moje konie będą elektronowe szczyt światowego popytu na ropę do aut minął, gdy u pojazdów elektrycznych trwa wzrost sprzedaży. 14% wszystkich samochodów sprzedanych na świecie w 2022r było elektrycznych. Rok wcześniej było 9% a w 2020r 5%
Najwięcej takich aut sprzedaje się w komunistycznych Chinach, w kraju który my libki (indywidualizm, wolność, własność) ogromnie nienawidzimy. W Europie najwięcej w Skandynawi, też takie nie libki, np. w Norwegi 72% to elektryki. My ucznie naszego geniusza mamy aut na elektrony najmniej, dla całej Europy wynosi 21%. Chiny 27%. Najlepiej wypada nasz przewodnik, źródło szczęścia, wolności, indywidualizmu, pokoju, własności, postępu, czyli USA, gdzie 7% nowych aut jest elektrycznych. Do najszybciej rozwijających się rynków elektryków należą także Indonezja i Indie
została osiągnięta równowaga w cenie pomiędzy napędami, ponieważ ceny akumulatorów spadły o 90% w stosunku do 2010 r. Popyt na pojazdy napędzane węglowodorami spada od 5 lat 5% rocznie, do 2030 r. popyt na ropę spadnie o milion baryłek dziennie.
za 7 lat, 90% sprzedawanych aut będzie elektrycznych
|