Racjonalista - Strona głównaDo treści
jesteśmy po złej strony mocy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
20-09-2023 17:39okragly (21676 punktów)jesteśmy po złej strony mocy
jesteśmy po złej strony mocy
bycie potęgą to mieć zdolność do czynienia
Chiny sa potęgą w czynieniu dobra, dobrobytu (w domu mam wszystko z Chin)
Nasza ukochana, uwielbiana, USA sa potęgą w czynieniu śmierci, niszczeniu (1000 baz wojskowych wokół Chin i Rosji), w tym tysiącleciu dziesiątki wojen, miliony zabitych (Irak, Afganistan, Syria, Libia itd.) i my libki niedorozwojki z nimi. Jesteśmy po złej strony mocy, po stronie śmierci

Wojna na Ukrainie to pułapka zastawiona przez USA na Rosji, znowu tyle śmierci, naszej słowiańskiej, w imie potęgi (mocy niszczenia) USA
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
Produkty z Chin są słabej jakości, szybko się psują.
20-09-2023 18:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Produkty z Chin są słabej jakości, szybko się psują.
to było z czasu ich wieku dziecięcego (czesto chorują), o Japonczykach też tak mówili w latach 60

na 10 największych firm produkujących panele fotowoltaiczne pierwsze 9 jest z Chin, 10-a firma jest z Kanady

mamy produkowac auto elektryczne na licencji Chinskiej

znowu startują u nas w przetargu na budowę autostrady czy kolei szybkich predkości

Chiny budują, USA zabija
jestesmy po zlej stronie mocy

Chiny chca do nas wybudować "jedwabny szlak", USA zabija tą współpracę
Chiny budują, USA zabija
Thoter (6650 punktów)

>Chiny chca do nas wybudować "jedwabny szlak", USA zabija tą współpracę
>Chiny budują, USA zabija

Żydzi niemieccy chcieli stworzyć potężną komunistyczną Europę. Chcieli zbudować bombę atomową by ich Europa nie musiała się nikogo bać. Wielkie plany, wielkich Żydów niemieckich, zakończyły się ich tragedią i tragedią Europy. Na krwi Żydów niemieckich i z gruzów Europy powstało imperium Żydów amerykańskich, które znowu atakuje, tym razem komunistyczne Chiny.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Gdyby nie te "złe" USA to komunizm byłby dziś dominującym systemem na świecie a wraz z nim brud, smród i ubustwo.
07-10-2023 17:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Gdyby nie te "złe" USA to komunizm byłby dziś dominującym systemem na świecie a wraz z nim brud, smród i ubustwo.
Chiny sa komunistyczne, pojedź, zobacz, ile tam brudu, biedy i porównaj do kapitalistycznych (nie Europy zbudowanej na koloniach czy Ameryki na niewolnictwie)
za 15 lat komunistyczny Wietnam będzie bogatszy od nas
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Oni nie walczyli ze współczesnymi Chinami gdzie "komunizm" jest już tylko z nazwy, lecz ze związkiem radzieckim który swój SYF rozlewał gdzie się dało. Co by było gdyby to ZSRR zwyciężyło najlepiej widać w KrLd.. gdzie stalinizm jest doprowadzony do perfekcji.
08-10-2023 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Oni nie walczyli ze współczesnymi Chinami
jak sadzisz roślinkę to dbasz o nia, a przynajmniej nie walczysz, tak było z Chinami, pozwolono im wyrosnąć

>Oni nie walczyli ze współczesnymi Chinami gdzie "komunizm" jest już tylko z nazwy,
w każdym zakładzie jest partia, np w fabryce VW, gdzie on ma max ma 49% a państwo komunistyczne 51%
u nas w komunizmie tez były prywatne firmy np moi dziadkowie mieli gospodarstwo, wiele było prywaciarzy i innych tzw badylarzy

>lecz ze związkiem radzieckim który swój SYF rozlewał gdzie się dało. Co by było gdyby to ZSRR zwyciężyło najlepiej widać w KrLd.. gdzie stalinizm jest doprowadzony do perfekcji.
cały swiat kapitalistyczny kuł w oczy komunizm, dlatego go zwalczali, nawet my poszliśmy z nimi na wojne w 20 roku
komunistycznej Rosji nie dalismy spokoju sie rozwijac tak jak Chinom, stad różnice
gdyby swiat dbal o rozwój komunizmu (a przynajmniej nie walczyl z nim), dzisiaj wszyscy bylibysmy w raju

Thoter (6650 punktów)

>jak sadzisz roślinkę to dbasz o nia, a przynajmniej nie walczysz, tak było z Chinami, pozwolono >im wyrosnąć

Chińczycy mają doświadczenia z kolonistami. Brytyjczycy niszczyli ich narkotykami. Amerykanie szykowali się do skolonizowania Chin prowadząc wojny na Pacyfiku.

lagazetted(*)-au-debut-du-xxeme-siecle.html

Zapomniane ludobójstwo: 3 miliony Filipińczyków zmasakrowanych przez Amerykanów na początku XX wieku
Filipińczycy nie mieli szans w starciu z przeważającą i przytłaczającą siłą ognia wojsk amerykańskich. Podczas pierwszej bitwy admirał Dewey wystrzelił 500-funtowe pociski, paląc wzdłuż rzeki Pasig. Ciała martwych Filipińczyków było tak liczne, że wojska amerykańskie wykorzystały je jako bastion obronny.(...)
Stany Zjednoczone przeprowadziły kampanię spalonej ziemi, paląc i niszcząc wioski, przesiedlając mieszkańców wsi do obozów koncentracyjnych zlokalizowanych w miejscach, gdzie wcześniej spalili ziemię i budując wieże strażnicze z widokiem na obszary wolnego ognia. Nazywali te obozy koncentracyjne "reconcentrados".


Dzisiaj Filipińscy katolicy udostępnili swój teren reżimowi amerykańskiemu pod budowę baz wojskowych, do prowadzenia ataku na Chiny.

fr.wikiped(*)aires_pendant_la_guerre_froide

Już w 1953 roku Rada Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych (NSC) wprowadziła w dokumencie możliwość użycia broni nuklearnej jak każdego innego rodzaju broni. Jej zastosowanie przewidziano w planach Dowództwa Generalnego NATO z 1953 r. 62 , 63 i potwierdzono w dyrektywie strategicznej MC48 7 , 64 zatwierdzonej na najwyższym szczeblu NATO w listopadzie 1954 r. Pod koniec lat 50. XX w. armia amerykańska rozmieszcza około 2900 sztuk broni jądrowej w Europie 65

Reżim amerykańscy w zniszczonej wojną Europie rozmieszcza 2900 sztuk broni atomowej. W czasie gdy Europejczycy głodują i odbudowują zniszczoną w wojnach o hegemonię Europę, nowy hegemon reżim amerykański szykuje kolejną wojnę o drugą połowę Europy.

www.diplow(*)ntretien-avec-J-M-Le-Page.html

Rzeczywiście, jesteśmy świadkami przełomowego momentu w historii bomby atomowej, choć jej początki datuje się na rok 1945. Harry Truman od początku zdawał sobie sprawę, że użycia bomby nie można pozostawiać w rękach wojska. Dlatego amerykańscy naukowcy, którzy pracują nad bombą od 1945 r., robią wszystko, co w ich mocy, aby wojsko nie dostało się w jej ręce. Następnie bomba została wyraźnie wykorzystana przez Trumana i jego następców jako broń polityczna, mająca na celu ochronę terytorium kraju i której należy używać jedynie w ostateczności. Tabu nuklearne obowiązywało od 1950 r., co oznacza, że ​​nie można go użyć jako pierwszego. Być może jednym z najlepszych przykładów z tego okresu jest spór pomiędzy generałem Douglasem MacArthurem a prezydentem H. Trumana w listopadzie 1950 r., kiedy MacArthur zażądał rozmieszczenia bomb atomowych, których mógł użyć według własnego uznania przeciwko Chinom i Korei Północnej. Jednak prezydent Truman odrzucił tę prośbę, co wywołało skandal. Tym samym w roku 1950 osiągnęliśmy punkt zwrotny, w którym głównym celem broni nuklearnej stało się odstraszanie, które powinno być stosowane jedynie w ściśle określonych przypadkach, mających na celu ochronę żywotnych aspektów narodu.

W połowie XX w. reżim amerykański nie tylko planował użyć broń atomową przeciwko Chinom.
Reżim amerykański miał broń atomową na Pacyfiku.
10-10-2023 17:13 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Trzeba najpierw zadać pytanie skąd się wzięła rewolucja komunistyczna a potem wyjaśnić czym jest komunizm, którego NIGDY NIKT na ziemi nigdzie nie stworzył. Otóż rewolucja wzięła się z niesprawiedliwości społecznej, czyli wyzysku robotników i chłopów przez tzw: "elity", które sobie
żyły w luksusie kosztem ludzi pracy bez troszczenia się o ich los. Nie byłoby tego gdyby nie ten wyzysk człowieka przez człowieka. A teraz prawdziwy komunizm - to system sprawiedliwości społecznej, który jest możliwy ale tylko pod warunkiem że tworzący go ludzie pozbawieni będą swoich największych wad jak chciwość i rządza władzy. I na te właśnie ideały dali się nabrać ci wyzyskiwani ludzie nie wiedząc co ich potem czeka. Nie da się stworzyć idealnego systemu bez idealnych ludzi a tych trzeba umieć wychować a nie tylko wychodować.
panTeista (6808 punktów)
>Nie da się stworzyć idealnego systemu bez idealnych ludzi

Podobno idealnych ludzi nie ma.
10-10-2023 18:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Nie da się stworzyć idealnego systemu bez idealnych ludzi
>Podobno idealnych ludzi nie ma.
indywidualna mrówka jest małym tępakiem, ale mrowisko jest genialne, budują mosty, statki, domy z klimatyzacją i regulacją temperatury itp
my jestesmy liberalami tempakami (indywidualni, wolni) bo tak nas formatuja patoelity, by sie im niewolnik nie buntował
10-10-2023 18:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Trzeba najpierw zadać pytanie skąd się wzięła rewolucja komunistyczna a potem wyjaśnić czym jest komunizm, którego NIGDY NIKT na ziemi nigdzie nie stworzył.
komuna jest rodzina (my libki tworzymy różne prawa aby nie byc komuna np rozdzielnośc majątkowa)
są w Izraelu komuny tzw kibuce, komuną są klasztory, Amisze tworzą komuny

>Nie da się stworzyć idealnego systemu bez idealnych ludzi a tych trzeba umieć wychować a nie tylko wychodować.
indywidualna mrówka jest małym tępakiem, ale mrowisko jest genialne, budują mosty, statki, domy z klimatyzacją i regulacją temperatury itp
my jestesmy liberalami tempakami (indywidualni, wolni) bo tak nas formatuja patoelity, by sie im niewolnik nie buntował
a powinniśmy tworzyc komune

tylko ona jest mądra, tak jak mrowisko a nie pojedyncza mrówka
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dawno temu już o tym myślałem i nazwałem to: "Insektopia", ale u ludzi się to nie sprawdzi bo zawsze gdzieś ktoś będzie chciał zyskać coś kosztem kogoś innego. To nie ktoś z zewnątrz odpowiada za ludzkie przywary lecz my sami, bo ulegamy wpływom, zachciankom, samolubnym zapędom itd. Jak znasz "Star Trek" to pewnie wiesz kim była "rasa" Borg, zbiorowiskiem jednostek z siłą im narzuconą świadomością zbiorową poprzez stłumienie indywidualności w celu zapewnienia skuteczności, poświecenia i działania społeczeństwa na podobieństwo mrówek. Zrobiono to za pomocą technologii ale dobrowolnie nikt nie chciał tak żyć, bo ludzie mają swoje pragnienia, dążenia, marzenia itd. Komunizm jest możliwy ale pod dwoma warunkami: 1-gdy technologia umożliwi dobrobyt dla każdego bez przymusowej pracy, oraz 2-gdy idee rozwoju duchowego staną się rzeczywistością w ludziach a nie tylko "odległą i niedoścignioną wizją". Gdy zniknie chciwość i bieda, większość problemów również zniknie i wtedy nie będzie potrzeby gromadzenia dóbr bo wszystko będzie powszechnie dostępne.
11-10-2023 22:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Dawno temu już o tym myślałem i nazwałem to: "Insektopia", ale u ludzi się to nie sprawdzi bo zawsze gdzieś ktoś będzie chciał zyskać coś kosztem kogoś innego.
ludzie jak są blisko to są blisko, taki jest warunek konieczny komuny

tak bylo w raju, tam wszystko bylo widoczne jak na dloni. Warunkiem komunizmu jest brak tajemnicy, wszyscy wszystko o sobie wiedzą, tak jak na rysunku

>Komunizm jest możliwy ale pod dwoma warunkami: 1-gdy technologia umożliwi dobrobyt dla każdego bez przymusowej pracy,
to mamy, jeden rolnik wyżywi 100 osób

>oraz 2-gdy idee rozwoju duchowego staną się rzeczywistością w ludziach a nie tylko "odległą i niedoścignioną wizją". Gdy zniknie chciwość i bieda, większość problemów również zniknie i wtedy nie będzie potrzeby gromadzenia dóbr bo wszystko będzie powszechnie dostępne.
jawność, co umożliwia współczesna technologia
12-10-2023 05:44 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Komunizm jest możliwy ale pod dwoma warunkami: 1-gdy technologia umożliwi dobrobyt dla każdego bez przymusowej pracy,
>to mamy, jeden rolnik wyżywi 100 osób
Miska ryżu plus 2 złote.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-10-2023 09:33 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Istnieją do dziś pewne komuny ale tylko w prymitywnych społecznościach zbieracko łowieckich. Nikt nie chce komunizmu, bo każdy (prawie każdy) rozumie że to utopia bez szans na realizację. Czy chcesz się dzielić swoimi dobrami ze wszystkimi i nie mieć nic swojego ? Podstawowy problem w tym taki, że wszyscy ze wszystkiego korzystają ale nikt nie chce o to dbać i ponosić kosztów np. napraw - "bo to przecież nie moje". I tu jest "Lenin" pogrzebany.. gdy ludzie zaczną traktować wszystko jak swoją własność dbając o wszystko to wtedy współdzielenie się tymi dobrami nie będzie problemem i nastanie naturalny komunizm.
14-10-2023 10:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Istnieją do dziś pewne komuny ale tylko w prymitywnych społecznościach zbieracko łowieckich.
kibuce w Izraelu, robią w wysokich technologiach np czesci do rakiet kosmicznych
Wolnośćmyśli (1516 punktów)

>kibuce w Izraelu,
U nas były kółka rolnicze i PGR-y ze wspólnym sprzętem... o który nikt nie dbał bo nie było właściciela. Można się w pewnej grupie umówić że coś się będzie razem tworzyć dzieląc się wszystkim ale w większej skali to się nigdy nie udaje. Nie ma żadnego powodu by obstawać za komunizmem, robią to jedynie ci którzy chcą korzystać z dóbr wspólnych na które nie zapracowali - pod hasłem "zabieramy bogatym i dajemy biednym". Czyli jest to wyzysk tyle że w przeciwnym kierunku i rabunkowy a nie stopniowy. Kibuce też odchodzą w zapomnienie. Każda ideologia jest ZŁEM.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365