobie z kryzysem migracyjnym.(...) Ale w tej naszej Europie faszyzm był obecny zawsze po wojnie, nawet jeżeli na marginesie. Spójrz na PRL - przecież to był faktycznie system faszystowski, to był taki socjalizm, w którym duch endecki był przecież zawsze obecny. Jak połączysz państwo opiekuńcze, a to mamy dziś w Europie wszędzie, z czymś takim jak endecja, to masz faszyzm, tylko dzisiaj się na to mówi populizm. Ale to jest faszyzm. I on zawsze gdzieś tu był.(...) kiedy do Wielkiej Brytanii wjechał milion Polaków, to Wielka Brytania m.in. dlatego wyszła z UE.Żyd Lejb Fogelman siedział w szkolnej ławce razem z Lechem Kaczyńskim. Dzisiaj jest przedstawicielem Zydów amerykańskich na Polskę. Jego kancelaria prawna przygotowuje umowy jakie są zawierane z przemysłem zbrojeniowym Żydów amerykańskich w naszym imieniu. Wasze ulice nasze kamienice.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|