Racjonalista - Strona głównaDo treści
moje konie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-09-2023 11:30okragly (21676 punktów)moje konie
moje konie będą elektronowe
szczyt światowego popytu na ropę do aut minął, gdy u pojazdów elektrycznych trwa wzrost sprzedaży. 14% wszystkich samochodów sprzedanych na świecie w 2022r było elektrycznych. Rok wcześniej było 9% a w 2020r 5%

Najwięcej takich aut sprzedaje się w komunistycznych Chinach, w kraju który my libki (indywidualizm, wolność, własność) ogromnie nienawidzimy. W Europie najwięcej w Skandynawi, też takie nie libki, np. w Norwegi 72% to elektryki. My ucznie naszego geniusza mamy aut na elektrony najmniej, dla całej Europy wynosi 21%. Chiny 27%. Najlepiej wypada nasz przewodnik, źródło szczęścia, wolności, indywidualizmu, pokoju, własności, postępu, czyli USA, gdzie 7% nowych aut jest elektrycznych. Do najszybciej rozwijających się rynków elektryków należą także Indonezja i Indie

została osiągnięta równowaga w cenie pomiędzy napędami, ponieważ ceny akumulatorów spadły o 90% w stosunku do 2010 r.
Popyt na pojazdy napędzane węglowodorami spada od 5 lat 5% rocznie, do 2030 r. popyt na ropę spadnie o milion baryłek dziennie.

za 7 lat, 90% sprzedawanych aut będzie elektrycznych
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365