Hej,
Niedawno natknąłem się na kilka artykułów cytujących szwajcarskiego geologa Christiana Schlüchtera, że lodowce alpejskie były znacznie mniejsze w czasach rzymskich. Naiwnie myślałem, że od ostatniej epoki lodowcowej lodowce cofają się powoli i znacznie szybciej, odkąd zaczęliśmy psuć klimat, ale zgodnie z jego tezą nie byłby to pierwszy raz, kiedy lodowce alpejskie prawie zniknęły w ciągu ostatnich kilku tysiącleci .
Zastanawiałem się, ile w tym prawdy? |