 |
Dlaczego ludzie mają tak różne doświadczenia związane z bóle Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2023 10:45 | lolit6 (2 punktów) | Dlaczego ludzie mają tak różne doświadczenia związane z bóle | Zawsze słyszałem wyjaśnienie, dlaczego ludzie wydają się mieć dramatycznie różne doświadczenia bólu, albo „ból jest subiektywny”, albo „ludzie mają różną tolerancję bólu”. To pierwsze nie jest odpowiedzią i nie akceptuję, że jest to po prostu kwestia tego, ile bólu jednostki są w stanie znieść.
Kiedy włożyłem wkładkę domaciczną, przez sekundę poczułem ostry ból skurczowy, a potem było po wszystkim. To naprawdę nie było nic wielkiego. Znam ludzi, którzy prawie mdleją z bólu. Niektóre osoby, które mają zwichnięty bark, mogą się lekko skrzywić, ale są w stanie prowadzić rozmowę, inne z takim samym urazem nie są w stanie się poruszać ani myśleć.
To nie jest kwestia odmiennego odczuwania tego samego doświadczenia, to ludzie, którzy mają zupełnie inne doświadczenia/odczucia.
Ile wiemy o procesach fizjologicznych, które powodują, że odczuwamy ból? Dlaczego pozornie te same urazy lub doświadczenia powodują tak dramatycznie różne odczucia lub poziomy bólu u różnych osób? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| alsor (3283 punktów) | > Zawsze słyszałem wyjaśnienie, dlaczego ludzie wydają się mieć dramatycznie różne doświadczenia> bólu, albo "ból jest subiektywny", albo "ludzie mają różną tolerancję bólu".> To pierwsze nie jest odpowiedzią i nie akceptuję, że jest to po prostu kwestia tego, ile bólu> jednostki są w stanie znieść.> Kiedy włożyłem wkładkę domaciczną, przez sekundę poczułem ostry ból skurczowy, a potem było po> wszystkim. To naprawdę nie było nic wielkiego. Znam ludzi, którzy prawie mdleją z bólu. Niektóre> osoby, które mają zwichnięty bark, mogą się lekko skrzywić, ale są w stanie prowadzić rozmowę, inne> z takim samym urazem nie są w stanie się poruszać ani myśleć.> To nie jest kwestia odmiennego odczuwania tego samego doświadczenia, to ludzie, którzy mają zupełnie> inne doświadczenia/odczucia.> Ile wiemy o procesach fizjologicznych, które powodują, że odczuwamy ból? Dlaczego pozornie te same> urazy lub doświadczenia powodują tak dramatycznie różne odczucia lub poziomy bólu u różnych osób?Tak jest, bo to zależy... od wielu czynników.
|
|
| lolit6 (2 punktów) | > Zawsze słyszałem wyjaśnienie, dlaczego ludzie wydają się mieć dramatycznie różne doświadczenia> bólu, albo "ból jest subiektywny", albo "ludzie mają różną tolerancję bólu".> To pierwsze nie jest odpowiedzią i nie akceptuję, że jest to po prostu kwestia tego, ile bólu> jednostki są w stanie znieść.> Kiedy włożyłem wkładkę domaciczną, przez sekundę poczułem ostry ból skurczowy, a potem było po> wszystkim. To naprawdę nie było nic wielkiego. Znam ludzi, którzy prawie mdleją z bólu. Niektóre> osoby, które mają zwichnięty bark, mogą się lekko skrzywić, ale są w stanie prowadzić rozmowę, inne 9apps.ooo/> z takim samym urazem nie są w stanie się poruszać ani myśleć.> To nie jest kwestia odmiennego odczuwania tego samego doświadczenia, to ludzie, którzy mają zupełnie> inne doświadczenia/odczucia.> Ile wiemy o procesach fizjologicznych, które powodują, że odczuwamy ból? Dlaczego pozornie te same> urazy lub doświadczenia powodują tak dramatycznie różne odczucia lub poziomy bólu u różnych osób?i got this...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|