To oczywiście kolejny wątek założony przez bota i przez bota podbity. Zawsze w odpowiedzi znajdzie się link do spamowego lub klickbaitowego serwisu. Zwróćcie np. uwage na owe wątki zakończone znanym 'I got this'. Szkodliwy link jest dopiero wpleciony w cytat z pierwszej wypowiedzi. Prawdopodobnie aby oszukać skanery sprawdzające linki. Nie komentowałbym tego gównianego tematu, gdyby nie fakt, iż sporo ludzi nabiera się na serwisy rzekomo lokalizujące telefon po numerze. Otóż bez wyjątku, te "serwisy" niczego nie znajdują, a służą do wyciągania pieniędzy. Pierwsze "wyszukiwanie" (i tak nieskuteczne) kosztuje jakieś drobne pieniądze, ale wymaga płatności kartą i zaakceptowania regulaminu. A w nim jest zgoda na płacenie comiesięcznego abonamentu - nawet kilkadziesiąt euro. Żeby być w zgodzie z prawem, te serwisy umożliwiają oczywiście rezygnację z usługi, ale daja na to np. dwie godziny. Po tym czasie, moga już całkowicie legalnie ściągnąc nam z karty pierwszy abonament. Jeśli taką płatność zablokujemy w banku, ten zwykle uzna naszą kartę jako zhakowaną i zablokuje nam ją całkowicie do czasu wymiany na nową. Natomiast rezygnacja z "usługi", jesli zorientujemy się na czas, nie jest prosta i wymaga przebicia się przez szereg przeszkód na stronie oszusta. Kiedyś sam wpadłem w te sidła, nie sprawdzając z czym mam do czynienia. Na szczęście udało mi się anulować zanim doszło do ściągnięcia pierwszej raty. Przy okazji zorientowałem się, że spora część tych "serwisów" jest zarejestrowana w Polsce, jako całkiem legalne podmioty. No bo faktycznie, żadnego prawa nie łamią.
|