Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Polska nie robi hajsu na tanim zbożu z Ukrainy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
24-09-2023 20:06Hamerlik Konopka (19903 punktów)Dlaczego Polska nie robi hajsu na tanim zbożu z Ukrainy?
Ocena 1 na 1
Wcześniej Polska nie robiła hajsu na tanim gazie i ropie z Rosji, teraz nie chce robić hasju na tanim zbożu z Ukrainy, choć cały świat czeka na to zboże i Polska starała się być najbliższą siostrą Ukrainy w wojnie z Rosją.

Dlaczego?

Zamiast otworzyć granice i zarobić górę złota na handlu zbożem Polska wprowadza embargo.

Czy że Polska nie umie robić biznesów, czy może Polska załatwia w ten sposób cudze biznesy swoim kosztem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Dlaczego?
>

Polskę Ukrainie swatają Żydzi. Polak nie ma nic do gadania. Polski przemysł technologicznie jest wiek do tyłu. Oranie i sianie to jest prymitywne wegetowanie, mający ten plus, że gdy nie przynosi zysków, to chłopi nie umrą z głodu. Ukraina nie ma podpisanych żadnych narzucanych przez Brukselę zakazów. Może siać amerykańskie GMO i stosować amerykańskie anaboliki w tuczeniu.
Amerykanie, Holendrzy i reszta kolonialistów jak zagonią Ukraińców do siania i orania to zasypią Europę pszenicą po 10 $ kwintal. Rolnictwo europejskie nie jest w stanie konkurować z oligarchami ukraińskimi, którzy wiadomo, że mają setki tysięcy ha i nie wiadomo skąd wzięli na to kasę. Polska będzie musiała swoje ceny dostosować do cen jakie narzucą, na początku, oligarchowie, którzy przyjechali na Ukrainę i zarejestrowane mają firmy na Cyprze.
Polska zrobiła sobie z każdej strony wrogów i jeszcze Żydów za oceanem. Ci, co im od wieków psujemy interesy, czekają aż podniesiemy ręce do góry.
Rozmawiałem z przedstawicielem handlującym chemią dla chłopów. W tym roku sprzedali glifosatu dwadzieścia razy więcej jak rok temu. Przyczyną tego jest zakaz orania pól. Chłop już chwastów nie przyooruje tylko pryska glifosatem.
Dobrze, że ktoś wprowadził zakaz wożenia towarów banderowców przez Polskę. Teraz na pewno trwa ustalenie, ile trzeba nam za to zapłacić.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze, że ktoś wprowadził zakaz wożenia towarów banderowców przez Polskę.

Pamiętam jak pisałeś, że dobrze by było gdyby przez Polskę przejechało wszystko za hajs i obojętnie od kogo i że wtedy Europa zaczęłaby się rozwijać.

W Afryce nie będą narzekać na GMO.

Zmieniasz zdanie bo Ukraina za hajs ze zboża kupi karabiny tak jak Rosja za hajs z gazu?

Może jak się pojawia wspólne biznesy to ludziom odechce się biegać z pistoletami po polu bitwy i atakować dronami?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Pamiętam jak pisałeś, że dobrze by było gdyby przez Polskę przejechało wszystko za hajs i >obojętnie od kogo i że wtedy Europa zaczęłaby się rozwijać.
>

Póki nie zostały ustalone opłaty za tranzyt nie wolno nikogo wpuszczać.
Zyski z tego tranzytu i tak Żydzi przeznaczą na zakup uzbrojenia z amerykańskich fabryk wojen.
Żydzi amerykańscy gwarantują nam "bezpieczeństwo" a ta kontrybucja sporo kosztuje.

mises.pl/artykul/288

W latach dwudziestych minionego stulecia Polskę odwiedziła grupa amerykańskich ekspertów finansowych, których zadaniem było ukształtowanie naszego systemu gospodarczego w taki sposób, aby - jak mówiono - przystawał on do nowych amerykańskich standardów i gwarantował bezpieczne włączenie się naszego kraju w sieć międzynarodowych stosunków handlowych. "Nowe standardy" oznaczały przede wszystkim centralizację systemu bankowego i szereg dość zagadkowych reform gospodarczych, za których wprowadzenie nagrodą miał być kredyt, który pomógłby powojennej Polsce stanąć na nogi. Rzecz jednak w tym, że pożyczki zagraniczne - choć powszechnie wychwalane jako wyraz wspaniałomyślności - są na ogół jednak raczej wyrazem pragmatyzmu i służą osiągnięciu określonych celów politycznych. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że taki właśnie był cel pożyczek zagranicznych udzielonych Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym.(...)
Strong wrócił do USA wyraził zdecydowane niezadowolenie z faktu udzielenia Polsce kredytu i zapowiedział, że odtąd rynek amerykański będzie zamknięty dla Polski, chyba że ta zgodzi się na jakiś rodzaj kontroli zagranicznej. Jako że sytuacja w kraju dryfowała w stronę kryzysu, rząd przystał na warunki amerykańskie i zdecydował się zaprosić misję ekspertów. (...)
Owocem drugiego, ponad dwumiesięcznego, pobytu był raport zawierający uwagi i "zalecania" co do sposobu reorganizacji polskiej gospodarki. Według komisji przede wszystkim należało znieść "wszystkie ograniczenia ustawowe i inne utrudnienia wywozu monet złotych, złota w sztabach, jak również zagranicznych walut papierowych".(...)
w tym wypadku nie chodziło raczej o szerzenie wolnego rynku, tylko o umożliwienie działającym w Polsce przedsiębiorstwom zagranicznym (np. holdingowi Silesian-American Corp., kontrolującemu praktycznie cały polski przemysł cynkowy) realizacji zysków i napływ złota do takich krajów jak Wielka Brytania czy USA. Kolejne zalecenie dotyczyło konieczności scentralizowania polskiego systemu bankowego. Raport głosił, że: "Społeczeństwo ma prawo domagania się silnych i dobrze prowadzonych banków i oczekuje od rządu stworzenia warunków umożliwiających istnienie takich instytucji i zapewniających ich trwałość". Punkt ten dowodzi, że eksperci z całą pewnością nie próbowali szerzyć w Polsce wolnego rynku.(...)
Kemmerer stwierdził np., że "przemysł polski jest raczej przerośnięty, aniżeli niedorozwinięty w stosunku do rolnictwa i wytwórczości surowców", i że rząd powinien raczej dążyć do takiego ukształtowania gospodarki, aby mogła ona zapewnić "wytwórczość produktów i surowców rolniczych dla przemysłowych części Europy".


Sto lat temu amerykańscy banksterzy nie chcieli inwestować w rozwój polskiego przemysłu. Wykorzystywali naszą słabość i trzymali za gardło. Już sto lat temu Bernard Baruch rządził nie tylko w USA.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze, że ktoś wprowadził zakaz wożenia towarów banderowców przez Polskę.

Mam inny pomysł.

Polska firma może kupić do woli ukraińskiego zboża o ile przestwi kontrakt na sprzedaż tego zboża za granicę z 10% marża a potem musi przestawić dokumenty wywozu poza Polskę.

Zboże jedzie hajs zostaje i super.

W zamian za to Polacy zyskują prawo do tworzenia firm rolniczych na Ukrainie nawet w układzie 50%/50% z Ukraińcami.

Blokowanie zboża w sytuacji gdy Ukraińcy nie mają go jak wywieźć?
Chora bzdura.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Polska firma może kupić do woli ukraińskiego zboża o ile przestwi kontrakt na sprzedaż tego >zboża za granicę z 10% marża a potem musi przestawić dokumenty wywozu poza Polskę.
>Zboże jedzie hajs zostaje i super.
>

Nie tak dawno tym co wywozili polski cukier za granicę zwracano VAT. Zamiast wywozić cukier, wywożono faktury, a polski rząd wypłacał VAT.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie tak dawno tym co wywozili polski cukier za granicę zwracano VAT. Zamiast wywozić cukier, wywożono faktury, a polski rząd wypłacał VAT.

Podatek od konsumpcji fałszywie nazywany podatkiem "od wartości dodanej", w celu oszukania i zmanipulowania prostych ludzi co do jego istoty, jest podatkiem najsilniej hamującym gospodarkę. To przez niego taksówkarze i prostytutki zmuszeni są do zapisu na niezniszczalnych i niedostępnych dyskach sprzedaży swoich usług za 20 zł. O sprzedaży usług przez największych biedaków rząd wie wszystko, o rozkładzie własności żaden z ludzi nie wie nic.

W tym wypadku opisałeś sytuację jak złodziej okrada złodzieja.
Takie problemy mnie nie martwią, martwię się raczej tym jak zrobić, żeby nikt nie mógł kraść nawet wtedy jeśli złodziejstwo ma w genach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Podatek od konsumpcji fałszywie nazywany podatkiem "od wartości dodanej", w celu oszukania i >zmanipulowania prostych ludzi co do jego istoty, jest podatkiem najsilniej hamującym gospodarkę.

Gomułka zelektryfikował Polskę bez nakładania podatkowego haraczu na biednych Polaków, po "wygranej" wojnie.
Dzisiaj każdy Polak jest ponumerowany i opodatkowany.
Trzydzieści lat temu, 8 stycznia 1993 r., została uchwalona ustawa o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Polak przestał być współwłaścicielem Polski a stał się w niej wyrobnikiem u obcych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gomułka zelektryfikował Polskę

Nie sądzę. Sądzę za to, że Polacy sami się zelekryfikowali a Gomułka tylko podejmował za Polaków decyzje.

Niestety nie rozumiał, że wielu ludzi chce żyć inaczej i mieć wpływ na własne życie, przez co w tajemnicy i w konspiracji rozwijali się wrogowie socjalizmu.

Polacy nie mają w genach komunizmu co widać, słychać i czuć.
Polacy mają w genach raczej cwany i prymitywny kapitalizm, nie taki jak w Niemczech czy w USA, w których kapitalizm jest praktycznie religią narodową.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-09-2023 06:40 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Polacy nie mają w genach komunizmu co widać, słychać i czuć.
>

Mają geny parobków i przez to lubią, jak ich ktoś wykorzystuje a potem pochwali.
Mentalność Polaka to: przywalić komuś, ukraść coś i zaciągnąć to do swojej nory.
W świecie wygrywają ci co grają zespołowo.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mentalność Polaka to: przywalić komuś, ukraść coś i zaciągnąć to do swojej nory.
>W świecie wygrywają ci co grają zespołowo.

Z naturą nie wygrasz, bo to jakbyś chciał zmienić emocje niedźwiedzia polarnego albo czarnego.
pl.m.wikip(*)i/Niedźwiedź_polarny
pl.m.wikip(*)ki/Niedźwiedź_czarny

Nie zmienisz, te w połowie ukształtowane są genetycznie i w połowie poprzez naśladownictwo swoich rodzicieli.

Te jak oprogramowany komputer mają prawo zachować się tylko w jeden naturalnie określony sposob.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie zmienisz, te w połowie ukształtowane są genetycznie i w połowie poprzez naśladownictwo >swoich rodzicieli.
>

W 1918 r. Żyd Bernard Baruch kazał stworzyć "niepodległą" Polskę. Wynikało to z trzynastego punktu, w czternastu punktowym tekście, które napisał Walter Lippman a kazano to odczytać prezydentowi USA Woodrowowi Wilsonowi 8 stycznia 1918 roku w Kongresie.
Polacy oszaleli ze szczęścia, że im Ameryka dała "niepodległość". Nikt sobie wtedy nie zdawał sprawy z tego, że Bernard Baruch ze swoimi absolwentami Harvardu szykuje się do przejęcia hegemonii nad światem, a my będziemy używani do proxy war, wojny zastępczej.
Nie przypadkowo wydarzenie to zbiegło się ze zwycięstwem Żydów niemieckich i ich komunizmu nad Rosją. Minęło dwadzieścia lat od odzyskania "niepodległości" i byliśmy używani do wojny przeciwko Żydom niemieckim i ich wielkiemu planowi stworzenia potężnej Europy. Po tym jak podobno wygraliśmy wojnę i podobno trafiliśmy znowu do niewoli, znowu odzyskaliśmy "niepodległość" i znowu za sprawą Żydów amerykańskich. CIA przeprowadziła operację QRHELPFUL w ramach której Żydzi stworzyli tzw. solidarność. Zamach stanu jaki planowali przeprowadzić Żydzi w 1968 r. został udaremniony. Nie udało się polskiej inteligencji pokonać solidarnościowego motłochu kierowanego przez Żydów: Michnika, Geremka i Kuronia, który był prekursorem kupowania Polaków ich własnymi pieniędzmi.
Od kolejnego, z amerykańską pomocą, odzyskania "niepodległości" minęło dwadzieścia lat i znowu jesteśmy używani przez nich do proxy war czyli wojny zastępczej.
Wczoraj Żyd Morawiecki z żydowskim zięciem Dudą wzięli dwa miliardy dolarów kredytu u Żydów amerykańskich na zakup uzbrojenia u Żydów amerykańskich. Kredyt ten będą spłacać "bezpieczni" Polacy. Będziemy "bezpieczni" dotąd, dopóki będziemy rozbijać interesy pomiędzy Europą a Azją.
Polscy dziadkowie, których obito za to, że rozbijali wielkie interesy, ich wnukowie robią dokładnie to samo. Wnukowie zamiast wchodzić w wielkie interesy, interes Polski oddali w łapy Żydów. Wnukowie głupkowatych dziadków, żeby uchronić się przed losem jaki spotkał dziadków, oddali siebie i wszystko co mieli, w łapy amerykańskich Żydów.
Hamerlik uważasz, że ta głupota jest dziedziczna ??
Ja uważam, że to jest zaraźliwe.

26-09-2023 09:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> wygrywają ci co grają zespołowo.
Zupełnie jakbym okrągłego czytała.


cr
Thoter (6650 punktów)
>> wygrywają ci co grają zespołowo.
>Zupełnie jakbym okrągłego czytała.
>

Trzeba też obserwować tych co grają zespołowo.
W tej chwili największy zgrany zespół mają Żydzi amerykańscy.
Następni są Chińczycy.
Nasi Żydzi przegrali totalnie w walce z Żydami amerykańskimi.
Gdybyśmy stanęli po stronie Żydów europejskich, bylibyśmy dzisiaj w centrum światowej potęgi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> wygrywają ci co grają zespołowo.
>>Zupełnie jakbym okrągłego czytała.
>Trzeba też obserwować tych co grają zespołowo.
Bo się liczy to, co robią i zamierzają, a nie co robili 500 lat temu.
(Tyle, że te mądrości należało sprzedać w wątku "Lepsza nauczycielka życia". )

>W tej chwili...
Właśnie: przyszłość tworzy "ta chwila". A nie przeterminowana "tamta".

>Nasi Żydzi przegrali totalnie w walce z Żydami amerykańskimi.
>Gdybyśmy stanęli po stronie Żydów europejskich, bylibyśmy dzisiaj w centrum światowej potęgi.
I tu także widać, że historia nas nie nauczyła gdzie stanąć.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Nasi Żydzi przegrali totalnie w walce z Żydami amerykańskimi.
>>Gdybyśmy stanęli po stronie Żydów europejskich, bylibyśmy dzisiaj w centrum światowej potęgi.
>I tu także widać, że historia nas nie nauczyła gdzie stanąć.
>
Zawsze stajemy tam gdzie nas postawiono.
Nie mamy elit, które byłby zdolne nami kierować albo jesteśmy tak głupi, że się uważamy za najmądrzejszych.
26-09-2023 12:48 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>> wygrywają ci co grają zespołowo.
>Zupełnie jakbym okrągłego czytała.
nam wmówiły patoelity indywidualizm, hierarchię, świętą własność, byśmy byli ich niewolnikami
patoelity wiedza że wygrywają ci co grają zespołowo, dlatego sami grając zespołowo, zaszczepili nas genem liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) byśmy przegrywali, byli ich niewolnikami

a my libki dlatego niedorozwojki, że sie cieszymy, że mamy INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ,
Thoter (6650 punktów)

>patoelity wiedza że wygrywają ci co grają zespołowo, dlatego sami grając zespołowo, zaszczepili >nas genem liberalizmu (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) byśmy przegrywali, byli ich >niewolnikami

Grają zespołowo i nie uznają żadnych zasad.
okragly (21676 punktów)
>Dlaczego Polska nie robi hajsu na tanim zbożu z Ukrainy?
bo my jesteśmy libki niedorozwojki naszym bogiem liberalizm który wyraża sie w 3 osobach; buk indywidualizm, buk wolność, buk własność
a do zorganizowania takiego przedsiebwziecia potrzeba druzyny, rezygnacji z naszego boga, dlatego np nasza druzyna w pilke przegrywa, same libki (indywidualni, wolni) graja

U nas w ramach walki z komunizmem zlikwidowano wiele tras kolejowych, pozostale nie remontowano, wiadomo kolej to komunistyczny pomysl, tracisz indywidualizm, wolność, wlasność, dlatego budujemy autostrady by kazdy byl indywidualny, wolny mial na wlasnośc np SUVa, tak pojmujemy szczescie. Chinczycy dawno pobudowali by elewatory, tory, pirsy, ale to komunisci a u nas za wymawianie takiego slowa mozna isc do wiezienia (jaka ta wolnośc patoelit przewrotna, wolno propagować tylko niewolniczy liberalizm)
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>Wcześniej Polska nie robiła hajsu na tanim gazie i ropie z Rosji, teraz nie chce robić hasju na
>tanim zbożu z Ukrainy, choć cały świat czeka na to zboże i Polska starała się być najbliższą siostrą
>Ukrainy w wojnie z Rosją.
>Dlaczego?
>Zamiast otworzyć granice i zarobić górę złota na handlu zbożem Polska wprowadza embargo.
>Czy że Polska nie umie robić biznesów, czy może Polska załatwia w ten sposób cudze biznesy swoim
>kosztem?

Wiesz, chyba ktoś tam w Polsce robi na tym kasę. Jest taki jutuber co się podpisuje ksywką "Uszi" i zrobił materiał o tym, że zjedliśmy setki tysięcy bochenków chleba zawierających zboże techniczne
Zainteresowanym życzę miłego słuchania:

www.youtube.com/watch?v=qhbcyblpLQY
homopitek (1536 punktów)
>Zamiast otworzyć granice i zarobić górę złota na handlu zbożem Polska wprowadza embargo.

Przecież granice dla tranzytu zboża przez Polskę są cały czas otwarte, a w tym embargu chodzi tylko o uniemożliwienie jego importu na polski rynek wewnętrzny, ponieważ mamy sporo własnego. Na tyle sporo, że jest jego nadwyżka. Problem jest w tym, że ukraińskie zboże produkują nieukraińskie firmy, którym bardziej się opłaca sprzedać je tuż za granicą (np. w Polsce) niż na innym kontynencie, gdzie nie da się osiągnąć tak dobrych cen i jeszcze trzeba je tam dostarczyć.


Nie stosuję emoticonów

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365